[UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Vllaznia, echipa asta cu nume de fata razboinica nu va fi diseara decat:

Poll ended at 29 Iul 2022, 14:37

1. O prada usoara
11
61%
2. O fata care te tine in suspans pana sa ti se dea
6
33%
3. O fata tare a dracului care are un tata pe care-l cheama Laci
1
6%
 
Total votes: 18

Rocain
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de Rocain » 28 Iul 2022, 22:26

Fundașii marchează cu capul, sa vedem daca Hanca centrează la fel ca Gustavo ucv

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2233
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de fanucrv » 28 Iul 2022, 22:38

Rocain scrie:
28 Iul 2022, 22:20
fanucrv scrie:
28 Iul 2022, 19:40
Am o curiozitate ciudată: luam și azi gol ?! Că până acum n-a fost meci..
Azi nu :up:
A fost bine. Am jucat destul de lent dar e important ca am câștigat. "Clientul" meu Mateiu a marcat un gol foarte important pentru echipa dar si pentru el.
P.S. : poate a vazut cineva de la club pe unșparul de la georgieni.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3552
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de Paul » 28 Iul 2022, 22:41

Mateiu, asta hulit asa de toti, ne cam scoase, si nu e prima data cand da un gol de senzatie, din nimic, care conteaza enorm.
Ar fi un moment foarte bun pentru Cosmin Staicu sa isi ceara scuze pentru iesirile de badaran la adresa unui jucator care e de 8 ani in club.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 740
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de FreakBoy » 28 Iul 2022, 22:48

Merită și Mateiu 2 sticle de vin azi :)( .
Mi-a plăcut și Elvir... Eu zic că ușor ușor o să își revină.
ucv ucv ucv
I N I M I T A B I L I

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de Ghostface » 28 Iul 2022, 22:55

Bine baietii,meci fara emotii desi eu ma asteptam ca albanezii sa puna mai multe probleme.
Se pare ca in tur publicul chiar i-a ajutat.
Cred ca daca ne concentram putin ii putem elimina si pe cei de la Zorya.

FORZA ȘTIINȚA!!! ucv

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de iepurakis » 28 Iul 2022, 23:07

forza stiinta!
avem totusi un adversar accesibil mai departe, dar nu ma mai hazardez sa ne declar favoriti. Sper sa avem o surpriza frumoasa!
PS un scor din seara asta KF Laci - Petrocub Hîncesti 1-4.
Asta ca sa nu uitam totusi cu cine am jucat.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de Iancu Magheru » 29 Iul 2022, 02:31

Bobby scrie:
28 Iul 2022, 21:24
Iancu Magheru scrie:
28 Iul 2022, 15:23
2-0 la pauză și in a 2-a repriză adormim.
Nu ti-a iesit. Cum nu ti-a iesit pronosticul ca vom trece lejer de Sepsi in returul semifinalei de cupa. Si nu ti-a iesit prezicerea ca va fi ziua lui Marko in meciul recent cu U Cluj.

Ca fan - imi doresc ca prezicerilea astea optimiste sa iasa. Poate ca echipa asta inca nu e la nivelul valoric visat de roty.

In orice caz - doar recomand putina circumspectie.
Mă bucur că imi ții socoteala. Azi a ieșit cumva, dar pe invers. E greu cu pronosticurile, nu ies mereu. Unul fabulos a fost când, la 1-0 pt rapid vara trecută și tot forumul arzând de nervi, am zis că ii batem, chiar și dupa 5 ratări uluitoare. Koljic 90+3 victorie.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Iul 2022, 07:36

Cine nu are batrani, sa-si cumpere
Au marcat jucatorii cu varstele 33,33,34 ani. Ma bucur pentru Mateiu, facuse un meci ok pana la gol, bine si adversarul a fost mai mult decat modest.

Pacat ca un meci european nu mai umple o tribuna a2a si o peluza. Vedem im primavara cand jucam in grupe si nu mai sunt concedii.

Urmeaza Zorya care joaca la Lublin la 180 km de Warsovia , trenu face 6 ore de la Warsovia la Lublin.....

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9811
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de manex » 29 Iul 2022, 09:14

Au fost doua reprize diferite. In prima repriza s-au aparat aia pe 100 de linii, nu aveai unde sa dai mjngea nici macar ca spectator. Plus ca parea ca unii dorm. Buna schimbarea lui Papp. Spectatorii isi piersusera rabdarea cu toate pasele gresite si lipsa de reactie la anumite pase insa dupa primul gol totul a fost ok in tribune. Golul lui Mateiu a fost super important:noua ne-a dat incredere iar lor le-a turnat plumb in picioare. Victorie frumoasa cu care trebuie sa ne hranim moralul cu Rapid si ucrainieini.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3533
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de Freestate » 29 Iul 2022, 09:36

cortinadampezzo scrie:
29 Iul 2022, 07:36
Vedem im primavara cand jucam in grupe si nu mai sunt concedii.
Uat gigiu sei, manca-ti-as ?
Cacare grupe, cacare primavara ?

Meci bun impotriva unui adversar periculos si de moral cu un joc cinic, inchis, asumat ...in mod gresit. Albanezii in primul rand au pierdut tactic ...aveau calitate parerea mea sa atace, au gresit si in tur si in retur.
In rest imi pare rau ca s-au calificat FCSB-ul si Ulan-Batorii...acum a vazut si lumea "desteapta" si varicoasa din Romania cum e cu Georgia.
Ohhh, Georgia, Georgia ! ... strigam acum 2 ani si nimeni nu m-auzea.
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2941
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de fabius_2014 » 29 Iul 2022, 13:18

Victorie meritata si fara emotii. Sper sa evoluam in continuare si sa incepem sa castigam si in campionat.
Balint este primul antrenor care incearca sa sparga bisericutele din echipa.
usteag usteag usteag

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1805
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de dorumihnea2 » 29 Iul 2022, 13:47

Frumoasă victorie cu goluri spectaculoase și multe ocazii dar și cu două minusuri: Ivan și Baiaram. Nu m-am uitat pe rezumate dar eu cred că Ivan nu a fost implicat în nici o ocazie sau gol de-al nostru. El mai are perioade din sezon când dispare total din joc , așa a avut și anul trecut dar până la urmă și-a revenit.Problema e cu Baiaram care e depășit total de joc , nu are determinare , pierde f des mingea și ratează cu nonșalanță in plus aseară am auzit fluierături din tribună la unele mingi pierdute ușor. Este forțat în continuare dar mă tem să nu ajungă că și Burlacu sau Campanu.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1985
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de Dany » 29 Iul 2022, 16:05

Meci frumos, albanezii foarte slabi. Ivan și Baiaram sunt intr-o forma foarte slaba. Trebuie sa își revină și ei, mai sunt multe meciuri.
Sper sa jucam din ce în ce mai bine și sa adunam victorii și calificări și în campionat și în cupele europene.
S-a văzut o schimbare de atitudine și determinare fata de meciul cu U Cluj.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8130
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de Bobby » 30 Iul 2022, 05:14

Incredibil de cretin Toni Sorica dupa meciul cu albanezii - se baga in seama pe linga jucatorii Craiovei sa le spuna ca Zorya nu mai joaca meciuri oficiale de 7 luni, practic smulgindu-le predictia precum ca U Craiova e favorita. Bancu - pe care nu-l da mintea afara din casa - chiar parea relaxat ca ai nostri sint favoriti. Am mai vazut placa asta - "ziaristi" cretini si incompetenti se joaca cu mintile slabe ale jucatorilor nostri.

Craiova si Sepsi au cele mai valoroase adversare in turul urmator, peste adversarele FCSB si CFR. Zorya are vreo 5 jucatori imprumutati de la Dinamo Kiev, plus inca unul cu cota mare imprumutat de la AEK Atena. E o echipa mai tinara decit Craiova. Craiova e cotata la 19 milioane de Euro, Zorya la vreo 14 (cifre rotunjite). Zorya are valoare de piata de vreo 3 ori peste Vllaznia. In loc sa-i puna in garda pe ai nostri despre atuurile Zoryiei, Sorica tot o baga pe asta cu fara meciuri oficiale. Zorya a jucat in grupele Conference League sezonul trecut - sint clar favoriti din punctul meu de vedere in dubla cu Craiova.

Sorica nu e doar cretin, e si incompetent; e parte din jobul lui sa informeze opinia publica si jucatorii. Din pacate presa craioveana s-a dus de la Sabi Domozina catre Toni Sorica.

P.S. Ii mai dau eu una lui Sorica - care aveti facebook trimiteti acest mesaj cretinului. Dinamo Kiev nu mai jucase meciuri oficiale tot de multe luni, si a eliminat Fenerbahce zilele trecute, desi turcii au o echipa cu cota transfermarkt la 50 % peste Kiev.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3552
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - Vllaznia

Mesaj de Paul » 30 Iul 2022, 08:26

Toni Sorica este monumental, nu este total handicapat mintal ca Cristi Stancescu care are niste intrebari tatuate pe creier si le pune mereu (cu zaibarul, cu paltonul, etc, ce i s-a parut lui ca e genial), Sorica e doar un manipulator de joasa spera si cu IQ subunitar.
Iar asta cu repetatul aceleiasi intrebarea sau aceleiasi concluzii pre-impachetate pentru validare, este foarte frecventa si la multi alti “jurnalisti”.

Scrie răspuns