Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Balint...?

Poll ended at 31 Iul 2022, 13:40

...incepe seria victoriilor
9
82%
...egal e tot ce poate
2
18%
...e mai aproape de demisie/demitere
0
No votes
 
Total votes: 11

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Iul 2022, 13:40

Duminica 31 Iulie 2022, ora 20:15, primim vizita Centenarilor pe Ion Oblemenco

Universitatea Craiova gazduieste mecanicii de tren din giulesti sau centenarii cum spune Glasul Lor in Fior de Tren.

Craiova, fără victorie în campionat, dar victorioasă în Europa
Entuziasm la Rapid, după victoria cu FCSB

Echipe probabile
Lazar – Martic, Screciu, Gaman, Vătăjelu – Roguljic, Crețu, Hanca – Baiaram, Koljic, Ivan.

Rapid abordează meciurile într-un sistem similar. Mutu este un fan al sistemului 4-3-3.
Moldovan – Morais, Săpunaru, Grigore, Ștefan – Kait, Crepulja, Pănoiu – Ioniță, Dugandzic, Costache.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3550
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Freestate » 30 Iul 2022, 15:02

Omul si-a inchiriat apartament in Craiova, este sigur ca ramane o perioada iar voi o dati cu demisia. Ntza, ntza, ntza ! Nu prea va pricepeti...Sigur mai ramane 2 luni, cel putin.
FMSP :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2988
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Geronimo » 30 Iul 2022, 15:13

Ne arbitreaza 'oratiu Vesnic...asta ne fura. :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2163
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fanatic16 » 30 Iul 2022, 16:00

Prevăd un meci bun, Rapid a profitat doar de forma foarte slabă a FCSB , daca nu chiar cea mai slabă a lor din ultimii ani dpdv fizic
Sper sa jucăm 4 4 2
Lazar- Vătăjelu, Papp, Gaman, Căpățînă - Ivan, Crețu, Screciu,Hanca- Koljic , Markovic
In meciurile de până acum din campionat s a văzut lipsa lui Bancu, de la el pleacă majoritatea atacurilor
Vreau sa remarc evoluția și atitudinea foarte bune ale lui Căpățînă cu Vllaznia, desi l am criticat des, în debutul asta de sezon s a mișcat bine, a alergat foarte mult și totodată, e singurul care încearcă poarta de la distanță mare in afara de Mateiu

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1986
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Dany » 30 Iul 2022, 19:09

Sper sa câștigăm. Nu va fi ușor, dar trebuie sa o facem, avem nevoie de o victorie în campionat.
Căpățînă trebuie sa joace fundaș dreapta, iar la mijloc as vrea sa îl vad pe Hanca.
Sa vedem ce va ieși.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Kellogg » 30 Iul 2022, 23:31

Ii batem ca întotdeauna și ne intrăm în formă, nu mă îndoiesc de asta.
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1173
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 30 Iul 2022, 23:46

Jucăm cu rezerve , început de campionat, antrenori slabi...greu de prezis cursul jocului dar mai ales rezultatul ...poate să iasă orice

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8142
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 31 Iul 2022, 00:53

Meci deschis oricarui rezultat, zic eu.

Mi-a placut managementul celor de la Rapid de cind au promovat - transferuri bunicele pe bani putini, un mix de veterani si tineri, o vinzare pe un pret fantastic pentru o nou promovata (Rares Ilie), salarii decente la jucatori - fara fite, conducere de club supla, conectata (in comitetul executiv la FRF) si priceputa (Daniel Niculae plus cei doi actionari). Au public numeros, stadion nou, celelalte clone Rapid sint prin ligile inferioare. Au un spirit de echipa foarte foarte bun (bravo Sapunaru !) - au batut FCSB de doua ori in ultimele 12 luni, de la promovare. Noua ne-au trebuit ani buni sa-i batem pe fecesebei. Se vor bate la primele 3-4 locuri cu siguranta de acum inainte, ceea ce inseamna ca ne va fi noua mai greu sa stam in top. Dar concurenta e buna - factor de progres.

Sper ca omogenitatea superioara a lotului Craiovei sa faca diferenta in acest meci.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Augustus Caesar » 31 Iul 2022, 04:54

Hai sa fie o victorie desi va fi foarte greu, CRA-pid vine pe un val de entuziasm dar si noi avem un ascendent dat de repriza a doua cu albanezii. De fapt de asta mi-e teama cel mai mult, de inconstanta. Baietii stiau ca un eventual accident cu albanezii le-ar fi ''stricat'' confortul pe cand un eventual insucces in campionat n-ar fi un capat de drum; de aici posibil o concentrare insuficienta in acest meci dar si in perspectiva urmatorului. Pentru ca toata lumea stie situatia ucrainienilor si cred ca la fel ca si cu albanezii nimeni nu i-ar ierta pentru un esec. In sfarsit, sa fie orice dar numai victorie sa iasa, fie ea si in min 95', Si o motivatie in plus sa-l vedem pe Hanca la lucru, sper sa fie ''pistonul'' ala pe dreapta care ne trebuia.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Iancu Magheru » 31 Iul 2022, 13:01

Nu mai mult de 17.000 de spectatori azi..cam cât am avut cu Voluntari acum 3 luni. Se vede treaba că lumea e cu capsa pusă, iar Balint va avea mult de munca până să câștige simpatia publicului. Totuși venim după prima calificare europeană in 3 ani.. mă așteptam la mai mult entuziasm. Rapizii vor fi mulți azi, pe paginile lor se vorbește de 6-700, se vor auzi mult și tare.
Fără Silva in linia de fund eu nu am așa mare confort. O să fie greu și fără Bancu. Markovic, Koljic, poate incep și ei să își dea drumul azi, bosniacul a jucat cu multă determinare cu Vllaznia. Poate il vedem și pe Hanca, că tot il lăudau ca e la zi cu pregătirea.
Victorie la un gol!

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 195
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de csm310 » 31 Iul 2022, 13:59

Iancu Magheru scrie:
31 Iul 2022, 13:01
Nu mai mult de 17.000 de spectatori azi..cam cât am avut cu Voluntari acum 3 luni. Se vede treaba că lumea e cu capsa pusă, iar Balint va avea mult de munca până să câștige simpatia publicului. Totuși venim după prima calificare europeană in 3 ani.. mă așteptam la mai mult entuziasm. Rapizii vor fi mulți azi, pe paginile lor se vorbește de 6-700, se vor auzi mult și tare.
Fără Silva in linia de fund eu nu am așa mare confort. O să fie greu și fără Bancu. Markovic, Koljic, poate incep și ei să își dea drumul azi, bosniacul a jucat cu multă determinare cu Vllaznia. Poate il vedem și pe Hanca, că tot il lăudau ca e la zi cu pregătirea.
Victorie la un gol!
De unde 6-7000? :))) O sa fie cam cati au fost fcsb isti la ultimul meci pe Oblemenco, 7000 ar insemna ca au toata peluza, si ei n au cumparat nici macar toate biletele destinate sectorului lor

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3566
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Paul » 31 Iul 2022, 14:04

Sper la un meci bun, ideal ar fi sa incerce cu 2 varfuri, Markovici si Kolijc, sa dea fiecare cate un gol, sa intre Hanca si sa se cunoasca si in general sa aratam altceva fata de a doua repriza cu Sepsi sau prima cu U Cluj.
Eu zic ca dupa calificare si daca trecem si de Zorya, ne vom prezenta mult mai bine si lumea va umple stadionul.
Pacat ca o sa fie indisponibil dupa meciul retur cu Zorya. Dar eu ma intreb, nu am putea sa jucam pe atadionul de atletism pana revenim pe Oblemenco?
Nu am niciun habar daca se poate tehnic, dar din ce am cazut are gazon, nocturna, nu stiu daca are dimensiunile necesare.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3566
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Paul » 31 Iul 2022, 14:15

Hai ca imi dau singur raspunsul - se pare ca stadionul de atletism ar putea fi folosit, are dimensiunile necesare, dar data trecuta cand s-a schimbat au solicitat asta si au foat refuzari de LPF
https://www.fanatik.ro/care-este-motivu ... m-19723461
Inteleg de ce nu putem juca in cupele europene, ca acolo sunt alte standarde, dar pentru meciurile de campionat ce ar avea?
Nu e nevoie de instalatia de incalzire a gazonului

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Iancu Magheru » 31 Iul 2022, 14:48

@csm310 am zis 6-700

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Iancu Magheru » 31 Iul 2022, 14:50

E prea mic stadionul de atletism. Cred că la Severin indiferent de adversar am avea ceva mai mult de 5000 de spectatori.

Scrie răspuns