Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Balint...?

Poll ended at 31 Iul 2022, 13:40

...incepe seria victoriilor
9
82%
...egal e tot ce poate
2
18%
...e mai aproape de demisie/demitere
0
No votes
 
Total votes: 11

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 31 Iul 2022, 22:56

cortinadampezzo scrie:
31 Iul 2022, 22:52

O fi bun balint dar nu prea face puncte, nu imi mai aduc aminte ultima data cand am fost pe locu 12-13
Campionatul trecut U Craiova avea 3 puncte dupa primele 3 etape : o victorie (cu Arges) si doua infringeri (FCSB si Botosani). Acum avem doar doua puncte :o:

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de u2blue » 31 Iul 2022, 22:59

Suntem o echipa bună ... de playout. Și nu e problemă de antrenor.
Nu e normal că Bancu face 50 % din capacitatea ofensiva a echipei.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Paul » 31 Iul 2022, 23:00

Punctele ca punctele, dar jocul si neputinta ma dispera.
Baiaram ar trebui sa mai stea pe banca, ca are impresia ca numai ca e el Baiaram e suficient, nu e cazul sa si faca ceva.
Lui i-o spune cineva, de ex antrenorul, ca nu are absolut niciun sens sa simulezi, si ca prin fault in atac atunci cand ar trebuie sa faci pressing sau macar marcaj, iti ajuti adversarul?
Eu i-as spune ca daca mai face una din aceste doua tampenii nu mai joaca meciul urmator.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Freestate » 31 Iul 2022, 23:25

Vatajelu out, Campanu out , Screciu out ! Pot gasi oricand jucatori liberi de contract mai buni decat astia.
FMSP :)(

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de adi_g » 31 Iul 2022, 23:29

Poblema este cu cei din conducere , care nu isi doresc performanta cu adevarat...Nu poti sa iti vinzi cel mai bun jucator in Iran. Reghekamf ala a pierdut si el pe mana lui destule puncte si ne-a scos din lupta pentru titlu. In opoini amea, nu trebuia renuntat la Bergodi. Pana l aurma problema nu este la antrenor , ci la jucatori. Desi indraznesc sa spun ca am avut doar trei antrenori adevarati, anume mangia, Bergodi si Ouzunidis. Nici Balint nu e slab, indraznesc sa spun, dar nu are cu cine. Joi cred ca ne distrug ucraineni. Sper sa prindem play off. Ne tot mintim an de an cu titlul...
PS. Macar sa fie Sandoi urmatorul antrenor, nu stelistul ala de radoi, pentru care Universitatea nu inseamna nimic, ba mai mult a fost stelist sadea s nu a jucat un minut la Universitatea.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fanatic16 » 31 Iul 2022, 23:33

Incredibila neputința, incredibil cum și în minutul 85 noi dam pase in spate.
Da , sunt de acord că nu meritam sa pierdem, ursarii nu jucara nici ei nimic mai mult decât noi, avură decât golul lui Ioniță, iar noi avusaram bara lui Roguljic, șutul lui Papp după gafa lui Moldovan și pe fraierul de Baiaram care da in plopi din 3 m.
Per total un meci de ți vine sa te zgârii pe ochi, închis, molcom
Deși am răbdare în general, DEMISIA Balint , e clar că omul nu poate impune nicio idee de joc , mor de ciuda cum caii cu aceiași străini expirați de anul trecut subordonează CFR și fcsb la toate capitolele și noi nu trecem mijlocul rapidului care e antifotbal
Mai știți acum mai bine de un an când am spus pe forum că Marius Croitoru ar fi un antrenor foarte bun pentru noi?
Am fost luat in râs , s a zis că ce, țăranu ăla nu are ce sa caute la noi bla bla etc
Na, acum luați cu pâine care ați comentat de el, că nenea Marius o sa ne o tragă săpt viitoare și Balint așteaptă nemurirea sufletului
In alta ordine de idei , mă bucur că am fost 17k și am acoperit galeria țiganilor care în iarna se auzea peste tot stadionul
Urgent trebuie adus mijlocaș ofensiv, însă în afara de asta nu poți zice că nu avem cu cine
FC booveni părea că are cu cine? Nu cred
Antrenorul face diferența, nu avem lot de titlu, dar macar de locul 2 avem, și în niciun caz nu e lot de 2 puncte după 3 meciuri

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 31 Iul 2022, 23:57

Evident ca antrenorul conteaza mult - ma amuza cind vad ca unii fani ai Craiovei urla pe internet ca "poate sa vina si Guardiola, nu poate scoate mai mult in aceasta echipa". Asta e o timpenie. Dovada - fc calu, Napoli si acum Croitoru par sa scoata mai mult din strainii blazati de anul trecut.

Jucatorii conteaza si ei - daca au respect fata de meserie, daca vor sa progreseze, sau daca sint multimiti cu salariul care vine luna de luna.

Managementul clubului conteaza mult - ca daca alinti jucatorii si daca te minti ca nu stiu ce valori de zeci de milioane ai la club, realitatea iti va da o trezire brutala.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de cortinadampezzo » 01 Aug 2022, 00:05

Am jucat cu 3 echipe de carton.

Sepsi, spun unii ca e cea mai `in forma` echipa din campionat, totusi are 5 titulari foste rezerve la craiova
U CJ, o echipa de B care se reinventeaza acum, incerca sa formeze un nucleu, pe care puteam sa ii batem la scor daca nu ratam atat.
Rapid, o echipa de batrani, lenta, care se apara pe doua linii, dar noua ne trebuie 300 de minute ca sa dam un gol

Balint are si ghinion, dar tot e un anonim fara performante notabile si fara vreo sclipire de antrenor

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2865
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Geronimo » 01 Aug 2022, 00:31

Paul scrie:Punctele ca punctele, dar jocul si neputinta ma dispera.
Baiaram ar trebui sa mai stea pe banca, ca are impresia ca numai ca e el Baiaram e suficient, nu e cazul sa si faca ceva.
Lui i-o spune cineva, de ex antrenorul, ca nu are absolut niciun sens sa simulezi, si ca prin fault in atac atunci cand ar trebuie sa faci pressing sau macar marcaj, iti ajuti adversarul?
Eu i-as spune ca daca mai face una din aceste doua tampenii nu mai joaca meciul urmator.
Dar lui i-o spune cineva ca loveste catastrofal mingea, si asta cu piciorul de baza, nu cu stangul.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Prazake » 01 Aug 2022, 00:55

Jucatorii nostri, pe langa faprul ca sunt labili psihic, sunt si prosti de dau in gropi...Iau niste decizii absolut tampite, gen Baiaram si Ivan care se tot duc direct in adversar, in situatii in care nu au nimic de castigat nici daca dribleaza adversarul. Apoi, parca nu exerseaza pase la antrenament, niste pase super incete in timpul carora se regrupeaza toti...pressing agresiv, caliatea principala a lui Gyusi la UTA, nu exista la noi...Daca aia muta liniile mai sus, noi ne retragem...am vazut asta cu Sepsi, am vazut-o si cu U Cluj, cat au putut aia...La fel a fost si azi, in unele momente...Dar cea mai mare problema mi se pare ca e jocul static care te face sa te urci pe pereti. Stau toti si se uita ca prostii la prostu' care are mingea...Sunt curios daca cineva din club si-a dat seama ca suferim de simulare cronica...e epidemie la noi.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Iancu Magheru » 01 Aug 2022, 01:14

Infernal meci vom avea cu fcu, pică in cel mai prost moment posibil. Ăia sunt zmei dupa ce nu au pierdut cu campioana și vicecampioana, noi suntem pe burtă. Am văzut repriza 2 a lu fcu cu fcsb, joacă cu ambiție, nu se lovește mingea de ei, pot ieși cu siguranta din defensivă dupa atacuri rapide al adversarului. E adevărat că nu au atac și mijlocul e greoi, dar nici noi nu suntem in momentul ăsta mai breji. E cel mai important meci din 2022, cu excepția vreunui play-off de conference.
Azi cu rapid am jucat binișor, până prin minutul 85 eram relaxat și sigur că vom înscrie măcar. Rapizii sunt sub noi și acolo vor rămâne până la sfârșitul sezonului. Problema e cu lipsa de inspirație, nu mai repet ce am repetat pe aici cu toții, trebuie un mijlocaș...
Mie Baiaram mi se pare că se zbate, încearcă să se apropie de ceea ce înseamnă un decar, dar fraților are 19 ani. Voi cine și ce erați la 19 ani? Frecați băncile liceului și vă tremurau gladiolele cu gândul la bacalaureat, iar de la băiatu asta crescut de bunica vă așteptați să inventeze pase de geniu in fața unor stadioane intregi. Fiți mai lucizi, mai empatici, mai ingăduitori. Pe Baiaram nu îl vor ajuta huiduielile a mii de oameni, asta dacă vrem să ajungă cineva, pentru noi, pentru el, pentru Universitatea Craiova. Fiți mai buni.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 01 Aug 2022, 01:33

Iancu Magheru scrie:
01 Aug 2022, 01:14
Rapizii sunt sub noi și acolo vor rămâne până la sfârșitul sezonului.
Nici prezicerea ca fc calu o va lua de la fcsb nu ti-a iesit :laughing:

In ceea ce priveste evaluarea si prezicerea ta (alta prezicere optimista :laughing: ) despre Rapid - la ce capitol mai exact ei sint sub noi ? Averea actionarilor, scouting, asistenta la stadion, organizarea clubului, priceperea presedintelui de club, subterane (Rapid e in Comitetul Executiv la FRF acolo unde Craiova nu poate ajunge), banca tehnica, lot de jucatori, noile achizitii ? Nu stiu, intreb :hai

In clasament Rapid are de 3 ori mai multe puncte decit Craiova desi a avut un inceput infernal, mult mai dificil decit al nostru.

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de csm310 » 01 Aug 2022, 01:37

Iancu Magheru scrie:
31 Iul 2022, 14:48
@csm310 am zis 6-700
Scuze, mea culpa, oricum au fost cred ca 1000+

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Iancu Magheru » 01 Aug 2022, 01:42

Îți mai dau vreo 5 preziceri, asta așa ca să le ai aici și să nu te strofoci prea tare să le cauți in diverse părți:
-trecem de Zorya
-batem pe fcu
-terminam minim pe 2 sezonul
-Markovic și Koljic vor avea împreună minim 25 de goluri
-fcu nu prinde play-off

Ia cu pâine, morocănosule. Am mai explicat pe aici, sunt prea tânăr și am prins doar dezastrele lui Mititelu și Nețoiu până să apară echipa asta. Am fost fan FC Olt Slatina in 2012 când nu aveam fotbal in Craiova și mergeam regulat la meciuri doar pt că aveau stadionul vopsit in albastru. Nu voi fi niciodată un pesimist lugubru, sau cel puțin nu in următorii 30 de ani. Dacă asta îți place, asta să fii, sunt curios ce satisfacții îți aduce.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 01 Aug 2022, 02:05

Iancu Magheru scrie:
01 Aug 2022, 01:42
Îți mai dau vreo 5 preziceri, asta așa ca să le ai aici și să nu te strofoci prea tare să le cauți in diverse părți:
-trecem de Zorya
-batem pe fcu
-terminam minim pe 2 sezonul
-Markovic și Koljic vor avea împreună minim 25 de goluri
-fcu nu prinde play-off

Ia cu pâine, morocănosule. Am mai explicat pe aici, sunt prea tânăr și am prins doar dezastrele lui Mititelu și Nețoiu până să apară echipa asta. Am fost fan FC Olt Slatina in 2012 când nu aveam fotbal in Craiova și mergeam regulat la meciuri doar pt că aveau stadionul vopsit in albastru. Nu voi fi niciodată un pesimist lugubru, sau cel puțin nu in următorii 30 de ani. Dacă asta îți place, asta să fii, sunt curios ce satisfacții îți aduce.
A fi realist nu e totuna cu a fi pesimist. Iti dau eu una de la unul dintre cei mai mari antrenori romani din istorie, Emerich Jenei : "Nu vreau să-mi fac iluzii, ca să n-am deziluzii." (https://agenda.liternet.ro/articol/4544 ... annes.html). Ii dai si lui cu piine ?

E usor sa inchizi ochii si sa pretinzi ca totul va iesi pozitiv. E un exercitiu mai complex sa analizezi realitatea, trendurile, contextul si sa fii deschis catre rezultate care ar putea sa nu fie cele dorite. De exemplu, erau destule elemente care indicau un potential rezultat pozitiv al fc calu cu FCSB.

E o alta vorba celebra pe care o pun aici :

“The most successful people are those who are good at Plan B” – James Yorke, Mathematician

Ce inseamna sa ai un plan B ? Inseamna sa-ti dai seama ca planul A poate esua si sa ai deja o alternativa. Adica realism, nu optimism din ala total cu ochii inchisi.

Dar eu imi doresc ca toate cele 5 preziceri ale tale de acum sa fie mai bune decit altele precedente, si sa devina realitate.

Scrie răspuns