[UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Freestate » 12 Aug 2022, 14:21

N-am crezut ca ne vom califica, inainte de meciul tur am studiat adversarul, i-am studiat jocul, i-am vazut rezultatele din Europa ...ei au primit niste jucatori de la Kiev (...intotdeauna m-a fi multumit si eu cu jucatori de la echipa a 2-a a Kievului) si i-am vazut favoriti.
Am pariat pe ei la meciul tur. Intotdeauna pariez impotriva echipei favorite in speranta ca totusi vor bate indiferent de suma pe care as fi castigat-o pe bilet ...dar acum a fost altceva. Chiar i-am vazut favoriti pe ucrainieni si cota a fost fantastica. Mi-a iesit dar am pierdut alte meciuri. A fost un bilet cu 10 lei pe care aveam si acel meci tur.
Am crezut ca n-avem sanse nici la retur desigur fara pariere...
Este cea mai importanta victorie+calificare (imho)[imho = in my humble opinion] de la acel meci cu Monaco din '85 fiindca Galata din '86 mi se pare sub Zorya de acum..
Last edited by Freestate on 12 Aug 2022, 14:25, edited 1 time in total.
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Aug 2022, 14:25

60 000 de spectatori pentru 3 meciuri.
Aproximativ 20 000 de spectatori pentru un meci de ECFL.

Situatia arata foarte bine stadiul comsumatorului de fotbal din Romania. Suporterii multi merg pe stadioane la echipele care au o oarecare performanta sportiva, seriozitate, bani si stadion. Bucurestiul fiind lider si datorita unei medii financiare per suporter mai mare decat in restul tarii.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Freestate » 12 Aug 2022, 14:30

60.000 de spectatori dar multi ....casual. Nu tu tricouri nu tu esarfe la ca noi.
Tribuna a 2-a nu prea conteaza in tara asta dar cand noi vrem dam tribunei a 2-a o nota aparte.
Poate nu avem cea mai tare peluza ...exceptie meciul cu caii si cu FCSB dar la tribuna a 2-a suntem lideri. :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Nea Marin » 12 Aug 2022, 14:36

ucv :up: usteag
Felicitari tuturor! Vedeti ba ca se poate cand vor?
Radoi pare cu mintea plina de tactica fotbalistica. Poate va fi in curand un antrenor important.

De ce nu jucam la Craiova cu evreii?
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de valentin0001 » 12 Aug 2022, 14:47

In play off jucam la severin sau pe national arena?
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de nyk_sorin » 12 Aug 2022, 14:49

Nea Marin scrie:
12 Aug 2022, 14:36
ucv :up: usteag
Felicitari tuturor! Vedeti ba ca se poate cand vor?
Radoi pare cu mintea plina de tactica fotbalistica. Poate va fi in curand un antrenor important.

De ce nu jucam la Craiova cu evreii?
Pentru ca organizeaza duamna un festival pe stadion.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Freestate » 12 Aug 2022, 14:54

nyk_sorin scrie:
12 Aug 2022, 14:49
Pentru ca organizeaza duamna un festival pe stadion.
Manca-i-as pasarica ei ca fara ea nu mai eram aici in acest moment de gratie ! :)(
Multi au vazut politicianul si politica si au ramas cantonati acolo ... o atitudine devianta parerea mea.
Eu am vazut primarul, primul gospodar al orasului si primul obligat sa initieze un alt proiect...
Doamne ajuta !
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Iancu Magheru » 12 Aug 2022, 15:05

La Severin cu jidanii, joia viitoare, o să fie un meci frumos și sper să umplem Municipalul. Eu am mai spus pe aici că județul mehedinți mi se pare cloaca boovenilor, nicăieri densitatea lor nu e mai mare decât acolo. Însă Severinul e oraș maricel si am mai avut stadioane pline acolo. Plus o migrație de câteva mii din Craiova..o facem de pomină!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Aug 2022, 15:39

Cu Milan a fost plin stadionul, inclusiv peluza oaspeților cu Milan Club Romania + italienii care au facut deplasarea in romania, vreo 300-400 de oameni care nu se uita la fotbalul romanesc

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Bobby » 12 Aug 2022, 16:08

Freestate scrie:
12 Aug 2022, 14:21
Este cea mai importanta victorie+calificare (imho)[imho = in my humble opinion] de la acel meci cu Monaco din '85 fiindca Galata din '86 mi se pare sub Zorya de acum..
Ca sa fie mai simplu - este cea mai importanta victorie si calificare de dupa 1989 - revolutie.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Iancu Magheru » 12 Aug 2022, 16:28

https://www.prosport.ro/fotbal-extern/c ... e-19503857

Niște greșeli aici, autorul e dezinformat. Clubul nostru nu a primit încă niciun ban de la uefa pt acest sezon, cei 750.000 de euro vor fi încasați numai dacă ne elimină evreii. In caz contrar, calificarea in grupe ne asifura 2.94 mil euro, FĂRĂ să se cumuleze cu cei 750k din tururile preliminare.
Oricum, o eventuala calificare in grupe ar echivala cu un mic El Dorado revărsat peste clubul nostru, care ar putea ajunge la câștiguri cumulate de aproape 5 mil de euro chiar și fără vreo victorie in cele 6 meciuri.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Bobby » 13 Aug 2022, 01:46

Rezultat nebun in Conference League joi seara :

Konyaspor (Turcia) - Vaduz (Liechtenstein) 2-4 !!!! Turcii au avut 1-0, Vaduz a marcat apoi 4 goluri !
Vaduz merge mai departe.

Konyaspor - locul 3 in Turcia sezonul trecut - este evaluata cu lot aproape de 10 ori mai valoros decit Vaduz.

Avatar utilizator
WhiteLion30
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 16 Apr 2018, 01:05

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de WhiteLion30 » 13 Aug 2022, 09:22

Iancu Magheru scrie:
12 Aug 2022, 16:28
https://www.prosport.ro/fotbal-extern/c ... e-19503857

Niște greșeli aici, autorul e dezinformat. Clubul nostru nu a primit încă niciun ban de la uefa pt acest sezon, cei 750.000 de euro vor fi încasați numai dacă ne elimină evreii. In caz contrar, calificarea in grupe ne asifura 2.94 mil euro, FĂRĂ să se cumuleze cu cei 750k din tururile preliminare.
Oricum, o eventuala calificare in grupe ar echivala cu un mic El Dorado revărsat peste clubul nostru, care ar putea ajunge la câștiguri cumulate de aproape 5 mil de euro chiar și fără vreo victorie in cele 6 meciuri.
E greu de crezut că dacă ne calificăm în grupe nu vom reuși nicio victorie. Am fi 99% în urna a treia pentru că în urna a patra vor fi campioanele țărilor foarte slabe. Cu puțin noroc, putem nimeri o echipă cu care să obținem ușor 2 victorii, asta ar însemna un milion de euro și patru puncte la coeficient. Mai facem un egal sau două în restul meciurilor și vom fi capi de serie în turul trei și foarte aproape de a fi capi de serie și în play-off, și trasee favorabile precum cel de anul acesta vor apărea mai des.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Freestate » 13 Aug 2022, 17:49

Vllaznia = Fratenitate in albaneza
Zorya = Zeita Luminii in mitologia slava
BeerSheba = Fantana celor sapte
"În Geneza 21:31 Avraam și Abimelec au depus un jurământ de mărturie că cel dintâi a săpat fântâna și șapte miei au fost aduse în jertfă: „De aceea a numit acel loc Beer-Șeba"

Trei echipe cu 3 intelesuri diferite..."Sa facem frumos". Am facut.
FMSP :)(

Scrie răspuns