[UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Bobby » 12 Aug 2022, 04:14

csm310 scrie:
12 Aug 2022, 01:51
Fantastic meci, dupa dezastrul din ultimii 2 ani din Europa, cred ca am mai capatat ceva experienta, incredere, jucatorii nu sunt rai, dar sunt lepre cum spune cineva mai sus, Houri si Mitrita daca ii aveam acum... una peste alta, am eliminat o echipa care in mod normal in Romania s ar bate la primele 3 la noi, pe alocuri am crezut ca jucam cu fcsb, fix acelasi stil il au ucrainienii, foarte talentati, cum mangaie mingea, dar si noi ne am depasit pe noi insine. Avem sanse bune la grupe, am vazut acum rezumatul cu Lugano, fabulos cum le au dat doar 3 parnailor de elvetieni, cat de prost puteau sa stea in teren, si ce posirici de goluri au dat, deci fara nicio exagerare, Lugano din ce am vazut pe rezumat e echipa pe care o bate si Arges, ireal cat de slabi, nu ma asteptam sa treaca israelienii initial, iar Beer Sheva e sub Zorya, puteti sa mi spuneti orice, Beer Sheva nu mai e echipa care batea Inter tur retur in grupe acum 5 6 ani, sau cea cu care a jucat fcsb, il aveau pe Tony care a jucat la U Cluj atunci, si un fundas care a fost pe la Dinamo, acum mi se par o echipa de nivelul lui Sepsi. Eu zic ca ne calificam.
Da - fantastic meci, care l-a multumit si pe Cosmin Staicu : https://cvlpress.ro/12.08.2022/mirel-ra ... ce-league/ Cosmin ne spune in articol care a fost primul lui meci pe Central - poate inteleg mai multi de ce este el atit de virulent cu esecurile contemporane.

Cifrele meciului cu Zorya - posesie, suturi pe poarta, atacuri / atacuri periculoase - arata un context de echilibru de fapt (https://www.gds.ro/Sport/fotbal/2022-08 ... -nou-mare/) si subliniaza valoarea ucrainienilor.

Beer Sheeva are 4 victorii la rind in Conference League, nu au inceput campionatul parca (sint odihniti) - eu spun ca va fi o dubla mult mai grea decit cu Zorya. Un alt mare dezavantaj pentru noi este ca nu jucam la Craiova meciul de acasa.

P.S. Adevarat zici despre experienta in Europa. Sint destule lucuri bune la parcursul echipei in Europa :

- 6 ani consecutivi in cupele europene, nu s-a mai intimpla asta de zeci de ani (de citi - intrebare pentru cunoscatori);
- am eliminat echipe din Azerbaidjan, Ungaria, Albania, Ucraina;
- am scos niste puncte cu echipe de top : 1-1 acasa cu RB Leipzig, 1-1 afara cu AEK Atena;
- ne-am comportat decent in dublele cu echipe stelare : AC Milan si RB Leipzig;
(am facut-o si de oaie de doua ori)

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de JaneTrabant » 12 Aug 2022, 05:22

marius_vl scrie:
11 Aug 2022, 22:52
pe mine m-a socat efectiv intreviul lui Radoi de dupa meci! Omul e absolut genial, e toba de fotbal!
ce antrenor ne-am tras, wow !!!


Probabil cel mai coerent și bun interviu pe care l-am văzut in ultimii ani la un antrenor, omul vorbește despre tactica, ceea ce deja e mult prea mult pentru fotbalul nostru.

Felicitări, Stiinta!
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de lory69 » 12 Aug 2022, 08:30

Asta-seara trebuie trimisa lista pt play-off.....ne-ar trebui neaparat macar un fundas central,pr ca aseara nu am avut nici o rezerva pt acest post.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de marius_vl » 12 Aug 2022, 08:39

ar fi culmea sa mai aducem inca un fundas central cand noi avem nevoie ca de aer de un mijlocas coordonator!
avem 4 fundasi centrali, la care se mai pot adauga intr-un moment de urgenta, Cretu sau chiar Martic

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Freestate » 12 Aug 2022, 08:40

Iancu Magheru scrie:
12 Aug 2022, 00:27
29.7.2021 "S-a întâmplat și cacatu suprem bai frate. 180 de minute fără gol marcat cu anonimii planetei. Mai anonimi decat tbilisi, aia macar stiu sa ii arăt pe harta mută.
Sezon de compromis, ne revenim in 3 4 etape, ii batem pe mititelu și terminam pe 3 iar. Între timp mai aducem si jucători ceva. La anu ne calificăm in grupe. Mark my words."
Ia vezi bobby, pe asta o mai știi?
Cine-i tipul ? ...sa-i dau o bere. :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Freestate » 12 Aug 2022, 08:54

Rezultatele in Europa ale celor de la Sheva si Zorya incepand cu 2014
Rezultatele bune ale Zoryei sunt mai multe si par dispersate mai omogen, nedepinzand de valoarea mai ridicata sau nu a lotului.
Sheva pare ca atunci cand a avut echipa a avut si rezultate.
Acum or avea echipa israelienii ?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by Freestate on 12 Aug 2022, 09:25, edited 1 time in total.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Bobby » 12 Aug 2022, 09:06

Iancu Magheru scrie:
12 Aug 2022, 00:27
29.7.2021 "S-a întâmplat și cacatu suprem bai frate. 180 de minute fără gol marcat cu anonimii planetei. Mai anonimi decat tbilisi, aia macar stiu sa ii arăt pe harta mută.
Sezon de compromis, ne revenim in 3 4 etape, ii batem pe mititelu și terminam pe 3 iar. Între timp mai aducem si jucători ceva. La anu ne calificăm in grupe. Mark my words."
Ia vezi bobby, pe asta o mai știi?
As avea probleme grave cu capul daca o stiam. Cu job, familie, prieteni, viata etc. as fi nebun de legat sa-mi amintesc asa ceva, banuiesc bagata de tine dupa meciul cu Laci :laughing:

Sa-ti dea Domnul sanatate si daca iti iese predictia, si daca nu iti iese predictia. Israelienii sint clar favoriti - cea mai bine cotata dintre adversarele echipelor romanesti in playoff Conference League, un club cu rezultate interesante in cupele europene in ultimii ani, vezi mesajul lui Freestate.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Paul » 12 Aug 2022, 09:23

Ce buna ari fi fost acum cursa aia de Tel Aviv de la Wizz. Sa mai fi fost si joia cand ne trebuia noua, venea manusa.
Pana joi sper sa batem Miovenii de o maniera convingatoare, e important sa se continue momentumul si sa capete incredere in ei, sa se obisnuiasca cu sistemul asta, si in general sa se ambitioneze.
As vrea sa remarc jocul lui Bancu, care efectiv a fost dezlantuit si cum a spus si el, se incadreaza perfect in sistemul asta, si cred ca si Hanca o sa fie bun pe partea lui. A mai pierdut si mingi aiurea, mi se pare ca nici nu ii striga nimeni cand vine cineva pe el, dar cel mai important este ca le-a disparut complexul asta si impotenta cu care ne omorau, adica pase in spate si atat, constructie lenta si nema presing - acum toate astea par a fi remediate.
M-as bucura mult sa reuseasca Radoi sa faca treaba aici, sa luam campionatul si sa mergem frate in grupe. Iar la anul, cine stie, cu mult noroc, poate reusim chiar grupele adevarate de Europa.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Aug 2022, 09:32

Dupa mine, cea mai mare inginerie a fost sa il pui pe Silva libero , acest beckenbauer din banie. Vede bine terenul si coordoneaza linia de mijloc.
Papp joaca foarte bine in stanga iar Bancu intotdeauna ii va prinde bine o dublura cum e screciu. mai fizic si mai cu talie.

Un meci mare a facut Mateiu, asta zici ca se lasa de bautura de luni pana joi si bea de vineri pana duminica. Si cu albanezii si cu zorya, mateiu a fost MVP la mijloc.

Cu mioveni as vrea sa vad la mijloc pe Nistor si Capatana.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Iancu Magheru » 12 Aug 2022, 09:38

Păi eu degeaba am ștanțat acolo "mark my words"? :laughing:
Deci nu am cuvinte să descriu ce am simțit aseară, a fost o surpriză imensă pentru mine să văd atâta siguranta in joc, urcarea fundașilor laterali mult in fața la fiecare fază de atac și acel PRESSING de premier league. O seară perfecta și mvai ce sculă de antrenor poate să fie Mirel!
Un mic minus pentru numărul de spectatori mult prea mic pentru miza jocului, sperăm că ne vom revanșa și vom umple la refuz Municipalul din Severin.
ucv

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de sorinyki » 12 Aug 2022, 09:48

Pacat ca numai putem juca pe Oblemenco! Altceva era sa jucam acasa cu stadionul plin, sa punem presiune pe adversar.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de sorinyki » 12 Aug 2022, 09:56

Iar balonul de sapun "Bergodi" s-a spart!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Iancu Magheru » 12 Aug 2022, 10:56

sorinyki scrie:
12 Aug 2022, 09:48
Pacat ca numai putem juca pe Oblemenco! Altceva era sa jucam acasa cu stadionul plin, sa punem presiune pe adversar.
E ok și cu 20.000 la Severin, numai să fim atâția!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Bobby » 12 Aug 2022, 11:36

sorinyki scrie:
12 Aug 2022, 09:56
Iar balonul de sapun "Bergodi" s-a spart!
Pai nu s-a spart. Sepsi a jucat cu cea mai tare echipa in turul 3 Conference League - dintre echipele romanesti. Nici o alta echipa romaneasca nu i-ar fi facut fata gruparii suedeze.

P.S. Dintre cele 4 adversare ale romanilor, Zorya a fost a doua echipa ca valoare dupa suedezi.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Freestate » 12 Aug 2022, 14:04

sorinyki scrie:
12 Aug 2022, 09:56
Iar balonul de sapun "Bergodi" s-a spart!
Am vazut baloane de sapun calatorind si 200m prin aer...cred ca a fost un balon din flegma Bergodi.
FMSP :)(

Scrie răspuns