[UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
iepurakis
senior
senior
Mesaje: 350
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de iepurakis » 05 Aug 2022, 01:29

erau niste rupti de realitate pe aici, deghizati in optimisti. sper sa se trezeasca totusi pana la urma, ca e pacat...
ca dom patron e clar pe ulei, dar e pe banii lui, na...

meciul din seara asta a fost revelator zic eu pentru diferenta dintre fotbalisti si practicanti de fotbal (superliga). fara suparare, trebuie sa acceptam o realitate, nivelul in care ne scaldam noi e jos, jos de tot. erau ani cand asa diferenta o simteam la meciuri cu echipe mari, nu cu ucraineni oropsiti de razboi, fara meci oficial de x luni!

imi vine sa rad cand ma gandesc cu bancu este "un jucator excelent", pe faza ofensiva & shit. Bancu e mare doar pentru ca ceilati sunt pilaf, nu-mi ajunge sa numar cate cartonase ia baiatul asta si cat expune echipa?! Am mai scris acu ceva zile despre IQ, in asentimentul meu de data asta Bobby, sunt probleme majore la baietii astia rasfatati din fata Ivan si evident, Baiaram. Demonstrati meci de meci. Simulari penibile, mieunaturi (parcă eram lei, bă!)

Broscarul acoperea o neputinta in constructie a echipei de vreo 2 ani... acum se vede evident: nu e nimeni capabil sa iasa cu mingea, sa dea o pasa filtranta, ceva. zero. azi erau pisati in chiloti de frica. pase doar in lateral si eventual inapoi. Lazar nu da la fel in besica, desi azi a scos cateva, altfel era dezastru.

E dezarmant sa vezi o echipa care paseaza atat de natural, de lejer, cu trasee precise, lucrate, care te bate fara drept de apel. Comparativ cu un haos generalizat.

"Hai, Riva, dă gol!" am incheiat citatul. Mai lipsea un dă Doamne. Băiatul ăsta cu cămeșă albă dacă ar avea decență ar pleca singur, dar nu are, că dacă avea, înțelegea de la început că totuși Craiova e alt nivel față de ce știe și poate el.

Nu cred ca problema e la antrenor, deși trebuie să fii orb să nu vezi diferența dintre Reghe și băiatul ăsta. Este evident că jucatorii nostri sunt cocolositi mult prea mult fata de ce livreaza, ca sistemul nostru de evaluare bazat pe transfermarkt, pe care am impresia ca numai romania il ia in considerare, nu reprezinta o masura adevarata a valorii.

Iar dom patron care se tot impauneaza la TV din ce in ce mai des ar trebui sa inceapa sa inteleaga ca isi plateste mult prea bine "gloabele" in loc sa imprumute mahalageala de la concitadin. Sau macar faci gat cand esti pe val, nu cand iei decizii proaste peste decizii proaste, in bucla.

sezonul este compromis inainte sa inceapa, sper sa se trezeasca la timp ca sa salveze macar playoff.
nu, nu sunt pesimist, sunt realist.

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Thunder » 05 Aug 2022, 04:00

Ba da`voi sunteti 100% convinsi ca balint e antrenor? Ca mie mi se pare ca e papura...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3587
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Paul » 05 Aug 2022, 05:26

Nu poti sa te superi ca au fost aia de un cu totul alt nivel, dar ca noi nu jucam sau macar sa incercam sa jucam, asta e foarte dezamagitor.
Efectiv a fost un chin sa vezi cum suntem subordonati in asemenea hal.
Mi-am amintit de primul an dupa revenire, cand jucam cu slde Tarnacop, Achim, Mazarache, Herghelegiu, si ne dominau toti fara drept de apel.
Nu avem niciun jucator care sa intre in dribling, toti dau pase in lateral si inapoi, iar Baiaram cand a intrat nu a putut sa se abtina si a facut ce face el cel mai bine: fault in atac in presing si simulari, deci e clar ca doar pe mine ma scoate din minti cu asta, antrenorul il lasa asa, ca cine stie, mai ales cand nu e VAR, poate merge… Vai de mama noastra!
De obicei sunt optimist dar la ce am vazut ieri nu stiu ce poate Balint, cred ca nimic, si e si de la el si de la lot, care nu are nicio problema sa fie jucat in picioare un meci intreg.
Daca nu era Lazar mai luam 2-3, asta era scorul meritat. Ca sa nu se mai planga Balint ca luam gol la prima si singura ocazie a adversarului.
Stam rau si cred ca e clar ca nu avem ce spera cu Balint, din pacate.
Rotaru a gresit grav cu demiterea lui Reghe si nu pare ca invata din greseli.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2234
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de fanucrv » 05 Aug 2022, 06:57

Asta iarna am sperat ca ratarea constant a obiectivelor propuse și apariția lui mititelu in liga întâi, il vor determina pe Rotaru sa facă o restructurare masivă de lot, sa renunțe la cei care de ani de zile ne-au arata ca nu pot sau nu vor mai mult și ca va aduce un antrenor , speram eu de afară, pentru ca in Romania sunt doar habarniști. M-am inselat teribil de tare !! Imi dau seama auzindu-l pe Rotaru ca omul nici măcar nu sesizeaza corect realitatea ,altfel nu ar spune atatea prostii.In consecința vom merge tot pe mana baietilor si probabil cu un nou antrenor roman, care va face cu lotul actual fix cat au facut predecesorii. Suntem la ani lumina de fotbalul modern, nu aveam nicio idee de cum se practica acest sport. Zorya ar fi batut aseara orice echipa din România ,chiar așa nejucand de 8 luni, fără cei mai buni jucatori din lot și pe teren neutru. Iar presa si comentatorii sunt preocupati sa ne-o traga noua, decat sa sesize ca fotbalul de la noi este la nivel de amatori, cu niste băieți excepțional de bine plătiți pentru ce prestează.
Last edited by fanucrv on 05 Aug 2022, 08:02, edited 1 time in total.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1829
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de dorumihnea2 » 05 Aug 2022, 07:03

Freestate scrie:
04 Aug 2022, 23:21
dorumihnea2 scrie:
04 Aug 2022, 22:59
Freestate scrie:
04 Aug 2022, 22:19
Eu am vazut meciul asta, va dovedesc cu biletul de la SuperBet...Sincer asa cum s-a desfasurat asa l-am vazut.
Ma mira pretentiile voastre.
Sincer ai greșit grupul cu remarca asta , lumea e supărată și tu bagi bota prin gard ..
Esti absurd bai baiatule. Avem valoare pentru ciumpalacii astia de la noi din campionat nu si in fata fotbalului serios.
Chiar nu-mi inchipuiam atata obtuzitate! Ati luat-o pe urma haterilor de la tv...
"-Da ba, aia n-au mai jucat de 8 luni si au uitat fotbalul..."
Au echipa tanara, n-au jucat excesiv la 3-4 zile, medie de varsta la 23 de ani, au circulatie a balonului prin educatie ...sunt locul 12 in clasamentul coeficientilor.
Ce mai vreti ?
Voi va coborati la nivelul comentatorilor Digi ?
La altceva mă refeream.....în sfârșit

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3570
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Freestate » 05 Aug 2022, 08:53

dorumihnea2 scrie:
05 Aug 2022, 07:03
La altceva mă refeream.....în sfârșit
Nu stiu la ce te referi tu dar tipii astia de la Zorya au victorii si rezultate importante in ultimii ani in Europa...
Lasati stacheta mai jos, va faceti singuri rau !

Exista in snooker un cuvant pentru cei care lovesc cu tacul mingea intr-un mod deosebit ...este considerat acel moment de atingere si imediat urmator cand bila pleaca .. finut, sigur fara zgomot, cursiv . Comentatorii ii spun pe la TV...tuseu.
Uitati-va la Papp, Bancu (desi el are si calitati), Ivan, Baiaram, Joljic, Mateiu, Cretu, etc si toti ceilalti ! Vi se pare ca au ei un ...tuseu fin ? :)(
Voi i-ati vazut pe ucrainieni cum ating mingea si cum pleaca mingea de la ei din picior ?
La noi ... mingea din piciorul jucatorului pleaca bloncanita, sarita la ucrainieni se tavaleste ca nesimtita prin iarba si nu s-ar mai scula de acolo. :)(
Este diferenta de clasa (in minus pentru noi) intre noi si Zorya.
Last edited by Freestate on 05 Aug 2022, 08:56, edited 2 times in total.
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de fabius_2014 » 05 Aug 2022, 08:55

Cred ca saptamana viiitoare, mai exact dupa meciul retur cu Zorya, trebuie facuta o analiza in cadrul clubului si luate masuri urgente. Este clar ca jocul nu este ce ar trebui sa fie si trebuie gasita cauza. Mie mi se pare ca Balint are probleme mari in relatia cu jucatorii, ca stilul dec joc pe care incearca sa-l impuna nu se potriveste jucatorilor nostri si ca o parte din jucatori ori din cauza unei pregatiri fizice " neinspirate " ori pentru ca nu vor, sunt departe de potentialul lor normal ( nici nu mai vorbim de maxim). Bancu si Ivan care formau o parte stanga excelenta, in momentul de fata nu produc nimic desi in trecut, in situatii similare, finalizau fazele cu gol .
Indiferent care este situatia, trebuie luate masuri. Excluderea lui Nistor, cred ca Vina nu conteaza, a creeat o stare de nemultumire in randul prietenilor acestuia si asta se vede in jocul lor. Bancu, Vatajelu, Ivan sunt mult sub potentialul lor. Culmea este ca jucatorii noi Silva, Hanca, Riva par sa-si doreasca mai mult decat greii vechi ai echipei.
Pana la urma si situatia asta incordata este cauzata tot de antrenor chiar daca Nistor este cunoscut ca spargator de vestiare.
Despre meciul cu Zorya nu prea am ce sa zic, decat ca nu e frumos sa se joace doar o echipa cu mingea iar cealalta sa se uite . Ne-au ascuns mingea grav si cred ca nea Balint a insistat mult prea mult pe jocul fara minge, acum doar asta jucam.
In final, pentru botanistii care pun botul la trollii booveanului, ca ne place sau nu, echipa asta este dependenta 100% de Rotaru si Cartu. Daca botanistilor le-a ramas putina minte trebuie sa inceteze cu " pleaca Rotaru si pleaca Cartu ", asta este dorinta booveanului .
S-au facut greseli, se fac greseli, dar pana la urma impreuna le depasim pe toate.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1986
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Dany » 05 Aug 2022, 09:15

Am impresia ca băieților nu le prea place stilul lui Balint. Cred ca Balint nu știe sa se impună în vestiar și poate ca jocul mai puțin reușit din aceasta perioada este din aceasta cauza. Cred ca se încearcă îndepărtarea lui Balint. Oricum jocul nostru este îngrozitor, nici măcar nu pot sa îl numesc joc. Sper ca fiecare persoana din staff, antrenori, jucători sa își revizuiască atitudinea și sa ducă echipa pe drumul cel bun.
Trebuie sa castigam duminică seara și apoi sa fortam calificarea în meciul de joi.
Nu putem sa ne lăsăm asa, trebuie sa avem atitudine și sa aratam mai bine.
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Aug 2022, 09:38

Ne-am predat prea repede si suporterii si jucatorii , parca si cu Lepzig si AEK am mai incercat marea cu degetul, nu ca acum... ne-am speriat de astia ca de real madrid .

Joci in europa, pe cine vrei adversar ? Echipe din Indonesia? 80% din echipele din Q3 si poff au coeficient mai bun ca tine ! Daca faci in pantaloni mai bine stai acasa . De aceea participi , sa lupti ! Sa bati pe Zorya, Anderlecht, Young Boys, AZ Alkmaar, Slavia Praga...

In continuare cred ca zorya in conditiile in care se afla azi, in exil, este un adversar accesibil , putea fi mai rau (dadeai peste fehervar si iti dadea 4-5).

Eu zic ca primele 15-20 de minute am jucat bine, am avut posesie dar apoi zorya a arestat mijlocul terenului si noi ne-am pierdut...

Va las si evacuarea la baieti
https://youtu.be/mMR0Gy8X6cs
https://youtu.be/QLIYHr3KVzM

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Iancu Magheru » 05 Aug 2022, 10:02

Eu cred că Balint a analizat bine formația adversă înainte de meci. Știa că joacă in viteza, că schimbă benzile, că pasează in adâncime și nu se lălăie cu mingea intre fundași ca noi. Poate că tactica de apărare supranumerică nu a fost o idee atât de rea, doar că noi nu ne știm lungul nasului și vrem să luăm pe sus aproape orice adversar.
Ucrainenii au avut o zi excelenta ieri și sunt convins că nu mereu sunt capabili să joace așa. Ieri dacă ne desfăceam și incercam mai mult să atacăm, sigur luam 3 4. Uitați-va primele minute dupa pauza, am incercat să avansăm liniile și să iuțim jocul. Ce a ieșit? 3 ocazii marii Zorya, două apărate fantastic de Lazar, a 3-a a ieșit gol. Repet, Balint a scos ce se putea din acest meci.
În retur e altă treabă. Avem obligația să sperăm că va fi (mult) mai bine pentru noi, iar ei vor avea o zi mai proastă. Și ce dacă nu va fi așa? E vară, sunt meciuri europene, așteptam un an intreg perioada asta. Trebuie să sperăm și să umplem stadionul la retur. După o eventuală eliminare putem să criticăm, să ne certăm și să ne întoarcem la mizele noastre mici, victorii cu mioveni, sibiu, "derby-uri" cu cfr, fcsb etc. Dar până atunci, avem un rezultat decent pe care il putem întoarce.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2993
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Geronimo » 05 Aug 2022, 11:01

Freestate scrie:
dorumihnea2 scrie:
05 Aug 2022, 07:03
La altceva mă refeream.....în sfârșit
Nu stiu la ce te referi tu dar tipii astia de la Zorya au victorii si rezultate importante in ultimii ani in Europa...
Lasati stacheta mai jos, va faceti singuri rau !

Exista in snooker un cuvant pentru cei care lovesc cu tacul mingea intr-un mod deosebit ...este considerat acel moment de atingere si imediat urmator cand bila pleaca .. finut, sigur fara zgomot, cursiv . Comentatorii ii spun pe la TV...tuseu.
Uitati-va la Papp, Bancu (desi el are si calitati), Ivan, Baiaram, Joljic, Mateiu, Cretu, etc si toti ceilalti ! Vi se pare ca au ei un ...tuseu fin ? :)(
Voi i-ati vazut pe ucrainieni cum ating mingea si cum pleaca mingea de la ei din picior ?
La noi ... mingea din piciorul jucatorului pleaca bloncanita, sarita la ucrainieni se tavaleste ca nesimtita prin iarba si nu s-ar mai scula de acolo. :)(
Este diferenta de clasa (in minus pentru noi) intre noi si Zorya.
Nu te mai chinui. La noi e bun orice e imbracat un alb-albastru. Se vede de peste 3 ani ca nu avem fotbalisti care sa loveasca mingea corect. Joi seara, a fost diferenta de o simteam si noi un curtea scolii, cand jucam cu unii care erau la fotbal. Altfel loveau ei mingea si altfel noi. :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de fabius_2014 » 05 Aug 2022, 11:16

Falub a declarat la Pro Arena ca la Craiova, crede el, ca este un conflict intre antrenor si jucatori. Parca din ce in ce mai multa lume banuieste asta, cred ca si Rotaru banuieste, dar nu poate sa o spuna public.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1423
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de florinkeke » 05 Aug 2022, 11:43

Din pacate aceste cacaturi ne fac sa ratam sezon dupa sezon. Pare ca DPDV management nu invatam nimic si asa se pierd bani,suporteri,etc

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2234
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de fanucrv » 05 Aug 2022, 11:59

Falub cred ca vorbeste aiureli. Adica baietii pot , dar nu vor !! Eu cred ca ei pot, dar cu mioveni, iar Balint e scula de antrenor, conditia este sa nu dea de Filiasi.

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Ghostface » 05 Aug 2022, 12:13

Bobby scrie:
05 Aug 2022, 00:06
Daca tot ii plateste salariul pe sezonul 2022-2023 (180 k), Reghe trebuia pastrat. A ratat obiectivul in campionatul trecut, a ratat cupa lamentabil - dar daca tot vrea banii la zi inca un campionat, tine-l. Practic U Craiova plateste acum 2 antrenori - o risipa mare de bani aiurea !

Zorya are 85 % sanse de calificare zic eu. Am vazut o diferenta mare de valoare intre cele doua echipe.

Va fi timp de "ziua judecatii" joia viitoare seara. Echipa are doua meciuri grele (duminica si joia viitoare) - concentare maxima pentru ambele.

P.S. Eu nu o inteleg pe asta cu antrenorii care semneaza un contract si apoi urla ca vor jucatori. Ai in contract clauza ca vor fi adusi jucatori ? Citi si pe ce bani ? Pai nu te uiti pe lot inainte de a semna ? Nu-ti asumi obiectivele si clauzele de performanta pe baza lotului de jucatori din momentul semnarii contractului ? Asta mi se pare o tiganeala. OK - zici ca te bati la titlu daca mai sint adusi 4 jucatori : pe ce posturi, pe ce bani, exista asta ca si clauza in contractul tau de antrenor ?

P.S.2 Reghe juca frumos, dar cu echipele de la coada clasamentului. Meciurile de acasa cu Rapid, Chindia sau Voluntari din primavara s-au cistigat chinuit. Parca spre finalul sezonului Craiova parea fara idei - vezi meciurile pierdute intr-o saptamina cu FCSB, Sepsi si CFR. Bine - cu Reghe echipa parea cam fara idei spre final de 2021-2022, acum echipa pare ca nu stie nici macar ce e aia o idee de joc :laughing:
Si cu gloaba de Balint (Nu ca jucatorii n-ar fi) abia de castigam un meci,Reghe de orice zice lumea e de 10 ori mai antrenor decat tipu' asta.

Scrie răspuns