Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Cu gândul la meciul secolului antrenament pe puncte cu mioveni

- victorie lejeră
4
40%
- victorie greoaie, nu turăm motoarele
6
60%
- ne țin în șah cu un egal
0
No votes
 
Total votes: 10

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de marius_vl » 14 Aug 2022, 18:03

câtă mizerie, cum să ne anuleze gol perfect valabil??? Cum???

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de robertc » 14 Aug 2022, 18:04

Orice ar fi,tot trebuie remaniat lotul.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de iepurakis » 14 Aug 2022, 18:04

ne-a cam trecut pe la ureche.
eu as vrea sa ii dam sanse lui vladoiu cu echipele mici, e tanar si a avut momente bune. cred mult mai mult in el decat intr-un limitat dovedit vatajelu abonat la plopi. din pacate e vladoiu e complet iesit din forma, dar as face efort sa-l rebag in forma. daca nu merge, atunci pa.
daca am rabdare cu markovic ar trebui sa am si cu vladoiu.
cu nistor de exemplu nu as avea aceeasi rabdare, pe motiv de nesimtire.
misto chifla lui ivan care concureaza la golul campionatului, dar mioveni sunt clientii lui totusi.
cu beer sheeva va fi infiniiiit mai greu, mai trebuie stranse suruburile serios! dar nici nu e vreo misiune chiar imposibila!
forza stiinta!!!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de Prazake » 14 Aug 2022, 18:05

Baietii astia au serioase probleme de concentrare...E o constanta de ceva ani incoace. Daca adversarul e slab, fac niste greseli de te intrebi cum au ajuns in Liga 1...Bine, draq, ca baturam...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de Bobby » 14 Aug 2022, 18:10

Eu felicit jucatorii si antrenorii pentru rezultat. Am cistigat cu mare noroc, dar rezultatul conteaza.

Era nasol daca egalau aia din penalty - nici 3 puncte, nici jucatorii de baza odihniti pentru meciul cu israelienii...

Nistor arata ca este un pasator excelent si ca merita sa joace la noi - frumoasa pasa de gol data aluia de la Mioveni.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de Freestate » 14 Aug 2022, 18:13

Sa facem reclm la CNA... de doua ori i-a numit pe cai Univ Craiova cacatul de comentator prima data in min.16.
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de dorumihnea2 » 14 Aug 2022, 18:16

Puteau fi -2 puncte doar din cauza lui Markovic, nu ai voie să ratezi așa cu nonșalanță din pozițiile acelea. In rest nu am înțeles de ce ne-a fost anulat golul pt că amândouă pozițiile suspecte erau din punctul meu de vedere poziții regulamentare. Iar la penalty-ul lor în momentul în care lovește Silva nu sunt f sigur că este în careu. Dar evident noi nu avem reluări că și cei din camera var dar nu înțeleg de ce nu ne este arătată reluarea că și în vest? Cum a mai spus cineva este Var second-hand...

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de Iancu Magheru » 14 Aug 2022, 18:20

Terenul e mai prost decât pe Oblemenco, cel puțin așa s-a văzut la TV. Meciul a și fost tratat cu o oarecare superficialitate, dar era de așteptat și de înțeles, am jucat cu mulți jucători ieșiți din formă (Martic, Markovic, Vladoiu).
Mirel și jucătorii au insistat dupa meciul cu Zorya că foarte important in aportul victoriei a fost publicul. Nu știu dacă așa mult a cântărit, dar clar trebuie să umplem Municipalul joi.
App de asta, ca un fapt comic, ieri cand am vrut să iau bilete pt meciul cu evreii, am spus "dați-mi va rog doua bilete la meciul cu Hapoel" răspunsul a fost plin de mirare din partea fetei și a tipului blond de la casă "cine?" Am insistat: "meciul cu Hapoel, cu care jucăm joi" "aa nu am auzit de Hapoel" "ok ok dați-mi pt meciul cu Beersheva" :))) tare pricepuți ce să zic.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de Paul » 14 Aug 2022, 18:20

Scaparam. Eu zic ca e bine ca se intamplara toate fix asa.
Vladoiu trebuie imprumutat, Markovici urecheat iar Nistor, din pacate, uitat ca solutie daca asa intelege el sa joace.
Una peste alta bine ca luaram 3 puncte!
Altceva trebuie pentru joi, cu totul altceva.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de dorumihnea2 » 14 Aug 2022, 18:44

Doar priviti poza din DigiSport din titlu și ziceți mi poate eu nu văd bine unde este offside la golul lui Rivaldinho? Dacă o să ziceți că a fost la Roguljic atunci nu sunt de acord pt că și-a dat-o el singur și Marko nu a influențat faza.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de nyk_sorin » 14 Aug 2022, 18:52

Bobby scrie:
14 Aug 2022, 18:02
nyk_sorin scrie:
14 Aug 2022, 16:17
Hai sa mai bagam niste sesizari la cna
De ce ?
Pe la inceputul meciului le zise celorlalti FC Universitatea Craiova 1948.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de fanUCV » 14 Aug 2022, 19:01

.. ce povești cu meciul ăsta .. gol anulat aiurea și penalty împotrivă, pierdeam două puncte care pot conta mai încolo .. execuția lui Virgil, excepțională, direct în vinclu !

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de FreakBoy » 14 Aug 2022, 19:03

Bravo băieți! 3 puncte importante obținute atunci când trebuia.
Eu cu sesizările stau mai rău, am făcut doar una. E complicat sa decizi prin lege cine e continuatoarea... Deși iar o sa mi-o iau, sunt multi suporteri, și nu vorbesc de aia vânduți, care consideră că doar continuitatea lor decide. Și presa o sondează, și o speculează. Depinde de noi cine are dreptate, dar noi suntem cu mofturi, ei se mulțumesc cu ce aveau.
Ce pot sa spun despre mine, e că eu țin cu Universitatea Craiova, și asta e doar una. Știința suntem toți, pentru că toți am ținut cu ea, și încă ținem cu ea.
Deci, Forza Știința, haide noi!cred că trebuie să vă obișnuiți cu asta...
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de Bobby » 14 Aug 2022, 19:08

nyk_sorin scrie:
14 Aug 2022, 18:52
Bobby scrie:
14 Aug 2022, 18:02
nyk_sorin scrie:
14 Aug 2022, 16:17
Hai sa mai bagam niste sesizari la cna
De ce ?
Pe la inceputul meciului le zise celorlalti FC Universitatea Craiova 1948.
Parerea mea e ca asta e si vina celor de la U Craiova. De fapt - e vina cea mai mare. Nu se poate ca de 20 de ani spatiul public sa fie dominat de chelul nebun care se victimizeaza constant. Pe site-ul lor, caii se numesc "Fotbal Club Universitatea 1948" - un nume fals, complet inventat, fara legatura cu realitatea. Caii mint la un nivel unic - ce club de sport inventeaza un nume pe site-ul propriu ? Ai auzit pe cineva de la noi sa spuna chestia asta public ? Cine expune toata magariile chelului ? Nimeni. Dar stema aia clonata pe care o pun acum pe la meciuri, care e tot un fals ? Nimeni nu zice nimic. Si daca pentru toata tara caii sint "Fotbal club Universitatea 1948" - daca un comentator mai adauga "Craiova", ti se pare o asa eroare grava ?

U Craiova nu are nici o strategie de combatere a chelului - nici un angajat la clubul asta nu se pricepe la asa ceva. Si erodarea de imagine va continua constant - pentru ca victimizarea chelului asta va produce. Nimeni de la U Craiova nu vrea sa darime acest mit. Cine din Romania stie / mai stie cit a umilit si distrus chelul Bania fotbalisitica ? Nimeni.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de iepurakis » 14 Aug 2022, 19:30

Eu am fost curios si am tras niste linii - la propriu, nu la figurat, si daca am tras corect, decizia de la gol Riva nu a fost eronata, ci corecta. Aveti mai jos rezultatul. Imaginea de la TV este distorsionata, de unghi, se poate observa distanta intre linia de 6m si cea de 16. Pe acelasi principiu am dus liniile fix pana la intersectia lor, iar de acolo am trasat linia verde pana la fundasul mioveniului. Deci mai exista si intre fundas si al nostru ceva distanta, cred ca e mai mica decat ce se vede cu linia, deci Riva era in offside sau pe linie.

Anyway, punctele conteaza!

----

Daca in iulie s-a dat o decizie a tribunalului ca nu are drept de a folosi sigla si U si Universitatea Craiova, a depus contestatie sau ceva? Altfel, de ce inca mai utilizeaza insemnele?!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Scrie răspuns