Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Cu gândul la meciul secolului antrenament pe puncte cu mioveni

- victorie lejeră
4
40%
- victorie greoaie, nu turăm motoarele
6
60%
- ne țin în șah cu un egal
0
No votes
 
Total votes: 10

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2479
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de marius_vl » 15 Aug 2022, 11:35

am batut norocos pt ca jigodiile alea din camera VAR ne-au anulat un gol perfect valabil in min 80, pt ca Markovic a ratat prosteste singur cu portarul de doua ori! Daca reuseam sa facem 2-0, se termina lejer 3-0 sau 4-0, si nu mai era nicio victorie norocoasa!
Eu stiu ca o regula de baza a fotbalului spune ca niciun meci nu seamana cu altul

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2111
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de fanatic16 » 15 Aug 2022, 11:38

Nu înțeleg de ce se lamentează unii, jocul nostru a fost unul combinativ, foarte ofensiv , și spre deosebire de dezastrul de joc pe care fcsb l-a făcut cu mioveni de nu au ajuns tot meciul la poarta decât de 2-3 ori, noi ne am creat cu ușurință ocazii ieri și doar indolența a făcut să nu avem 3-0
Comparați ce am jucat cu Mioveni cu multe rezerve pe un gazon de [cenzurat] , pe căldură la ora 16 vs ce am jucat cu Balint cu Rapid pe gazon bun, ora 21 și nu se lega nicio pasă
Suntem pe drumul cel bun cu sistemul lui Mirel și cu atitudinea pe care o impune la echipa, trebuie neapărat un mijlocaș ofensiv și încă un fundaș central sa avem un minim necesar de fundași in lot pentru că ieri Martic a fost reprofilat fundaș central, și cealaltă variantă de avarie pentru postul ăsta este Crețu

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de Freestate » 15 Aug 2022, 12:05

Acum nu si-au mai pus reluările de n ori ca sa vadă daca nu cumva faultul lui SIlva a fost in afara...JIGODIILE !
FMSP :)(

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 591
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de Prazake » 15 Aug 2022, 13:20

Freestate scrie:
15 Aug 2022, 12:05
Acum nu si-au mai pus reluările de n ori ca sa vadă daca nu cumva faultul lui SIlva a fost in afara...JIGODIILE !
Mi s-a parut concludent si din ce au dat ca a fost in careu. La offside am dubii si chiar nu inteleg de ce nu se arata liniile si la TV. Te-ai chinuit 2 ani de zile sa bagi VAR si nu esti in stare sa arati niste linii la TV, asta dupa ce te-ai laudat ca ai luat echipament premium. Mie imi suna destul de fishy chestia asta, lasa loc de interpretari si te lasa sa crezi ca poate VARul nu ar trebui sa fie atat de concludent pe cat este...Dar na, never attribute to malice what can be explained by stupidity

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2111
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de fanatic16 » 15 Aug 2022, 15:36

Eu am fost sigur că e offside, ochiometric asa mi s a părut, poza care tot circula pe net sa demonstreze că nu e offside nu e bună, însă e aiurea ca noi sa nu vedem la tv liniile de offside sa ne facem o părere clară

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 5. Universitatea Craiova - Mioveni

Mesaj de cortinadampezzo » 15 Aug 2022, 15:41

Dupa cat a latrat mititelu in ultima saptamana, pisdele astea din arbitraj ar fi in stare sa ne anuleze un gol perfect valabil numai sa isi spele ei pielea...

Mi se pare ca am facut o greseala din min 65 pana in min 80 s-a jucat de la o parta la alta si am consumat multa energie

Scrie răspuns