UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Împotriva evreilor, Știința va reuși in primul meci:

- o victorie care ne dă speranțe pt retur
12
50%
- un egal care lasă ecuația calificării deschisă
7
29%
- o înfrângere care nu ne lasă mari speranțe pt calificare
5
21%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de TitiUCV » 19 Aug 2022, 12:14

Daca nu intra Gaman n-avem decat sa jucam cu Cretu fundas central si la mijloc sa intre Nistor... Sau schimbare de sistem.

Noile transferuri nu pot juca pentru ca nu pot fi legitimatele pentru meciul viitor. Mitrea daca venea si acum o saptamana tot nu putea sa joace pentru ca a jucat deja in preliminarii, numai in grupe are drept de joc.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Paul » 19 Aug 2022, 12:23

Deci fundasul de la Sepsi e Mitrea? Ma gandeam ca il iau pe Bouhena, ca tot l-a mazilit ciobenul.
Buna asta cu Wizzul la Tel Aviv, era si mai buna din Craiova.

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de TitiUCV » 19 Aug 2022, 12:59

Itay Shechter, atacantul celor de la Hapoel Beer Sheva, a fost "clientul" lui Paul Papp în partida disputată la Severin. Fotbalistul în vârstă de 35 de ani a povestit în presa din Israel ce s-a întâmplat la cabine, dar și ce atitudine ar fi avut fundașul celor de la Universitatea Craiova în timpul primei reprize.

”Pe tot parcursul meciului a jucat foarte murdar şi i-a înjurat pe jucătorii noştri. Am mers la pauză să-l avertizez să joace mai curat şi mai calm, iar el m-a împins, aşa că arbitrul i-a arătat roşu. N-a încetat să-i înjure pe jucătorii noştri”, a spus Itay Shechter pentru israelhayom.co.il.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Paul » 19 Aug 2022, 13:02

Deci, conform cu declaratia “victimei” lui Papp, marea infractiune pentru care i s-a dat rosu in pauza pe tunel a fost ca l-a impins si ca a injurat!
https://m.digisport.ro/fotbal/conferenc ... re-1864237
Deci nu ca l-a pocnit sau cine stie ce, l-a impins vere, iti dai seama, inacceptabil pentru o pisicuta scotiana?!??
Raman la parerea ca arbitru a stricat jocul, asta nu era motiv sa dai afara un jucator de la echipa care a jucat fotbal!
Cica ala s-a dus sa ii atraga atentia lui Papp sa nu mai injure. Sunt sigur ca nu a fost nimic altceva, doar o atentionationare din partea unui intelept de 35 de ani. O jigodie care probabil l-a injurat chiar el sau scuipat sau cine stie ce, fix ca sa provoace acest deznodamant.
Nu ca nu a fost Papp un [cenzurat] la faza asta, dar hai sa vedem tot ce a fost: a fost o impingere, si daca il credem si pe Cretu, ca raspuns la impingerea evreului.
Trebuie sa ii mancam pe parsivii astia la ei acasa!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Iancu Magheru » 19 Aug 2022, 13:14

cortinadampezzo scrie:
19 Aug 2022, 12:12
In sfarsit o decizie buna de la LPF. Multumim Dan Petrescu !

Chiar daca vine fundasul de la sepsi, nu e trecut pe foaia de joc, nu cred ca poate juca in israel.

NOTA ! avem zbor direct cu wizz. din bucuresti - tel aviv, dus 24 aug, intors 26 aug (pret aprox 3000 lei)
3000?? Cu banii ăștia faci o vacanță intreaga.. Nu știu câți suporteri au banii ăștia Pt o deplasare

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de marius_vl » 19 Aug 2022, 13:14

ne bucurăm că s-a amânat meciul cu Chindia, însă pe 24 septembrie e acțiunea naționalei, între meciurile din Nations League, iar atunci vom fi sigur privați de aportul multor jucători importanți care vor fi plecați la Națională! dacă se juca acum, duminică, poate nu i-ar fi băgat titulari, însă pe parcursul jocului, dacă era nevoie, se putea apela la un Bancu, Crețu, Ivan, Baiaram...

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Prazake » 19 Aug 2022, 13:22

Paul scrie:
19 Aug 2022, 13:02
Deci, conform cu declaratia “victimei” lui Papp, marea infractiune pentru care i s-a dat rosu in pauza pe tunel a fost ca l-a impins si ca a injurat!
https://m.digisport.ro/fotbal/conferenc ... re-1864237
Deci nu ca l-a pocnit sau cine stie ce, l-a impins vere, iti dai seama, inacceptabil pentru o pisicuta scotiana?!??
Raman la parerea ca arbitru a stricat jocul, asta nu era motiv sa dai afara un jucator de la echipa care a jucat fotbal!
Cica ala s-a dus sa ii atraga atentia lui Papp sa nu mai injure. Sunt sigur ca nu a fost nimic altceva, doar o atentionationare din partea unui intelept de 35 de ani. O jigodie care probabil l-a injurat chiar el sau scuipat sau cine stie ce, fix ca sa provoace acest deznodamant.
Nu ca nu a fost Papp un [cenzurat] la faza asta, dar hai sa vedem tot ce a fost: a fost o impingere, si daca il credem si pe Cretu, ca raspuns la impingerea evreului.
Trebuie sa ii mancam pe parsivii astia la ei acasa!
Putea sa ii ia tot arborele la rand, israelianu', Papp n-avea voie sa ia rosu la pauza. E cel mai important meci al Craiovei de zeci de ani, un meci care ne poate duce la alt nivel si tu vii si iei ROSU LA PAUZA.. Ia-i apararea, la fel cum i-ati luat si prostului de Bancu cand i-a dat aluia cu mingea in cap, si mirati-va, dupa aceea, de ce suntem tot la acelasi nivel...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Paul » 19 Aug 2022, 13:46

Daca observi cu atentie, nu ii iau apararea, cum nu i-am luat-o nici lui Bancu, spun ca s-a aplicat o masura total disproportionata, si asta e pe capul arbitrului. Sau nu am voie sa am alta parere? Si acum ce mai facem daca o sa casunam toti pe Papp? O sa sufere pentru prostia facuta, dar exista si nedreptati pe lumea asta care sunt ignorate, si nu e ok nici asta.
Acum nu au decat sa se pregateasca cum pot ei mai bine si sa ii bata pe evrei la ei acasa, ca alta varianta de calificare nu exista.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Prazake » 19 Aug 2022, 13:59

Pai nu trebuie sa casunam noi pe Papp, nici sa il injuram de toti mortii, dar clubul trebuie sa se apuce sa ia masuri drastice, ceea ce nu a prea facut cand era cazul...Ca si asta e un alt motiv care ne-a facut ramanem pe loc de ceva ani. Pana acum nu prea si-a asumat nimeni nimic si am pierdut cu Laci, dupa ce am pierdut cu Tbilisi. Jucatori care fac scandal ca e grea pregatirea si care vin si spun ca sunt obositi dupa 3 meciuri oficiale si cate si mai cate...Ar trebui sa incepem sa-i tragem la raspundere pe jucatori, pentru ca li s-a permis prea mult pana acum.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Paul » 19 Aug 2022, 14:41

Nu zic ca nu e bine sa se implementeze disciplina la nivel de club, dar doar cu disciplina nu faci foarte multe - vezi cazul Balint, probabil adus fix pe ideea asta.
E o vorba: mai usor prinzi mustele cu miere decat cu otet.
In cazul nostru: mai bine ii motiveaza cineva in stilul lui Radoi sau Reghe, decat sa le tina socoteala si cam atat cu Balint.
Si cu aplicare pe cazul Papp: decat sa se insiste ca el si numai el e vinovat si daca nu facea aceasta boacana noi eram jumate calificati, mai bine ii intaratam pe baieti sa lupte impotriva unor provocatori de doi lei, care cand s-au vazut anulati si dominati, au umblat la smecherii care din pacate au prins la fazanul asta de arbitru.
E o parere, ca oricum de aplicat pedepse e simplu, dar trebuie sa mai iei si cu paine, altfel ne apropiem de Dinamo, unde mai vine cate un disperat sa ne explice ca jucatorii nu inteleg ce inseamna Dinamo, iar golanii din galerie ii dezbraca de tricou, tocmai pe Sorescu.
Incidental, se intampla sa lucrez cu oameni de care depinde eficienta unui proiect, si am constatat ca raspund mai bine la abordari pozitive, indiferent de situatie.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Aug 2022, 14:46

Avem 6 zile pentru a pregati meciul.

Cu siguranta Beer Sheva nu va mai juca cu 2 inchizatori si vor fi mai entuziasti . Vezi diferenta pe care am avut-o noi Zorya deplasare si Zorya acasa.
Cred ca individual suntem mai in forma ca ei. Fizic sunt buni, au viteza, forta , dar am vazut niste gafe tehnice la severin de m-a bufnit rasul. Au facut unii de la ei niste preluari si niste stopuri, sa nu mai spun preluari intentionate cu mana ... ma mir ca sunt in poff econflig

Eu as face recuperare 6 zile si vizionare cu plan tactic. Nu as mai face antrenamente normale.

Avem nevoie de putin noroc si mai multa luciditate. Ei au avut 2 ocazii jumatate si au fost aproape sa dea 3 goluri, noi am avut 12 ocazii si o bara si ne-a trebuit penalty sa inscriem. Ceva mai multa claritate si viziune in atac.

Lazar - Screciu, Silva, Hanca- Bancu, Mateiu, Baiaram, Cretu, Capatana - Ante, Ivan

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Paul » 19 Aug 2022, 15:11

Ivan spune mai multe despre incident:

https://orangesport.ro/jucatorul-agresa ... ti-incinta

Pe de altă parte, Andrei Ivan susţine că Itay Shechter ar fi fost agresiv şi l-a provocat astfel pe Paul Papp. Însă arbitrul meciului a văzut doar momentul în care Papp şi-a împins adversarul:

”La pauză a fost călcat pe tunel şi tot el a luat roşu. Nu înţeleg cum se poate aşa ceva, dar e posibil orice”, a spus Andrei Ivan după meci.

Nu vreau sa enervez pe nimeni, si ok, este mega super clar ca nu e bine ce a facut Papp, dar nu are nimeni nimic de zis despre posibila inselatorie pusa la cale de juniorul de 35 de ani de la evrei si respectiv despre gogomania arbitrului fazan care s-a simtit obligat sa faca meciul praf?
Ba vere esti arbitru de fitbal si asta e un meci in care conteaza ce decizii iei - judeca vere tot, nu ca un woke!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de sorinyki » 19 Aug 2022, 16:25

Fapta este consumata. Naspa este ca nu avem un fundas care sa asigure siguranta acolo, Screciu si Maritici sunt nesiguri. Aici este cheia pentru calificare, ramane de vazut cum ii organizeaza Radoi.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Iancu Magheru » 19 Aug 2022, 16:26

Maimuțoii de evrei au fost foc și pară după meci, criticile l-au vizat in special pe antrenorul lor "fricos" și consideră că echipa noastră e slaba, undeva la mijlocul clasamentului in liga lor. In schimb sunt convinși de calificare, au impresia că oricât de slab ar juca nu au cum sa nu ne elimine. Se și compară cu Maccabi Haifa, care a făcut meciuri mari cu Olympiakos si Steaua Roșie și Maccabi Tel Aviv care a învins acasa pe Nice. Față de ăia noi Cica am fi sparring partner. Practic privesc meciul ăsta cum am privit noi turul cu Vllaznia.
Eu cred ca se înșală și au arfe pe burta goală, iar in deșert vor avea surprize cu noi. In defensivă mi se par vulnerabili, s-au apărat bine la Severin doar pt ca eram noi tipic lipsiți de inspirație, dar daca vor ieși la joc nu ii văd bine pe contre.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de fanucrv » 19 Aug 2022, 16:34

Așa e cand scapi la pauza fără măcar doua goluri incasate, ai impresia ca ai fost șmecher. Au fost ai noștri superficiali și cam ghinioniști in fata porții altfel plângeau acum. Sper sa rezistăm in apărare și sa-i lovim pe contre. Va fi un meci foarte încins și cred ca se va lăsa cu roșii și la ei acasă.

Scrie răspuns