UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Împotriva evreilor, Știința va reuși in primul meci:

- o victorie care ne dă speranțe pt retur
12
50%
- un egal care lasă ecuația calificării deschisă
7
29%
- o înfrângere care nu ne lasă mari speranțe pt calificare
5
21%
 
Total votes: 24

Rocain
senior
senior
Mesaje: 344
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Rocain » 18 Aug 2022, 23:37

Ăștia niciodată nu au fost sustinatorii noștri, ce sa te aștepți la ei? Sa cerșim incurajari de la un ziar ostil? Niciodată. Fotbaliștii iau salariile indiferent daca un ziar pentru cojile de cartofi scrie de bine sau nu. Ziaristii mereu se dau după cum bate vantul. Repet, jucam in fotbalul profesionist.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de robertc » 18 Aug 2022, 23:40

Si inca ceva,am jucat pe un stadion naspa,cu putini specatatori,mwie la oltenii vanduti.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de FreakBoy » 18 Aug 2022, 23:53

Rocain scrie:
18 Aug 2022, 23:37
Ăștia niciodată nu au fost sustinatorii noștri, ce sa te aștepți la ei? Sa cerșim incurajari de la un ziar ostil? Niciodată. Fotbaliștii iau salariile indiferent daca un ziar pentru cojile de cartofi scrie de bine sau nu. Ziaristii mereu se dau după cum bate vantul. Repet, jucam in fotbalul profesionist.
Dar tu crezi că dacă vorbeau leondard și bobiță, in repriza a doua, erau afectați jucătorii? Nu, eram noi vehemenți, erau alții vehemenți, ei fix asta așteaptă.
I N I M I T A B I L I

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 18 Aug 2022, 23:57

Mi se pare suspect rău că negru ăla scos la pauză a dat cu Papp pe jos în prima repriză și apoi asta a fost eliminat pe tunel...pare chestie evreiască la mijloc ..bine că a ieșit bine la final

Sa notam totuși atitudinea, organizarea tactica si mă bucur că i-am subordonat și am rămas în manșa de calificare cu șanse reale...sunt șanse d'i'n plmmm cu echipa lor de 2 bani pusă pe provocări ...totusi returul e greu, au suporteri tari de tot și în fața porții sunt puternici rău, foarte pragmatici gen CFR , pot sa dea gol dim juma de ocazie

P.s. sper sa vad rezerve la meciul in campionat , nici nu mă interesează rezultatul, joia viitoare putem face istorie , cu meciul din campionat nu

Bravo băieții, e altceva
ucv

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 19 Aug 2022, 00:01

De manipulatorul ăla de booby eu sunt satul până in gât , ne-a căntat prohodul si cu Zoria și astăzi înainte de meci și scrie numai câte o pagină întreaga de te plictisește orice ar zice acolo....și mereu cu jordeaua printre gard sa întărâte...vă spun sincer că îl prefer pe ăla de tot zice că nu ține cu noi și nici cu ăilalți , Tony parca, macar tot e digerabil fata de Boby [scuzati] multa

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de FreakBoy » 19 Aug 2022, 00:23

Vezi că semeni cu manțog
I N I M I T A B I L I

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 19 Aug 2022, 00:31

Nu știu cine e ..și nici la ce semăn, doar mă bucur că nu mai vad comentariile interminabile ale aluia

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Iancu Magheru » 19 Aug 2022, 01:57

Ajunsăi acasa acum o juma de ora.
N-am cum să rezum meciul ăsta, pe scurt, au fost prea multe.
In primul rând. Băi ce mizerie de context, ce cloacă de stadion și ce suporteri de mâna a zetșpea. Scaune prăfuite de abia se mai vedea pigment albastru, înfipte adânc (zici ca stăteam pe scaun de pitici) intr-un ciment sfărâmat, deplorabil. Am eu memoria scurtă sau cu Milan stadionul ăsta chiar arăta a stadion? Apoi Suporteri puțini, am stat la T2. Marginile goale, la peluza 150 de inși, T1 acolo spre peluze goliciune, de parcă jucam cu Botoșani in vreo etapă insipida din inodorul nostru campionat. Și macar de erau oamenii pe sprânceană! De unde!? Multi habarniști, au venit sa caște ochii "23 ăla nu joacă nimic, ăla chel etc" nu știau jucătorii, T2 a scandat Hai Știința fix de 2 ori tot meciul.
In al doilea rând partida. Călare pe ei in R1, eram convins că marcăm dar aia e. Atenție mare, i-am călărit pt că au și jucat defensiv evreii, nu că îi sufocam noi neapărat, cel puțin așa Mi s-a părut. In a doua altfel, evreii au ieșit la atac și pasează bine in ultimii 30 de metri, o sa fie greu in retur daca incep cu șarjele. Jucători: Ivan bun, muncește, mare lucru ca și-a păstrat sângele rece la penalty, Crețu motor din-ala V6 vechi, nu foarte rafinat, dar eficient și solid. Koljic, Mateiu nimic. Bancu praf pe aparare, mai bun pe atac. Hanca slab, m-a facut sa imi fie dor de gustavo. Baiaram din ce in ce mai bun. Nu mă pronunț despre Papp până nu aflu toata situatia, oricum l-am injurat la cald 15 minute.
Avem șanse in retur, își face treaba cafeaua lu Freestate!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Aug 2022, 03:42

Sa faca cineva un articol : `` De la Domozina la Tony Shoricaca `` poate se gandeste cineva in al 12-lea ceas sa il schimbe pe acest ******* agramat.

Meciul a fost bun , Bancu, Ivan, Capatana si Cretu geniali. cel mai slab Hanca, a irosit 3 cornere in papusoi...
Beer Sheva o echipa care nu te iarta, au avut doua ocazii jumate si numai norocul a facut sa nu iti dea 3 goluri. In schimb, noi am avut 12 ocazii si ne-a trebuit penalty sa inscriem...

E multa aiureala acolo in fata portii, nimeni nu isi asuma sa dea la poarta, se tot cauta combinatii, se tot cauta atacantii, se tot cauta Ivan si Baiaram. Ar fi bine sa incerce toti sa isi asume. Ivan a fost tot timpul marcat de 3 jucatori. orice sut al lui avea in fata 3 jucatori de la Beer Sheva. Ce bun ar fi fost gustavo...

Arbitrul ne-a facut meciul greu, a intors cateva faze, a omis sa penalizeze cateva hands-uri.

Beer Sheva are jucatori rapizi in atac, insa joaca pe spatii largi, joaca cu pase de patrundere sa isi puna in evidenta viteza atacantilor. Ceva in gen EFM. Daca te aglomerezi si te asezi pe doua linii le este greu sa te desfaca.

Hanca cel mai slab din curtea scolii.
Imi pare rau sa vad ca la 10v10 cand existau spatiile alea imense, singurul care avea pofta de patrundere si dribling era Silva. pacat ca jucatorii nu mai joaca de placere, nu mai au fantezie. Ma gandesc cum ar fi aratat un meci , cu spatiile pe care le faceau echipele prin min 80, daca la una din echipe era Balaci sau Pele.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Paul » 19 Aug 2022, 08:17

Cred ca in Israel va trebui sa ne aparam si sa jucam pe contra-atac. Ivan e bun pe spatii largi, cred ca mai usor le putem da gol pe contre evreilor.
Indiferent cat de ***** a fost gestul lui Papp, eu tot nu inteleg cum tu, arbitru din Scotia, dai rosu in afara jocului si ca spatiu si ca timp, si nu le dai macar la amandoi, ca e clar ca a fost o provocare. Sau le spui ca bai baieti, in repriza a doua daca vreunul din voi stranuta macar, zburati afara. Adica absolut tot meciul s-a schimbat de la acest eveniment iar evreii, care au fost nuli toata repriza, au primit o mare mana de ajutor.
Ok, Papp a fost cretin si cum vreti voi, dar tu, arbitru, strici jocul asa? Nu s-o mai fi pomenit, mai ales in Scotia, sa se impinga pe tunel sau alte cocosisme de doi lei?
Pacat, mare pacat, si mai e o chestie foarte nasoala: daca il dau pe Papp un pic la o parte, cu Gaman accidentat si predispus la accidentari, ce ne facem frate? Trece Cretu fundas central? Il luam pe Bouhena de la cioban? Cu cine jucam si noi sistemul asta cu 3 pe fund, care e datator de sperante?

Rocain
senior
senior
Mesaje: 344
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Rocain » 19 Aug 2022, 09:43

Paul scrie:
19 Aug 2022, 08:17
Cred ca in Israel va trebui sa ne aparam si sa jucam pe contra-atac. Ivan e bun pe spatii largi, cred ca mai usor le putem da gol pe contre evreilor.
Indiferent cat de ***** a fost gestul lui Papp, eu tot nu inteleg cum tu, arbitru din Scotia, dai rosu in afara jocului si ca spatiu si ca timp, si nu le dai macar la amandoi, ca e clar ca a fost o provocare. Sau le spui ca bai baieti, in repriza a doua daca vreunul din voi stranuta macar, zburati afara. Adica absolut tot meciul s-a schimbat de la acest eveniment iar evreii, care au fost nuli toata repriza, au primit o mare mana de ajutor.
Ok, Papp a fost cretin si cum vreti voi, dar tu, arbitru, strici jocul asa? Nu s-o mai fi pomenit, mai ales in Scotia, sa se impinga pe tunel sau alte cocosisme de doi lei?
Pacat, mare pacat, si mai e o chestie foarte nasoala: daca il dau pe Papp un pic la o parte, cu Gaman accidentat si predispus la accidentari, ce ne facem frate? Trece Cretu fundas central? Il luam pe Bouhena de la cioban? Cu cine jucam si noi sistemul asta cu 3 pe fund, care e datator de sperante?
Ivan la interviu a zis ca la incidentul ala s-au dat 2 rosii, unul lui Papp si unul evreilor.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Paul » 19 Aug 2022, 10:16

Numai ca nu s-au dat, pe ala decat l-au schimbat. Comentatorul Look/Prima oricum nu stia ce s-a intamplat.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Iancu Magheru » 19 Aug 2022, 12:01

Meciul cu chindia a fost reprogamat se pare, avem 6 zile să pregătim cu concentrare maximă returul.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Paul » 19 Aug 2022, 12:04

In sfarsit o chestie buna, o mana intinsa din partea Ligii, de apreciat!
Nu stiu daca poate intra Gaman, ne trebuie om in centrul apararii.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Aug 2022, 12:12

In sfarsit o decizie buna de la LPF. Multumim Dan Petrescu !

Chiar daca vine fundasul de la sepsi, nu e trecut pe foaia de joc, nu cred ca poate juca in israel.

NOTA ! avem zbor direct cu wizz. din bucuresti - tel aviv, dus 24 aug, intors 26 aug (pret aprox 3000 lei)

Scrie răspuns