UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Împotriva evreilor, Știința va reuși in primul meci:

- o victorie care ne dă speranțe pt retur
12
50%
- un egal care lasă ecuația calificării deschisă
7
29%
- o înfrângere care nu ne lasă mari speranțe pt calificare
5
21%
 
Total votes: 24

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Iancu Magheru » 15 Aug 2022, 15:59

Am intrat in prima "Săptămână Mare" pentru istoria recentă a Craiovei. Pe un gazon teribil, pe o arenă ce aduce cu vechiul Oblemenco, împotriva unui adversar teoretic mai accesibil decât Zorya Luhansk, echipa noastră va juca primul meci din dubla manșă care poate insemna repoziționarea Universității pe harta adevărată a fotbalului european.
Am incredere in Mirel, s-a văzut in returul cu Zorya ca are sânge in el și știe cum să abordeze meciuri capitale. Meciul cu Mioveni nu e un punct reper, din mai multe puncte de vedere, nu stau să mai înșirui.
Lazar- Bancu, Silva, Papp, Căpățină - Crețu, Mateiu - Hanca, Baiaram, Ivan Koljic. Apoi și Roguljic sau Riva merită să joace, dar cred mai degrabă in R2.
ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Bobby » 16 Aug 2022, 03:53

Cred ca israelienii sint mult peste Zorya - daca ne uitam ca ei au adus jucatori pe bani multi anul asta, nu au pierdut jucatori precum Zorya si ca sint vicecampioni in tara lor. Pina acum au 4 victorii din 4 meciuri in Conference League : cu Dinamo Minsk (care sint clar peste Vllaznia) si Lugano. Cind o echipa din Romania a mai batut o echipa de virf din Elvetia in doua meciuri ?

Israelienii sint odihniti - campionatul intern n-a inceput inca. Ai nostri sint deja obositi. Un dezavantaj imens e ca nu jucam pe Oblemenco - nu avem de partea noastra presiunea publicului si nici un gazon decent.

Doresc echipa noastra in grupe - dar vad israelienii favoriti clar, cu 80 % din sanse. Daca jucam acasa pe Oblemenco dadeam doar 60 % israelienilor. Sper ca macar sa nu pierdem joi.

P.S. L-am vazut pe Radoi cam negru la fata si ingrijorat la Severin in ceea ce priveste dubla cu Beer Sheva; omul pare ca a dorit sa odihneasca multi titulari cu Mioveni, dar a spus ca a renuntat la idee dupa ce a vazut inregistrarea meciului cu U Cluj (!). Asta inseamna ca nu are incredere in valoarea unor jucatori de pe banca de rezerve. De la meciul cu Zorya la cel cu Mioveni a schimat doar 3 oameni ! CFR Cluj si FCSB au avut altre strategii in campionat. Deco joci cu ultima clasata in liga 1 si schimbi doar 3 titulari; Croitoru a schimbat vreo 4 titulari la fc calu pentru meciul cu FC Arges si a cistigat lejer. Croitoru crede mai mult in banca fc calu decit Radoi crede in banca U Craiova. Nasol. Eu as fi sacrificat meciul cu Mioveni, as fi odihnit multi titulari - sa prioritizez jocul de cupa europeana. Radoi n-a dorit sa faca asta - asta inseamna ca el crede mai mult in play offul ligii 1 decit in grupele Conference League. Eu zic ca a gresit.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Iancu Magheru » 16 Aug 2022, 12:02

Eu nu cred că evreii sunt mai buni decât Zorya. Ucrainenii sunt o clasă și peste noi și peste evrei, dar i-am șocat cu schimbarea sistemului și ambiția debordantă, plus că mulți erau tineri și probabil i-a copleșit și atmosfera.
Am văzut rezumatul finalei cupei de anu ăsta, când i-au învins pe Maccabi Haifa la penalty-uri. Nu pasează la fel de bine ca Zorya, nu au tehnica la fel de buna (era unu un brazilian parca, ni l-a intors pe toate fețele pe Bancu, Hapoel nu are un astfel de jucător) in schimb șuteaza mult de la distanță (cu precizie și forța).
Cât despre noile lor achiziții, probabil nu au apucat să joace prea mult ca să se integreze, campionatul lor incepe vineri.
Eu văd 55-45 pt noi.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Paul » 16 Aug 2022, 12:21

Baietii au jucat deja un meci cu ambitie, pe viata si pe moarte, de ce nu ar mai face asta inca de doua ori?
Indiferent de cum a fost meciul cu Mioveni, cum a fost si va fi terenul, daca isi pastreaza aceeasi ambitie eu sunt convins ca mergem mai departe!
Si cred ca ii va momi Rotaru cu mult mai mult decat cei 15K aruncati de presa, eu asa as face.
Hai baietii, hai Craiova!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Bobby » 16 Aug 2022, 16:54

Paul scrie:
16 Aug 2022, 12:21
Baietii au jucat deja un meci cu ambitie, pe viata si pe moarte, de ce nu ar mai face asta inca de doua ori?
Indiferent de cum a fost meciul cu Mioveni, cum a fost si va fi terenul, daca isi pastreaza aceeasi ambitie eu sunt convins ca mergem mai departe!
Si cred ca ii va momi Rotaru cu mult mai mult decat cei 15K aruncati de presa, eu asa as face.
Hai baietii, hai Craiova!
In fotbal totul e posibil - dar mentalitatea pentru performanta la noi nu e la nivelul dorit. Orice echipa poate face o minune - dar mai multe minuni inseamna constanta si valoare.

Exemplu - Levski Sofia (lot de 11 milioane pe transfermarkt) a eliminat in Conference League pe PAOK Salonik (~ 60 de milioane pe transfermarkt), dar a pierdut in turul urmator in fata maltezilor de la Hamrun* (lot de 4 milioane).

* Fedele e rezerva la Hamrun. Jucatorul adus la noi sa ne ajute sa luam titlul in trecut plus grupe de Conference League e cam rezerva la o echipa malteza cotata la 4 milioane :laughing:

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de fabius_2014 » 16 Aug 2022, 18:26

O participare in grupe este tot ce are nevoie Universitatea Craiova pentru a trece la urmatorul nivel si pentru a se lupta in viitor cu sanse la campionat. Avem o sansa mare si era si mai mare daca nu-i venea Olgai ideea traznita.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de manex » 16 Aug 2022, 19:33

Cam neinspirata perioada festivalului.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de robertc » 16 Aug 2022, 21:00

fabius_2014 scrie:
16 Aug 2022, 18:26
O participare in grupe este tot ce are nevoie Universitatea Craiova pentru a trece la urmatorul nivel si pentru a se lupta in viitor cu sanse la campionat. Avem o sansa mare si era si mai mare daca nu-i venea Olgai ideea traznita.
Trebuia sa ii strigati si voi aia cu Lia Olguta ne suge puta :))

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Bobby » 16 Aug 2022, 22:27

robertc scrie:
16 Aug 2022, 21:00
fabius_2014 scrie:
16 Aug 2022, 18:26
O participare in grupe este tot ce are nevoie Universitatea Craiova pentru a trece la urmatorul nivel si pentru a se lupta in viitor cu sanse la campionat. Avem o sansa mare si era si mai mare daca nu-i venea Olgai ideea traznita.
Trebuia sa ii strigati si voi aia cu Lia Olguta ne suge puta :))
Poate "Lia Olguta ne suge PUtZa" ? Ca Olguta i-a facut PUZ lui boo si l-a bagat inapoi in fotbal. Ca tot vorbim de echipe politice :laughing: Il vedeam pe chel in liga 5 si spumegind pe facebook fara acel PUZ.

Chiar - cind vedem niste banere la PN pe aceasta tema, sa afle toata Romania ? "Partide politice - PUZ pentru chel - bani pentru noul SRL al familiei : echipa politica". Nimeni nu stie pina la aceasta ora ca singura echipa de fotbal a Baniei spirjinita cash de primarie a fost falimentata FCU - 500 k Euro din banii craiovenilor dati lui boo prin 2009.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Freestate » 17 Aug 2022, 11:07

Toate viciile noastre gasesc cale de iesire afară pe masura apropierii orei meciului...unii o vad pe Olguta, altii precum je vor sa si-o tragă cu o albaneză din Atena chiar cu riscul procurarii sifilisului. Devenim provocatori, suntem pe varfuri si avem simturile întinse precum tendoanele de iepure...instinctul de autoconservare dispare încetul cu incetul. Din pacate sunt pe la Govora, ma delectez printre proceduri cu Magicianul lui Fowles care vine sa-mi sporeasca in al sau debut tendinta spre depravare. Nevasta-mea insa ma readuce mereu cu picioarele pe pamant si ma scoală din visare. Maine vad un egal inechitabil asa cum este dealtfel si viata maritală. N-am mai intalnit niciodata o reprezentanta a fotbalului din Tara Sfanta iar noi suntem ca Halep, avem probleme cu necunoscutele. Am insa speranțe mai mari pentru retur. Am vazut o victorie acolo in cafeaua din dimineața asta.
FMSP :)(

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de csm310 » 17 Aug 2022, 13:09

Bobby scrie:
16 Aug 2022, 03:53
Cred ca israelienii sint mult peste Zorya - daca ne uitam ca ei au adus jucatori pe bani multi anul asta, nu au pierdut jucatori precum Zorya si ca sint vicecampioni in tara lor. Pina acum au 4 victorii din 4 meciuri in Conference League : cu Dinamo Minsk (care sint clar peste Vllaznia) si Lugano. Cind o echipa din Romania a mai batut o echipa de virf din Elvetia in doua meciuri ?

Israelienii sint odihniti - campionatul intern n-a inceput inca. Ai nostri sint deja obositi. Un dezavantaj imens e ca nu jucam pe Oblemenco - nu avem de partea noastra presiunea publicului si nici un gazon decent.

Doresc echipa noastra in grupe - dar vad israelienii favoriti clar, cu 80 % din sanse. Daca jucam acasa pe Oblemenco dadeam doar 60 % israelienilor. Sper ca macar sa nu pierdem joi.

P.S. L-am vazut pe Radoi cam negru la fata si ingrijorat la Severin in ceea ce priveste dubla cu Beer Sheva; omul pare ca a dorit sa odihneasca multi titulari cu Mioveni, dar a spus ca a renuntat la idee dupa ce a vazut inregistrarea meciului cu U Cluj (!). Asta inseamna ca nu are incredere in valoarea unor jucatori de pe banca de rezerve. De la meciul cu Zorya la cel cu Mioveni a schimat doar 3 oameni ! CFR Cluj si FCSB au avut altre strategii in campionat. Deco joci cu ultima clasata in liga 1 si schimbi doar 3 titulari; Croitoru a schimbat vreo 4 titulari la fc calu pentru meciul cu FC Arges si a cistigat lejer. Croitoru crede mai mult in banca fc calu decit Radoi crede in banca U Craiova. Nasol. Eu as fi sacrificat meciul cu Mioveni, as fi odihnit multi titulari - sa prioritizez jocul de cupa europeana. Radoi n-a dorit sa faca asta - asta inseamna ca el crede mai mult in play offul ligii 1 decit in grupele Conference League. Eu zic ca a gresit.
M am uitat eu la dubla lui Beer Sheva cu Lugano, adica la niste rezumate extinse, si pot sa ti spun ca daca Lugano e echipa de varf in Elvetia, atunci echipele de pluton sunt la nivelul ligii a 2 a din Romania, au fost extrem de slabi elvetienii, apararea foarte modesta, Beer Sheva a dat golurile foarte usor si elvetienii si au creat ocazii mari, o echipa organizata gen cfr de acum cativa ani o batea la 0 pe Beer Sheva, ca drept dovada in 2019 cfr a scos o destul de usor pe Maccabi Tel Aviv, ok, nici noi nu suntem la nivelul acelui cfr, iar ce ai omis e ca si nivelul fotbalului romanesc a crescut, doar pe israelieni ii vezi puternici, dar de noi nu zici nimic, nu suntem nici noi asa slabi, avem echipa omogena, avem ceva experienta, suntem pe acolo cu tarile astea Israel, Ungaria, Slovacia, cu ele ne batem deocamdata.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 17 Aug 2022, 17:05

Sunt șanse și probabil că va fi un joc mai închis mâine mai ales daca nu marcăm ...fazele fixe mă îngrijorează , primirea unui gol mă îngrijorează pentru că nu suntem echilibrați însă mă și impulsionează schimbarea asta de atitudine cu Rădoi, dorința că toți vor să demonstreze, moralul bun și încrederea și de ce nu și cașcavalul pus în joc

Cred că meciul retur va fi mai dificil, aia au suporteri klumea, sunt mai echilibrați mental și se joacă și ultima manșă la ei..sunt și o echipa organizată cum noua nu ne place

Deci se poate așa la prima vedere , dar nu e nici pe departe ușor

Haide noi , cu curaj, că e fotbal, nu e război ucv

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de fanUCV » 17 Aug 2022, 21:22

@Freestate .. bă, ejti "nebun" ?! .. bă, iejti "prost" .. ?! .. adică, chiar ești la Govora .. ?!? .. dă cu parafina, visàtorule .. un egal, maxim am putea încerca o victorie la limită pentru că, va predomina gândul să nu primim gol chiar dacă regulile sunt altele ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de Bobby » 17 Aug 2022, 23:17

csm310 scrie:
17 Aug 2022, 13:09
Bobby scrie:
16 Aug 2022, 03:53
Cred ca israelienii sint mult peste Zorya - daca ne uitam ca ei au adus jucatori pe bani multi anul asta, nu au pierdut jucatori precum Zorya si ca sint vicecampioni in tara lor. Pina acum au 4 victorii din 4 meciuri in Conference League : cu Dinamo Minsk (care sint clar peste Vllaznia) si Lugano. Cind o echipa din Romania a mai batut o echipa de virf din Elvetia in doua meciuri ?

Israelienii sint odihniti - campionatul intern n-a inceput inca. Ai nostri sint deja obositi. Un dezavantaj imens e ca nu jucam pe Oblemenco - nu avem de partea noastra presiunea publicului si nici un gazon decent.

Doresc echipa noastra in grupe - dar vad israelienii favoriti clar, cu 80 % din sanse. Daca jucam acasa pe Oblemenco dadeam doar 60 % israelienilor. Sper ca macar sa nu pierdem joi.

P.S. L-am vazut pe Radoi cam negru la fata si ingrijorat la Severin in ceea ce priveste dubla cu Beer Sheva; omul pare ca a dorit sa odihneasca multi titulari cu Mioveni, dar a spus ca a renuntat la idee dupa ce a vazut inregistrarea meciului cu U Cluj (!). Asta inseamna ca nu are incredere in valoarea unor jucatori de pe banca de rezerve. De la meciul cu Zorya la cel cu Mioveni a schimat doar 3 oameni ! CFR Cluj si FCSB au avut altre strategii in campionat. Deco joci cu ultima clasata in liga 1 si schimbi doar 3 titulari; Croitoru a schimbat vreo 4 titulari la fc calu pentru meciul cu FC Arges si a cistigat lejer. Croitoru crede mai mult in banca fc calu decit Radoi crede in banca U Craiova. Nasol. Eu as fi sacrificat meciul cu Mioveni, as fi odihnit multi titulari - sa prioritizez jocul de cupa europeana. Radoi n-a dorit sa faca asta - asta inseamna ca el crede mai mult in play offul ligii 1 decit in grupele Conference League. Eu zic ca a gresit.
M am uitat eu la dubla lui Beer Sheva cu Lugano, adica la niste rezumate extinse, si pot sa ti spun ca daca Lugano e echipa de varf in Elvetia, atunci echipele de pluton sunt la nivelul ligii a 2 a din Romania, au fost extrem de slabi elvetienii, apararea foarte modesta, Beer Sheva a dat golurile foarte usor si elvetienii si au creat ocazii mari, o echipa organizata gen cfr de acum cativa ani o batea la 0 pe Beer Sheva, ca drept dovada in 2019 cfr a scos o destul de usor pe Maccabi Tel Aviv, ok, nici noi nu suntem la nivelul acelui cfr, iar ce ai omis e ca si nivelul fotbalului romanesc a crescut, doar pe israelieni ii vezi puternici, dar de noi nu zici nimic, nu suntem nici noi asa slabi, avem echipa omogena, avem ceva experienta, suntem pe acolo cu tarile astea Israel, Ungaria, Slovacia, cu ele ne batem deocamdata.
Nu cred ca nivelul fotbalului romanesc a crescut. FCSB este mai buna decit acum un an pentru ca are un antrenor cit de cit peste ce avea anul trecut; CFR a avut anul asta adversari mai slabi in cupele europene (anul trecut elvetienii de la Young Boys au maturat pe jos cu ei). Noi sintem un pic mai buni cu Silva, Hanca si Marko pe banca comparativ cu anul trecut (desi l-am vazut pe Silva gafind repetat la meciul cu Mioveni - ma intreb care e valoarea baiatului asta) - dar noi anul trecut eram jos, ne-au eliminat cei de la Laci. Imi mentin opinia ca israelienii au 80 % sanse de calificare. Ce echipa romaneasca anul asta are 4 victorii din 4 in cupele europene cum au israelienii ? Eu zic ca am avut ghinion ca am cazut cu ei. Lipsa de profesionalism a conducerii clubului a dezavantajat clar echipa noastra pentru aceasta dubla; pai noi stiam de mult ca vom juca la Severin si abia duminica, acum 3 zile, ne-am trezit ca gazonul acolo e prost. Un club serios se uita la gazonul de acolo acum o luna / doua si lucra cu primaria de acolo sa-l aduca la viata. In detaliile astea se vede amatorismul de la U Craiova.

P.S. In play offul Champions League in seara asta : Maccabi Haifa (~ 20 de milioane lot pe transfermarkt) - Steaua Rosie (60 de milioane lot) 3-2. In opinia transfermarkt Maccabi si U Craiova au loturi de aceeasi valoare :-) Maccabi a eliminat clar si campioana Greciei in prelimariile CL. Beer Sheva a invins Maccabi recent in finala Cupei si in Supercupa. Echipele israeliene par a fi mult mai bune decit zice transfermarkt - ca o chestie pozitiva, Radoi pare ca intelege bine valoarea echipei adverse; il vad mult mai ingrijorat decit inainte de meciul cu Zorya.

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: UECL: Universitatea Craiova - Hapoel Beersheva

Mesaj de JaneTrabant » 18 Aug 2022, 06:35

Când vreodată au jucat banii și nu jucătorii? O echipa cotată la 10 mil poate ajunge in cupele EL…

Eu zic ca avem o sansa buna cu ăștia, am ajuns in PLay Off după atâta apar de vreme și încercări, zic sa încercam pr cât putem sa ne calificam.

O sa fie un meci închis in seara asta mai mult ca sigur.
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Scrie răspuns