UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

25 august 2022 va rămâne în istoria echipei drept

- o calificare uriașă, un punct de cotitură în istoria clubului
15
83%
- o deziluzie
3
17%
 
Total votes: 18

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de dorumihnea2 » 26 Aug 2022, 13:00

Părerea mea este că se întâmplă ceva cu atacanții noștri.....anul trecut din 70 de goluri 50 au fost marcate de Ivan , Marko , Baiaram, Gustavo, Kolici sau Campanu....ce pregătire a făcut Balint sau de ce sunt bulversați atacanții știe careva?.... aseară trăgeam speranțe doar la cornere sau lovituri libere in rest nimic....

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de cortinadampezzo » 26 Aug 2022, 13:01

Nu stiu daca se judeca asa.

Pai cel care a descoperit vaccinul anti covid are un salariu de 300-400 mii de euro pe an, in timp ce Messi are 900 000 eur pe saptamana .
Este vorba ca in entertainment si in showbiz salarile se calculeaza altfel. Nu poti compara restul domeniilor profesionale cu entertainment-ul, sports, singers, actors etc.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de Bobby » 26 Aug 2022, 13:02

G.Ovidiu-Catalin scrie:
26 Aug 2022, 12:52
Si in niciun caz nu sta in picioare chestia cu “o societate care merge bine nu va fi listata la bursa” este o copilărie. Cele mai puternice societăți “se listeaza la bursa”. Nu pentru ca nu o duc bine financiar, ci pentru ca vor sa o ducă și mai bine și mai ales pentru a putea controla mai multe Finante, sau pentru a elimina eventuali posibili competitori in cadrul asociației. Dar vorbeam de Știința, așa ca… Forța Știința!.
De aia listezi - ca sa faci rost de bani, si / sau sa scoata bani cei care au investit in tine pina sa iesi pe bursa. Dar o societate puternica si solida din punct de vedere financiar are multe avantaje daca nu este listata la bursa :

- nu se pierde controlul companiei, ramine acolo unde este;
- compania nu e obligata sa faca publice datele financiare in detaliu;
- nu trebuie sa -i multumesti pe analisti in fiecare quarter, practic te dezvolti pentru tine, nu ca sa faci si pe plac pietii;
etc etc.

https://www.forbes.com/sites/forbesfina ... 6be2206400

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 26 Aug 2022, 13:05

:-D 😂 :-D :hai :hai
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de Freestate » 26 Aug 2022, 13:11

Iancu Magheru scrie:
26 Aug 2022, 12:54
Drept
Nu e rau deloc ... but, incepand de anul asta... AM TRECUT PE PIERDERE (luand in considerare perioada 2013-2022)...Pur si simplu Rotaru se afla din nou in anul 2013, investeste, are un lot de jucatori dar are o a doua confirmare ca nu isi va recupera investitiile (prima a fost in 2013 cand s-a bagat). Prima lui sansa (grupele) s-a dus, nu mai are un tanar de valoare certa ( unde certa este de fapt variabila...vezi Mihaila, Cicaldau, Mitrita :)( ) pe care sa-l vanda. Suntem in impas si avem un lot bine platit. E nasol.
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de cortinadampezzo » 26 Aug 2022, 13:13

Poate ne ajuta mititelu cu ceva bani, iti dai seama ca daca rotaru dispare impreuna cu echipa, mititelu nu mai poate sa faca pe victima haha

si daca tot vin niste bani de la mititelu, eu zic ca mai e loc pentru danut stanciu si felix grigore langa sfanta patrime de manageri haha

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de Freestate » 26 Aug 2022, 13:17

cortinadampezzo scrie:
26 Aug 2022, 13:13
Poate ne ajuta mititelu cu ceva bani, iti dai seama ca daca rotaru dispare impreuna cu echipa, mititelu nu mai poate sa faca pe victima haha

si daca tot vin niste bani de la mititelu, eu zic ca mai e loc pentru danut stanciu si felix grigore langa sfanta patrime de manageri haha
Mititelu nu ne poate ajuta cu bani decat daca ne plateste niste despagubiri pentru ....drepturi dar nu-l cred in stare, mai degraba face niste ilegale, trece firma pe numele cumnatilor, parjoleste totul la FCU numai sa nu ajunga vreun ban la noi. :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de Bobby » 26 Aug 2022, 13:20

Freestate scrie:
26 Aug 2022, 13:11
Iancu Magheru scrie:
26 Aug 2022, 12:54
Drept
Nu e rau deloc ... but, incepand de anul asta... AM TRECUT PE PIERDERE (luand in considerare perioada 2013-2022)...Pur si simplu Rotaru se afla din nou in anul 2013, investeste, are un lot de jucatori dar are o a doua confirmare ca nu isi va recupera investitiile (prima a fost in 2013 cand s-a bagat). Prima lui sansa (grupele) s-a dus, nu mai are un tanar de valoare certa ( unde certa este de fapt variabila...vezi Mihaila, Cicaldau, Mitrita :)( ) pe care sa-l vanda. Suntem in impas si avem un lot bine platit. E nasol.
Cam asta am scris eu in ianuarie 2021 - anticipind ce avea sa vina :
https://craiova-maxima.ro/ne-am-lamurit ... la-fotbal/

Si mi-au iesit citeva acolo :
- scriam ca Mamut e paralel cu fotbalul, desi abia fusese cumparat; am avut dreptate;
- scriam ca Cic face cam 5-6 milioane si asa a fost 7 luni mai tirziu; roty abera pe la TV ca Cic facea 20 de milioane :laughing:
- nu se stia nimic de Markovic la Clinceni atunci iar eu scriam : " Cu 30 de mii de Euro ii angajam o bona lui Markovic pentru 3 ani, si poate facem din el jucator de liga 1. Markovic chiar are talent – dar nu pare a avea motivatie si focus pentru performanta."
- mai scriam atunci ca doar Cic era vandabil (bine - ma refeream la vandabil pe sume frumoase).

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 26 Aug 2022, 13:21

Bobby, ai dreptate, chiar nu am dispoziția (și nici înclinația spre “știu tot”) de a ma contrazice sau de a discuta “economie de autodidacți care cred ca e singura bună. Este clar ca Apple, Tesla, sau B.T. (dacă vrei și exemple mai de pe la noi), s-au listat la bursa pentru ca erau praf financiar, nu pentru ca erau f bine financiar, in creștere și așa puteau atrage mai mulți “cumpărători de acțiuni” și sa crească și mai mult…. Pe bune? Chiar ma opresc aici, ca este deja nu vorbim despre Stiinta. Stii cum sunt cei ce cred ca le știu pe toate și se pricep la toate? Exact ca și fotbaliștii “polivalenți”, care pot juca pe 3-4 posturi. Sunt buni fundași, mijlocasi, chiar și vreo extrema. Dar nu te poți baza pe randamentul lor in niciun compartiment.
ucv ucv ucv

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de cortinadampezzo » 26 Aug 2022, 13:24

Daca Cic ajunge la Nantes, noi nu luam bani ?

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de Prazake » 26 Aug 2022, 13:29

cortinadampezzo scrie:
26 Aug 2022, 13:24
Daca Cic ajunge la Nantes, noi nu luam bani ?
Poate nea Cartu sa-i foloseasca ca sa mai aduca un fotbalist d-asta cum aduce el...Toti habarnistii s-au facut presedinti la Universitatea Craiova. Cred ca avem jumatate din presedintii Ligii 1...

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 26 Aug 2022, 13:30

Depinde de cum a fost făcut contractul cu Găleata. Dar, dacă avem procente, luam.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 26 Aug 2022, 13:34

@Prazake : serios vorbind. Eu am fost de multe ori acid in ceea ce-l privește pe Cârțu. In funcția de președinte. Dar sa spui ca este habarnist in fotbal, este prea mult, nu crezi?
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de Freestate » 26 Aug 2022, 13:36

cortinadampezzo scrie:
26 Aug 2022, 13:24
Daca Cic ajunge la Nantes, noi nu luam bani ?
Fractionat, la fiecare termen de plata al francezilor catre turci ne luam si noi partea noastra.
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de fanucrv » 26 Aug 2022, 13:37

@cortinadampezzo: listarea la bursă nu se face nu ca nu e dorința sau știință. Cel puțin Andrici are habar de treaba asta, de Rotaru nu știu.
Nu se face ca nu se poate ! Cred ca nici pentru AERO nu indeplinim condițiile, numai vorbim sa de BVB. Și daca am putea, eu am mari dubii ca o oferta primara va avea succes. Și daca are ce te faci : il ai pe Bobby multiplicat de sute de ori :lol: :lol: . Atunci sa te ții cum te transformi din suporter in om care urmărește profitul investiției și vei tine socoteala la banii lui Vâna sau orice altă cheltuială.

Scrie răspuns