Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Cum gestionam eliminarea din UECL ?

Poll ended at 29 Aug 2022, 15:41

Cu furie ! Câștigam categoric
11
79%
Printelese inca plang ! Pierdem
2
14%
Botosanii ne dau un punct ! Egal
1
7%
 
Total votes: 14


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fanucrv » 30 Aug 2022, 11:51

Daca atacanții titulari nu produc ,nu înțeleg de ce nu i se dau șanse lui Riva ?! Mie mi-a placut cum a intrat in joc, plus ca a si marcat un gol valabil in opinia mea, in putinele minute in care a fost folosit.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de lory69 » 30 Aug 2022, 11:59

Repriza a doua am avut 70% posesie,dublu nr. de pase si triplu la pase reusite.Si eu sunt pt introducerea lui Rivaldinho,imi pare ca se muleaza mai bine pe stilul de jic al echipei.Aseara am vazut ca incepe sa se inchege cuplul Mitrea-Bancu la pase,iar despre Cretu ce sa zic....ma repet zicand ca e un exemplu de daruire.Nu e el tehnic,dar mananca din gazon cat timp joaca!.Batem joi,iar duminica jucam pt locul1!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Freestate » 30 Aug 2022, 12:38

Lory, gandesti bine pentru o fata ... ma rog doamna !
Ferice de craioveanul care a pus mana pe tine, doi pasionati de Stiinta in aceeasi familie ! Un el si o ea...rar vazut. :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de florinkeke » 30 Aug 2022, 12:43

Am dominat cap coada meciul desi am jucat cu multe rezerve.Pana la urma ne-a iesit datorita inspiratiei lui Cretu care a intrat impecabil in meci.Am avut multe ocazii clare insa atacantii nostrii sunt iesiti din forma. Mitrea parca joca de un an la noi, personalitate,combinatii foarte bune inlusiv la gol.Pare o achizitie foarte buna.In continuare suferim la mijloc unde stam in doi oameni de valoare, Mateiu si Cretu insa nicunul nu e om de pasa filtranta.Nistor pare ca are ceva dorinta de a mai juca,a mai incercat una alta insa nu e la nivelul la care trebuie.Screciu e bun doar fundas sau mijlocas la inchidere,in nici un caz la constructie. Mi se pare absolut necesar sa aducem inca un mijlocas central insa nah...se pare ca ai nostri din conducere au alta parere.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Nea Marin » 30 Aug 2022, 13:01

usteag
Nu vi se pare ca Radoi dezvaluie prea multe detalii tactice la interviuri?
Pe de alta parte, Mitrea e bun, sa vedem cat mai poate sa joace.
Poate ar trebui sa i se dea sanse mai multe lui Rivaldinho, daca Koljic nu mai poate si Markovic nu e inspirat mereu.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 30 Aug 2022, 13:09

Nu, eu cred ca Radoi nu dezvăluie detalii tactice. O face după încheierea meciului. Mi se pare o chestie inteligenta. Adversarul va încerca “sa schimbe” la meciul următor. Adică sa vina pe “drumul” pe care îl dorim. Vom vedea dacă este așa. Eu am încredere in Radoi “cel fără bac, fără licența atâta vreme, fără experiența”. Eu, in general, am încredere in oamenii care iubesc ceea ce fac, mai puțin in cei care fac ceva doar pentru a-și demonstra valoarea pe care ei înșiși nu au fost capabili sa o demonstreze.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fanatic16 » 30 Aug 2022, 13:13

Sunt impresionat de cum a jucat Mitrea, genial jucător, a intrat și a jucat de parcă e la noi de ani de zile, sigur pe el, ii place sa urce uneori, genul de fundaș care da multe goluri și pase decisive, e tata la toți în apărare
Cred cu tărie că avem cea mai bună apărare din superliga:Silva, Mitrea, Gaman, Screciu, Papp , stam cel mai bine la fundași centrali dintre echipele importante
CFR e slăbită rău, pe lângă ultimele evoluții slabe ale apărării lor (înfrângeri cu booveni, Botoșani, farul) le pleacă burcă la Maccabi Haifa in UCL, ultimul fundaș central mai bun de îl aveau
Fcsb e intr-o degringolada totala, joc haotic la voia întâmplării, CFR nu leagă nimic, ar fi păcat să nu aducem 2-3 jucători sa luăm titlul că e o conjunctură rara ce avem acum, cu cfr și fcsb slăbite
Fcsb pare o selecționata a playoutului deja, cu implanturi de la Mioveni, fcu, Târgoviște și Voluntari
Îndrăznesc să spun că avem un lot mult mai experimentat decât 2 treimi din lotul fcsb, iar Rădoi e mult mai antrenor decât dică
Speram ca CFR sa îl zboare pe Petrescu cat de curând , patronul de acolo e disperat la ce pierderi are și totodată să ajungă un antrenor nou care sa i tragă și mai mult în jos pe CFR, cum a făcut Sumudica, a câștigat câteva meciuri din noroc dar jocul era haotic
Last edited by fanatic16 on 30 Aug 2022, 13:19, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 30 Aug 2022, 13:18

Pana acum, eu, dacă as fi fost cel mai deștept, dacă as fi avut bani gârla, dacă as fi la Stiinta, i-as fi dat lui Mangia 3 ani și lui Reghe 3. Nu de suturi in c/ur. De posibilitate de a munci. Al treilea este Radoi. Eu i-as da 3 ani. Desigur, cu clauze clare. Hai sa vedem, îl tine pe Rotaru, sau nu? Nea Sorin este clar pentru acum, sa vedem dacă și nea Bibilu’. Scuze Dâncu. Scuze, Copilu. De asta îmi este teama. Sa nu intervină (again) o lupta interioară care sa ‘ută Stiinta. Pentru ca părerea mea este asta: ne punem piedici singuri, din interior, din orgolii, din rahaturi, din te miri ce…
ucv ucv ucv

mflorin
membru
membru
Mesaje: 151
Membru din: 27 Mai 2022, 12:03

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de mflorin » 30 Aug 2022, 13:27

nu a fost 4-0 sau 5-1, cum ziceau unii si nici nu avea cum sa fie daca nu ai dai lui Mioveni si bagi pe Nistor, Vina si Screciu doar pentru a fi vazuti si cumparati. felicitari pentru victorie, Craiova se bazeaza asa cum s-a vazut pe Bancu, Ivan, Cretu plus apararea. asa ca nu ar trebui sa fie criticati atata timp cat nu trantesc un meci, sa zicem mersi cu aceasta echipa in comparatie cu ce s-au intarit altele. apropo stie cineva sa spuna despre listarea la bursa vehiculata cu ceva timp in urma sau inca nu s-au saturat unii sa profite de pe urma acestei echipe, sperand sa mai mulga cateva milioane. si eu cred ca un mijlocas si un atacant liberi de contract si posibilitate de a pleca cand vor, din primele 5 campionate, ar putea sa ne aduca in ipostaza de campioni, dar asta daca s-ar vrea. nu inteleg unde e mandria de oltean, chiar nu sunt olteni cu bani.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fanucrv » 30 Aug 2022, 13:32

fanatic16 scrie:
30 Aug 2022, 13:13
Speram ca CFR sa îl zboare pe Petrescu cat de curând , patronul de acolo e disperat la ce pierderi are și totodată să ajungă un antrenor nou care sa i tragă și mai mult în jos pe CFR, cum a făcut Sumudica, a câștigat câteva meciuri din noroc dar jocul era haotic
Cfr ul și-a atins din pacate obiectivul anul ăsta. Nu campionatul era prioritatea acum, ci sa prindă niște grupe. A fost disperare maxima si d-asta era sa o mierleasca Varga. Daca ratau grupele, in toamna asta intrau in insolvență dar așa au amanat momentul pentru ca 6-7 mil din Conference League ii ajuta sa rostogoleasca din datorii si sa stea in picioare pana vara următoare. Sa nu-i subestimam nici in campionat ,se vor bate la titlu si anul ăsta dar sigur nu se va mai repeta scenariul ultimilor ani.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fanatic16 » 30 Aug 2022, 17:17

fanucrv scrie:
30 Aug 2022, 13:32
fanatic16 scrie:
30 Aug 2022, 13:13
Speram ca CFR sa îl zboare pe Petrescu cat de curând , patronul de acolo e disperat la ce pierderi are și totodată să ajungă un antrenor nou care sa i tragă și mai mult în jos pe CFR, cum a făcut Sumudica, a câștigat câteva meciuri din noroc dar jocul era haotic
Cfr ul și-a atins din pacate obiectivul anul ăsta. Nu campionatul era prioritatea acum, ci sa prindă niște grupe. A fost disperare maxima si d-asta era sa o mierleasca Varga. Daca ratau grupele, in toamna asta intrau in insolvență dar așa au amanat momentul pentru ca 6-7 mil din Conference League ii ajuta sa rostogoleasca din datorii si sa stea in picioare pana vara următoare. Sa nu-i subestimam nici in campionat ,se vor bate la titlu si anul ăsta dar sigur nu se va mai repeta scenariul ultimilor ani.
Ba nu, sunt chiar mai puțini bani din conference, plus că sunt câteva articole în care scrie clar că grupele uecl nu amortizează nici pe departe minimul necesar dorit de varga , urmează să vândă din jucători , burcă la Maccabi Haifa, jefte și niște rezerve

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 30 Aug 2022, 17:32

mflorin scrie:
30 Aug 2022, 13:27
nu a fost 4-0 sau 5-1, cum ziceau unii si nici nu avea cum sa fie daca nu ai dai lui Mioveni si bagi pe Nistor, Vina si Screciu doar pentru a fi vazuti si cumparati. felicitari pentru victorie, Craiova se bazeaza asa cum s-a vazut pe Bancu, Ivan, Cretu plus apararea. asa ca nu ar trebui sa fie criticati atata timp cat nu trantesc un meci, sa zicem mersi cu aceasta echipa in comparatie cu ce s-au intarit altele. apropo stie cineva sa spuna despre listarea la bursa vehiculata cu ceva timp in urma sau inca nu s-au saturat unii sa profite de pe urma acestei echipe, sperand sa mai mulga cateva milioane. si eu cred ca un mijlocas si un atacant liberi de contract si posibilitate de a pleca cand vor, din primele 5 campionate, ar putea sa ne aduca in ipostaza de campioni, dar asta daca s-ar vrea. nu inteleg unde e mandria de oltean, chiar nu sunt olteni cu bani.
Bravo! Asta înseamnă o analiza obiectiva-critica-constructiva. Respect! Asta aștept și eu. Sponsori și investitori cu bani. Ca de “atoate-cunoscători” nu ducem lipsa.
ucv ucv ucv

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de robertc » 30 Aug 2022, 17:35

Screciu e paraf si ochiometric si in date statistice!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de manex » 30 Aug 2022, 17:41

Screciu a inceput sa isi asume si pase mai lungi. E normal sa mai si greseasca. Mie imi place de el si sunt sigur ca va mai creste

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Scrie răspuns