Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Continuăm marșul spre locul 1?

- da, câștigăm ca o echipa mare, fără emoții
10
83%
- mai anevoie, pseudo-sașii ăștia ne văduvesc de 2 puncte
2
17%
- trăim umilința de a fi învinși de niște jucători care vara asta au fost plătiți mai prost decât puștanii care vând bilete la magazinul nostru UCV din mall
0
No votes
 
Total votes: 12

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 31 Aug 2022, 18:04

Eu încă sper că Markovic și/sau Koljic vor începe să își dea drumul cândva, de ce nu chiar mâine.
Victoria e obligatorie, pt că duminică ne așteaptă un meci infernal cu Farul, ultimul in exilul de la Severin.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 31 Aug 2022, 18:19

2,3 zero fara discutii
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 31 Aug 2022, 20:58

Ma, dar ana maria nu mai e matroana la astia ?

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 31 Aug 2022, 21:05

Trebuie sa castigam și sa fim aproape de băieți apoi la meciul cu Farul, de la Severin care se va juca luni seara la 21.30.
Am încredere ca vom juca din ce în ce mai bine!

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 31 Aug 2022, 21:09

Un update despre adversar: clubul anunțat că toate salariile restante către jucători au fost achitate. Eu mă bucur, Sibiul e un oraș frumos, cu istorie, care merită să aibă echipa de fotbal in prima liga. Din iarnă vor avea și stadionul gata.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 31 Aug 2022, 21:39

Cred ca Mitrea poate juca titular si poate fi iar lider in evolutii si indecsi , mai ales ca el nu a facut pregatirea cu Balint.

Imi place cand vad jucatori de 250 000 eur care iti fac cei mai buni indecsi intr-un meci.

Si nu imi place cand vad jucatori de peste 500 000 eur care sunt lemn, cimpanu, koljic, vatajelu , houri, qxaka, ionita

După 7 runde, avem o rată pozitivă de goluri marcate și goluri primite. Echipa însumează 6 goluri marcaye și 5 goluri primite.

Media șuturilor pe poartă nu este cea mai bună din campionat. Avem doar 4,6 șuturi pe joc.

Avem o medie de posesie a mingii de 66%.

în deplasare, avem un bilanț de 1 câștiguri, 0 pierderi, și 1 remize.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 31 Aug 2022, 21:50

7 goluri marcate ...

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 31 Aug 2022, 22:06

E devreme să tragem concluzii, în ultimele 6 săptămâni ne-am axat pe Conference League.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 01 Sep 2022, 01:13

Super important, meciul asta, sa dominam la mijloc... Lucru greu de facut cu tractoarele alea 2 pe care le are Sibiul. Butean n-o sa mai aiba libertatea pe care a avut-o cu FCSB, daca jucam 343, pentru ca Ivan se apara infinit mai bine decat Coman. Sibiul joaca sau incearca sa joace fotbal deci cred ca va fi un meci deschis. Sper sa ne dea gol atacantii si sa luam cele 3 puncte...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 01 Sep 2022, 10:04

„Întâlnim o echipa care joacă toate meciurile de acasă pe teren neutru, chiar dacă Mediaşul este aproape de Sibiu, este o echipă care mie îmi place foarte mult. Măldă, este îndrăgostit de acest sistem 4-2-3-1, ideile lui se regăsesc în acest model de joc. Echipa are un bloc funcţional destul de agresiv, când se apără şi când atacă păstrează aceeaşi formă, chiar dacă de foarte multe ori alternează momentele de presing, în propria jumătate sunt într-un 4-1-4-1, dar foarte apropiaţi ca şi jucători, ca şi compartimente, un bloc funcţional destul de echilibrat.

Ar fi cea mai mare greşeală să-i subestimăm din cauza problemelor pe care le au, pentru că în astfel de momente grele te poţi motiva din tot ce se întâmplă în jurul tău şi sunt jucători care sunt împreună de foarte mult timp, au continuitate, se cunosc foarte bine şi se pot motiva. Ar fi o mare eroare să credem că vor arăta mai slab ca în partidele trecute, putem să ne uităm chiar la ultimul joc, pe care, după părerea mea, meritau să-l câştige. Hermannstadt ştie ce vrea pe ambele faze, sunt puţine echipe în România care joacă de maniera asta, echilibrată, indiferent de adversarul pe care-l întâlneşte şi indiferent dacă meciul este acasă sau în deplasare. Este una dintre echipele bune ale campionatului şi nu este dceloc surprinzător numărul de puncte adunate până acum” a spus Mirel Rădoi.


Mi se pare ca Mirel vorbeste ca la scoala de antrenori, zici ca e pregatit sa dea un extemporal din analiza adversarului :lol:
Imi place ca isi doreste sa creasca si sa capete experienta, dar uneori se cam vede ca e novice si nu are experienta de antrenor

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 01 Sep 2022, 10:10

Asa este ! Radoi are pasiune si pare ca isi face temele ca antrenor, dar momentan ii lipseste experienta si este destul de coleric. La Severin a fost bine ca a batut penru ca altfel ar fi fost serios taxat pentru iesirea nervoasa cand a dat de pamant cu ecusonul si a parut ca vrea sa plece de pe banca. Pentru o fractiune impulsul asta a fost dar s-a corijat imediat.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 01 Sep 2022, 11:06

Mirel este exact, dar exact antrenorul care ne trebuie ca să luăm titlul! Pasionat, coleric, motivator, tobă de fotbal și mai presus de orice, oltean!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 01 Sep 2022, 11:32

Sper ca vremea sa fie bună la startul meciului. E cod de vijelii si ploi in mare parte din țară

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 352
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de TitiUCV » 01 Sep 2022, 11:49

fanucrv scrie:
01 Sep 2022, 11:32
Sper ca vremea sa fie bună la startul meciului. E cod de vijelii si ploi in mare parte din țară
In judetul Sibiu o sa fie cod portocaliu de ploaie. Sa speram ca suprafata de joc o sa fie una buna. Eu sper la o victorie astazi, dar cred ca o sa ne chinuim ceva pt ea.

https://www.meteoromania.ro/avertizari/

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 01 Sep 2022, 12:09

TitiUCV scrie:
01 Sep 2022, 11:49
fanucrv scrie:
01 Sep 2022, 11:32
Sper ca vremea sa fie bună la startul meciului. E cod de vijelii si ploi in mare parte din țară
In judetul Sibiu o sa fie cod portocaliu de ploaie. Sa speram ca suprafata de joc o sa fie una buna. Eu sper la o victorie astazi, dar cred ca o sa ne chinuim ceva pt ea.

https://www.meteoromania.ro/avertizari/
Parca la Medias era tipla terenul... Nu stiu acum, de cand s-a dus draq Gazu, daca mai e la fel de bine intretinut.. Plus ca si U joaca acolo

Scrie răspuns