Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu farul

Le stingem lumina
13
68%
Egal, meci deschis cu multe goluri
1
5%
Ne sting ei lumina
5
26%
 
Total votes: 19

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de marius_vl » 06 Sep 2022, 17:56

G.Ovidiu-Catalin scrie:
06 Sep 2022, 17:19
Băi, sunteți nebuni? Vreau sa îmi iau și eu un Block, de cât o fi el, dar sa ma descarc.
Bibiță, ești complexat, ești frustrat, ești un fost ziarist f slab ( după editorialele scrise aici, ești statistician, nu ziarist), geo, beo, leo, miti, JIJI, etc. Nu ma interesează, mă, filozofii bulion mele și scrouterii sub bulii mele. Știința, așa cum este ea, cu bune și cu rele, este Știința. Aia a lui Taralunga, Oblemenco, Balaci, Craioveanu, Bancu și cine o mai urma! Dacă nu ca place, mergeți in [****] la cfr, fcsb, fcu, unde va simțiți voi bine. Bai, dacă “rahatul” asta de echipa “neprofesionista” va enervează atât de tare, de ce nu ne lăsați mă???? Definitiv!!! Nu sa va întoarceți când luam titlul…
imi pari un pic cam agitat de la o vreme, mesajele tale erau de obicei calme si impaciuitoare :-D

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 06 Sep 2022, 18:13

Aspermia psihogenica, mariusica ...bantuie forumul ! :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Sep 2022, 18:49

marius_vl scrie:
06 Sep 2022, 17:56
G.Ovidiu-Catalin scrie:
06 Sep 2022, 17:19
Băi, sunteți nebuni? Vreau sa îmi iau și eu un Block, de cât o fi el, dar sa ma descarc.
Bibiță, ești complexat, ești frustrat, ești un fost ziarist f slab ( după editorialele scrise aici, ești statistician, nu ziarist), geo, beo, leo, miti, JIJI, etc. Nu ma interesează, mă, filozofii bulion mele și scrouterii sub bulii mele. Știința, așa cum este ea, cu bune și cu rele, este Știința. Aia a lui Taralunga, Oblemenco, Balaci, Craioveanu, Bancu și cine o mai urma! Dacă nu ca place, mergeți in [****] la cfr, fcsb, fcu, unde va simțiți voi bine. Bai, dacă “rahatul” asta de echipa “neprofesionista” va enervează atât de tare, de ce nu ne lăsați mă???? Definitiv!!! Nu sa va întoarceți când luam titlul…
imi pari un pic cam agitat de la o vreme, mesajele tale erau de obicei calme si impaciuitoare :-D
Exact asta am spus. M-au lăsat nervii. Am acceptat sa ma jignească “Gil-Dobrica” , am acceptat sa văd lecții despre Economie de la unii care nu au dezvoltat nicio afacere mai sus de 3 gogoși, accept ca toți suntem cei mai buni antrenori, cei mai buni scouteri, cei mai buni fotbaliști…. Bai, dar chiar sa îți placa sa cauți doar rahatul dintr-o prăjitura cu frișca și ciocolata???? Am cedat și eu. Am tăcut când l-am văzut pe ăla (spun intenționat, pentru ca el și-a permis sa ii spuna unui coleg de forum de-al nostru “aluia”) ca o da la [cenzurat] ca el e adeptul libertatii de opinie și nu a fost administrator. Băăă, ai fost admin și ai blocat pe oricine nu avea aceeași părere cu tine.Este totul salvat. Vreau sa fim liberi sa ne expunem ideile, dar nu îmi place minciuna și vrăjeala. Când minți, înseamnă ca așa ești. Dar când o dai pe vrăjeala și diversiune, înseamnă ca ne crezi prosti. Spune câți bani ai dat ptr site-ul asta, ca sa ti-i returnez și sa mai ai și alte argumente in afara de bani. Trăiască Mititelu și Gigi!
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 06 Sep 2022, 19:21

Anshaaaaa si ? :)(
Care era ideea ?
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 06 Sep 2022, 19:25

Vad ca s-au incins spiritele, doar Tony si Laurica lipsesc ca sa ne desfasuram la adevarata noastra valoare.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de fanatic16 » 06 Sep 2022, 19:32

Pai daca pierdeam cu faru venea Tony aka laurica p... mică

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 06 Sep 2022, 19:33

Pana la urma care-i adevarul cu intrusii de pe teren de aseara:
Presa Anti ...rade cica au fost 2 de-ai nostri care s-au busculat
Presa mai serioasa vede un steward din ala si un intrus (dar nu spune din ce parte)
Eu vad un tip, oficial ceva cu ecuson la gat si un ghiocel din peluza "oaspetilor".

Care a fost adevarul ?
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 06 Sep 2022, 19:34

Pe youtube nu e nimic pana acum.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 06 Sep 2022, 19:40

Hai ca s-a elucidat misterul ...am intrat la Peluza Nord.
Imi place lovitura alui nostru (cel cu ecuson) ... ii da undeva in regiunea coaelor aluia. Desigur ala a venit in viteza si al nostru a cazut si el. Presa anti a considerat hilar momentul cand al nostru a cazut...au ras ca prosti dar booveanul cu ochelari poate sa-si ia adio de la urmasi. :)(
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 06 Sep 2022, 19:45

Ah acum inteleg pe deplin, tipul cu ochelari este de la Constanta. Ai nostri le-au furat o carpa de pe gard si ala a sarit s-o recupereze, atunci s-a izbit cu coaele in piciorul tipului cu ecuson.
Mititeii au fost si ei gazduiti acolo pe timpul partidei, ei le-au dat carpa celor din Constanta s-o afiseze.
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Iancu Magheru » 06 Sep 2022, 19:46

Din păcate nu e boovean victima, are pe tricou scris Fervent, e una din grupările a câte 10 membri din Peluza Marină. Eu nu cred ca ajungeau totuși in așa hal mititeii de să tragă pe ei până și tricourile galeriei farului..Deci Clar e un constănțean.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 06 Sep 2022, 19:47

Booveanu a intrat pe teren ca sa-l apere fotbalistii . :lol: :lol: :lol: Nesimtitul de Gradinescu a nimerit-o de data asta " avem un idioot pe teren ". :lol: :lol: :lol:

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Iancu Magheru » 06 Sep 2022, 19:52

fabius_2014 scrie:
06 Sep 2022, 19:25
Vad ca s-au incins spiritele, doar Tony si Laurica lipsesc ca sa ne desfasuram la adevarata noastra valoare.
:)) :)) Am râs de m-am spart la observația asta, un fel de școala generală când făceam hărmălaie in clasă și ne spunea diriginta, pe un ton sfârșit, "bine că sunt absenți X și Y, că altfel mă luau palpitațiile cu voi pramatiilor"

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de fanatic16 » 06 Sep 2022, 21:28

Chiar vreau o discuție așa amicală cu Tony Laurențiu Adrian sau cum îl chema, sa ne zica ce rău ne va fi că vor veni 25k de suporteri la Booveni sa vadă cum bate iancu o lovitură liberă bună pe an, cum noi avem un dezastru de echipa, cum fug suporterii valuri valuri la Booveni că face nea Ady echipa cu negru ăla și cu moldoveanul anonim din serie c

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Bobby » 07 Sep 2022, 00:49

Un amic care lucreaza in fenomen mi-a spus sa ma uit cu atentie la echipa Farului :

Aioani – Sîrbu, Larie, M. Popescu, Kiki – Artean, T. Băluţă (Borza ’67), Grameni (Sali ’80) – Torje (Andronache ’60), Vl. Morar (Munteanu ’60), Pitu (Doukoure ’60)

Sirbu, titular, 19 ani, jucator cu doar 150 de minute jucate la seniori pina acum. Morar si Torje jucatori la retrogradare in liga 1 sezonul trecut.

Dintre cei bagati in repriza a doua de Farul :

- Sali, 16 ani
- Borza, 16 ani
- Andronache, 19 ani, 230 de minute jucate la seniori pina acum

Totusi - e de mirare ca U Craiova ar fi trebuit sa cistige vazind pe cine a bagat Hagi in repriza a doua ? Asta e opinia amicului - marturisesc ca nu stiam multe despre Sirbu, Borza si celilalti copii (stiam doar de Sali).

Scrie răspuns