Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu locomotiva ruginită

Ii deraiem
9
69%
Ii oprim decât
2
15%
Trec pe lângă noi
2
15%
 
Total votes: 13

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 12 Sep 2022, 11:54

lory69 scrie:
12 Sep 2022, 11:33
Corect,sunt de acord cu tine.....ieri poate doar Screciu,Vatajelu si Cretu au note de trecere.
E ceva ciudat la noi. Mereu sunt cam aceiasi oameni printre remarcati dar se iau fix 0 masuri pentru celelalte posturi.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 12 Sep 2022, 11:55

Iancu Magheru scrie:
12 Sep 2022, 10:56
Avem 3 mijlocași ofensivi in lot, tineri și cu perspective de creștere: Baiaram, Roguljic și Florescu. Câți dintre ei au jucat ieri? Daca răspunsul e "niciunul" înseamnă că trebuie să uităm de acest meci, să ne vedem de ale noastre până duminică și să ne rugăm să se refacă până la ora meciului cu fcsb.
Tu ai vazut de cite ori s-a accidentat Roguljic de cind a venit la Craiova ? Baiatul asta joaca 5 meciuri si sta alte 10. Alta minune a scoutingului. La 26 de ani, nu e puternic fizic, fragil, se accidenteaza des - soarta e cam scrisa.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 931
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 12 Sep 2022, 11:56

Geronimo scrie:
12 Sep 2022, 11:53
O sa joace "ofensivii" si ne lamurim, daca chiar nu suntem lamuriti. Mai sunt cateva zile si se face anu de cand a venit Ante. Jucator pe care doar RB Salzburg a dat bani la transfer pe el, asta in 2013. Putin si se fac 10 ani. Dar noi inca il asteptam. Poate reuseste un meci consistent, nu doar 2,3 faze si apoi se lasa un pustiu imens. Dupa evolutiile lui de pana acum, credeti ca era pastrat in lotul cfr/fcsb? Bine, noi avem jucatori refuzati de Mioveni... dar noi ii vedem foarte valorosi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Exact,cati jucatori am triat noi,pai kfr si wcsb au dat afara anul asta mai mult decat noi din 2013 incoacem,ii aducem la pensiune,stau relaxati.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 12 Sep 2022, 12:00

Bobby scrie:
12 Sep 2022, 11:55
Tu ai vazut de cite ori s-a accidentat Roguljic de cind a venit la Craiova ? Baiatul asta joaca 5 meciuri si sta alte 10. Alta minune a scoutingului. La 26 de ani, nu e puternic fizic, fragil, se accidenteaza des - soarta e cam scrisa.
Imi aparusera la reclame sponsored, pe facebook, cursuri de scouting =)). Poate ar trebui sa le trimit pe mailul echipei sa faca si ei niste workshopuri, ca prea mi se pare ca facem transferuri ca in perioada cooperativei.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 12 Sep 2022, 12:04

1. Cum naiba de Hagi face treaba cu Torje si Morar, platind jucatorii cu salarii mult sub U Craiova ? Cum de jucatorii se duc la Hagi sa joace fotbal, si sa se bucure ca joaca fotbal, si la Craiova vin doar sa ia salariul ?

2. La polul opus, cum naiba de CFR ii motiveaza de ani buni pe alte Burca, Deac, Camora - jucatori platiti foarte bine, dar care arata dorinta de performanta si focus - inca o data, comparativ cu U Craiova unde banii multi ii anesteziaza pe jucatori ?

Probabil ca explicatiile sint multe - jucatorii de la U Craiova nu cred probabil in club, in potentialul echipei, nu cred ca ceea ce se intimpla acolo e relevant pentru cariera lor. Hagi are un brand in fotbal - jucatorii se duc acolo pentru ca vor sa faca fotbal, nu pentru altceva. Iar la CFR jucatorii se duc pentru bani si sanse la performanta. la Craiova nu e nimic in afara de bani si trai comfortabil.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2909
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 12 Sep 2022, 12:09

Daca jucatorii nostri sunt relaxati si stau ca la pensiune, de vina sunt doar ei si antrenorul. In conditiile in care Radoi a impus ca actionarii sa nu vorbeasca cu jucatorii separat, atunci fara discutii vinovati pentru lipsa de atitudine sunt jucatorii si antrenorul, iar vinovatul de seviciu, Mihaita iese din cauza.

Avatar utilizator
TheMan
junior
junior
Mesaje: 47
Membru din: 07 Ian 2020, 12:54

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de TheMan » 12 Sep 2022, 12:30

Meciul de aseara, din pacate, mi-a lasat impresia de neputinta, nu s-a putut mai mult.
Numai suturi de la distanta, fara actiuni in careul lor. slab rau de tot.

Poate ar fi mai bine sa ne potolim o perioada cu titlul asta despre care mai mult vorbim si sa incercam sa crestem o noua generatie (cred ca nu e om care sa tina cu Universitatea si care sa nu stie ca Nistor, Vana, Campanu... atata pot. Trebuie pus punct undeva altfel facem aceleasi actiuni ca pana acum si avem , cum e normal, mai mult sau mai putin acelasi rezultat.)

Extra: Eu as vrea sa vad si ceva mai multa bucurie in jocul echipei. parca e prea mare incrancenarea in momentul asta. (ma gandesc cum am fi luat noi infrangerea in locul farului in jocul cu noi).

In fine... tot inainte... asta avem cu asta defilam. Fortza Stiinta!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1965
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 12 Sep 2022, 12:42

Eu sunt curios daca cineva din staff-ul lui Radoi urmareste meciurile echipelor de tineret.Ieri under 17 au batut iar cu 6-2,iar cei under19 au luat iar bataie.....ambele au jucat cu UTA.Decat sa-i pierdem pe cei foarte buni de la under17,ia-i mai Radoi si Cartu la prima echipa......oricum mai slabi decat Vana si Campanu nu pot fi,e imposibil.Gavi e in lotul Barcellonei de la 17 ani,a crescut frumos si acum e si international.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1798
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Sep 2022, 13:23

Nu înțeleg anumite măsuri luate de Rădoi....1.Reghe nu i-am folosit mai deloc pe Vână și Rădoi, Balint chiar i-a scos din lot dar Rădoi îi joacă constant.2.Florescu a sosit de câteva zile și este pregătit, el făcând pregătirea cu Botoșani ba chiar a jucat câteva meciuri dar nu îl bagi deloc. Atunci de ce l-ai adus, că rezerve avem destule. 3 Hanca îl joci titular 2 sau 3 meciuri după nici nu îl mai bagi in seamă.4. Rivaldinho e adus de mai demult dar nici o șansă să joace , mai ales ieri în condițiile în care nu era Ivan , mai bine faci experimente cu Campanu și Nistor.5 .Îl menajezi pe Ivan la meciurile cu CFR sau FCSB? La alte echipe joacă jucătorii cu infiltrații meciurile importante. Îl menajăm pt Chindia și Voluntari? 6.Rogulici se antrena normal săptămână asta și la meci nici măcar rezervă. La conferință a spus că doar Silva și Baiaram nu sunt apti.7. face multe experimente, ieri la două faze in prima repriză am scăpat pe contraatac cu Nistor și Crețu. E de noaptea minții.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2974
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Sep 2022, 13:38

La prima victorie, ne dau colegii cu forumul in cap. Ca vedem totul in negru, ca abia asteptam o infrangere sa putem critica, ca nu sustinem echipa. De parca noi analizam doar ultima ploaie. Nu vedem de 6 ani ca asta e plafonul, mai mult nu se poate cu lotul actual. Acum suntem p..ati pe noi cu Silva. Nu mai aveam somn fara Silva. E chiar asa greu sa-l urmarim in mai multe meciuri si apoi sa tragem o concluzie? Nu am mai avut noi jucatori de genul Silva?!

Victorii peste victorii la juniori dar nu scoatem un fundas central decent. Si asta nu de 2 luni, de peste 7 ani... :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 624
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 12 Sep 2022, 13:48

Eu cred că acest sistem cu 3 pe linia de fund nu ne avantajează deloc.Cei 3 pe linia de fund trebuie să aibă viteza și să știe să paseze,cea ce la noi nu este cazu.In afară de Silva care pasează (dar nu are viteza),in rest fac pe ei când au mingia la picior.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2138
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 12 Sep 2022, 13:54

Ca fapt divers, m-am intersectat ieri seara pe la 7 cu Cartu in centru, întreb doar, de ce nu era cu echipa în deplasare, că parcă el venea la fiecare meci că deh, e il presidente, am senzația că stabilitatea la nivelul băncii tehnice a dispărut odată cu instalarea lui ca președinte

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2974
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Sep 2022, 13:59

Dupa atat de mult timp, nu intelegem ca nea Sorin e doar asa, cu numele?! Pot confirma cei care mai au info de la insideri.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 12 Sep 2022, 14:04

Geronimo scrie:
12 Sep 2022, 13:59
Dupa atat de mult timp, nu intelegem ca nea Sorin e doar asa, cu numele?! Pot confirma cei care mai au info de la insideri.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Pai si daca e doar cu numele, tot il pune intr-o lumina de [cenzurat]...Adica preferi sa stai asa, atarnache, la clubul pe care il iubesti? De-aia nu cred ca n-are niciun cuvant de spus.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2974
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Sep 2022, 14:18

Are si nea Sorin o varsta. Nu mai poate, trebuie sa ai un om in club sa intre seara la alde Naum etc.

Dar de Marian ce zici? Ca apare in imagini alaturi de baieti. El ni l-a adus pe Giusy Balint.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns