Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu locomotiva ruginită

Ii deraiem
9
69%
Ii oprim decât
2
15%
Trec pe lângă noi
2
15%
 
Total votes: 13

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2952
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 11 Sep 2022, 23:38

Vezi pe flashscore statistica. Ai 11 cornere si nimic, dar nimic concret...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Sep 2022, 23:39

fac pariu pe o lada de moet ca pierdem cu fcsb :lol:

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 11 Sep 2022, 23:42

Geronimo scrie:
11 Sep 2022, 23:38
Vezi pe flashscore statistica. Ai 11 cornere si nimic, dar nimic concret...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Pai primele 7 le-a batut Alexandru George. As vrea sa-mi explice Radoi de ce, la fel cum as vrea sa imi explice Nistor CAM, in spatele lui Markovic si a lui Campanu.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 11 Sep 2022, 23:43

cortinadampezzo scrie:
11 Sep 2022, 23:39
fac pariu pe o lada de moet ca pierdem cu fcsb :lol:
Vorba cuiva "iti plac victoriilr usoare". Numai eu primeam de la fete mustrarea: "Baietas, tu chiar crezi ca ai pasarica in palma ?" :)(
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 11 Sep 2022, 23:43

Cine il injura pe Baiaram cred că s-a liniștit azi, echipa juca mai bine cu el. Aștept să se refacă Roguljic și Silva, sunt jucători cu calitate. Il vreți pe Florescu titular, dar omul a jucat 3 meciuri la botoșani din 8 etape, nu e pregătit fizic.
Markovic a arătat un pic de pofta de joc azi, Dar daca nu avea cine să îl joace....
Trebuie să recunosc că am avut o presimțire rea azi, eu care de obicei sunt optimist. Cand am văzut și foaia de joc mi-am dat seama că suntem terminați, dar m-am uitat și am sperat, pt că nu m-am putut abține.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 11 Sep 2022, 23:45

Înnebunesc când aud ca ceilalți si-au dorit mai mult victoria, noi de ce nu am avut dorința mqi mare?
De ce?


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2952
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 11 Sep 2022, 23:45

Cu Alexandru-George se pierde timpul degeaba. Daca el nu a intrat in viata lui la sala de forta, de unde avem asteptari sa castige un duel fizic cu adversarul?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1628
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 11 Sep 2022, 23:50

S-a jucat cam 20 de minute in a doua repriza pe un teren de tot rahattul… cfr o mizerie de echipa, pot sa mai castige cinspe campionate ca tot 2000 de spectatori o sa aiba pe meci.

Nu inteleg ce poti sa mai astepti de la vana si nistor. Mai bine bagi niste juniori. Sau puteau sa-l incerce pe schija ala de la botosani.

Singurul transfer reusit, Silva, e accidentat. N-avem niciun mijlocas de creatie in afara de Baiaram, dar l-am luat pe Rivaldinho…

O seara de ccacat, mai bine sa puna meciurile sambata sa mai avem niste timp sa me revenim inainte de munca…
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 11 Sep 2022, 23:51

Stai sa vezi si cu oile,ne bat si aia,il demit pe radoi ,si tot asa...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 12 Sep 2022, 03:25

Lumea e amarita, sint si eu, nu mai pun gaz pe foc - mi-am spus de multe ori punctul de vedere. Il las pe Cosmin Staicu sa o faca : https://cvlpress.ro/12.09.2022/stiinta- ... ampioanei/

M-a facut sa zimbesc declaratia lui Radoi dupa meci (https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ma-1907851) : "Prefer să pierd așa o partidă, încercând să joc, decât să câștig de maniera asta, dar eu trebuie să judec echipa mea.". Declaratia asta tradeaza naivitate si lipsa de maturitate - pe care toti le-am vazut si la nationala in mandatul sau. Mirele - decit sa pierd asa, prefer sa cistig oricum :-)

E fabulos ca un jucator platit regereste la Craiova, Hanca, ramine pe banca de rezerve ! De ce l-au mai adus ?

P.S. Daca Mirel se ia aiurea (si necolegial fata de Petrescu !) de stilul CFR la meciul cu noi, sa-i amintim cum a jucat cu autobaza in poarta la meciul cu Germania din deplasare ?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 12 Sep 2022, 07:53

Probabil exista motive pentru care Radoi il baga pe Vina si nu il baga pe Hanca, dar nu sunt deloc usor de ghicit.
O fi fost Vina candva un mijlocas de creatie care chiar crea, dar acum, dupa (cred) un an la noi, se poate spune ca nu a reusit nimic, in afara de assisturi la adversar. Sa inteleg ca ne bazam, in disperare, pe revenirea lui? Ar fi foarte trist si ingrijorator, nu e nici la sfertul de potential al lui Kolijc ca sa merite atatea sanse date degeaba.
Daca tot l-ai luat tintit pe Florescu, baga-l acolo 10 minute ca o fi in stare sa faca ceva.
Iar asta cu Hanca e iar dubioasa. Deci si cand il schimba pe Vata, care cred ca ar fi totusi mai bun pe stanga si Bancu impins pe bune la mijloc, il baga pe Capatina, nu pe Hanca. Nu am ceva cu Capatina, dar si el joaca la siguranta, nu rupe ritmul niciodata, ma rog, alta discutie, dar de ce nu intra Hanca? E accidentat? Nu se prezinta bine la antrenamente? Face lobby pentru Rivaldinho si i se da peste nas, care e treaba?
Iar de Rivaldinho imi e foarte greu sa imi fac o parere daca nu prinde decat maximum 10 min la 3 meciuri, si noi facem 4 schimbari din 5 post pe post, cu Vina primind 30 de minute minim.
De Nistor ce sa zicem, proabil el ar mai vrea, mai are niste sclipiri, dar atat mai poate.
Dezamagitori Gaman si Lazar, par victime sigure care cad in plasa de parca ar avea 19 ani la faze foarte banale.
Si da, poate ca nu trebuia Radoi sa comenteze de jocul Cfr-ului, dar eu pot sa o fac: o mizerie, de fapt nu cred ca Romania a avut vreodata o multipla campioana, consecutiva, cu un asemenea joc infect, un antijoc de fapt, asa ca da, rusine Cfr si Dan Petrescu, ma doare undeva de rezultatele voastre, sunteti niste impostori si uzurpatori!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 12 Sep 2022, 08:00

La primul lor gol mi s-a parut ca a iesit mingea in out in momentele premergatoare golului. S-a revazut faza aia, a fost out sau nu ?
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Sep 2022, 08:03

Freestate scrie:
12 Sep 2022, 08:00
La primul lor gol mi s-a parut ca a iesit mingea in out in momentele premergatoare golului. S-a revazut faza aia, a fost out sau nu ?
Eram in tribună chiar pe partea aia și totul s-a întâmplat sub ochii mei și așa a părut, ba chiar cfristii care erau în jurul meu și ei erau convinși.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Sep 2022, 08:10

Că un om care a fost la meci pot spune cu mâna pe inimă următoarele. Meciul nu a fost decis din cauza lipsei de valoare a jucătorilor. Încă din minutul 1 din așezarea echipei în teren sau prin formula care am avut-o cel puțin eu am avut presentimentul că e meciul e pierdut. CFR a intrat temătoare, suporterii cereau demisia , se știe că CFR nu se avântă in atac din minutul 1 dar dacă oaspeții sunt cu 8 jucători la limita careului de 16 , 1 jucător la 30 m și unul la mijlocul terenului atunci......

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 12 Sep 2022, 08:11

Arbitrajul i-a impins de la spate din nou...niste faulturi inexistente, un corner nedat ...par nimicuri dar au si ele rolul lor de a-ti distruge increderea.
FMSP :)(

Scrie răspuns