Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum ne prezentăm în fața acestui FCSB in derivă?

- profităm de forma lor dezastruoasă și îi învingem
10
45%
- meci indecis, ambele formații fac multe greșeli
5
23%
- oile găsesc de cuviință să își revină tocmai cu noi
7
32%
 
Total votes: 22

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 18 Sep 2022, 23:47

in fine, deznodamantul a fost in favoarea noastra
dar mi se pare ca am avut arbitraje foarte defavorizante 2 meciuri la rand cu cele mai importante adversare la titlu, e bine ca a iesit Cirtu cu gura pe ei
daca taci esti luat de fraier

MM latra ca turbatu tot timpul si uite ca le merge

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Bobby » 18 Sep 2022, 23:48

Radoi a scos maxim din acest meci, peste asteptari - bravo lui si echipei.

Incurajatoare prestatie lui Screciu - parca manex scria des despre el in culori pozitive. Eu nu am crezut in Screciu ca fundas central - e posibil sa se reinventeze la mijloc ?

Sper ca Marko nu e accidentat grav - asta e primul meu gind acum. Cele 3 puncte nu se merita daca il pierdem pe Marko mult timp.

P.S. Rusine arbitrilor !

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Prazake » 18 Sep 2022, 23:53

I-am dominat de la un cap la altu'!! Fara greseli mari in aparare, gazonul a fost blanao si s-a vazut vana, determinarea...

Dar, koae, n-ai cum sa nu zici nimic de jegul de la centru. 1 penalty care nu ni s-a dat, la Markovic, fault in atac pe care asta il vede 11m, i-a iertat de 2 rosii(la Dawa, pe stanga, vs Markovic si la Tamm, in duelul cu Nistor). Petrescu a mai bagat un hent al lui Acka in careu si a dat 11m, desi hentul era facut la 2m in afara careului. Chiar nu se mai pot recuza arbitrii? Chiar nu se poate face nimic, decat sa dai din fleanca la TV? Multa mure Burlica si compania, Vassaras, sper sa iti cada un meteorit pe casa, 'tu-ti pe mamicuta ta!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 18 Sep 2022, 23:53

Urmeaza o pauza, iar apoi avem mecciuri accesibile unde trebuie sa avem grija
voluntari, chindia, arges, petrolul, uta.

as vrea 10-11 puncte din astea 5 meciuri

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de FreakBoy » 18 Sep 2022, 23:54

Și, mai vreau sa zic de Căpățână... A intrat și a jucat excelent. Determinat maxim, a ținut de minge, și asta la mijloc...
I N I M I T A B I L I

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de robertc » 18 Sep 2022, 23:55

Eu am fost mereu anti Screciu,dar ma bucur ca am gresit.
Kimd reminder wcsb,am un grup plin de oi,si le-am dat 2 chestii de pe net,una in care zice ca 50% din romani sunt analfabeti functionali si altul in care zice ca 50% din romani tin cu steaua...😀😀😀😀

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 18 Sep 2022, 23:56

Am fost mai buni decat ei in ciuda numeroaselor absente. Arbitrii au fost penibili la penaltyul acordat FCSBului, dar pana la urma s-a facut dreptate. Mirel mult peste Dica, noi am controlat autoritar jocul.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de florinkeke » 18 Sep 2022, 23:57

Ma tot uit la cum il dribleaza Marko pe Tamm.Baiatul asta e giuvaer,talent in forma pura...incredibil.In rest,bv baieti,i-am batut cu tot cu arbitriii,de bun augur intoarcerea pe Oblemenco.Hai sa ne odihnim si sa ne refecem in astea doua saptamani.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Paul » 18 Sep 2022, 23:58

5 meciuri ca astea inseamna 15 puncte cortina, nu 11.
Bravo baietii!!!
Rusine arbitrului mizerabil, dupa ce a dat 11 m la Acka, cu ani in urma, cum a spus si colegul, are nesimtirea incredibila sa confirme la Var, cred ca ar trebui sa mergem pana in panzele albe sa se faca dreptate.
Este absolut imposibil sa justifici acest penalty, bine, daca nu te cheama Angheluta.
Rusine!!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de dorumihnea2 » 19 Sep 2022, 00:04

E clar .... jurnaliștii GSP și ProSport declară la unison că a fost o mizerie de penalty.... specialiștii din studioul Digi , minus Pele Balint, arată că sunt plătiți de cioban.... rușine

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de dorumihnea2 » 19 Sep 2022, 00:07

robertc scrie:
18 Sep 2022, 23:55
Eu am fost mereu anti Screciu,dar ma bucur ca am gresit.
Kimd reminder wcsb,am un grup plin de oi,si le-am dat 2 chestii de pe net,una in care zice ca 50% din romani sunt analfabeti functionali si altul in care zice ca 50% din romani tin cu steaua...😀😀😀😀
Zile doar atât... victorie ușoară contra unei echipe aflate la retrogradare....eu așa le-am scris la,, prietenii,, mei.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de White&Blue » 19 Sep 2022, 00:18

Astia de la gigisport ma fac sa ma indoiesc de judecata mea si sa tot caut argumente pentru penalty-ul ala cand ii vad pe toti, mai putin Balint, sustinand ca e penalty. Eu inca nu gasesc argument ca ar fi. Ce e mizeria asta de o tot sustin ei ca gealapul ala italian da in minge si e cu fata la poarta?
Daca o fac cu intentie si nu cred nici ei ceea ce spun, e fara scapare fotbalul din tarisoara asta.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 19 Sep 2022, 00:19

Orice faza gri va fi judecata in cabina var pro cei mai puternici. Sau.. In cazul nostru contra noastra. Toti am vazut ca oaia a dat cu capul prima si ca, practic, s-a ciocnit de Bancu, dar era asa.. gri.
Am jucat bine de tot fara absente, eu zic ca doar absenta lui Ivan a fost naspa.
Radoi a aratat azi ca e antrenor. A suplinit lipsa lui Ivan prin doi jucatori. Asta ca sa vedem cam ce inseamna Ivan. Screciu.. Nu mai zic. Bun de tot. Sa il tina tot asa. Sper sa fie chemat acum la Nationala.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 19 Sep 2022, 00:19

Crainicul de pe stadionul „Ion Oblemenco” a anunțat: „A marcat pentru echipa noastră Răzvan Oaidă. Îi mulțumim!”.
Ulterior, spectatorii olteni i-au strigat de trei ori numele lui Răzvan Oaidă, „onorându-l” după același model după care își felicită propriii jucători după ce marchează.


As fi vrut sa fiu acolo sa strig si eu pentru Oaida insa spiritul asta civic desantat pe care il posed m-a impiedicat sa fiu acolo. :)(
Asta e, poate daca veneam "va mentolam" pe toti astfel incat la meciul cu Voluntariul eram singur pe stadion. :)(
Mai am temperatura 37.3 dar sunt sub antibiotic.
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 19 Sep 2022, 00:21


Freestate scrie:Crainicul de pe stadionul „Ion Oblemenco” a anunțat: „A marcat pentru echipa noastră Răzvan Oaidă. Îi mulțumim!”..


Eu, daca venea Oaida la interviu, l-as fi intrebat:" cum e sa ti se scandeze numele pe Oblemenco? Ai visat asa ceva?"

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

Scrie răspuns