Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

In ritmul obișnuit al acestui sezon, după un meci slab vine unul foarte bun. Păstrăm linia?

- Da, ne vom domina adversarul și învingem cu un joc frumos
10
63%
- Legăm un nou egal nemeritat
3
19%
- Clacăm și plecăm cu 0 puncte din Trivale
3
19%
 
Total votes: 16

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 604
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 07 Oct 2022, 23:17

marius_vl scrie:
07 Oct 2022, 23:14
după 10 ani de rotărisme, cred că a sosit momentul să se închidă taraba, altfel nu-mi explic toată mizeria care este în clubul ăsta, este mult prea mizerabilă incompetența la absolut toate compartimentele ca să fie doar o coincidență
Asa mi se pare si mie. Parca nu-i mai pasa nimanui din conducere. Doar sa isi incaseze cecul si aia e... Bugetari... Bugetari de la jucatori, pana la conducerea care nu isi asuma absolut nimic niciodata.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 604
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 07 Oct 2022, 23:19

Propun "Punem capul in pamant si mergem inainte. Vom munci mai mult si speram sa castigam meciul urmator" drinking game.

De ficare data cand un jucator craiovean vine la interviu si baga duma asta, un pahar de vinisor pe gat in jos.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3551
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 07 Oct 2022, 23:28

Locul 7 e palpabil ...ne duce la un dublu baraj pentru Europa. Primul meci acasa al doilea cu locul 3 in deplasare.
FMSP :)(

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de iepurakis » 07 Oct 2022, 23:32

Prazake scrie:
07 Oct 2022, 23:19
Propun "Punem capul in pamant si mergem inainte. Vom munci mai mult si speram sa castigam meciul urmator" drinking game.

De ficare data cand un jucator craiovean vine la interviu si baga duma asta, un pahar de vinisor pe gat in jos.
Noroc! ;)

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Oct 2022, 23:39

conferinta incendiara a lui radoi ( radoiu e 51% plecat )

istoric vorbind indiferent de pe ce continent e clubul, cand antrenoru incepe sa dea in jucatori ... s-a cam terminat

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2988
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Oct 2022, 23:41

R.E.N. scrie:E aceeasi echipa care le-a dat 4-0 acum cateva luni. Problema e si la antrenor. Nu stam bine in teren, n-avem idei, jucam lent. Si imi pare rau de Radoi, ca pare un baiat care pune pasiune in ce face si isi da silinta. Dupa cat l-am injurat toata viata, n-as fi crezut.. sper sa ne revenim cumva.
4-0 cand aia nu aveau nicio miza.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2988
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Oct 2022, 23:57

Trebuie trasa linie acum, nu in iarna, dar sa nu fie linie punctata, linie ingrosata trebuie trasa. Ne pacalim cu un meci castigat cu 1-0, 2-1 etc. Sa ne uitam ce varsta au: Papp, Silva, Mitrea - Vatajelu, Bancu - Cretu - Nistor. Eu zic ca nu avem cum sa ne asteptam la un progres, din contra, e loc de regres puternic.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2234
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 07 Oct 2022, 23:57

Din discursul lui Radoi am înțeles eu bine sau a zis ca Rotaru s-ar putea retrage iar jucătorii sa rămână șomeri?? N-am fost prea atent ,dar cred ca e pentru prima data cand un oficial al clubului spune public acest lucru.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2988
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 08 Oct 2022, 00:10

fanucrv scrie:Din discursul lui Radoi am înțeles eu bine sau a zis ca Rotaru s-ar putea retrage iar jucătorii sa rămână șomeri?? N-am fost prea atent ,dar cred ca e pentru prima data cand un oficial al clubului spune public acest lucru.
Din punctul meu de vedere, discursul lui Radoi a fost corect. A zis "sa ne imaginam ca domnul Rotaru va veni si ne va spune ca s-a saturat sa mai bage bani la echipa. ... dar unii dintre ei dupa cateva luni ar trebui sa-si caute de munca."

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Tony7 » 08 Oct 2022, 00:15

Nu e aproape acelasi lot ca anul trecut? Reghe cum a putut?

Radoi e un nume mare in fotbalul romanesc. Atat.
Nu stiu cine vreodata l-a vazut pe Radoi un antrenor bun.
Omu' isi incearca norocul.

Daca vreti antrenor bun, il luati pe Napoli si nu il dati afara ca mititelu. :lol:
Ah, l-ati avut pe Reghe dar ati aplicat metoda lui mititelu cu Napoli. :lol:

Mare bascalie la noi, ce sa zic. Jucatorii sunt * in * de antrenori si la propriu si la figurat.
Radoi si-a incheiat cariera cu discursul ala. Dupa ce ca n-a facut el nimic pana acum ca antrenor, acum face fix ce un antrenor adevarat nu are voie sa faca.

Imi place ca voi visati multe, numai Rotaru n-are niciun plan. V-am mai spus asta, va convingeti singuri acum. Dar o mai spun odata: Rotaru deja nu mai vrea sa bage bani la echipa.

Acum hai cu injuraturile, sa va descarcati. :lol:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9817
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Oct 2022, 00:52

Radoi trebuie pastrat!! Lotul trebuie remaniat. Unii pare ca s-au saturat de fotbal, de aceea curatenie generala din iarna. Asa pasa proasta nu am mai vazut de mult

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8142
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Oct 2022, 01:20

Eu unul n-am inteles niciodata de ce roty alerga de vreo 2 ani dupa Radoi - ce aratase el ca antrenor ca sa fie asa curtat de ani buni ? Performanta se obtine cind alegi ca lumea oamenii din proiect : antrenori, jucatori, conducatori de club. Sintem aici ca nu am ales oamenii cei mai buni.

Aici sint declaratiile lui Radoi in care face aluzie la o plecare a lui roty :
https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ul-1959843

Rezultatele echipei in acest campionat nu sint rele pe un buget de 4-5 milioane de Euro. Drama e ca acest club are un buget de vreo 11-12 milioane de Euro.

Acum Radoi zice ca mai vrea jucatori. Pai vara asta s-au adus 7 jucatori, nu unul. Au ridicat astia valoarea echipei sau nu ? Pai daca nu ne pricepem sa-i aducem pe astia 7, de ce ne-am pricepe sa-i aducem pe urmatorii 7 ?

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de galmeele » 08 Oct 2022, 07:34

Toti faceti referire la jucatori, dar ganditi-va ca nici alte echipe nu au super-jucatori si sunt pe locuri fruntase (Sibiu,Rapid, Faru, Sepsi, etc), totul este antrenorul care supervizeza pregatirea fizica, tactica, etc. Radoi, este cel mai slab antrenor din divizia A. Meciul din cupele europene nu l-a castigat el, nici nu avea cand sa pregateasca echipa, a fost numai determinarea echipei intr-o cupa europeana.La fel, la nationala de tineret echipa era pregatita/formata de alti din inaintea lui.Ar fi bine daca el si cel care l-a adus la Craiova si-ar da demisia de urgenta. Fundasi, mijlocul, atacanti toti sunt de divizia C. si toate astea din cauza lipsei unui antrenor bun.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2988
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 08 Oct 2022, 08:15

Poti sa ne dai exemple de jucatori buni, plecati de la noi, care au reusit la alte echipe? Ca toate echipele au antrenori buni, numai noi am avut cei mai slabi antrenori si cei mai buni jucatori.

Sezonul trecut, dubla cu PEPSI OSK a contat, nu meciurile din play-off cu Arges, Viitorul sau Voluntari.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 08 Oct 2022, 09:17

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/s ... j-19534331

Un discurs furibund al lui Rădoi, mie imi place că a avut ieșirea asta. Ultimul lucru dupa dezastrul de aseara ar fi fost să vină antrenorul și să vorbească lemne (ca alde Bergodi, Papura etc).

Scrie răspuns