Etapa 14: Universitatea Craiova - Petrolulul Ploiesti

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Acum ori niciodata ?

Poll ended at 16 Oct 2022, 18:47

Da 3 puncte
12
86%
Autobaza ne da doar 1 punct
2
14%
Tony si Laurentiu voteaza aici
0
No votes
 
Total votes: 14

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - Petrolulul Ploiesti

Mesaj de dorumihnea2 » 16 Oct 2022, 15:02

Unde e echipa care marca 70 și ceva de goluri anul trecut? A plecat Gustavo și gata dăm un gol pe meci ?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2952
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - Petrolulul Ploiesti

Mesaj de Geronimo » 16 Oct 2022, 15:36

fanucrv scrie:
manex scrie:
15 Oct 2022, 22:59
robertc scrie:Radoi nu e antrenor,zic iar!!!
Acum tot parerea asta o ai? Radoi a mutat perfect

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Eu tot aștept ziua cand Radoi va "muta perfect" din primul minut ,ca pana acum nu cred ca a nimerit din prima nici echipa și nici tactica.
Si eu astept sa avem fotbalisti care sa loveasca mingea ca fotbalistii, nu ca pe maidan sau sintetic. Sa urmarim cum loveste mingea Alxeandru-George la gol. Sa nu mai zic de cornerele batute de el cu stangul... ;-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - Petrolulul Ploiesti

Mesaj de Paul » 16 Oct 2022, 17:41

Eu nu prea va inteleg cu pretentiile astea, de fani Real Madrid. In afara de perioada Craiova Maxima, nu cred ca am avut o echipa de mega talente sau a mustit campionatul nostru de mari valori tehnico-tactice.
Astia care sunt, cam asta e nivelul, obisnuiti-va cu idea ca sa nu mai suferiti aiurea.
Campanu da chifle, dar mai da si de-alea bune, cum a fost sutul din actiune de la 30 m pe care l-a scos ala de sub bara.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - Petrolulul Ploiesti

Mesaj de Bobby » 16 Oct 2022, 20:28

Paul scrie:
16 Oct 2022, 17:41
Eu nu prea va inteleg cu pretentiile astea, de fani Real Madrid. In afara de perioada Craiova Maxima, nu cred ca am avut o echipa de mega talente sau a mustit campionatul nostru de mari valori tehnico-tactice.
Astia care sunt, cam asta e nivelul, obisnuiti-va cu idea ca sa nu mai suferiti aiurea.
Campanu da chifle, dar mai da si de-alea bune, cum a fost sutul din actiune de la 30 m pe care l-a scos ala de sub bara.
Poate la salariile care se dau la Craiova ar fi frumos sa nu se mai aduca "jucatori" care dau chifle ? Ce sa cauti la echipa asta daca nu ai ABC-ul sportului asta si nici mucsulatura adecvata ? Fotbalul e in primul rind munca, exercitiu, perfectionare - si Cimpanu asta nu are etica muncii. Nu e vorba de talent, ci de respect fata de sine si fata de meserie. Alea lipsesc. Multi nemti si scandinavi n-au talent la fotbal - dar ajung jucatori buni pentru ca muncesc mult.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2952
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - Petrolulul Ploiesti

Mesaj de Geronimo » 16 Oct 2022, 20:42

Zicem si noi asa, ca nea Mihai ne spune de titlul, de fotbal prosecco. Ne uitam si la echipa a 2-a cand avem timp. :-(
Dar ne multumim si venim la stadion chiar cu acest fotbal absinth, ca doar suntem suporteri, nu gura casca. Ne amintim cu placere de perioada Ionut Laurian Tirnacop-fundas dreapta de picior stang cu atitudine.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - Petrolulul Ploiesti

Mesaj de manex » 16 Oct 2022, 21:29

Azi am avut chef sa ma uit la fotbal din Anglia... Am vazut si acolo la pase gresite, la chifle de la aparatori(ma gandeam ce ziceau toti daca dadea Screciu asa), la suturi ratate sau liosa lor cand noi de la tv ziceam sa traga.. Ce vreau eu sa zic e ca:greseli fac toti, insa aia parca aveau ceva atitudine in plus. O au si ai nostri, dar doar cand vor.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - Petrolulul Ploiesti

Mesaj de lory69 » 16 Oct 2022, 22:04

Acolo e altceva....e alt sport fata de ceea ce se joaca la noi.In primul rand nu se simuleaza,iar jucatorii renunta la lupta doar cand fluiera arbitrul.Eu sunt sigur ca,daca Baiaram si Ivan nu ar mai juca teatru,echipa noastra ar fi avut mult mai multe reusite!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - Petrolulul Ploiesti

Mesaj de Paul » 17 Oct 2022, 17:33

100% de acord cu atitudinea si lupta fara simulari, fara asa ceva ne mintim singuri, astea sunt de fapt cerinte care nu ar mai trebui sa tina de cota jucatorilor, salarii, s.a.m.d.
Eu daca as fi in club le-as da amenzi pentru simulare, sa termine o data cu prostiile astea. Acum ca e si VAR, ce mai vii nene cu porcariile astea? A, ca sunt echipe care asta antreneaza, ca a fost Tanase golgheter ani de zile plonjand ca in piscina si unii se amuzau si jubilau ca le iese vrajeala, gata, s-a terminat cu asa ceva.
Si mai e una - sa faci fault in atac la pressing - o prostie enorma. Adica vezi doamne, tu ai muncit, ai incercat, nu l-ai lasat pe adversar. Da nene, dar e zero barat, ca ideea e sa ii iei mingea, de-aia faci pressing, sau sa il obligi sa greseasca.
La asta Baiaram si Ivan ar cam veni cu bani de-acasa. Si s-ar invata repede ca este un mare no-no.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - Petrolulul Ploiesti

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Oct 2022, 18:15

Cine a jucat fotbal știe că faulturi făcute de fundaș în careu in care să-ți rupă piciorul și tu să primești penalty sunt puține. 50 % ține de talentul atacantului și 50 de imprudența fundașului. Dacă vă uitați la penalty ul scos de Ivan cu Voluntari veți vedea că Andrei l-a forțat și a știut să îl scoată bineînțeles a greșit și fundașul. Fazele din ziua de azi se succed repede și atacantul își pregătește,,saltul,, dinainte și dacă fundașul se bagă ca prostul in el penalty ul e scos. Pe mine nu mă deranjează căzăturile din careu mă deranjează faptul că ....vezi că Bârsan lasă jocul mai liber și nu fluieră ușor dar Baiaram și Ivan simulează la dueluri pe la 30 sau 4 de m .

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - Petrolulul Ploiesti

Mesaj de Paul » 17 Oct 2022, 20:46

Penalty fortat e una, adica daca reusesti sa il determini pe fundas sa comita o greseala care se pedepseste cu 11 m, si ala o face, da, zic si eu ca e ok, desi as prefera ca nu asta sa fie modul de a continua o faza cu sanse de gol.
Dar ce nu suport este sa vad ca se arunca aiurea, asta e penibil.
Mai exista si situatia in care se feresc sa nu fie luati cu coasa, si nu sunt atinsi. Asta era cazul cu Mitrita, iar o gramada de idioti de arbitrii si zisristi il faceau simulant. Lua si cartonase.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - Petrolulul Ploiesti

Mesaj de manex » 17 Oct 2022, 21:46

Daca Ivan s-a accidentat la ultima simulare e chiar fraier.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - Petrolulul Ploiesti

Mesaj de cortinadampezzo » 18 Oct 2022, 23:17

Paul scrie:
16 Oct 2022, 17:41
Eu nu prea va inteleg cu pretentiile astea, de fani Real Madrid. In afara de perioada Craiova Maxima, nu cred ca am avut o echipa de mega talente sau a mustit campionatul nostru de mari valori tehnico-tactice.
Adevarat, din tot campionatul singuere echipe care nu se apara cu noi sunt Farul si FCSB, in rest pe toate echipele din campionat le demolam la posesie si faze de gol.
Noi, azi, cu oricine jucam in campionat, aia baga autobaza din minutu 1 si noi ne chinuim sa spargem, alergam ca nebunii si pasam pe semicerc ca la handbal.
Spuneti-mi ultimul meci cand am fost dominati si suiti pe garduri ? Cred ca acu vreo 2 ani cu FCSB cand ne-au dat aia scor.

Scrie răspuns