[Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Cum incepem in cupa ?

Poll ended at 20 Oct 2022, 17:35

1
3
30%
x
4
40%
2
3
30%
 
Total votes: 10

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 19 Oct 2022, 21:27

Markovic e de-al nostru, nu adus ca Vina, Cimpanu sau Florescu. "Skinny fit" Alexandru-George nu poate sa scoata un corner, o lovitura libera, nici macar o apendicita nu poate sa faca si el pentru echipa noastra.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 19 Oct 2022, 21:29

Am avut în sfârșit și puțin noroc mai ales la bara lui Baba, deobicei luăm gol la prima ocazie. La plusuri în favoarea sistemului cu 3 fundași centrali a fost centrarea și golul lateralilor probabil că în sistemul ăsta cei doi sunt importanți. La minus am observat că mijlocul era trecut ușor de sibieni iar cei doi laterali erau în linie cu fundașii centrali drept pt care au fost f multe centrări in careul nostru. Poate dacă cei doi laterali erau în linie cu mijlocașii centrali cel puțin la atacurile adversarilor nu ar mai fi fost atâtea ocazii la poarta noastră.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Oct 2022, 21:34

Geronimo scrie:
19 Oct 2022, 21:27
"Skinny fit" Alexandru-George nici macar o apendicita nu poate sa faca si el pentru echipa noastra.
:laughing: :laughing: :laughing:

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 19 Oct 2022, 21:35

dorumihnea2 scrie:
19 Oct 2022, 21:29
Am avut în sfârșit și puțin noroc mai ales la bara lui Baba, deobicei luăm gol la prima ocazie.
Eu cred ca la iarna Baba e la noi.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 19 Oct 2022, 21:37

"Babele" sunt in martie.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 19 Oct 2022, 22:05

Radoi s-a aratat iritat de intrebarea cu Baba.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 20 Oct 2022, 08:38

Mai degraba a spus ca nu are cum sa comenteze despre un jucator sub contract. Intrebarile astea si zvonurile de presa legate de transferuri dau apa la moara echipelor care ii au sub contract pe cei vizati, si asta inseamna pretentii mai mari si negocieri mai dificile.
De ce credeti ca incep toti sa intrebe ca la comanda genul asta de intrebari?
Trebuie ceva schimbat, nu mai vreau sa vad un joc ca ala de ieri niciodata. Da, stiu, am batut, doar rezultatul conteaza … pentru unii, dar pentru mine a fost un chin sa vad jocul nostru.

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de TitiUCV » 20 Oct 2022, 08:40

Cred ca n-avem aceeasi viziune asupra fotbalului daca intr-o seara in care Markovic n-a facut nimic.... e laudat ca scoate foarte mult. O fi al nostru, insa de aici si pana sa-l tinem mereu in brate mi se pare cale lunga. Nu contest talentul lui nativ, insa momentan Markovic nu este ceea ce trebuie pentru o echipa de titlu. Trec anii iar el in loc sa progreseze nici macar nu stagneaza.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 20 Oct 2022, 09:04

Titi.. Ce trebuia sa faca Markovic cand a primit mingea de 4 sau 5 ori? Sa vina la 20 de m sa o ia? Sa faca 1-2 cu Nistor? Ce?
Eu consider xa un jucator a jucat bine atata timp cat isi respecta pozitia, cat incearca sa primeasca mingea si atinci cand o primeste nu greseste chiar tot

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 20 Oct 2022, 09:24

Daca nu era Nea Sorin ...sa avem jucatori multi "adusi degeaba", nu mai aveam a doua echipa (asa cum e ea) si nu-i bateam pe astia. Imi place ca am stat cu cvrul in poarta si am castigat si noi cum castiga altii. Am baut pentru acest aspect aseara si beau si acum ... :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de TitiUCV » 20 Oct 2022, 09:26

manex scrie:
20 Oct 2022, 09:04
Titi.. Ce trebuia sa faca Markovic cand a primit mingea de 4 sau 5 ori? Sa vina la 20 de m sa o ia? Sa faca 1-2 cu Nistor? Ce?
Eu consider xa un jucator a jucat bine atata timp cat isi respecta pozitia, cat incearca sa primeasca mingea si atinci cand o primeste nu greseste chiar tot

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Tocmai ca toti joaca sa-si respecte pozitia, toti joaca cu pase sigure ca nu se greseasca si sa fie certati... fotbalul nu e matematica. Eu imi doresc de la Markovic ( si nu numai, de la toti jucatorii nostrii ) atitudine. Stiu ca suntem departe de fotbalul pe care-l aveam acum cativa zeci de ani, stiu ca suntem departe de fotbalul din Anglia, Spania, Italia, Franta, Germania etc.... insa vreau sa vad dorinta. Ma uit la multe meciuri pe saptamana si vad si in campionatele mari greseli tehnice sau tactice, insa acolo cam toti joaca de parca isi dau viata pe teren. La noi in campionat avem frana de mana trasa si urcam pe munte.... Inteleg ca toti pot avea forme proaste, probleme personale, etc... insa nu suport atitudinea asta delasatoare si nepasatoare gen Markovic sau Nistor. Timpul trece, leafa merge. Eu personal am curaj sa fac pariu cu oricine de pe forum ca Markovic nu o sa prinda un transfer intr-un campionat de top 5. Daca pierd, berile sunt din partea mea inainte de meci.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 20 Oct 2022, 09:32

Pai Titi tu faci cel mai usor pariu cu putinta ...la pariuri ai primi o cota de 1.01 la pariul asta. :)(
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 20 Oct 2022, 09:32

Eu zic ca prinde. Dar are nevoie de pasator. Ce vrei.. Sper si eu, ca mi-e drag tare de el.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 20 Oct 2022, 10:08

Rezultat ok. În cupă, și mai ales în formatul ăsta nou, joci la rezultat, spectacolul și jocul pot fi sacrificate.
Încă o dată s-a dovedit că Papp nu are ce căuta pe teren decât dacă joacă la adversar.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: [Cupa Romaniei] FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Mesaj de TitiUCV » 20 Oct 2022, 10:08

Freestate scrie:
20 Oct 2022, 09:32
Pai Titi tu faci cel mai usor pariu cu putinta ...la pariuri ai primi o cota de 1.01 la pariul asta. :)(
Il adaptam, modificam. Ideea e ca mie mi se pare ca daca o sa continue asa se va pierde pe drum. Si nu e vina clubului. E vina lui. Dau berile si daca prinde cluburi gen Genk, Galata sau Sparta. Numai sa joace el bine si sa marcheze.

Mihaila la varsta lui a prins transfer de top 5 ( Parma era in Serie A )

Scrie răspuns