Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Are Bergodi cheia si pentru Radoi ?

Poll ended at 30 Oct 2022, 08:32

Pierdem, Bergodi ne cunoaste atuurile
2
15%
Castigam, Radoi a furat niste aspecte tactice
7
54%
Pace
4
31%
 
Total votes: 13

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 30 Oct 2022, 12:12

Sa citez un boovean despre meciul lor cu Farul "o înfrângere cât o victorie" :)) atâta pot ei, de-aia țin cu echipa aia, ca mai mult nu ii duce capul.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 30 Oct 2022, 13:45

Bobby scrie:
Freestate scrie:
29 Oct 2022, 23:59
Credeati ca nu stim sa jucam eroic ?
Vai de pvla mea ce umilinta de meci !
Arlauskis e mare castig...cel mai bun transfer din acest sezon.
Interesanta discutie despre transferurile facute vara asta si prestatia lor pe teren. Silva asta pare un soi de Barthe (https://www.transfermarkt.us/alexandre- ... eler/87287) - arata calitati, dar mai mult e accidentat. Si platit cu 17 k pe luna ! Rivaldinho nici n-a atins mingea cu Sepsi. Hanca - jale. Mitrea a dat pasa la adversar cu Sepsi - abia am scapat fara gol (si nu e la prima gafa mare facuta la noi !). Florescu - un pic de zero lasat pe banca. Martic - pe banca.

Arla a facut istorie la CFR si Urziceni - pina acum e cistig.

Nu mi se pare ca am cistigat ceva vara asta la transferuri - de fapt am pierdut golurile lui Gustavo.

Scouting zero.
Numai vara asta am gresit transferurile?! Ce rata de reusita am avut la aducerea jucatorilor? Mai ales la straini. Suntem mama tuturor ranitilor.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Oct 2022, 13:48

Un joc prost, dar o victorie cat 10. Ne-am betonat punctele pentru ramanerea in POFF
Am castigat ca o echipa mare, intr-o zi proasta, cand diferenta e facuta de calitatea individuala a unor jucatori, Vezi Bogdan, Arla sau Ante.
Daca intra libera lui Ante n-ai fi zis ca ne-am chinuit in meciul asta

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 30 Oct 2022, 14:39

Sepsi este o echipa foarte buna in campionatul nostru. Daca la victoria cu UTA am strambat din nas pentru ca nu mi-a placut cum au jucat unii din baietii nostri si aveam mari asteptari, la meciul cu Sepsi ma declar mutumit de rezultat pentru ca inainte de meci m-as fi multumit si cu un egal. Sa nu uitam ca FCSB a castigat in secuime din cauza arbitrului. Intre a castiga ajutat de arbitru si a castiga cu noroc, prefer sa am noroc. Transferul lui Arla, facut de hulitul Copilu, se dovedeste un mare plus in echipa noastra. Eu cred ca un mare plus il reprezinta si Silva, ca varianta de avarie Martici mi se pare folositor , iar cu Hanca as mai avea rabdare. Mitrea ca de altfel toata linia de aparare trebuie sa invete apararea in 3 fundasi centrali, in varianta Radoi. Campania de transferuri mi se pare in regula pentru o perioada de criza.
Revenind la partida de ieri, mi-au placut Arla si Vata, iar de pe banca au intrat foarte bine Ante si Markovic. La negativ nu punem pe nimeni, dar as vrea o alta atitudine de la cei mai daruiti cu talent.In concluzie, ieri echipa a obtinut o victorie mare in dauna unei echipe foarte bune care de acum o sa-i incurce pe multi. Un pas mare spre poff.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 30 Oct 2022, 17:28

M-am culcat aseara cu o chestie in cap:"ne-am pishat pe ei!".
La cate ghinioane am avut campionatul asta cred ca era timpul ca macar intr-un meci sa se intoarca. Si ce daca nu am facit spectacol? Ce folos primul meci cu astia daca ne-au luat aia un punct? Radoi a facut ieri din rahat bici. De la Hanca ma astept la mai multe. Nu e inca jucatorul matur care sa mature ( :)) banda. Martic pare mai dispus la efort ca Hanca. Dar ma bucur ca ii avem pe amandoi. Capatina a facut un meci mai prost azi. Nu stiu de ce zic unii ca Nistor a facut un meci bun azi. A atins mingea de cateva ori. 70% pase aiurea. Dar daca ei zic... Rogulic a intrat ok... Markovic cred ca trebuia sa intre mai repede. Rivaldinho nu a facut mare lucru. Oamenii meciului Vatajelu si Arla. Siguri amandoi.
Una peste alta ma astept sa aratam altfel si cu Bancu, Silva si Bancu .

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 30 Oct 2022, 17:53

Manex....dupa ce a iesit Rivaldinho,aia s-au napustit peste noi si cu fundasii centrali.Nu a jucat el mingi multe,dar i-a tinut jos pe cei din defensiva.Cand a intrat Marko,aia au urcat,fiindca stiau ca nu are viteza si nici nu alearga.Cat despre Nistor,eu as fi multumit sa ii iasa 25% din pasele spre atacanti,fiindca vede foarte bine jocul.Ieri a alergat foarte mult,l-am vazut aparandu-se si pe postul lui Vatajelu.Eu pe postul de varf l-as juca pe Ivan de la meciul urmator....

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Oct 2022, 18:21

Radoi are nevoie de jucatori care sa joace ce le cere el, pe sistemul asta tactic
Jucatori pe care ii avem acum, par rataciti, debusolati, confuzi, in unele momemente.
Baiaram nr 10, Cretu inter dreapta Nistor, inter stanga, rocada, cretu numar 10 cu baiaram inter dreapta, Cretu mijlocas defensiv cu rocada hanca inter dreapta. Capatana mijlocas defeniv, rocada cu box to box, rocada cu stopper la fazele fixe....

La meciul de ieri , cele mai multe pase gresite, le-a avut Screciu

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 30 Oct 2022, 18:28

Prin minutul 60-70 eram cu inima in ace, tensiunea crescuta ...dar dupa minutul 80 incepusem sa mor de ras. Era de cascadorii rasului.
Astia ai nostri nu puteau iesi de acolo, aia nu nimereau poarta. :)(
Era rasu - plansu ...as fi dat orice sa ne fi iesit in returul cu BeerSheva acest stil de joc dar sa pierdem cu Sepsi.
Nu e acelasi lucru cu meciul din tur. In tur Sepsi au dominat a doua repriza, au dominat coerent iar egalarea la 2 a venit cumva normal. Hai sa nu comparam meciurile !
FMSP :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 30 Oct 2022, 21:44

fabius_2014 scrie:
30 Oct 2022, 14:39
Campania de transferuri mi se pare in regula pentru o perioada de criza.
Nu e perioada de criza cind anunti buget de 11.5 milioane de Euro. Asta e buget de "spart in figuri". Silva e platit cu 17 k pe luna - iarasi, nu e salariu de criza. Craiova are buget mult peste Rapid si Farul in acest campionat - de exemplu. Rezultatele nu prea conteaza fara contextul bugetului.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Oct 2022, 22:42

fa-ne o lista cand ai timp cu toate salariile jucatorilor

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 30 Oct 2022, 22:46

Anul ăsta nu e încă criza, dar va fi la anul, dacă nu prindem în 2023 grupe europene.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 30 Oct 2022, 22:51

Mda...trag cu ochiul la meciul Rapid - CFR Cluj. Daca stiam deja de doua echipe ajutate de sistem / arbitri - CFR si FCSB - vad ca si Rapid a ajuns in aceeasi situatie. Penibil al doilea penalty primit de bucuresteni - cred ca nici pe vremea lui Ceasca nu se dadea asa ceva.

Daniel Niculae, presedintele rapidului, e prieten bun cu maharii FRF - de aceea a fost ales in Comitetul Executiv al FRF, in dauna lui Costesin. Rapidul devine parte din mafie.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 30 Oct 2022, 23:07

Sunt curios daca se va comenta intens râsul de penalty, așa cum se-ntâmplă cand e cateo faza litigioasa in favoarea unei echipe din afara sistemului, sau se va trece pe repede-inainte . Noua ni se strigă și doua săptămâni daca am primit ceva și a fost discutabil .

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 31 Oct 2022, 07:38

e clar ca s-a dat ordin ca rapidul trebuie sa iasa campioana! e totul pe fata! hagi este si el ajutat la greu, oile si cefereii nu mai vorbesc, deci noi ne cam luptam cu morile de vant, nu avem absolut niciun sprijin de la mafiotii care conduc mizeria de fotbal romanesc! imi tot vine in minte mizeria aia de lovitura libera care li s-a dat alora de la sepsi in min 85, la simularea aia ingrozitoate acolo in coltul careului, la Martic, de unde puteam fi egalati, aia e o faza reprezentativa pt cat de iubiti suntem noi, iar taica Cartu doarme intre ecleruri, nu exista absolut nicio reactie din partea clubului, suntem Miorita! mai intra Cartu din cand in cand cate 5 minute, cand isi aduce aminte Moraru sa-l sune, spune niste poezii fara nicio importanta si gata, asteptam ca victimele urmatorul meci in care vom fi ciupiti

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 31 Oct 2022, 09:47

Marius, nu îmi dau seama dacă mesajul tău e complet sau doar parțial ironic. Ne mai victimizam mult? Sa nu ajungem ca vecinii din oraș care cred numai în persecuțiile sistemului..

Scrie răspuns