Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Prefa-te ca-ti joci casa la pariuri pe acest meci. Nu ai in oferta decat 3 variante. Ce alegi ?

Poll ended at 12 Noi 2022, 20:34

1: Victorie Craiova
7
64%
2. X
2
18%
3. Victorie Rapid
2
18%
 
Total votes: 11

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1628
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 13 Noi 2022, 21:35

Cartu a mai pierdut o ocazie sa taca din gura sau sa spuna ceva inteligent. "Sunt prea multi jucatori dati deoparte". Pai si a cui e vina, Dl Cartu, ca sunt multi jucatori care isi baga picioarele, fac pe vedetele si nu se antreneaza ca lumea? A antrenorului care ii lasa pe bara, sau a conducerii care i-a tinut in atmosfera asta de smecherie olteneasca in ultimii ani? Si ce sa faca, sa-i articuleze selectiv "ca sunt prea multi"?

Foarte bine a facut Radoi si ca i-a scos din lot si ca le-a spus de la obraz in public ce fac. Aseara toti care au jucat, au jucat cat au putut de bine, motivati si disciplinati tactic - urmare a deciziei lui Radoi sa-i scoata pe smecheri si nesimtiti din lot. Cat despre spalat rufele in public, pana acum la smecheriile jucatorilor s-a tacut si intr-un final s-a schimbat antrenorul. N-a ajutat la nimic. Poate dusul asta rece sa le bage mintile in cap lui Ivan si Markovic. Daca nu, la revedere. E de o mie de ori preferabil sa ai o echipa cu jucatori disciplinati si profesionisti, chiar fara unii din jucatorii cei mai talentari, decat sa continui cu atmosfera de saormerie din ulimii ani.

Inca ceva. Bancu inainte de meci a spus ca ei trebuie sa respecte ce le spune antrenorul, Cretu dupa meci a tinut sa spuna ca el se antreneaza serios si munceste in fiecare zi, de aia ii iese jocul. Asta arata ca Radoi chiar si-a facut mesajul inteles si are o mare parte din jucatori de partea lui. Daca presedintele clubului nu intelege ca nu poti face performanta decat daca esti serios si muncesti, si ca cine nu vrea asta trebuie sa plece, ar fi bine sa se care si el, cu tot cu "expertiza si competenta" lui.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JaneTrabant » 13 Noi 2022, 21:46

As fi fooooarte curios cum ar fi procedat antrenorul Sorin Cartu in aceeasi situatie. Cred nu doar ca i-ar fi trimis la echipa a doua, dar si-ar fi luat cele mai mari injuraturi posibile si probabil si zburau in secunda 2. Acum nu stiu de ce declara asa ceva...
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 13 Noi 2022, 21:58

Un om precum Cartu trebuie tinut intr-un club pe un singur post:consilier. Eu asa as face:sfatul batranilor. Sa il/ii intrebi despre x jucator, despre una... Alta, sa isi dea cu parerea fara putere de decizie. Sfaturile lui pot fi bune, dar omul are un fel de ambitie prosteasca. Pare ca poate "face" orice antrenor. Si asta nu e ok. Radoi face parte din generatia tanara de antrenori, care, probabil, s-a saturat sa vada cum jucatorii schimba antrenorii.
Il iubesc pe Marko,(si pe Screciu si pe Ivan si pe Bancu si pe Vata). m-am ofticat ieri inainte de meci sa aflu ca nu e nici macar rezerva. Imi doream sa il vad pe viu cum se pisa pe aia. Daaar... vere... Trebuie sa i se bage mințile in cap. Cu orice risc. Parca il vad pe fi-miu:ieri a dat 6 goluri la handbal, azi 8(din 19) si deja s-a plictisit. Gata. A ajuns in varf!!! Si nu joaca pe bani. Dar Marko, la 20 de ani cu 10000 EURO!!!! pe luna??? Radoi face bine ce face.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 13 Noi 2022, 22:04

Nu stau acum să caut părerea lui Rădoi de acum 2 luni despre ,,greutatea,, lui Marko dar cred că i-a luat tot timpul apărarea și acum s-a sucit. De Ivan ce să zic, nu are un sezon strălucit dar își face treaba și mai scoate și penalty cu simulări, a se vedea meciul cu Voluntari. Cu faza ,,cantarul,, sunt de acord dar bă frate ești de 3 luni la echipă și abia acum ți-ai dat seama că Marko e gras plus că mai strigi și la Tv. Iar de Ivan , BĂ FRAȚILOR ĂSTA NU E MOTIV DE EXCLUDERE.Chiar am înnebunit. Ce să mai zicem de simulările lui Tănase sau Compagno, să îi excludă Jiji . Criticile trebuiau făcute între patru ochi sau acolo în grupul lor , plânsetul lui Rădoi de la finalul meciului a dat apă la moară la meseriașii din studioul Gigi. A făcut-o acum sper să gestioneze situația, că sincer nu vreau să văd război la echipă și în decembrie să ne rupă fâșul caii și oile. Asta e părerea mea.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Noi 2022, 22:05

Eu cred cu tarie ca Marko nu va ajunge niciodata fotbalist, ramane un copil talentat...
Dar copil talentat a fost si Budescu sau Claudiu Raducanu...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 13 Noi 2022, 22:11


dorumihnea2 scrie:Nu stau acum să caut părerea lui Rădoi de acum 2 luni despre ,,greutatea,, lui Marko dar cred că i-a luat tot timpul apărarea și acum s-a sucit. De Ivan ce să zic, nu are un sezon strălucit dar își face treaba și mai scoate și penalty cu simulări, a se vedea meciul cu Voluntari. Cu faza ,,cantarul,, sunt de acord dar bă frate ești de 3 luni la echipă și abia acum ți-ai dat seama că Marko e gras plus că mai strigi și la Tv. Iar de Ivan , BĂ FRAȚILOR ĂSTA NU E MOTIV DE EXCLUDERE.Chiar am înnebunit. Ce să mai zicem de simulările lui Tănase sau Compagno, să îi excludă Jiji . Criticile trebuiau făcute între patru ochi sau acolo în grupul lor , plânsetul lui Rădoi de la finalul meciului a dat apă la moară la meseriașii din studioul Gigi. A făcut-o acum sper să gestioneze situația, că sincer nu vreau să văd război la echipă și în decembrie să ne rupă fâșul caii și oile. Asta e părerea mea.
Dorule, poate fi motiv de excludere. Nu uita ca Ivan e pe bara de cateva meciuri pentru ca a simulat si s-a accidentat!! Eu am simularea in memorie. Cu ce ne-a ajutat in ultimele etape? Si cred ca a mai fost ceva si nu a zis. Ori i-a prins la baut(sau la shaormeria Baneasa :)) dupa ora de masa).

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 13 Noi 2022, 22:13

Bobby scrie:
13 Noi 2022, 21:21
Prazake scrie:
13 Noi 2022, 20:48
Hai, koae, ce sacrificii a facut? Am jucat fara Ivan juma' din meciuri, Markovic a fost pamant... Acum ii luam ca mari garantii. Voi vreti schimbare, dar fara sa se schimbe ceva.
Schimbarea nu se face cu circ public - e strategie, se face step by step. Macar daca il baga pe Ivan cu Rapid in repriza a doua, tinea linga el 1-2 aparatori. Ivan probabil ar fi fost motivat sa joace bine cu Rapid.

Evident ca trebuie schimbari la clubul asta - dar facute cu tact si inteligenta, step by step. Antrenorii mari nu fac ce a facut Radoi.
Ce circ public? A facut ceva dezvaluiri de care nu stiam?Ia sa te uiti la Arteta si Auba, la Mourinho si Dele Ali si la alte zeci de mii de exemple de spalat rufe in public. Sa te uiti si la Eden Hazard, Bale la Real. Si aici vorbim de jucatori, nu de fitosi care nu pot juca ca lumea pe ceata.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1628
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 13 Noi 2022, 22:31

manex scrie:
13 Noi 2022, 22:11
dorumihnea2 scrie:Nu stau acum să caut părerea lui Rădoi de acum 2 luni despre ,,greutatea,, lui Marko dar cred că i-a luat tot timpul apărarea și acum s-a sucit. De Ivan ce să zic, nu are un sezon strălucit dar își face treaba și mai scoate și penalty cu simulări, a se vedea meciul cu Voluntari. Cu faza ,,cantarul,, sunt de acord dar bă frate ești de 3 luni la echipă și abia acum ți-ai dat seama că Marko e gras plus că mai strigi și la Tv. Iar de Ivan , BĂ FRAȚILOR ĂSTA NU E MOTIV DE EXCLUDERE.Chiar am înnebunit. Ce să mai zicem de simulările lui Tănase sau Compagno, să îi excludă Jiji . Criticile trebuiau făcute între patru ochi sau acolo în grupul lor , plânsetul lui Rădoi de la finalul meciului a dat apă la moară la meseriașii din studioul Gigi. A făcut-o acum sper să gestioneze situația, că sincer nu vreau să văd război la echipă și în decembrie să ne rupă fâșul caii și oile. Asta e părerea mea.
Dorule, poate fi motiv de excludere. Nu uita ca Ivan e pe bara de cateva meciuri pentru ca a simulat si s-a accidentat!! Eu am simularea in memorie. Cu ce ne-a ajutat in ultimele etape? Si cred ca a mai fost ceva si nu a zis. Ori i-a prins la baut(sau la shaormeria Baneasa :)) dupa ora de masa).

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Motiv de excludere mai mult cred ca a fost ca nu respecta ce li se spune la antrenamente si ca fac pe smecherii. Radoi a spus ca au aparut glume dupa ce a declarat ca pana in iarna fiecare meci e un examen pentru jucatori, si unii au comentat ca fiecare meci e un examen pentru el. Asta chiar e maxima nesimtire.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 13 Noi 2022, 23:26


R.E.N. scrie: Motiv de excludere mai mult cred ca a fost ca nu respecta ce li se spune la antrenamente si ca fac pe smecherii. Radoi a spus ca au aparut glume dupa ce a declarat ca pana in iarna fiecare meci e un examen pentru jucatori, si unii au comentat ca fiecare meci e un examen pentru el. Asta chiar e maxima nesimtire.
Chiar a zis asta? Daca asa e..

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Noi 2022, 23:43

In fine - cred ca marea majoritate a fanilor il sustin acum pe Radoi. Dar tare ma tem ca sustinerea asta se va fisura serios daca echipa nu cistiga meciul din etapa viitoare, cu fc calu.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 14 Noi 2022, 06:57

Pai daca sustii niste principii, vorba lui Rotaru, nu ai cum sa te sucesti dintr-un singur meci, la primul rezultat de moment.
Sunt 2 saptamani de pauza competitionala, e timp sa se puna multe lucruri la punct, in special chestii disciplinare si de motivatie.
Sper ca accidentarea lui Bancu sa fie una usoara, fara el s-a vazut cum merge jocul.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 14 Noi 2022, 07:09

Baiaram este suspendat pt meciul cu Chindia, deci in momentul asta teoretic avem un singur atacant disponibil, pe Rivaldinho! rezolv-o pe asta, Mirele!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 14 Noi 2022, 07:46

Are doua saptamani sa o rezolve, si solutia pe care cred ca o vrea toata lumea ar fi sa intre Ivan si/sau Markovici, dar nu pentru ca sunt singurii atacanti din lot, ci pentru ca il conving pe Radoi ca vor si fac ce li se cere.
Pana una-alta cred ca ar merita sa fie evidentiat mai mult jocul facut de Rivaldinho, ca parte a unor scheme de atac care in mod evident au fost pregatite si in care el a jucat rol de pivot si ultim pasator pentru Cretu si Baiaram, care au aparut unde si cum era stabilit.
Cu alte cuvinte se poate face treaba ca lumea in atac si avem cu cine, chiar daca cei mai talentati nu joaca. Rivaldinho se demarca, alearga mereu si reuseste sa primeasca pase in adancime si sa dea assisturi celor care vin la inalnire, pe pozitie viitoare.
Asta e o chestie pe care am vazut-o mai rar decat ne-am fi dorit, si care cred ca e cheia unui joc cu care putem castiga meciurile, ca nu ai cum sa castigi fara goluri.
Totusi, daca dam doua goluri si luam alte doua pe baza unor scapari in aparare, e clar ca nu stam bine.
Pe noi nu ne-au facut mat Rapidul cum i-am facut noi la cele doua goluri, la golurile primite au fost scapari sau lipsa de marcaj la o faza fixa si respectiv un atac pozitional.
Noi eram toti retrasi, in dispozitiv, dar bezmetici si fara reactie. Cum sa dea Sapunaru recentrare cu capul din careu, unde nu are voie sa ajunga mingea la adversar sau sa cada jos? Astea sunt chestii mult mai usor de rezolvat, dar trebuie neaparat rezolvate.
Eu sunt optimist dupa ce am vazut saptamana asta, inclusiv la Zlatna, in sensul ca Radoi pare hotarat sa faca ceva si isi asuma 100% riscuri, ceea ce pentru mine e de preferat decat o moroiala.
A zis de cateva ori ca el nu sta sa se roage de jucatori, dar daca fac ce trebuie nu le poarta pica si nu ii persecuta.
Pai nu asta vrem? Bine, nu toti, ca unii colegi vor sa fie dati afara direct toti. Cred ca ce face Mirel e mult mai intelept. Daca ai masina plina de noroi nu o vinzi ca sa scapi de ea, o speli, si daca vrei una noua, o vinzi spalata, nu la nervi.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 14 Noi 2022, 08:39

marius_vl scrie:
14 Noi 2022, 07:09
Baiaram este suspendat pt meciul cu Chindia, deci in momentul asta teoretic avem un singur atacant disponibil, pe Rivaldinho! rezolv-o pe asta, Mirele!
E rezolvata.
1. Baiaram, de obicei, este schimbat in repriza a doua cu Roguljic sau cu altcineva. Vreau sa spun ca echipa se descurca si fara el.
2. Baiaram desi este intr-un progres evident de cand a venit Mirel, este un pic, inconstant. Vreau sa spun ca se intampla sa aiba meciuri proaste si echipa se descurca fara el.
3. A revenit la antrenamente Koljic si din cate spunea Radoi, dupa aceasta pauza competitionala, Koljic o sa fie apt de joc. In concluzie mai avem un atacant.
4. Excluderile din lot a lui Markovic si Ivan sunt temporare si as pune pariu ca la meciul cu Chindia sau cel tarziu la meciul cu FC Calu, cei doi o sa fie in lot. Am semne de intrebare la Ivan, daca este deja vandut. Concluzie, o sa avem mai multe variante de atacanti, dar este clar ca lipsa lui Baiaram este o pierdere.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Noi 2022, 08:41

Radoi e iubit ca a facut din rahat bici, la fel si Reghe.
Radoi si Reghe au avut tot interesul sa isi faca meseria, sa nu cada de fraieri. Vina este a lui ROTARU !

Uite echipa de Champions League: Pe banca ai:
Ante - nu poate duce un meci intreg
Marko - nu poate duce un meci intreg
Martic - Nu poate duce un meci intreg
Silva - fragil ca un ou
Gaman - octogenar sensibil la contact fizic si lent
Florescu - Cine e asta?
Vina - cu el in teren sau fara el, e tot aia - mie dor de Bic
Mateiu - pare lent sezonul asta, depasit de viteza de joc in cele mai multe meciuri
Cimpanu - shahistul mascat
Hanca - iesit total din forma, nu intelege sistemul lui Radoi si nici schema de joc

Ai 10 jucatori pe care nu te poti baza decat in meciurile cu adversare modeste sau doar o repriza... :-x

Scrie răspuns