Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Prefa-te ca-ti joci casa la pariuri pe acest meci. Nu ai in oferta decat 3 variante. Ce alegi ?

Poll ended at 12 Noi 2022, 20:34

1: Victorie Craiova
7
64%
2. X
2
18%
3. Victorie Rapid
2
18%
 
Total votes: 11

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 15 Noi 2022, 07:53

Paul scrie:
15 Noi 2022, 07:27
Mie mi se pare ca Markovici e mult mai talentat decat Lutu de exemplu, pentru ca are un dribling letal, patrunderi in forta si sut napraznic si plasat, adica in mod absolut mi se pare peste Lutu, nu relativ ca e nivelul jos acum.
Si spun asta dupa ce i-am vazut pe viu si constant pe toti marii fotbalisti de la Craiova din 81 incoace.
Bine, asta e parerea mea, si ce imi place mie, nu e neaparat impartasita de toata lumea. Eu i-am vazut si ii consider cu adevarat jucatori cu glezna fina pe Balaci, Cartu, Craioveanu, Sava si Mitrita. Lutu era mai mingicar, nu mi s-a parut de nivelul celorlalti, dar era evident talentat.
Eu cred ca ar merge sa joace Markovici si Kolijc in fata, si sa primeasca centrari de la Bancu si Vatajelu.
Chiar asa, nu apucai sa vad ce zic astia de Bancu, Doamne-ajuta sa fie ok.
In plus, Marko este mult mai puternic din punct de vedere fizic. Conteaza.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2952
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 15 Noi 2022, 13:58

iepurakis scrie:sincer pana sa fie astia asa talentati ca sava si lutu... cam e drum lung.
doar nivelul scazut complet si lipsa noastra de a ne agata de vreo performanta i-a pus pe un piedestal la talentati in rest, realist, valoarea e foarte jos.
Uite ca nu sint singurul care vede lucrurile asa. :-)
Mai sunt colegi care nu au vazut un antrenament in care se lucreaza faza ofensiva. Pana reusim o centrare sau o pasa... vai de capu' nostru. Dar se vede si in meci. Pai nu reusim sa batem un corner/lovitura libera, cand avem timp sa ne reglam respiratia si nu e adversar langa noi sa dea cu cotul, sa bage umarul etc. Poate din cauza lui nea Sorin "ca baga strambe"... :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2952
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 15 Noi 2022, 14:01


Paul scrie:...
Chiar asa, nu apucai sa vad ce zic astia de Bancu, Doamne-ajuta sa fie ok.
Din pacate nu e ok. Are ruptura de ligamente. :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns