Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cat le dam la booveni?

Victorie lejeră
11
61%
Victorie muncită
5
28%
Victorie trasă de păr in min 90+3 sa moara chelu
2
11%
 
Total votes: 18

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Prazake » 02 Dec 2022, 11:38

Ce mijlocasi a avut? Ca sunt fix aceiasi... Sau plangem dupa Bic :D
Ivan a ajuns un fel de capat de linie. Il citeste toata lumea, ca el a ramas la acelasi nivel. In afara de golul cu Mioveni, care a fost superb dar a fost din bulan, el nu a
mai avut cine stie ce realizari.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de marius_vl » 02 Dec 2022, 14:20

Prazake scrie:
02 Dec 2022, 11:38
nu a mai avut cine stie ce realizari.
ai uitat tu

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fanucrv » 02 Dec 2022, 15:53

Hanca rămâne in afara lotului, in schimb Markovici a fost primit înapoi. De Vînă nu cred ca interesează pe cineva.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de marius_vl » 02 Dec 2022, 16:43

Hanca rămâne în afara lotului, iar Martic e accidentat! stau și mă întreb, oare îi dă prin cap să joace cu Vătăjelu în dreapta și Benga în stânga?? pt mine ar fi șocant de penibil! omul își face ambiția pe spinarea clubului, a pierdut 4 puncte în ultimele două jocuri pe ambiția lui și se pare că urmează în continuare aceeași linie
Last edited by marius_vl on 02 Dec 2022, 16:47, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2118
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fanatic16 » 02 Dec 2022, 16:47

De Arlauskis nu zisa nimeni nimic la conferința?

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Prazake » 02 Dec 2022, 17:10

marius scrie:
02 Dec 2022, 14:20
Prazake scrie:
02 Dec 2022, 11:38
nu a mai avut cine stie ce realizari.
ai uitat tu
Corect, ai dreptate... Si-a batut joc de 11m cu israelienii

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Prazake » 02 Dec 2022, 17:15

marius scrie:
02 Dec 2022, 16:43
Hanca rămâne în afara lotului, iar Martic e accidentat! stau și mă întreb, oare îi dă prin cap să joace cu Vătăjelu în dreapta și Benga în stânga?? pt mine ar fi șocant de penibil! omul își face ambiția pe spinarea clubului, a pierdut 4 puncte în ultimele două jocuri pe ambiția lui și se pare că urmează în continuare aceeași linie
Dar ce a jucat, koae, Hanca pana acum? Ca mi se pare ca deja se plange dupa el... Omul a dat un gol din 11m cu EFM si gata. Penibil e sa ai 100 de kile ca fotbalist profesionist, penibil e sa joci cum a jucat Hanca vs Ocna Mures...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de marius_vl » 02 Dec 2022, 17:35

Dar de Florescu ce zici koae? de ce nu e corect idolul tău atunci când trimite jucători afară din lot? pt unii e mumă și pt alții ciumă sau cum?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Paul » 02 Dec 2022, 17:51

Asta imi place mie, ca ajungem sa ne urcam mesele unii in cap la altii pentru ca nu intelegem la fel situatia.
Ce ar trebui noi sa facem ar fi sa vedem maine la meci si sa ii incurajam pe aia care joaca sa bata EFM.
Nu cred ca Radoi face de capul lui si total gratuit ceea ce face, nu e prima data cand auzim de indisciplina si delasare la echipa, poate o fi si un pic de orgoliu la mijloc dar eu nu va inteleg, ati prefera sa isi ceara Radoi scuze si sa se roage de cei sanctionati, eventual chiar in conferinta de presa, ca sa fie bine pe viitor?
Chiar nu merita antrenorul niciun pic de credit, stie altcineva mai bine care e situatia la antrenamente?
Cred ca nu ii admonesteaza pe cei care dau tot ce pot dar nu le iese, ci pe cei care pot mult mai mult dar nu fac ce li se cere, si poate l-au si infruntat.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Prazake » 02 Dec 2022, 18:37

marius scrie:
02 Dec 2022, 17:35
Dar de Florescu ce zici koae? de ce nu e corect idolul tău atunci când trimite jucători afară din lot? pt unii e mumă și pt alții ciumă sau cum?
Pai intra in aceeasi categorie aducerea lui Florescu. Sau poate atat a putut conducerea dupa ce a luat vreo 15 coco pe Mihaila si Cicaldau... Dar hai sa nu-l plangem pe Hanca. Eu il prefer pe Benga si intotdeauna voi prefera pustii adusi din academie in fata unui jucator de 30 de ani. Dar atat pot si eu si probabil e mai bine sa ai cel mai batran lot din Liga 1

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Prazake » 02 Dec 2022, 18:42

Paul scrie:
02 Dec 2022, 17:51
Asta imi place mie, ca ajungem sa ne urcam mesele unii in cap la altii pentru ca nu intelegem la fel situatia.
Ce ar trebui noi sa facem ar fi sa vedem maine la meci si sa ii incurajam pe aia care joaca sa bata EFM.
Nu cred ca Radoi face de capul lui si total gratuit ceea ce face, nu e prima data cand auzim de indisciplina si delasare la echipa, poate o fi si un pic de orgoliu la mijloc dar eu nu va inteleg, ati prefera sa isi ceara Radoi scuze si sa se roage de cei sanctionati, eventual chiar in conferinta de presa, ca sa fie bine pe viitor?
Chiar nu merita antrenorul niciun pic de credit, stie altcineva mai bine care e situatia la antrenamente?
Cred ca nu ii admonesteaza pe cei care dau tot ce pot dar nu le iese, ci pe cei care pot mult mai mult dar nu fac ce li se cere, si poate l-au si infruntat.
Din partea mea, sa ii joace cand merita. Mie mi se pare ca Radoi are dreptate si tot ceea ce s-a intamplat la club in ultimul timp demonstreaza asta. Poate Florescu e doar slab, poate Hanca e si slab si cu gura mare, nu avem de unde sa stim.

Ce imi place mie e ca ne plangem ca n-avem lot, ca n-avem mentalitate dar atacam antrenorul cand iti explica de ce a disciplinat niste infumurati. Si dupa venim si ne plangem iar... E de noaptea mintii...

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de dorumihnea2 » 02 Dec 2022, 19:11

Amenințările lui Rădoi nu fac bine acum mai ales că eram pe un trend ascendent. Asta e ...nu e bun scapi de el în iarnă și până atunci te folosești de el. Avem și noi acum un Becali care atacă fotbaliști. In momentul ăsta e cam singurul antrenor care își atacă fotbaliștii de 3 meciuri încoace.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 02 Dec 2022, 19:52

Niciodata nu e un moment bun sa iei măsuri dure, mereu găsim scuze asa ...daca antrenorul răspunde de rezultate atunci el trebuie să decidă pe parte sportivă , pt că nu e că și cum își aduce alți jucători peste noapte și consuma bugetul clubului. ....macar atât sa decidă antrenorul atâta timp cat transferurile sunt făcute de alții , daca sunt făcute

Exista însă o excepție , face ce vrea dar sa nu îsi puna chiar tot vestiarul in cap pt că atunci chiar nu mai joacă nimeni, vin rezultatele negative consecutive și pa pa

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Iancu Magheru » 03 Dec 2022, 13:38

Cu Baiaram, Ivan, Crețu și Nistor de la mijloc în sus eu cred că ne lăsăm pe ei. Apărarea să nu joace feste, Papp și Mitrea mai cu seamă..
17-18.000 maximum azi, 3 sectoare de la tribuna 2 sunt jumate goale la ora asta. Tot ce mai rămâne de sperat la capitolul asistență e sa nu arate mai goală PN decât PS.
Muncă multă și rezultatul va fi bun! În cel mai negru scenariu încasăm un singur punct azi.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de marius_vl » 03 Dec 2022, 15:41

eu abia astept sa vad cine va juca fundas dreapta azi!
daca joaca cu Vatajelu acolo in dreapta si cu Benga in stanga inseamna ca R2 nu este pe craca lui si in plus isi taie si singur craca de sub picioare!
P.S. se pare ca "soarele" e in Craiova si va fi in tribune diseara

Scrie răspuns