Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cat le dam la booveni?

Victorie lejeră
11
61%
Victorie muncită
5
28%
Victorie trasă de păr in min 90+3 sa moara chelu
2
11%
 
Total votes: 18

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fabius_2014 » 04 Dec 2022, 15:02

" Mircea Rădulescu, fost antrenor al Universității Craiova în două perioade, a făcut o propunere șocantă în direct, chiar înaintea derby-ului Olteniei.
Prezent la emisiunea ProSport Special, fostul selecționer al primei reprezentative a României a declarat că cele două formații care luptă pentru supremație în Bănie ar trebui lăsate să meargă fiecare pe calea ei, fără a mai pune pe primul loc această rivalitate.
Rădulescu susține că sunt însă anumite persoane care trăiesc din această „dușmănie” și nu ar dori să se găsească o soluție pentru a remedia problemele de identitate ale echipelor."
Radulescu are perfecta dreptate si omul care nu doreste sa se gaseasca o solutie este, asa cum stim cu totii, Mititelu. Ce ar fi FCU fara rivalitatea cu Universitatea Craiova ? O echipa de locurile 10 -14, care nu va face niciodata performanta . Daca nu ar fi razboiul asta cu Universitatea, toti suporterii FCU si-ar indrepta atentia spre idioteniile facute de Mititelu si individul face idiotenii continuu si fara numar.
Nu-mi dau seama cum oameni in toata firea se lasa manipulati de un analfabet functional, needucat si plin de rautate. Baaa, pentru Mititelu fotbalul este o afacere care ii aduce bani si putere, nu este o pasiune.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Iancu Magheru » 04 Dec 2022, 15:23

Cred ca numai bani nu ii aduce lui mititelu fotbalul...

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fanucrv » 04 Dec 2022, 15:28

Mai am o observație și sper sa numai scriu nimic despre meciul ăsta: a fost complet inoportuna pauza din minutul 10 cand suporterii noștri au oprit meciul. Incepusem bine si era panica la fiecare atac. Pauzele le-au dat sansa sa se redreseze si sa stranga randurile in special pe partea lui Vatajelu. Galeria noastra ar fi trebuit sa simta asta si sa nu ofere un time out . In concluzie cam toata lumea si-a adus aportul la victoria cailor.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Dec 2022, 15:37

In PN sunt niste baieti cum sunt si eu sau cum sunteti si voi.
Ne asteptam ca ei sa faca ceva deosebit, inteligent, magistral. Dar noi, ce facem?

A judeca PN mi se pare ca atunci cand te aștepți ca primarul sau parlamentarii sa facă o tara ca afara, dar tu încă arunci chiștoace de țigară pe jos...

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fanucrv » 04 Dec 2022, 15:43

A fost o constatare la rece..Oricum ăla era cel mai neimportant amănunt, dar se aduna si in final iese ce-a ieșit.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fabius_2014 » 04 Dec 2022, 15:43

@ Iancu Magheru, te grabesti, pe Mititelu nu l-au distrus Sandu, Mitica si altii, l-a distrus dorinta sa de a castiga cat mai mult. Echipa de fotbal este o afacere pe care Mititelu nu a stiut sa o gestioneze in perioada 2005-2010. Mititelu nu l-a vandut pe Costea la Koln pe 5 milioane de euro pentru a face mare echipa la Craiova ci pentru ca a sperat sa ia 20 de milioane pe el. A fi patronul singurei echipe din Craiova inseamna a santaja toti oamenii politici din zona, inseamna sa ceri primarului sa-ti dea exclusivitate pe stadion, pe 99 de ani, cu 1 euro pe luna si cu cheltuielile suportate de primarie, pentru ca altfel muti echipa din oras si ii pui mii de oameni in cap.
Pot sa scriu 10 pagini in care sa demonstrez ca pentru Mititelu Universitatea Craiova era gaina cu oua de aur si nu o mare pasiune.
Daca era o pasiune, in 2013 s-ar fi grabit sa faca echipa, dar a santajat-o pe Olguta, pana in ultimul moment, sperand ca o sa-i dea bani primaria.
Voi chiar credeti ca Mititelu e o victima ? E un sarpe pe care a dorit putere dar nu a avut mintea necesara ca sa o aiba si cand a avut-o sa o pastreze.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fabius_2014 » 04 Dec 2022, 15:43

:laughing:
Last edited by fabius_2014 on 04 Dec 2022, 15:46, edited 1 time in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fabius_2014 » 04 Dec 2022, 15:45

... :laughing:

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Dec 2022, 15:59

Programul de Meci
Cu Benga al nostru
https://www.ucv1948.ro/upload/files/pro ... 0print.pdf

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Geronimo » 04 Dec 2022, 17:03

fabius_2014 scrie:" Mircea Rădulescu, fost antrenor al Universității Craiova în două perioade, a făcut o propunere șocantă în direct, chiar înaintea derby-ului Olteniei.
Prezent la emisiunea ProSport Special, fostul selecționer al primei reprezentative a României a declarat că cele două formații care luptă pentru supremație în Bănie ar trebui lăsate să meargă fiecare pe calea ei, fără a mai pune pe primul loc această rivalitate.
Rădulescu susține că sunt însă anumite persoane care trăiesc din această „dușmănie” și nu ar dori să se găsească o soluție pentru a remedia problemele de identitate ale echipelor."
Radulescu are perfecta dreptate si omul care nu doreste sa se gaseasca o solutie este, asa cum stim cu totii, Mititelu. Ce ar fi FCU fara rivalitatea cu Universitatea Craiova ? O echipa de locurile 10 -14, care nu va face niciodata performanta . Daca nu ar fi razboiul asta cu Universitatea, toti suporterii FCU si-ar indrepta atentia spre idioteniile facute de Mititelu si individul face idiotenii continuu si fara numar.
Nu-mi dau seama cum oameni in toata firea se lasa manipulati de un analfabet functional, needucat si plin de rautate. Baaa, pentru Mititelu fotbalul este o afacere care ii aduce bani si putere, nu este o pasiune.
Pentru ca acei oameni s-ar comporta identic daca ar avea resursele materiale ale individului. Ei se regasesc in el.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de manex » 04 Dec 2022, 18:32

marius_vl scrie:am citit un comentariu undeva pe facebook și exact așa este... la conferința de presă de dinainte de meci a zis Mourinho că se așteaptă să joace Gabi Enache pe postul de fundaș stânga, unde erau ăia descoperiți!!! păi Enache nu mai e în lotul ălora de luni de zile, vă dați seama cât de bine pregătit era penibilul ăsta atotstivuitor cu o zi înaintea meciului?
Ti s-a pus pata rau pe Radoi. Ma facusi sa ma uit din nou la declaratia lui Radoi cu Enache. Acu.. Ce sa zic, omu a zis ca ar putea sa apara Gabi Enache, tinand cont ca aia nu au pe nimeni acolo. Astea sunt informatii pe care ti le dau secunzii:cum joaca aia, ce jucatori au, ce jucatori au suspendati... Din ce ma uitai pe net Enache apare ca jucatorul lor.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de manex » 04 Dec 2022, 18:47

fanucrv scrie:Mai am o observație și sper sa numai scriu nimic despre meciul ăsta: a fost complet inoportuna pauza din minutul 10 cand suporterii noștri au oprit meciul. Incepusem bine si era panica la fiecare atac. Pauzele le-au dat sansa sa se redreseze si sa stranga randurile in special pe partea lui Vatajelu. Galeria noastra ar fi trebuit sa simta asta si sa nu ofere un time out . In concluzie cam toata lumea si-a adus aportul la victoria cailor.
Si eu am zis la fel. Ca ne-a scos din ritm:avusesem deja o ocazie, doua incursiuni... Dar... Sa le mulțumim ultrasilor.
In alta ordine de idei, va tot luati de Benga, ok, poate nu a fost un stalp acolo, dar cate goluri s-au luat pe partea lui? Bancu e greu de inlocuit doar pe partea ofensiva. Sa nu ne cacam pe noi. Daca ar sta doar in aparare ar fi la fel ca Benga.
Si acum, la aproape 24 de ore de la meci am un sentiment de rahat. Intamplarea a facut ca la final de meci a trebuit sa astept jos pe cineva sa ma de la t0. Si zic ca daca tot stau sa vad si jucatorii cand vin la autocar:Papp era morcovit, dar Baiaram era negru, negru(mai negru decat e). Erau niste copilasi cu niste foi scrise pentru el, inimioare... Nici nu i-a bagat in seama. La restul nu am mai putut sta.
Ce vreau sa zic e ca sunt constient ca si ei sunt suparati, dar parca le trece repede :). Ca dupa aia tot prost joaca.
Eu in locul lui Rotaru as avea o sedinta cu ei, cu toti, dar toti. Si ce daca Radoi a zis ca nu vrea sa se bage? Si as avea cel mai dur discurs din viata mea. Plus ca le-as aminti cine e antrenorul. Pe Radoi l-as tine acum indiferent de rezultate.
Ce s-a intamplat aseara nu mai trebuie sa se întâmple. Efm trebuie batuta pe oriunde. Mai ales ca aseara am foat umiliti la toate capitolele. Sa ti se strige plecati acasa... Si specatatorii sa plece.. Poate sunt aici printre cei ce au plecat :unde va grabeati? Ca iesirea din stadion se face f rapid. Dar asta e educatia la t2. Plus ca au fost muti toata seara. [****]. Sunt suparat

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Bobby » 04 Dec 2022, 19:36

cortinadampezzo scrie:
04 Dec 2022, 15:59
Programul de Meci
Cu Benga al nostru
https://www.ucv1948.ro/upload/files/pro ... 0print.pdf
Asta scrie in programul de meci :

"la Universitatea golurile pe segmente de joc
sunt în general distribuite relativ egal, la
FCU surprinde faptul că au înscris 41% din
goluri în primul sfert de oră al reprizelor
secunde disputate"


Si tocmai in perioada asta din meci caii ne-au marcat doua goluri ieri.
Apropo - au mai cistigat boovenii vreun meci in deplasare cu 2-0 de cind au promovat in liga 1 ?

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Iancu Magheru » 04 Dec 2022, 19:43

Bobby scrie:
04 Dec 2022, 19:36
cortinadampezzo scrie:
04 Dec 2022, 15:59
Programul de Meci
Cu Benga al nostru
https://www.ucv1948.ro/upload/files/pro ... 0print.pdf
Asta scrie in programul de meci :

"la Universitatea golurile pe segmente de joc
sunt în general distribuite relativ egal, la
FCU surprinde faptul că au înscris 41% din
goluri în primul sfert de oră al reprizelor
secunde disputate"


Si tocmai in perioada asta din meci caii ne-au marcat doua goluri ieri.
Apropo - au mai cistigat boovenii vreun meci in deplasare cu 2-0 de cind au promovat in liga 1 ?
Da, cu Arges într-una din primele etape din sezonul ăsta.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fanatic16 » 04 Dec 2022, 21:12

Bobby scrie:
04 Dec 2022, 19:36
cortinadampezzo scrie:
04 Dec 2022, 15:59
Programul de Meci
Cu Benga al nostru
https://www.ucv1948.ro/upload/files/pro ... 0print.pdf
Asta scrie in programul de meci :

"la Universitatea golurile pe segmente de joc
sunt în general distribuite relativ egal, la
FCU surprinde faptul că au înscris 41% din
goluri în primul sfert de oră al reprizelor
secunde disputate"


Si tocmai in perioada asta din meci caii ne-au marcat doua goluri ieri.
Apropo - au mai cistigat boovenii vreun meci in deplasare cu 2-0 de cind au promovat in liga 1 ?
Au câștigat cu FC Argeș în deplasare 2-0 asta vara

Scrie răspuns