Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cat le dam la booveni?

Victorie lejeră
11
61%
Victorie muncită
5
28%
Victorie trasă de păr in min 90+3 sa moara chelu
2
11%
 
Total votes: 18

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de manex » 03 Dec 2022, 23:28

Impresiile mele tot de la.meci: echipa a incercat in primele minute, eram peste ei, se vedea ca suntem mai buni si ca ei sunt fricosi si doar se apara. Au venit momentele de intrerupere care ne-au scos din ritm. Au intrat mai... aerieni. Daca e sa zic despre jucatori zic asa:Benga nu e rau. A avut doua pase luminoase, dintre care una irosita de Nistor. Nu face fata inca, insa pare de viitor. Papp, Silva.. Nimic deosebit, Vata in scadere de forma. Capatina s-a zbatut.. Nistor aproape inexistent decisiv, Baiaram a fost ok cat sa ii tina pe aia ocupati, cand a fost sa paseze a pasat aiurea, cand a fost sa traga a pasat. Riva... Nimic. Cretu.. Fara cap azi.nu mai zic de rosul.luat.se vedea la final ca vrea sa ii dea dea galben, dar s-a invartit dupa meci. Intratii:Ivan... Marko... S-au zbatut. O mai zic:nu au mijloc la sustinere. Campanu...praf si [*****]. Meci pierdut de indolenta, de lipsa de curaj, de cojones.
Si in tribune am pierdut meciul. As zice asa:o tribuna a doua mai slaba nu am vazut, o peluza nord in minoritate ca numar:nu mult, cam cu 300 in minus, dar care nu e in stare sa cante toata. Repertoriul lor nu are cum sa antreneze tot stadionul. Si daca nu se poate... Trebuie sa cante toti. E prima oara cand aud cum trebuie o galerie care canta la unison. Cu toata tristetea, astia nu am fost noi.
Nu mai zic ca am stat fix in stanga familiei care suge pl... O seara de uitat si una care va atarna greu in privinta prezentei la stadion. Cred ca din 7000 maaxim nu vom mai iesi mult timp. Cel putin pana prin martie.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Geronimo » 03 Dec 2022, 23:31

marius_vl scrie:cea mai mare greșeală a lui Rotaru de când e la Craiova este îndepărtarea lui Reghe, cu el antrenor și în sezonul ăsta, eram departe acum! încă mai poate repara greșeala asta uriașă
Nu eram. Anul trecut, pe vremea asta, unde eram? Parca am avut 7 meciuri fara victorie. Ne-a dominat acasa GMM. La cate puncte eram de locul 1? Hai sa-l plangem si pe Marinos, sa nu se simta "soarele meu" singur. In finala cu Astra, echipa care se straduia din rasputeri sa cumpere un lacat frumos pentru inchiderea portilor, am facut un meci bun? Am uitat cum am luat trofeul?! Si cu Asta, in situatia in care era atunci, iti trebuia un "Pep"?!

Eu m-am saturat de schimbat antrenori. Sa facem o statistica? Cari antrenori am schimbat si nu am reusit sa trecem mai sus? In topicul de meci cu Pepsi OSK am spus ca incepem din min. 20 cu " demisia-demisia"...

Hai ca vin 2 meciuri in care ne arata Capatina/Cimpanu/Rivaldinho valoarea. Sa avem rabdare si luciditate... ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de manex » 03 Dec 2022, 23:34

Radoi trebuie sa ramana!! Nu avem mijloc !!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fabius_2014 » 03 Dec 2022, 23:34

manex scrie:
03 Dec 2022, 23:28
Intratii:Ivan... Marko... S-au zbatut. O mai zic:nu au mijloc la sustinere. Campanu...praf si [*****].
Nu mai zic ca am stat fix in stanga familiei care suge pl... O seara de uitat si una care va atarna greu in privinta prezentei la stadion. Cred ca din 7000 maaxim nu vom mai iesi mult timp. Cel putin pana prin martie.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Roguljic ??

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Tony7 » 03 Dec 2022, 23:36

@doru: Nu vreau nici sa te [cenzurat], nici sa te bat. Dar m-am cam plictisit de unii dintre voi care sunteti doar tari in degete cand bateti in tastatura. Aveti ceva cu mine? Dati draq un mesaj privat macar. Voi aratati ca nu respectati forumul si ceilalti membri cu comportamente dinastea puerile.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2477
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de marius_vl » 03 Dec 2022, 23:37

Geronimo scrie:
03 Dec 2022, 23:31
marius_vl scrie:cea mai mare greșeală a lui Rotaru de când e la Craiova este îndepărtarea lui Reghe, cu el antrenor și în sezonul ăsta, eram departe acum! încă mai poate repara greșeala asta uriașă
Nu eram. Anul trecut, pe vremea asta, unde eram? Parca am avut 7 meciuri fara victorie. Ne-a dominat acasa GMM. La cate puncte eram de locul 1? Hai sa-l plangem si pe Marinos, sa nu se simta "soarele meu" singur. In finala cu Astra, echipa care se straduia din rasputeri sa cumpere un lacat frumos pentru inchiderea portilor, am facut un meci bun? Am uitat cum am luat trofeul?! Si cu Asta, in situatia in care era atunci, iti trebuia un "Pep"?!

Eu m-am saturat de schimbat antrenori. Sa facem o statistica? Cari antrenori am schimbat si nu am reusit sa trecem mai sus? In topicul de meci cu Pepsi OSK am spus ca incepem din min. 20 cu " demisia-demisia"...

Hai ca vin 2 meciuri in care ne arata Capatina/Cimpanu/Rivaldinho valoarea. Sa avem rabdare si luciditate... ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
lasă-mă frate cu alea 7 meciuri fără victorii, că ai avut 7 consecutive victorioase în playoff, când conta cu adevărat! stai să vezi câte vom avea fără victorie cu arogantul ăsta, deocamdată sunt 4...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Geronimo » 03 Dec 2022, 23:38

fabius_2014 scrie:@Geronimo, rolul antrenorului este sa faca astfel incat fiecare jucator sa dea cat mai mult din ceea ce poate si toti jucatorii sa formeze o echipa care sa dea cat mai mult de ce poate. Adica fiecare jucator sa dea randament maxim si toti jucatorii sa formeze o echipa care sa dea randament cat mai aproape de maxim. Daca Radoi considera ca echipa joaca mai bine fara niste jucatori, atunci acei jucatori trebuie exclusi, daca nu, atunci ii bagi in teren pe cei care iti aduc rezultate si in pauza de iarna ii dai pe cei care te nemultumesc.
Si de ani de zile, nu ne dam seama care e nivelul jucatorilor?! Asta e trist... :-(
Punem o presiune inutila pe ei. Ei nu pot mai mult. Poate Andrei/Stefan sa suteze decent cu piciorul stang? Si nu ma refer la meciul de azi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de manex » 03 Dec 2022, 23:38


fabius_2014 scrie:
Roguljic ??[/quote]

Rogulic nu a avut timp. Dar s-a vazut ca vrea si e prezent in joc.
Am uitat sa zic de Mitrea:e o gluma cand e pus sub presiune.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Geronimo » 03 Dec 2022, 23:39

marius_vl scrie:
Geronimo scrie:
03 Dec 2022, 23:31
marius_vl scrie:cea mai mare greșeală a lui Rotaru de când e la Craiova este îndepărtarea lui Reghe, cu el antrenor și în sezonul ăsta, eram departe acum! încă mai poate repara greșeala asta uriașă
Nu eram. Anul trecut, pe vremea asta, unde eram? Parca am avut 7 meciuri fara victorie. Ne-a dominat acasa GMM. La cate puncte eram de locul 1? Hai sa-l plangem si pe Marinos, sa nu se simta "soarele meu" singur. In finala cu Astra, echipa care se straduia din rasputeri sa cumpere un lacat frumos pentru inchiderea portilor, am facut un meci bun? Am uitat cum am luat trofeul?! Si cu Asta, in situatia in care era atunci, iti trebuia un "Pep"?!

Eu m-am saturat de schimbat antrenori. Sa facem o statistica? Cari antrenori am schimbat si nu am reusit sa trecem mai sus? In topicul de meci cu Pepsi OSK am spus ca incepem din min. 20 cu " demisia-demisia"...

Hai ca vin 2 meciuri in care ne arata Capatina/Cimpanu/Rivaldinho valoarea. Sa avem rabdare si luciditate... ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
lasă-mă frate cu alea 7 meciuri fără victorii, că ai avut 7 consecutive victorioase în playoff, când conta cu adevărat! stai să vezi câte vom avea fără victorie cu arogantul ăsta, deocamdată sunt 4...
Contau pentru noi, dar nu pentru alde fc arges.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de dorumihnea2 » 03 Dec 2022, 23:42

Bă sugătorule apari pe aici doar când merge echipa rău și nu are rezultate. Intră în morții mătii și când batem FCSB ul sau pe CFR . Asta denotă că ești sadomasochist ...intri când ești sigur că o să ți-o iei ...în seara asta ești ca într-un gangbang, îți iei moooie de la toți.... ți-am mai zis asta mai demult, poate te prinzi in sfârșit.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1399
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Iancu Magheru » 03 Dec 2022, 23:48

Niște lucruri grosolane s-au întâmplat azi în preajma stadionului și cumva trebuie luata atitudine. Am auzit de 2 cazuri cu oameni simpli, așa ziși "cetățeni", tâlhăriți de fulare de oameni îmbrăcați în negru și cu cagule (din peluza sud evident). Jandarmii nu au fost pe fază, nu cred ca s-a rezolvat ceva în vreunul din cazuri. Ăștia chiar merg la intimidare în asemenea hal? Fotbalul e fotbal și rivalitatea e rivalitate, dar ce s-a întâmplat în seara asta e de un primitivism grotesc.

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Tony7 » 03 Dec 2022, 23:52

dorumihnea2 scrie:
03 Dec 2022, 23:42
Bă sugătorule apari pe aici doar când merge echipa rău și nu are rezultate. Intră în morții mătii și când batem FCSB ul sau pe CFR . Asta denotă că ești sadomasochist ...intri când ești sigur că o să ți-o iei ...în seara asta ești ca într-un gangbang, îți iei moooie de la toți.... ți-am mai zis asta mai demult, poate te prinzi in sfârșit.
Minti. Am intrat aici si am comentat si la ultimul meci dintre rotaru si mititelu. Si înainte, si dupa meci. Ma doare fix undeva de cum va merge voua. Eu m-as bucura sa castigati campionatul. Ati face o reclama buna orasului. Moie nu-mi da nimeni copilas. Iti dai tu singur cand te enervezi ca prostu tastand pe telefon, injurand pe cineva online si simtindu-te mândru ca mama ce tare ai fost. Esti patetic.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fabius_2014 » 03 Dec 2022, 23:54

Pentru mine, astazi a pierdut Craiova oamenilor normali in fata Craiovei cocalarilor, infractorilor, bisnitarilor si in general a neamurilor de balta. Astazi a invins neamprostia.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Dec 2022, 00:17

Geronimo scrie:
03 Dec 2022, 23:18
cortinadampezzo scrie:Eu m-as concentra pe cupa
Etapa asta FCSB trece peste noi, iar jocul si atmosfera de la echipa nu merge spre performanta.
Cadem pe 5 si luni 12 decembrie jucam la mioveni
Eu m-as concentra pe restructurarea lotului. ;-)
La ce ne foloseste prezenta in liga conferinta? Niste bani in plus pe care ii cheltuim pe alde Vina/Cimpanu/Capatina sa nu mai zic de ce stranieri aducem.
Parerea mea este ca CUPA iti aduce palmares, iti pastreaza interesul suporterilor, iti aduce validare, iti mentine sau iti creste cotele jucatorilor.
FCSB face restructurarea lotului in fiecare an si nu reuseste nimic de vreo 10 ani.
Ariciu spune ca s-au investit 17 mil si nu s-a recuperat nimic, crezi ca se mai gasesc alti 10-15 mil sa faci restructurarea lotului ? eu ma indoiesc, altfel o faceau de mult si nu repatriau intruna, fedele, martic, gustavo...

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2107
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fanatic16 » 04 Dec 2022, 00:18

Tony7 scrie:
03 Dec 2022, 22:45
Lol. Era meci azi? Nu aveti jucatori la campionatul mondial? Cine sunt EFM astia de va batura si sunteti asa suparati?

Eu zic sa stati liniștiți ca lumea primeste in continuare invitatiile la locurile de munca de la stat iar Cartu imparte in continuare invitatii pe la toate magazinele din centru. Doar ca e prea frig, lumea sta acasa.

Si pana sa ma injurati pe mine, eu as zice sa ii injurati intai pe astia de pe forum care au îndrăznit sa se duca la T2 si nu la peluza, cum faceti voi de obicei.
Mă nea caisă, meciul asta nu fu câștigat de voi,fu pierdut de noi
Nea Ady și a atins scopul gândit în 2017 când a făcut echipa, sa bata dușmanul de moarte
Bv lui cwae și a atins apogeul, a băgat bani de pomană 5 ani , a făcut srl uri peste srl uri, a făcut și fentat pușcăria, a fost muit de tot orașul, s a zbătut in mediocritate, a ținut echipa fara sponsori , a pus numai râsuri de antrenori marionete , a jucat meciurile de acasă cu nici 500 de plătitori și cu toate astea ne bătu
Ambiția asta drăcească la Rotaru sa ia un titlu când?
Oaspeții ( că nume sa le dau nu prea știu de moment ce se apropie recursul deciziei din 12 iulie referitor la emblema copiatoare și numele din acronime, recurs în urma căreia veți brandui fiecare material din echipa cu frumoasa potcoava neagră) câștigară un meci cum se câștigă de un outsider:capu la cutie , 2-3 contraatacuri periculoase și gata )
Și gibonii din peluza lafel cu meciul lor la nivel de peluze: capu la cutie , contraatac și gata : scandări simple cu multe vocale , ușor de înțeles și reprodus
Dar aici tragem linie, ca alta realizare in afară de o victorie cu noi odată la 9 ani (!) , nu veți face
Locurile 10-15 scrie pe voi an de an
In fine, ce vreau sa evidențiez e că după cum vezi la majoritatea ni se rupe de nea Ady și a sa echipa personală, pt că mai important e ce se întâmplă la Universitatea Craiova
Noapte buna la Ciupercenii din Vale și nu uita sa cureți coșul la sobă sa nu te intoxici cu fum negru ca ăla de îl făcusi la peluza oaspete ahtiată după nași și judecați

Scrie răspuns