[Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Sunteti de acord cu sacrificarea Cupei ? (2 optiuni/utilizator)

Poll ended at 07 Dec 2022, 20:11

1.Da
0
No votes
2.Nu
14
44%
3. Batem Argesul
12
38%
4. Facem egal
4
13%
5. Pierdem
2
6%
 
Total votes: 32

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 08 Dec 2022, 10:06

Lui Radoi i se pot găsi multe scuze dar eșecul din cupă, intr-o grupa mai mult decât accesibila, i se "datoreaza" in totalitate. Daca tu nu câștigi grupa aia, atunci ce pretenții mai ai la campionat?! Înțeleg ca nu avem lot pentru câștigarea titlului și sunt total de acord cu asta, dar nu ai nici macar lot peste Argeș, Soda sau Chindia ??? Sa fim serioși!! Aseara m-a surprins neplăcut cand a declarat ca nu știa ca are nevoie de un egal pentru calificare. Pentru un om care pretinde ca analizează fiecare amănunt ,sa nu știi care-i rezultatul de care ai nevoie contrazice tot discursul de om profesionist.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Dec 2022, 10:56

O intrebare pentru @Bobby :ai zis ca ai lucrat in club profesionist. Ce face un presedinte de club? Sau ce ar trebui sa faca teoretic?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Dec 2022, 11:01

Ma, da cand l-au ales pe Radoi, Cartu, cu expertiza lui, nu s-a intrebat ce sistem joaca Radoi? Si daca s-a intrebat nu s-a uitat in curte sa vada daca are jucatorii potriviti pentru sistemul jucat de Radoi? Care am inteles ca e cel mai greu sistem de jucat, in care ai nevoie de fundasi f rapizi(eu nu ma oricep la sisteme, au, is astia la tv). Pai, tu, cu expertiza ta, de ce ti-ai dat girul sa aduci un antrenor care nu poate face nimic cu gloabele tale. Ori ii impui sa joace ce poti, ori ii aduci jucatori.Radoi joaca sistemul asta, e clar. Daca nu a avut cu cine... Ce sa ii reprosam antrenorului Radoi? S-a propus el la echipa? Ii reprosez ca a fost cam slobod la gura. Atat.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Dec 2022, 11:05

manex scrie:
08 Dec 2022, 10:56
O intrebare pentru @Bobby :ai zis ca ai lucrat in club profesionist. Ce face un presedinte de club? Sau ce ar trebui sa faca teoretic?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Am lucrat la citeva de liga 1. Un presedinte de club face ceea ce este in fisa postului. La Craiova nu stim ce este in fisa postului ca sa ne suparam pe Cirtu ! Da - omul are declaratii in general mai taioase, dar asa e el.

Fisa postului depinde de club - e club privat, vin banii de la primarie, sau e un model hibrid.

In Romania - presedintele, daca chiar are putere de decizie, macar propune antrenorul, strategia de scouting, relatiile cu impresarii, politica de buget, strategia clubului pe termen scurt, mediu si lung etc. Iar cei care dau banii - patron privat, primarie etc. - sint sau nu de acord cu propunerile presedintelui. Acum 20-25 de ani inca mai erau presedinti cu multa putere de decizie in liga 1, acum e o alta realitate.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 08 Dec 2022, 11:22

Avem exemple de presedinti de club in Romania? Sa nu-mi spuneti: mm-ul, copilasu etc. La puternicele cluburi Botosani, Voluntari ce presedinti sunt? Ca la botosei pare club privat si profi. Pai ce jucatori talentati aduc aia... Iar la "cei nesiliti de nimeni" pe model hibrid sau ce sunt cine e presedinte? E ca la FC Arges? Dar la Mioveni?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Dec 2022, 18:33

Cine castiga cupa Romaniei anul acesta ?

Eu merg pe UTA

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2118
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 08 Dec 2022, 19:29

cortinadampezzo scrie:
08 Dec 2022, 18:33
Cine castiga cupa Romaniei anul acesta ?

Eu merg pe UTA
UTA mă mir sa nu cada in b cu Mioveni, de unde o scosasi pe UTA?
Cel mai probabil CFR e favorita dar pe ei îi doare undeva , deci merg pe mana lui Sepsi că ei tratează serios cupa mereu

Scrie răspuns