[Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Sunteti de acord cu sacrificarea Cupei ? (2 optiuni/utilizator)

Poll ended at 07 Dec 2022, 20:11

1.Da
0
No votes
2.Nu
14
44%
3. Batem Argesul
12
38%
4. Facem egal
4
13%
5. Pierdem
2
6%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3504
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

[Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 04 Dec 2022, 20:08

Miercuri, 07.12.2022 jucam la Pitesti cu FC Arges pentru accederea in sferturile Cupei.
Ne trebuie victorie pentru siguranta si egal in cazul in care Baia Mare nu pierde la Ocna iar o infrangere ne duce in sferturi doar printr-un concurs de rezultate rocambolesc.
Io zic ca baietii si cei din club trebuie sa-si scoata din cap ... penisul cu campionatul. :)(
...Si aia cu sacrificarea anumitor meciuri. Nu poti sa duci sambata-miercuri-duminica... apuca-te bai baiatule de altceva ! Tu iei galben ca sa sacrifici Cupa ? Esti nebun ? Sunt nebuni ?
Sa prinzi o cupa europeana e mai greu anul asta ... locurile 3-4 pot fi departe din pozitia locului ...6. :)(
De asemenea locurile 7-8 au 2 meciuri grele pana la o cupa europeana.
Sferturile si semifinalele pot fi accesibile ...dai peste un Mioveni, o UTA ...etc.
Trebuie sa joace la maxim in toate competitiile.
La poll aveti doua optiuni de raspuns 1-2 un raspuns 3-4-5 alt raspuns.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by Freestate on 04 Dec 2022, 20:25, edited 1 time in total.
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9799
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 04 Dec 2022, 20:12

[*****] se mai duce la meci. Trebuie sa batem la mai mult de 3 goluri diferenta. Pt moral macar

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2974
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 04 Dec 2022, 21:04

Eu zic sa inceapa R2 cu Ante, Jovan, Ionut, Alexandru-George si Florescu. Sa demonstreze ca sunt caractere ajutand echipa intr-un moment putin mai greu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2911
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 04 Dec 2022, 21:12

Cupa reprezinta drumul cel mai scurt catre o cupa europeana. Din punctul meu de vedere trebuie sa abordam foarte serios meciurile din cupa si sa incercam sa o castigam.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Dec 2022, 21:27

Rădoi trebuie să schimbe formula de joc pt că apărarea in 5 fundași e 0 fără Bancu și Vatajelu ....cu 2 fundași centrali sunt mai puține șanse să vedem gafe decât cu 3.Dacă nu schimbă sistemul atunci își merită soarta. Probabil va da șanse și la ,, vedetele,, Marko și Ivan , nu știu dacă și la Hanca ... decât Lazar prefer Popescu sau ălalalt. Florescu va face meciul vieții, pe Campanu îl așteptăm să îi admirăm respirația greoaie pt că deh omul fuge mult. Mă mai gândesc dacă o să urmăresc meciul sau nu.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9799
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 04 Dec 2022, 23:14

Noi vorbim degeaba.. Mai intreb@FreakBoy :avem si noi pe cineva de aici sa participe la conferințe? Chiar ar fi interesant.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 05 Dec 2022, 00:15

In meciul asta poti sa bagi toti renegatii, mai putin pe Johnny. E meci cu miza, e presiune, ia si joaca sub presiune. In rest, titularii. Si renunta la mizeria aia cu 3 fundasi centrali, ca m-avem cu cine

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2974
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 05 Dec 2022, 10:35

fabius_2014 scrie:Cupa reprezinta drumul cel mai scurt catre o cupa europeana. Din punctul meu de vedere trebuie sa abordam foarte serios meciurile din cupa si sa incercam sa o castigam.
Pacat ca prezentele in cupele europene ne incurca in campionat. :-( Daca am fi fost in "grupe" cum eram in campionat acum? Upgrada nea Mihai lotul cu jucatori peste nivelul Martici, Silva sau Roguljic?!

Ma intreb daca Mihai Roman la noi era mai slab ca Rivaldinho.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2911
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Dec 2022, 12:35

@ Geronimo, intre Martici pe de o parte si Silva si Roguljic pe de alta parte, este o mare diferenta. Daca am avea jucatori valorosi ca Silva si Roguljic, am fi peste CFR. De fapt, daca stau si ma gandesc, nici Martici in urma cu cativa ani nu era rau. Sunt de acord daca spui ca ne trebuie jucatori mai valorosi ca Vana, sau ca Gaman in perioada asta, dar nu-mi spune de Silva si Roguljic ca sunt printre cei mai buni din campionat.
Ca sunt fragili si ca stau mai mult accidentati, este adevarat, dar altfel nu veneau in Romania. Cu strainii e simplu, ori nu au valoare ori sunt extrem de fragili si cam asta este.
De curiozitate, de cand a venit Radoi in care meci te-a dezamagit jocul lui Roguljic ?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9799
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 05 Dec 2022, 16:29

Sper ca o rabunfnire de orgoliu din partea tuturor, sper ca Rotaru sa stea toata saptamana asta in Craiova sa le explice baietilor care e treaba. Eu lucrez in vanzari de o gramada de timp. Am avut momente cand lucrurile au mers prost. Pai cand tuna si fulgera patronul mancai pamantul dupa aia. Cam asa ar trebui acum.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2974
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 05 Dec 2022, 16:48

fabius_2014 scrie:@ Geronimo, intre Martici pe de o parte si Silva si Roguljic pe de alta parte, este o mare diferenta. Daca am avea jucatori valorosi ca Silva si Roguljic, am fi peste CFR. De fapt, daca stau si ma gandesc, nici Martici in urma cu cativa ani nu era rau. Sunt de acord daca spui ca ne trebuie jucatori mai valorosi ca Vana, sau ca Gaman in perioada asta, dar nu-mi spune de Silva si Roguljic ca sunt printre cei mai buni din campionat.
Ca sunt fragili si ca stau mai mult accidentati, este adevarat, dar altfel nu veneau in Romania. Cu strainii e simplu, ori nu au valoare ori sunt extrem de fragili si cam asta este.
De curiozitate, de cand a venit Radoi in care meci te-a dezamagit jocul lui Roguljic ?
Pai eu vorbeam de grupe, dar fiecare cu simpatiile lui. Cand spui valoare cred ca te referi la executii, eu mai uit si la anduranta. Pai daca jucam la nivelul "au buba" nu avem cum sa fim peste ce e cfr acum. Pai ar putea Roguljic sa joace 2 meciuri pe saptamana?! Cand ai accudentari musculare la antrenamente ce asteptari sa mai ai?! Noi astia, care nu suntem nascuti dupa ultima ploaie, ne uitam si la ce fel de accidentari sufera jucatorii. Accidentarile musculare cum apar? ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2974
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 05 Dec 2022, 16:53


fabius_2014 scrie:...
De curiozitate, de cand a venit Radoi in care meci te-a dezamagit jocul lui Roguljic ?
Tot din pura curiozitate, inainte de R2, ce meci extraordinar ca titular a facut Ante?

Imi place cum loveste mingea, diferenta mare fata de ce vedem la Alexandru-George. Dar are momente in joc cand sta ascuns, neimplicat. Eu de la un stranier am asteptari mai mari. :-(


Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2911
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Dec 2022, 17:18

@Geronimo, Ante a fost cel mai eficient jucator de la Universitatea Craiova. Raportul minute jucate/ goluri marcate, a fost de departe cel mai bun de la noi. Un jucator pe care il introduci in ultimile 10 min. si iti da gol, in mod constant, este de tinut in lot. Nu pot sa uit golul marcat de Ante in meciul CFR, cred ca a fost la a doua atingere, in min.96, 3-2 pentru noi. Mi-a infrumusetat saptamana urmatoare asa cum golul lui Koljic din meciul cu Rapid imi mai facuse o saptamana frumoasa.
Este adevarat ca Ante se accidenteaza usor, dar asa cum am spus, daca nu avea defectul asta, ar fi jucat la o echipa mare din vest.
Eu nu spun ca tu nu ai dreptate, dar mie imi place Roguljic si imi mai plac Cretu si Capatana ca se daruiesc pe teren desi nu sunt foarte talentati.
Fiecare cu simpatiile lui.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 05 Dec 2022, 17:26

De acord cu @fabius_2014, cred ca Rogulici trebuie folosit spre final, n-ar nimic daca nu duce un meci intreg, sa duca el 20 min si sa fie rezerva cu golul.
Apropos, cam asa era si Cartu pana prin 1983, intra doar la final si dadea goluri, nu era titular dar parca stiam ca intra si da gol. Si mai era si Gabi Balint la Steaua la fel. Se creeaza cumva si o psihoza la adversari pe chestia asta, fara misto.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2974
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 05 Dec 2022, 17:46

Pai nea Sorin avea concurenta pe timpul ala. Apoi, el cu Geolgau au dus greul.

Eu mi-am pierdut speranta ca putem aducem stranieri care sa ne duca in "grupe". Asta e motivul pentru care cred ca ar trebui incercat sa se investeasca mai mult in echipa a 2-a/juniori decat sa aducem straini. Eu prefer sa "tragem" de Jovan inca 2 ani deca sa sa aducem "Rivaldinho".

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns