[Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Sunteti de acord cu sacrificarea Cupei ? (2 optiuni/utilizator)

Poll ended at 07 Dec 2022, 20:11

1.Da
0
No votes
2.Nu
14
44%
3. Batem Argesul
12
38%
4. Facem egal
4
13%
5. Pierdem
2
6%
 
Total votes: 32

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Dec 2022, 20:44

Stefan.. scrie:
07 Dec 2022, 20:31
Discutia principala este despre faptul ca antrenori anteriori, mult mai buni, au fost lucrati si ei de catre acest personaj neinteles si nociv pentru Stiinta: Cartu.
Te-ai gandit vreodata ca Sorin este defapt taisul sabiei unuia dintre patroni, nu face nimic de capul lui. Poate discordia este chiar la actionariat

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 07 Dec 2022, 20:46

cortinadampezzo scrie:
07 Dec 2022, 20:44
Stefan.. scrie:
07 Dec 2022, 20:31
Discutia principala este despre faptul ca antrenori anteriori, mult mai buni, au fost lucrati si ei de catre acest personaj neinteles si nociv pentru Stiinta: Cartu.
Te-ai gandit vreodata ca Sorin este defapt taisul sabiei unuia dintre patroni, nu face nimic de capul lui. Poate discordia este chiar la actionariat
Sa stii că din cauza lui Cartu, muiu de Rădoi s-a făcut de căcat cu o echipa de liga 3. Că luam goluri cu 5 fundași. Hai sa fim seriosi, nu putem da in glorii. Bârfă de 2 lei.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2884
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 07 Dec 2022, 20:46

Vina lui Sorin Cartu este ca l-a adus pe Radoi. Nu Cartu l-a lucrat pe Radoi ci propria mandrie si frustrarile.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 07 Dec 2022, 20:48

Gata si cu R2.Sa fim onesti,si-a dat singur foc la valiza,mai are de invatat diplomatie...pacat eu credeam in el.Sa vina Reghe inapoi ar fi ideal,insa mi-e greu sa cred...Am ajuns un malaxor de antrenori...poate e momentul sa pregatim sezonul viitor inca din iarna,caramida dupa caramida.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 07 Dec 2022, 20:58

Prazake scrie:
07 Dec 2022, 20:39
sorinyki scrie:
07 Dec 2022, 20:38
Sa va fie rușine că ați uitat ce a făcut Sorin Cartu pt Craiova. Va place, nu va place este ultimul care a adus eventual, a făcut parte din marea echipa. Rădoi este o scârbă de stelist pt că îi târăște numele in scandal! Nu are nici o scuza, eu îl puneam pe liber după egalul cu echipa din liga 3 și salvam ce mai era de salvat!
Salut, nea Sorin Cartu
Ce era să facă și Cartu după 5 meciuri infecte ? Hai să fim serioși Rădoi este un îngâmfat și acum își găsește scuza cu Cartu. Cartu este un fel de președinte onorific și mai își spune și el părerea din când în când. A avut dreptate și cu excluderile ( faptul că Rădoi a ieșit în presă) și cu meciul cu caii. El l-a debutat și probabil că el l-a propus ca antrenor și acum el e scos oaia neagră? Suntem nebuni ? Ce reprezintă Cartu și ce reprezintă Rădoi pt clubul ăsta?

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 07 Dec 2022, 20:59

Eu nu ii inteleg pe uni din voi,ma tata ,am schimbat antrenori ca nebunii,cine credeti va poate face performante la noi,acelasi kaakaat mereu si mereu.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2479
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 07 Dec 2022, 21:01

nu există decât o singură variantă în momentul ăsta, și cea mai potrivită, Reghe!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1621
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 07 Dec 2022, 21:04

Ce inseamna Cartu in istoria clubului si ce inseamna Cartu acum sunt doua lucruri diferite. Realizarile lui nea Sorin in trei ani sau patru de presedintie sunt noua antrenori schimbati, milioane aruncate pe gloabe. Singura perioada din istoria clubului in care chiar am avut buget de transferuri a fost un fiasco.

O sa ma repet. Sunt doua variante, fie Cartu are influents si face rau, fie nu are influenta si Rotaru decide tot, caz in acre face tot rau ca-i gireaza imbecilitatile cu imaginea lui de legenda. Eu cred ca prima varianta e mai plauzibila.

Radoi are multe defecte, dar mincinos nu cred ca e.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 591
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 07 Dec 2022, 21:04

dorumihnea2 scrie:
07 Dec 2022, 20:58
Prazake scrie:
07 Dec 2022, 20:39
sorinyki scrie:
07 Dec 2022, 20:38
Sa va fie rușine că ați uitat ce a făcut Sorin Cartu pt Craiova. Va place, nu va place este ultimul care a adus eventual, a făcut parte din marea echipa. Rădoi este o scârbă de stelist pt că îi târăște numele in scandal! Nu are nici o scuza, eu îl puneam pe liber după egalul cu echipa din liga 3 și salvam ce mai era de salvat!
Salut, nea Sorin Cartu
Ce era să facă și Cartu după 5 meciuri infecte ? Hai să fim serioși Rădoi este un îngâmfat și acum își găsește scuza cu Cartu. Cartu este un fel de președinte onorific și mai își spune și el părerea din când în când. A avut dreptate și cu excluderile ( faptul că Rădoi a ieșit în presă) și cu meciul cu caii. El l-a debutat și probabil că el l-a propus ca antrenor și acum el e scos oaia neagră? Suntem nebuni ? Ce reprezintă Cartu și ce reprezintă Rădoi pt clubul ăsta?
Pai si aducerea lui Radoi in sine arata ce smecher e Cartu... Cum pana mea e onorific daca el l-a propus pe Radoi ai Radoi a fost adus? Cartu a iesit in presa si a facut acelasi lucru, dar a avut dreptate? N-am ce sa mai zic...

Hai sa nu fim fani Cartu inainte de Universitatea Craiova... Daca Cartu ar fi 100% pentru clubul asta, si-ar dea seama ca nu ajuta si ar pleca.

Si inca o chestie.... Lumea pentru ce a votat cand s-a ales președintele in mod democratic? Atunci noi suntem prosti, ca punem botu' la d-astea cu clubul profesionist..

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 07 Dec 2022, 21:04

Reghe e sub contract si nu vine dupa ce asta vara a plecat pentru ca nu i se aduceau jucatori.Sa fim seriosi...Papi pana in iarna si apoi mai vedem

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1981
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 07 Dec 2022, 21:07

Toți cei care susținem fenomenul Universitatea Craiova avem o mica vina la ceea ce se întâmplă în aceste momente la club. Începând de la acționar, continuând cu președintele clubului, antrenorul și jucătorii și nu în ultimul rand chiar și cu noi suporterii echipei.
În acest moment suntem jos de tot, dar depinde de noi cum vom reuși sa trecem peste aceste momente.
Trebuie sa facem tot ce ne sta în putință sa salvam ceea ce se mai poate salva in acest sezon, adică sa intram în play-off și sa ne luptam pentru un loc cat mai bun la sfârșit.
Oricum de aici înainte trebuie sa lucram serios pentru întărirea lotului de jucători și a aduce un antrenor capabil sa îi tina în priza și sa reușească sa îi facă sa joace iar cu zâmbetul pe buze.
Noi, suporterii, trebuie sa fim alături echipa și sa îi susținem la fiecare meci chiar dacă joaca mai slab, important este sa vedem dorința lor de a face performanță.
Jucătorii au obligația sa joace cu ardoare pentru a fi respectați de catre suporteri. Ei trebuie sa înțeleagă ca doar astfel le va fi bine și lor dpdv sportiv și financiar, doar asa au o șansă să se evidențieze și poate sa prindă un transfer afara pe un salariu mai bun.
Președintele clubului trebuie sa depună eforturi maxime pentru atragerea de sponsori la echipa și sa încerce sa găsească jucători buni pentru întărirea echipei, trebuie lăsate orgoliile la o parte, este un moment de cotitura la club și avem nevoie de efortul comun al tuturor ca să mergem înainte.
Acționarul trebuie sa fie ca un tata pentru toți și sa reușească sa îi facă pe toți sa tragă la aceeași căruță.
Doar astfel vom putea sa ne luptam cu adevărat la titlu și la cupele europene.
Doamne ajuta!
Sper sa fie într-un ceas bun tot ce va fi de acum înainte și nu trebuie sa mai așteptăm atâta amar de vreme pentru cucerirea unui titlu.
Forța Știința!

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk


Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 07 Dec 2022, 21:10

La poll dar eu si inca unul (cred ca asta a votat dupa minutul 70)...am ghicit rezultatul. :)(
FMSP :)(

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 07 Dec 2022, 21:11

Incepem sa semanam tot mai mult cu echipa familiei,din pacate.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 858
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 07 Dec 2022, 21:13

Reghe e cea mai buna solitie deoarece are deja lotul evaluat.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 07 Dec 2022, 21:22

robertc scrie:
07 Dec 2022, 21:11
Incepem sa semanam tot mai mult cu echipa familiei,din pacate.
Roberte, cumpara-ti un geamantan si imbraca-te cu el ! :)(
FMSP :)(

Scrie răspuns