[Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Sunteti de acord cu sacrificarea Cupei ? (2 optiuni/utilizator)

Poll ended at 07 Dec 2022, 20:11

1.Da
0
No votes
2.Nu
14
44%
3. Batem Argesul
12
38%
4. Facem egal
4
13%
5. Pierdem
2
6%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Dec 2022, 00:23

Discursurile lui roty si Cirtu mi s-au parut corecte.

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ie-2091489

Daca Radoi are niste esecuri - e responsabilitatea lui. Nu trebuia sa vina la Craiova daca nu-i placea lotul de jucatori. Si Piti venea si ne vrajea despre Champions League - cum sa vorbesti asa timpenii cind putea vedea cu ochii tai ce jucatori avea Craiova ?

Acum jucatorii nu sint buni, simuleaza, sint grasi, nu au psihic pentru performanta. Astea sint corecte - dar de ce mai vii la Craiova ? Cine crezi ca-ti da milioane sa cumperi 10 jucatori de top ?

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 591
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 08 Dec 2022, 00:34

Bobby scrie:
08 Dec 2022, 00:23
Discursurile lui roty si Cirtu mi s-au parut corecte.

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ie-2091489

Daca Radoi are niste esecuri - e responsabilitatea lui. Nu trebuia sa vina la Craiova daca nu-i placea lotul de jucatori. Si Piti venea si ne vrajea despre Champions League - cum sa vorbesti asa timpenii cind putea vedea cu ochii tai ce jucatori avea Craiova ?

Acum jucatorii nu sint buni, simuleaza, sint grasi, nu au psihic pentru performanta. Astea sint corecte - dar de ce mai vii la Craiova ? Cine crezi ca-ti da milioane sa cumperi 10 jucatori de top ?
Sa inteleg ca marea buba e venirea lui Radoi la Craiova? Clubul mergea intr-o directie blana si a venit Radoi si a stricat tot si acum nu vrea sa isi asume, nebunul... Cum crezi, asa... din perspectiva ta, ca s-a ajuns in momentul Radoi? Chiar nu e nimeni vinovat de situatia dinaintea venirii lui Radoi?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Dec 2022, 00:35

Declaratii corecte ale lui roty despre Cirtu :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/mihai- ... 82211.html

„Eu i-am reproșat lui Sorin multe declarații, prin mesaje, prin discuții directe. I-am spus că nu ne spălăm rufele în public și că el trebuie să scoată în evidență părțile bune și să apere clubul. Acesta a fost mereu discursul meu. Nu am reușit niciodată...

E Sorin Cârțu, are tot dreptul să vorbească. Nu mă pot supăra pe el. I-am dat amenzi peste amenzi. El trebuie să-și spună punctul de vedere. Ori lucrăm cu el și îl acceptăm așa cum este, ori nu lucrăm. Dar nu putem să-l schimbăm.

Dacă motivul demisie e că după meciul cu FCU Craiova Cârțu i-a felicitat pe rivali că au fost mai bun, e un motiv pueril. Mi se pare normal ca un președinte să felicite adversarul. Nu cred că Sorin Cârțu a zis «Ce antrenor bun au ei și ce antrenor slab avem noi». Dacă eram Cârțu, spuneam că noi meritam mai mult. Dar de aici... Eu sunt mereu atent la detalii. Nu cred că felicitarea advesarului e un motiv de revoltă”, a adăugat Rotaru.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Dec 2022, 01:15

Prazake scrie:
08 Dec 2022, 00:34
Bobby scrie:
08 Dec 2022, 00:23
Discursurile lui roty si Cirtu mi s-au parut corecte.

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ie-2091489

Daca Radoi are niste esecuri - e responsabilitatea lui. Nu trebuia sa vina la Craiova daca nu-i placea lotul de jucatori. Si Piti venea si ne vrajea despre Champions League - cum sa vorbesti asa timpenii cind putea vedea cu ochii tai ce jucatori avea Craiova ?

Acum jucatorii nu sint buni, simuleaza, sint grasi, nu au psihic pentru performanta. Astea sint corecte - dar de ce mai vii la Craiova ? Cine crezi ca-ti da milioane sa cumperi 10 jucatori de top ?
Sa inteleg ca marea buba e venirea lui Radoi la Craiova? Clubul mergea intr-o directie blana si a venit Radoi si a stricat tot si acum nu vrea sa isi asume, nebunul... Cum crezi, asa... din perspectiva ta, ca s-a ajuns in momentul Radoi? Chiar nu e nimeni vinovat de situatia dinaintea venirii lui Radoi?
Evident ca se fac greseli mari la scouting si managementul tehnic. Am scris articole pe tema asta in ultimii 2-3 ani.

Dar Radoi nu trebuia sa vina daca nu-i placea lotul. A venit si a facut circ public. Vorbeste din alea in spatele usilor inchise, cu tact. Si vezi daca acest club are bani sa aduca alti jucatori buni. Poate ca n-are si atunci de ce faci scandal ?

Radoi si Piti au fost idioti. Te uiti la lot, nu-ti place si INAINTE de a semna zici ca vrei o suma de bani pentru achizitii : 1 milion, 2, 5 - zi o suma. Daca iti da banii, atunci produce naibii rezultate. Daca nu-ti da banii, nu mai semna si vezi-ti de treaba. Lui Piti i-au adus jucatori de milioane de Euro - cu ce rezultate ?

Bine, roty a fost naiv sa-i aduca pe alde Piti si Radoi fara nici o baza solida.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Dec 2022, 05:34

Buna analiza lui Rada :

https://www.youtube.com/watch?v=tx4xU5NamTY

Cirtu a intrat in direct si a spus ca s-a suparat pe sotia lui pentru comentariul facut pe facebook duoa meciul cu caii; a si spus ca a fost o discutie pe facebook intre profani : sotia lui si un fost jurist de la U Craiova. Cirtu si-a cerut scuze de citeva ori in direct pentru comentariul facut de sotia lui. Omul a fost corect.

Ionut Rada a spus ca Radoi a procedat total aiurea; a luat decizii la cald, inclusiv demisia; a facut circ public in loc sa rezolve probleme echipei cu discretie; s-a luat de Cirtu public dupa ce Sorin l-a ajutat enorm la inceput de cariera (Rada a spus ca Sorin Cirtu il urmarea pe Radoi inca de la 15-16 ani, cind era junior la Severin si l-a lansat in fotbalul mare).

Ca imagine, clubul a pierdut enorm. Asta nu inseamna ca nu exista si alte probleme mai profunde - lot blazat, scouting neinspirat etc.

Echipa nu a jucat rau la Pitesti, a avut multe ocazii - din pacate a ratat un obiectiv cheie.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 08 Dec 2022, 08:19

Bobby scrie:
08 Dec 2022, 00:23


Daca Radoi are niste esecuri - e responsabilitatea lui. Nu trebuia sa vina la Craiova daca nu-i placea lotul de jucatori. Si Piti venea si ne vrajea despre Champions League - cum sa vorbesti asa timpenii cind putea vedea cu ochii tai ce jucatori avea Craiova ?

Acum jucatorii nu sint buni, simuleaza, sint grasi, nu au psihic pentru performanta. Astea sint corecte - dar de ce mai vii la Craiova ? Cine crezi ca-ti da milioane sa cumperi 10 jucatori de top ?
Sunt de acord cu tine ! Nu avem insa aceeasi parere ca echipa a jucat bine la Pitesti. In realitate echipa nu joaca nimic demult, doar ca bulanul rezultatelor a mai tinut . Toate meciurile au fost castigate chinuit , cu emotii si cu noroc. Sunt de acord cu discursul lui Radoi vizavi de valoarea jucatorilor dar acum nu poti sa dai afara peste noapte 12 jucatori dintr-un motiv foarte simplu : banii .
Last edited by fanucrv on 08 Dec 2022, 08:42, edited 1 time in total.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Dec 2022, 08:22

Dacă aici a avut presiune Rădoi atunci la Fcsb și echipa României ce a avut? Păi îl făcea nasusu albie de porci, dați numai pe google și vă speriați dacă citiți ce făcea ciobanul cu el în perioada aia , la națională îl atacau toți moderatorii , îl atacau ziariștii, toți antrenorii , toată lumea pe Facebook și acum ce? Ce a făcut Cartu? Trebuia să îl aplaude? Oare președintele lui Barca ce a spus în presă după ce copilul lui de suflet Xavi a ratat calificarea mai departe în Chanpions? Tot ceva de genul cum a spus și Cartu. Probabil că Rădoi avea semnale de la Rotaru că în iarnă se vor face schimbări în lot , astfel nu zicea treabă cu vedem cine rămâne în iarnă, mai avea 3 meciuri și o făcea elegant. Așa ce a făcut? Reacție a la Pițurcă care a adus cel mai mare soc la echipă din 2013 încoace. Oricum echipa juca cel mai urât fotbal din istorie și aveam cel mai defensiv 11 din istorie și e bine știut că suporterii Științei preferă ofensiva.Eu sunt bucuros că ne-am scăpat de Rădoi.

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de TitiUCV » 08 Dec 2022, 08:39

L-am iubit pe Cartu, pana ieri l-am aparat mereu. Tin si acum minte cum l-am vazut pentru prima oara pe Cartu intr-un palton si pitit pe undeva pe la tribuna 2 prin stadionul Electroputere din Valea Rosie. Eram copil si mie mi se parea ca are alura de supererou. L-am admirat pentru cariera de jucator, l-am apreciat pentru cea de antrenor, insa ca presedinte de club este 0 barat. Nu are nici-o contributie pozitiva la club, pare a fi atarnator si bagator de seama si singurul lucru care-l tine in post este numele si frica ca maximii sa nu tradeze si sa plece la cai. Stiu ca o sa-mi sara in cap cativa colegi, insa ganditi-va ca nu se poate ca toti care pleaca sa lase de inteles aceleasi lucruri despre presedinte. Jucatorii sunt blazati si mercenari, isi bat joc de sentimentele noastre. N-am putut sa dorm toata noaptea de nervi si supararea imi este si mai mare acum cand am vazut declaratiile date de Cartu si Rotaru. ( aseara am stins TV si n-am vrut sa mai stiu nimic ). Ei n-au mancat ustoroi si nici gura nu le miroase, Radoi e de vina pentru tot, ei n-au nici-o vina pentru nimic. Jucatorii la fel de inocenti sunt.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Dec 2022, 08:58

Ce noapte... Acum, la cateva ore dupa nucleara asta nu pot sa decantez tot si nici sa spun ca doar Radoi are dreptate sau doar Cartu. Este clar ca inca nu stim totul. Si este clar ca Cartu s-a bagat peste el. Rotaru trebuie sa deschida ochii si sa judece foarte bine ce face si cu Cartu.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Dec 2022, 09:12

Pai daca vedem declaratiile lui Cirtu, https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ba-2091587, totul pare destul de clar. Sa le citim inca o data. Cirtu zice ca a insistat pe linga roty sa-l plateasca pe Radoi la nivel de de Piti si Reghe si ca si-a asumat raspunderea pentru asta. Mi se pare ca Sorin e singurul care si-a cerut scuze (pentru postarea sotiei pe facebook), singurul care isi asuma o raspundere (vezi mai jos). Asta e leadership. Radoi doar da in altii. Si a esuat lamentabil in grupa de Cupa, cum bine zice Sorin mai jos.

"De ce cauți argumente prin care să-ți scuzi niște nereușite? Păi tu vii pe locul patru, într-o grupă cu Minaur Baia Mare, cu Ocna Mureș, cu Hermannstadt și cu Chindia, în Cupă, ratăm obiectivul. Și te iei de mine?

Mirel n-a vrut să discute cu noi înainte să ia decizii. A zis 'eu am bani'. Și noi avem bani, bă! Avem bani mulți, că de aia ți-am dat salariu de 15.000 de euro pe lună. La fel cum i-am plătit pe Reghecampf și Pițurcă. A avut salariul pe care l-a dorit.

Eu i-am spus lui Rotaru: 'Mihai, te rog, hai să-i dăm 15.000 de euro, eu răspund'. M-am rugat să-i dăm la fel precum au avut ceilalți antrenori. La urma urmei, Rădoi nu era la nivelul antrenorilor care au fost, dacă facem un bilanț.

Ți-am dat banii, ia-ne banii! Ai făcut ce ai vrut tu, nu s-a băgat nimeni peste tine! Și atunci de ce vii să ne reproșezi nu știu ce situație? Echipa este a clubului, tu doar antrenezi. Nu ne batem joc! Dacă nu vorbești cu mine, vorbește cu domnul Rotaru"

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de TitiUCV » 08 Dec 2022, 09:18

Mihai Rotaru a anunțat când va avea Universitatea Craiova un nou antrenor. „Planul e făcut! Știu varianta numărul 1
N-am deschis articolul, titlul asta mi-a aparut de la ProSport pe facebook, insa daca declaratia e MOT À MOT dupa declaratia lui Rotaru e clar ca s-au asteptat la deznodamantul asta si era doar o chestiune de zile.
Rotaru de obicei nu dadea nume sau cluburi despre viitoarele transferuri, acum a lansat cateva fumigene cu transferuri de la Voluntari, Petrolul si un jucator de la mondial ca sa linisteasca apele :lol: :lol:

Ce variante de antrenor o sa lanseze presa ? Sumi ? Geana ? Sandoi ? Galca ? Zenga ? Reghe ?

Nu ne sunt necesari, il avem pe Papura.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 591
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 08 Dec 2022, 09:20

Rotaru spune ca nu ii place sa-si spele rufele in public, dupa care isi spala rufele in public in restul interviului. Si vine Bobby si imi zice ca ce bine a facut Rotaru si ce rau a facut Radoi.

Si-a cerut scuze in numele sotiei... Deci arunci un rahat complet aiurea si plin de venin unde le iei apararea jucatorilor si dai in Radoi, bagand niste clisee idioate, cu elevii cu profesorii, cu pedagogia ca dupa aia sa zici ups! Scuze! Faza misto e ca si Cartu a ajuns la ideea "Pai eu iti dau 15000 pe luna, am incredere in tine si tu?“ - Fix ce le zisese Radoi jucatorilor... Si iar vine Bobby si imi spune ca si-a cerut scuze Cartu, ce gest superb. Si mie mi-a dat o lacrima,adev.

Cum e posibil sa treaca toate detaliile astea peste tine, tu avand experienta in domeniul jurnalistic, si sa ii dai dreptate lui Cartu?

Eu vreau sa imi dai niste realizari pozitive pe care le-a avut Cartu de cand e el președinte, ca vad ca merita sa fii ipocrit pentru nea Sorin. Problema ta a fost ca de ce a venit Radoi daca lotul e slab, de ce a vorbit Radoi in presa chestii pe care le stia toata lumea. DAR NU VEDEM RAHATUL DIN MIJLOCUL SUFRAGERIEI!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3470
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 08 Dec 2022, 09:32

In tot acest cazan in fierbere si joc incalcit ,... nu e unul care sa dea o pasa luminoasa, ma refer la administrativi. Ne lipseste om de creatie si pe teren si la birouri. :)(
Nu mai vorbesc de forum din care razbate o diversitate de opinii si sentimente, amestecate intr-o dezordine ...Nu e nimeni pe forum, o minte ascutita care sa deschida jocul. :)(
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Dec 2022, 09:44

Noi despicăm prea tare firul in 4 ....Rădoi este un antrenor slab.Punct.Clar lotul e slăbuț la ce bani se învârt, clar Rotaru e zgârcit, clar Cartu nu e ok că și președinte dar s-au ratat toate obiectivele și Rădoi este slab , a dovedit-o .Nu vreau să văd echipa că joacă în play out , nu vreau să văd stadionul gol . Dacă trebuie 4 sau 5 antrenori pe sezon că echipa să fie în play off și să joace fotbal cât de cât eu sunt de acord. Mi-ar place să văd că avem un antrenor care are rezultate și că stă 2 sau 3 ani pe bancă dar în România nu prea vezi lucrul ăsta. Până și Petrescu era să fie debarcat.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1621
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Cupa Romaniei] FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 08 Dec 2022, 09:52

Rotaru are dreptate cu un singur lucru: suntem cel mai jos ca imagine dupa 2013. Si asta nu e vina lui Radoi, care a fost aici trei luni, e rodul muncii din ultimii trei ani jumate, sub inalta coordonare a lui Cartu. Dintr-un club care a avut doi antrenori in trei ani, in care jucatorii pareau ca isi vad de treaba, cu tineri de perspectiva, un club care a reusit sa aiba profit ani la rand, am ajuns o replica mai spalata a organizatiei mititelu. Scandal dupa scandal, noua antrenori in trei ani jumate, bani pierduti, perspective in pom. Rotaru ar trebui sa se gandeasca daca clubul asta e pentru el un soi de jucarie unde isi permite sa piarda niste bani de care nu ii pasa, sau daca vrea intr-adevar sa faca treaba.

Freestate, intrebai unde sunt oamenii din poza cu coregrafia pe tot stadionul. Acasa, ca se satura mai usor decat noi de circ.
Last edited by R.E.N. on 08 Dec 2022, 10:09, edited 1 time in total.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Scrie răspuns