Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Rezultatul corect va fi:

Poll ended at 29 Ian 2023, 12:57

1.Victorie
14
70%
2. Egal
1
5%
3. Infrangere
5
25%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de _BGD_ » 29 Ian 2023, 12:32

Aseara T2 a dat dovada de solidaritate, nu cu jucatorii, ci cu ei insisi, a observat cineva cele doua petarde aruncate de la T2? La a doua petardata, care a afectat si niste copii, un mare numar de spectatori s-au ridicat sa-l evacueze pe individ, intervendind si jandarmeria care l-au ridicat si facut pachet in duba :lol:

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Freestate » 29 Ian 2023, 12:51

Imi place atitudinea lui Koljic care mereu dupa goluri se duce la tribuna si face semne ca ar vrea mai mult de la ei. Asa se face cand esti fotbalist si stii ca publicul te ridica. Pacat ca nu prea ai cu cine in tribuna, eu plec mereu ragusit de la meci, alti o freaca la rece...
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Iancu Magheru » 29 Ian 2023, 13:22

Ăla cu petarda.. nu știu cine e și ce intenții are. Mi-a plăcut prima data când a aruncat, am zis uite un pic de culoare la T2. Dar la a 2-a încercare a aruncat-o ca blegu în parapetele ala din marginea tribunei, a speriat copii le-a dat în spaimă. Unii vociferau că e trimis de ajica..

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de fanatic16 » 29 Ian 2023, 13:36

_BGD_ scrie:
29 Ian 2023, 12:32
Aseara T2 a dat dovada de solidaritate, nu cu jucatorii, ci cu ei insisi, a observat cineva cele doua petarde aruncate de la T2? La a doua petardata, care a afectat si niste copii, un mare numar de spectatori s-au ridicat sa-l evacueze pe individ, intervendind si jandarmeria care l-au ridicat si facut pachet in duba :lol:
Am văzut și eu faza când le a dat si au sărit pe el , m a umflat râsul
Despre meci, prima repriza cred că am înregistrat un record al celui mai prost joc, nici cu Papura nu am văzut așa hal de joc
In repriza 2 am jucat ceva mai ok, Ivan imperial ca executii , însă îmi mențin părerea că el trebuie pus vârf , daca sta izolat în extrema e mort că nu prea are ce face , și la golul de aseară el a intrat în centru
Mi a plăcut cel mai mult Ișfan, singurul mijlocaș care nu a jucat cu privirea în jos și a căutat să dea drumul din prima la minge și să deschidă jocul cu niste pase bune
Efectiv jucam numai în spate, aveam corner și din 3 pase mingea era înapoi la Arlauskis, nu dribla nimeni, nu își asuma nimeni nicio acțiune, toți stăteau inerți in față și nu se demarca nimeni
Sa nu i mai vad pe Nistor, Vătăjelu si Gaman titulari prea curând, iar Căpățînă sa treacă fundaș dreapta mai bine
Screciu nu are ce căuta la mijloc, el e un bun fundaș nu mijlocaș, trebuie adus înapoi în apărare
Surprinzător la singurele faze periculoase ale Sibiului cumva au reușit ai noștri să bage alunecari calitative sa blocheze suturile , bravo Silva
Un plus si pentru Arlauskis care în afară de o ieșire hazardată a dat siguranță în poarta și a apărat singura mare ocazie a Sibiului
Părerea mea că cu Farul trebuie jucat așa
Arlauskis - Ndong, Silva, Screciu, Căpățînă- Crețu, Mateiu- Campanu, Isfan, Hanca - Ivan

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Paul » 29 Ian 2023, 21:57

cortinadampezzo scrie:
28 Ian 2023, 23:13
Oare de ce nu si-a facut ivan tumbele la niciunul din goluri ?
Nu stiu daca mai raspunse cineva sau daca vazurati, dar pe TVR Craiova aratara fix intrebarea asta la care Ivan spuse ca a renuntat la tumbe din cauza unor probleme pe care le-a avut la glezna. 🤷‍♂️ Oh well, mie imi placeau, dar o sa “tolerez” si golurile fara tumbe, dar la 50%, deci tre’ sa dea x2 mai multe…

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Freestate » 29 Ian 2023, 22:19

bune cele 3 puncte, am noroc la topicuri de meciuri. :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Paul » 29 Ian 2023, 23:24

Freestate scrie:
29 Ian 2023, 22:19
bune cele 3 puncte, am noroc la topicuri de meciuri. :)(
Pai nu mai sta, baga topicul pentru Farul deja!
👍👍👍

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Stefan.. » 30 Ian 2023, 15:24

Dincolo de bune sau mai putin bune, a fost meciul lui Ivan, dupa ce meciuri in sir acesta a fost printre cei mai slabi jucatori ai Stiintei. Nu- i cere nimeni goluri meci de meci, doar determinare. Si, daca mai trece prin momente mai putin reusite, nu este un lucru anormal in a ajuta echipa si venind de pe banca de rezerva. Despre echipa, la general, sa mai asteptam.

Scrie răspuns