Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Rezultatul corect va fi:

Poll ended at 29 Ian 2023, 12:57

1.Victorie
14
70%
2. Egal
1
5%
3. Infrangere
5
25%
 
Total votes: 20

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 28 Ian 2023, 23:01

Cred că jucăm repriza a 2-a și asta e bine , mie nu îmi plăcea când jucam doar prima repriză ...m-aș putea obișnui cu asta , e mai bine cu happy-end :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de cortinadampezzo » 28 Ian 2023, 23:13

Oare de ce nu si-a facut ivan tumbele la niciunul din goluri ?

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Iancu Magheru » 28 Ian 2023, 23:21

Splendidă determinarea și forma lui Ivan azi. Dar voi l-ați monitorizat pe Ișfan? Mi s-a părut că nu a pierdut nicio minge și a avut numai apariții utile, pase, deschideri, un real câștig. Nu prea știu ce să zic de Hanca. Omul e în litigiu cu noi, dar pune osul destul de bine, și cu Chindia a făcut meci bun, știe naiba să urce spre linia de centru, nu ca Balerica. Și nu înțeleg de ce nu joacă Zajkov.

Nu vă luați de oameni că au venit putini, și înainte de pandemie eram 4-5000 în ianuarie. Cu Dunărea Călărași cred ca am avut recordul negativ de asistenta, undeva la 2000 cu indulgență. Vedeți cum batem Farul și o punem de sold-out cu cfr!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Freestate » 28 Ian 2023, 23:27

Am avut spectatori mai multi decat FCU la meciul cu UTA dar dusmanii vor trece mai putini. O T2 mai populata, si PN plus fata de peluza lor iar diferenta cea mai mare e la T1 pe care n-o vede nimeni pe transmisiuni.
Daca boovenii au avut undeva in jur de 3.000-3.500 noi am avut in jur de 4.500 exact cum preconizasem.
Meci bun in a doua parte.
Vatajelu numai decizii gresite mai ales in prima parte, Capatana al meu din ce in ce mai lent, Screciu buimac si panicat.
Nistor trebuie inlocuit ...multe decizii gresite, trebuie adus mijlocas ofensiv si putem spera la mai mult.
FMSP :)(

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de csm310 » 28 Ian 2023, 23:54

N am fost niciodata 4000, de pe stadion s a simtit foarte slaba prezenta si atmosfera, meciul la care faci referire cu Dunarea Calarasi a avut prezenta superioara fata de azi, erau mai multi la t2 + ca pe vremea aia era deschisa si peluza sud, cred ca e prima data cand ne depaseste fcu la un meci pe teren propriu vs o echipa oarecum egala valoric, dar ei au jucat si la ora 15, pe o vreme mult mai ok fata de ce a fost in seara asta.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de manex » 29 Ian 2023, 00:20

dorumihnea2 scrie:Nu e de condamnat Kolici că i-a luat fața Riva omul vine după o accidentare, problema e că Marko la 21 de ani e rezerva la cei doi....dar asta e 100% din cauza lui ..
Hai sa o gandim nitel: Riva e titular in sistemul asta, Koljic vine ca rezerva. Ce rol mai are Marko? Pai... Oricum ai da-o, unul din cei 3 nu vor juca in 1 din 2 meciuri, minim. E complicat.
Dar daca dupa min 60 schimbam sistemul si jucam cu doua varfuri? Si cu Ivan in stanga si Campanu in dreapta? Si la mijloc Isfan si Mateiu?
Ivan nu e de schimbat, Isfan la fel, e scula.
Ok, nu il bagi pe Campanu, il bagi pe [cenzurat] trădătoare nerecunoscatoare de Hanca. Dar in sistemul asta Marko sau Koljic sau Riva tre sa plece.


Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de manex » 29 Ian 2023, 00:42

Mie golul lui Ivan mi s-a parut tipic golurilor lui, si la fel ca golul lui Mpape cu Polonia. La golul lui 2 de la cupa mondiala au izbucnit comentatorii... Fabulos, magnific... La Ivan... Stiti. E... Ivan. Poate ar trebui sa ii sustinem mai mult si pe el si pe Marko. Care, apropo... La meciul cu Mioveni a reusit un golazzo, ceea ce nu pot spune despre asta de la. Manchester City care a ratat din pozitia din care Marko a dat gol. Mooie contestatarilor!!!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Paul » 29 Ian 2023, 07:43

Pana sa ne suparam pe contestatarii externi hai sa ne uitam putin aici la noi cu cata pasiune sunt facuti praf baietii nostri.
Nu stiu cat de greu e de inteles ca nu tot timpul iti iese jocul, ca sunt perioade proaste in care ar fi nevoie de sustinere, nu sa li se puna stampila de terminati.
Probabil ca cei care sunt asa de relaxati sa “taie in carne vie” fac parte din categoria profesionistilor desavarsiti, carora le iese mereu totul perfect si nu are nimeni ce sa le reproseze.
Recititi postarile legate de Ivan si pregatiti-va sa le recititi pe cele legate de Kolijc si Markovici pentru cand isi vor reveni.
Nu e ca si cum baietii astia nu au aratat nimic pana acum, iar la Kolijc, care a avut numai accidentari groaznice, ca si la Bancu, sa stai sa ii cobesti la primele minute dupa revenire, nu stiu cum sa zic, dar nu face cinste nimanui. Pana sa fim suporteri, suntem oameni.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Freestate » 29 Ian 2023, 09:49

Hai sa nu facem chef ...Ivan mai da 2-3 goluri si iar dispare o juma de an !
In sfarsit i-a intrat aia de la primul gol ... o tot incearca de la meciul cu Argesul din deplasare de anul trecut. Golul de la corner cu putin noroc ...cine stie ce-a vrut sa faca acolo !
Asteptam un meci bun cap - coada ca portiuni am tot avut.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Paul » 29 Ian 2023, 10:08

Daca am ajuns sa strambam din nas la doua goluri cum rar vezi, si nu numai la noi in campionat, probabil ca ne face rau sa urmarim fotbalul cu vreo pasiune, ca ne alegem doar cu dezamagiri si privim totul cu scepticism.
Da, e clar ca nu rupem ca joc, dar au fost totusi doua goluri frumoase si o a doua repriza care ne poate da sperante.
In fine, chiar sunt curios daca mai e careva asa, putin bucuros, dupa meciul de ieri. Ca dupa unii doar rezultatul conteaza, si a fost 2-0, si a dat golurile baiatul ala pe care multi suporteri il vedeau terminat si limitat.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Iancu Magheru » 29 Ian 2023, 10:33

Eu!! Sunt foarte entuziasmat după repriza 2 de ieri, am văzut scheme cum nu mai văzusem de pe timpul lui Reghe. Doar că la epoca reghe le vedeam doar contra mioveni sau clinceni, Sibiul e totuși un pic alt nivel. Sunt convins că batem Farul etapa viitoare.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Freestate » 29 Ian 2023, 10:48

Rivaldinho in momentul asta e cel mai bun atacant al nostru, merge la combinatii mai bine decat Koljic si decat egoistul de Markovic. De asemenea, Koljic merge bine la joc daca isi intra in forma pentru ca atunci cand nu poti sa iesi din aparare o dai pe el si el o scoate cu capul la vreun coechipier si asa muti jocul in atac. Desigur trebuie sa ai si jucatori care vin rapid in acea zona unde a fost scoasa mingea...E complicat, sa speram ca Neagoe le gandeste mai bine decat noi. Revin la ideea ca Screciu nu are ce cauta la mijloc.
FMSP :)(

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de R.E.N. » 29 Ian 2023, 11:09

Poti sa spui ca doar rezultatul conteaza atunci cand de obicei joci bine, dar ai cateva meciuri mai slabe in care iei puncte. Noi n-am jucat nimic trei reprize, iar acum am fost salvati de niste executii care ii intra lui Ivan exact atat de des cum spune Freestate mai sus. Singura perioada in care am miscat ceva a fost dupa ce au intrat Mateiu, Hanca si Campanu.

De Vatajelu va luati aiurea, la fel cum faceati si cu Bancu. A fost constant printre cei mai buni jucatori, si singurul care a mai miscat ceva cu Botosani. La amandoua fazele de pe partea lui venise sa stranga in centru, pentru ca toata echipa era asezata prost. Silva iesit aiurea sa faca treaba mijlocasilor centrali care erau in pom, Gaman pe nicaieri ca de obicei, Ivan care nu coboara.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de fabius_2014 » 29 Ian 2023, 11:24

Negativ.
Jocul inca nu se leaga asa cum trebuie si nu are consistenta pentru ca distantele dintre compartimente sunt foarte mari.
Nistor face un meci bun din cinci si ieri nu a fost acel meci. Gaman face in fiecare meci cate o greseala majora si in rest nu depaseste mediocritatea. Vata a facut un meci dezastruos cu greseli mari si fara nicio realizare. Koljici a revenit si speram ca o sa aduca un plus.
Pozitiv.
Ivan a facut un meci foarte bun si avem sperante ca isi revine. Isfan pare un plus evident in echipa. Arla foarte bun in poarta. Silva pare ca limpezeste apararea. Martici a jucat bine si a facut un efort deosebit. Un pic pe plus mi s-a parut si Capatana. Mateiu da siguranta in fata aparatorilor.
Mediu.
Screciu, Riva, Campanu nici prea prea, nici foarte foarte.
Hanca stie fotbal, dar a facut doua faulturi la 20-25 m care puteau sa ne coste. Sa vedem cum se termina litigiul, oricum nu mi se pare corect ce face Hanca.

Pana la urma a fost un meci cu un rezultat bun si o repriza a doua buna.
Daca vrem victoria in meciul cu Farul, Neagoe trebuie sa munceasca la omogenizarea echipei si sa renunte la simpatiile locale gen Gaman si la tartorii vechi gen Nistor si Vata carora l-ar sta foarte bine pe banca.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 23: Universitatea Craiova - F.C. Hermannstadt

Mesaj de Prazake » 29 Ian 2023, 12:28

Imi place cum vorbiti despre Ivan ca si cum meciul asta e normalitatea in acest sezon. Preferam ca Ivan sa-mi dea peste gura cu Beer-Sheva, nu cu Sibiul depunctat. Ma bucur ca i-a iesit in sfarsit primul gol, dar la al 2-lea crek a vrut prelungire. Oricum, bine ca i-au intrat. Mai are de mancat pana sa nu mai fie tren pe sine...

Ca joc suntem departe de orice inseamna fotbal in 2023. Mijlocul e o gluma proasta, dar noi aducem fundasi cacalau, ca la meciurile oficiale sa jucam cu Gaman. Nu stiu de ce va legati voi de sunteti asa optimisti.

Scrie răspuns