Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Dam cu mucii-n fasole din nou ?

Poll ended at 05 Feb 2023, 12:13

1. Da, grupa mare
5
25%
2. Ne cam chinuim dar n-o facem
5
25%
3. Facem demonstratie de forta.
10
50%
 
Total votes: 20

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 07 Feb 2023, 13:33

https://www.fanatik.ro/oferta-fabuloasa ... v-20304669
eu il tineam in seif pana il vedeam in avionul de Kiev. Din pacate pute grav a prostie la noi in club :bad:

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Feb 2023, 14:01


crazy_u.craiova scrie:
Geronimo scrie:
lory69 scrie:Corect...si eu as incepe o reconstructie chiar de la meciul urmator!Dar nu as face asta cu Neagoe....daca e sa o luam de la zero,as pune si antrenor nou,tanar.....si aici ma refer la Craioveanu.
Si cel recomanda pe Gica? Are el timp sa antreneze? Eu ma gandeam la un antrenor care a reusit ceva concret, nu ca am ridicat Poli Iasi de la locul 15 la locul 12. Oricum, problema cu selectia ramane. Nea Mihai sta cu ochii in grafice si formule matematice dar nu vede realitatea din iarba. Se vede in statistici sau grafice ca tu, ca mijlocas, ai nevoie de 3 sau 4 atingeri sa "imblanzesti" mingea?! Fotbalul se simte, nu se invata doar din carti si caietele de la Coverciano. ;-) - asta cu caietele e doar pentru le connoisseurs culiselor. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
I-am avut pe piturca,reghe,bergodi,mangia multescu,ozunidis,i-am avut pe toti(toate tipurile de antrnori,cu trofee si fara,cu experienta si fara,romani straini,absolut tot)si am facut rahatul praf.Rahatul praf o sa il facem si de aici inainte,dar macar sa primeasca si Gica sansa care i se cuvine(a fost cu noi de la inceput),si iubeste sincer clubul,chiar daca va sta cat Balaci,merita!

Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk
Nu sunt impotriva. Sa primeasca si el o sansa. Dar sa nu incepem cum facem azi cu nea Sorin. ;-) zic si eu...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 07 Feb 2023, 15:10

lory69 scrie:
07 Feb 2023, 11:15
Farul a castigat la TAS si va juca in cupele europene.Deci noi sa participam,ar trebui sa fim pe locul 2,ceea ce e imposibil .Singura varianta e play-out si baraj cu locul 3!
Aveam o sansa in plus daca nu ne ccacam in ea de cupa !! Mi se pare incredibil ca nu ne-am calificat dintr- o grupa atat de usoara..

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 07 Feb 2023, 16:03

Freestate scrie:Vorbeam de sambata viitoare, nu simtiti asa o briza cu miros de gratar ca vine dinspre Oblemenco ?
Ah. In sfârșit avem din nou carnaciori... Yeeess

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 07 Feb 2023, 16:11

Freestate scrie:Era un joc de carti numit "Whist" ...castiga cel care facea mai multe puncte dar deasemenea erai castigator daca jucai la ...0 (zero).
E o cauza pierduta si locul 7 ...sunt prea multi care se bat acolo, sunt prea multi care evita locul 6. Iftime a spus-o ieri la TV ca prefera locul 7 in loc de locul 6.
Si oricum avem 11 puncte peste ... nu mai avem cum sa pierdem locurile 5-6.
Repet, nu avem cum sa depasim echipele din fata, parerea mea.
Nu cred ca uefa mai e o miza pt noi anul asta. Nu am trece nici doua tururi. Miza e reconstrucția . As intra in playoff si acolo as creiona echipa pt la anul.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 07 Feb 2023, 20:05

Geronimo scrie:
07 Feb 2023, 10:41
Scapam de Marius Constantin si aducem acelasi gen: Silva-Mitrea. :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Pentru ca sunt aceeași decidenți. Vrei sa nu mai schimbi tusea cu junghiul ? Adu alți decidenți, ăștia actuali atâta pot.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Feb 2023, 21:58

Eu sa aduc?! Sa aduca nea Mihai alt Mihai. Daca nu ne-am lamurit din ce ne spune nea Mihai pe lcd/oled/qled atunci e vina noastra ca avem alte asteptari. Noi suntem cu sufletul la gura dupa fundasul din liga a 2-a Norvegiana. Adica nu s-a gasit nimeni din prima liga de la ei sa-l remarce. Pe asta ni l-a recomnadat Alin Vigariu...

P.S. Nea Mihai lasa-ne cu aia 2 "scauteri portugheji", graficele si formulele matematice ca Vladimir are nevoie de foaie de cort sau patura sa puna pe minge sa o "imblanzeasca". A naibii de minge, chiar topaie.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 07 Feb 2023, 22:47

lory69 scrie:
07 Feb 2023, 11:46
Corect...si eu as incepe o reconstructie chiar de la meciul urmator!Dar nu as face asta cu Neagoe....daca e sa o luam de la zero,as pune si antrenor nou,tanar.....si aici ma refer la Craioveanu.
Unde a antrenat ultima data? Ce il recomanda? Grupa sanguina olteneasca? Nu v-ati mai saturat de experimente? Il iubesc pe Gica, asa, ca om, dar nu pot sa discut despre dansul ca antrenor. Pentru ca nu exista date. Punct! Asa ati facut si cu Piturca si cu tata Cartu. Nu ne-ajunge oare? Ne [cenzurat] grija de sangele oltenesc... N-a performat niciunul la nivel inalt, in nici-o profesie. Ne amagim ca fraierii...
Ma scuzati, n-am mai postat de mult timp... Si nu te supara maestre, nu am nimic cu matale, dar mi s-a urat de oltenii mei profesionisti...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 07 Feb 2023, 22:55

Leonard Albert scrie:
07 Feb 2023, 22:47
lory69 scrie:
07 Feb 2023, 11:46
Corect...si eu as incepe o reconstructie chiar de la meciul urmator!Dar nu as face asta cu Neagoe....daca e sa o luam de la zero,as pune si antrenor nou,tanar.....si aici ma refer la Craioveanu.
Unde a antrenat ultima data? Ce il recomanda? Grupa sanguina olteneasca? Nu v-ati mai saturat de experimente? Il iubesc pe Gica, asa, ca om, dar nu pot sa discut despre dansul ca antrenor. Pentru ca nu exista date. Punct! Asa ati facut si cu Piturca si cu tata Cartu. Nu ne-ajunge oare? Ne [cenzurat] grija de sangele oltenesc... N-a performat niciunul la nivel inalt, in nici-o profesie. Ne amagim ca fraierii...
Ma scuzati, n-am mai postat de mult timp... Si nu te supara maestre, nu am nimic cu matale, dar mi s-a urat de oltenii mei profesionisti...
Fix! Criteriile de selectie ar trebui sa fie profesionalismul si performanta. Zeama asta cu 'antrenor oltean' 'presedinte legenda' ne-a transformat dintr-un club care arata bine si avea sperante de viitor intr-o gluma proasta.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 07 Feb 2023, 22:55

Iancu Magheru scrie:
07 Feb 2023, 11:59
Mijlocul e rupt și aș da orice să înțeleg de ce Crețu e la ani lumină de jucătorul din epoca Reghecampf. Până și Screciu avea creșteri de forma atunci. Cineva a zis aici că Markovic trebuia sa înceapă din primul minut și avea dreptate, a reușit vreo 2 pătrunderi foarte frumoase, poate la a 3-a reușea și gol. Ivan și Ișfan mult sub prestația cu Sibiul, dar am încredere în ei în continuare. Și în Neagoe am încredere, o să vedeți că o să ne scoată din mocirlă.

Eu presimt că batem cfr, apoi ne înarmam din nou cu entuziasm și fcsb ne dă 2/3 la 0. Vor urma 3 victorii insipide, incolore și inodore (voluntari, petrolul, uta) și să vedeți trânte în cel mai puternic play-off de când avem acest sistem parca din 2015 încoace. Eu sunt convins că farul și rapid vor capota la un moment dat. O să prindem podiumul, pun pariu cu absolut oricine de aici.
Pune cu mine! Cu prietenul lui Badea pe banca nu prinzi nici locul 5. Facem? Din 2013 Craiova a avut doar patru antrenori. Mari, lati si adevarati! Multescu, Mangia, Bergodi si Reghe. Restul sunt trecuti la "si altii", practicanti de meserie.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 08 Feb 2023, 01:08

Fac pariu că luăm podiumul, pe un bilet la vip în Conference League iulie 2023.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 09 Feb 2023, 14:07

Multescu?! Asta e trecut la antrenori adevarati pentru ca nu e oltean. :-) :-) :-) In toata cariera lui unde a antrenat mai mult de un an de zile? Antrenor bun sa te ridice de la locul 8 la locul 5.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 09 Feb 2023, 16:11

Pe noi ne-a facut sa jucam fotbalul sampanie la care acum visam. El a jucat cu gradinita si nu s-a facut de ras. E un antrenor ff bun. Parerea mea

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 09 Feb 2023, 16:55

Clar, cu 2 victorii in play-off si 9 infrangeri in sezonul regulat am jucat fotbal sampanie. :-) :-) :-). Oricum a fost o perioada grea atunci, jucam pe Extensiv.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 09 Feb 2023, 17:56

Nu o lua asa. Vezi jocul

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Scrie răspuns