Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Dam cu mucii-n fasole din nou ?

Poll ended at 05 Feb 2023, 12:13

1. Da, grupa mare
5
25%
2. Ne cam chinuim dar n-o facem
5
25%
3. Facem demonstratie de forta.
10
50%
 
Total votes: 20

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1972
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 07 Feb 2023, 10:23

Din curiozitate m-am uitat in dimineata asta la notele obtinute de Pigliacelli in ultimele etape din serie B.Are cele mai bune note din toata echipa,fiind foarte laudat de presa.Pe langa el,voturi foarte bune are si Nedelcearu.Oare....gandesc si eu....nu era mai bine sa-l fi luat noi.....decat sa ne pricopsim cu pensionarii Gaman,Mitrea si Silva?La fel ma intreb....nu puteam noi sa pastram cuplul de portari Mirko - Popescu....in locul gafeurilor Lazar - Arla?Eu zic ca puteam,si in plus ieseam mai bine si sportiv si financiar!
Last edited by lory69 on 07 Feb 2023, 10:24, edited 1 time in total.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2234
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 07 Feb 2023, 10:24

D-asta zic ca e nevoie de oameni noi la conducerea clubului. Oameni cu alta viziune si pricepere . Bani au fost , nu la nivelul Cfr ului sau fcsb sunt de acord, dar ne prezentam lamentabil si nu tinem pasul cu niste echipe care de anul asta au un buget mai bunicel, nu doar pentru supravietuire. Pai in conditiile astea, dace ne trezim cu vreo 10 cluburi care isi fac buget de 6-7 milioane, ne batem cu succes la locurile 11-12.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2953
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 07 Feb 2023, 10:37

Primul vinovat pentru pierderea meciului a fost Neagoe care a pregatit prost meciul, practic nu invatat nimic dupa experienta de la Botosani. Echipa pare imprastiata pe tot terenul, jocul nu are consistenta si Neagoe pare un Papura cu putin mai multa experienta. Primul 11 ziceai ca a fost facut pe pile. Gaman pe care il mai recomanda doar faptul ca este oltean, Riva un jucator total inexistent in jocul de ieri, Nistor care dispare din joc cate 20-25 de minute, Vatajelu doar aere de vedeta si nimic pe teren, Cretu scos din forma buna pe care avut-o pana acum, Screciu care e obligat sa joace la mijloc desi are un randament mult mai bun in aparare si un Arla un pic inconstient. Pe langa toate astea ne-a arbitrat un Chivulete total ostil care ne-a lovit cu penalty interpretabil si a terminat cu 3 minute de prelungire ca nu cumva sa egalam. Nu cred ca in campionatul asta putem spera mai mult de locul 5 pentru ca antrenorul nu invata nimic din greseli. Cineva, aici pe forum, a spus foarte bine ca echipa arata ca orice echipa antrenata de Neagoe. Asa e.
Ca sa termin postare intr-un mod optimist as zice ca Vasile Ndong a debutat bine si pare ca il inlocuieste cu succes pe Vatajelu.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2530
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 07 Feb 2023, 10:39

la cum jucam si la ce nivel suntem, cred ca in acest moment miza este sa prindem playofful doar pt a scapa de emotiile retrogradarii, cred ca este singurul obiectiv realist pe care il mai avem sezonul asta complet ratat! Si este ratat inca din vara, de cand s-a renuntat la Reghe, a fost singurul care avea potentialul sa faca performanta cu gloabele astea! A mai avut rotaru o sansa iarna asta sa indrepte lucrurile, insa din nou a plecat urechea si s-a lasat influentat de jagardelele din jurul sau!
Mai bine il lasa dracu pe Bon pana la sfarsitul sezonului, era cea mai buna decizie in conditiile in care nu l-a adus pe Reghe inapoi...
urmeaza vremuri grele, asa e cand te scumpesti la tarate, vor urma doua infrangeri clare si umilitoare cu cfr si fcsb, totul va sari in aer, si nu stiu sincer cum ne vom reveni, pt ca nu-l vad pe Neagoe sa mai continue dupa 3 puncte din 15 posibile, el oricum este depasit de situatie inca de la primul amical din Turcia
Va fi un fiasco total playofful pt noi, greu de privit, vom fi ciuca batailor, un fel de FC Arges din playofful trecut
Ar mai fi o varianta sa fie convins Craioveanu sa preia echipa, poate ca asa se mai poate salva ceva din sezonul asta, o apropiere a suporterilor in ultima instanta fata de echipa, nu stiu daca e cea mai buna varianta, insa nu vad pe altcineva sa vina in locul lui Neagoe dupa umilinta care va urma din meciul cu oile...
Last edited by marius_vl on 07 Feb 2023, 10:48, edited 2 times in total.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1652
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 07 Feb 2023, 10:39

Avem buget de locul 3 si am cheltuit infinit mai mult decat orice echipa de la locul 3 in jos. Nici Rapid nici Viitorul nu fac transferuri de 700k. Rapid are cativa jucatori adusi pe 200k, cat am reusit sa dam noi pe BIC, in rest moca. Managementul clubului e un dezastru, daca ar avea putina decenta si-ar da naibii demisia.

Nu mai visati locul 7 ca in halul in care jucam ne bate metetelu pe unde ne prinde.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2988
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Feb 2023, 10:41

Scapam de Marius Constantin si aducem acelasi gen: Silva-Mitrea. :-(

Oare cate zile sta nea Mihai in Craiova sau sta ca Aurel De Laurentiis in Napoli la The Britannique?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1972
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 07 Feb 2023, 11:11

Citisem postarea lui Daniel Stefan azi-dimineatza....suntem impreuna pe un grup al suporterilor pe facebook.Omul e din Resita parca si e de profesie politist.Asta imi aduce aminte de Deuex...fie-i tarana usoara....cred ca saracul se rasuceste in mormant cand vede in ce mare c....t e echipa noastra!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1972
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 07 Feb 2023, 11:15

Farul a castigat la TAS si va juca in cupele europene.Deci noi sa participam,ar trebui sa fim pe locul 2,ceea ce e imposibil .Singura varianta e play-out si baraj cu locul 3!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2988
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Feb 2023, 11:25

Mai bine reconstruim echipa incepand de azi decat sa ne facem iluzii de conference. Si daca prindem loc ce facem?! Ne mintim ca avem lot puternic.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1972
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 07 Feb 2023, 11:46

Corect...si eu as incepe o reconstructie chiar de la meciul urmator!Dar nu as face asta cu Neagoe....daca e sa o luam de la zero,as pune si antrenor nou,tanar.....si aici ma refer la Craioveanu.

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de diacris21 » 07 Feb 2023, 11:54

marius_vl scrie:
06 Feb 2023, 19:05
nu inteleg obsesia asta cu Screciu la mijloc, e de neinteles
asa considera Rotaru ca va fi vandut cu o suma mai mare! este o prostie si ar trebui jucat ca fundas central dar vad ca se insista cu prostia asta!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 07 Feb 2023, 11:59

Mijlocul e rupt și aș da orice să înțeleg de ce Crețu e la ani lumină de jucătorul din epoca Reghecampf. Până și Screciu avea creșteri de forma atunci. Cineva a zis aici că Markovic trebuia sa înceapă din primul minut și avea dreptate, a reușit vreo 2 pătrunderi foarte frumoase, poate la a 3-a reușea și gol. Ivan și Ișfan mult sub prestația cu Sibiul, dar am încredere în ei în continuare. Și în Neagoe am încredere, o să vedeți că o să ne scoată din mocirlă.

Eu presimt că batem cfr, apoi ne înarmam din nou cu entuziasm și fcsb ne dă 2/3 la 0. Vor urma 3 victorii insipide, incolore și inodore (voluntari, petrolul, uta) și să vedeți trânte în cel mai puternic play-off de când avem acest sistem parca din 2015 încoace. Eu sunt convins că farul și rapid vor capota la un moment dat. O să prindem podiumul, pun pariu cu absolut oricine de aici.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2988
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Feb 2023, 12:37

lory69 scrie:Corect...si eu as incepe o reconstructie chiar de la meciul urmator!Dar nu as face asta cu Neagoe....daca e sa o luam de la zero,as pune si antrenor nou,tanar.....si aici ma refer la Craioveanu.
Si cel recomanda pe Gica? Are el timp sa antreneze? Eu ma gandeam la un antrenor care a reusit ceva concret, nu ca am ridicat Poli Iasi de la locul 15 la locul 12. Oricum, problema cu selectia ramane. Nea Mihai sta cu ochii in grafice si formule matematice dar nu vede realitatea din iarba. Se vede in statistici sau grafice ca tu, ca mijlocas, ai nevoie de 3 sau 4 atingeri sa "imblanzesti" mingea?! Fotbalul se simte, nu se invata doar din carti si caietele de la Coverciano. ;-) - asta cu caietele e doar pentru le connoisseurs culiselor. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 166
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: Etapa 24: Farul Constanta - Universitatea Craiova

Mesaj de crazy_u.craiova » 07 Feb 2023, 13:23

Geronimo scrie:
lory69 scrie:Corect...si eu as incepe o reconstructie chiar de la meciul urmator!Dar nu as face asta cu Neagoe....daca e sa o luam de la zero,as pune si antrenor nou,tanar.....si aici ma refer la Craioveanu.
Si cel recomanda pe Gica? Are el timp sa antreneze? Eu ma gandeam la un antrenor care a reusit ceva concret, nu ca am ridicat Poli Iasi de la locul 15 la locul 12. Oricum, problema cu selectia ramane. Nea Mihai sta cu ochii in grafice si formule matematice dar nu vede realitatea din iarba. Se vede in statistici sau grafice ca tu, ca mijlocas, ai nevoie de 3 sau 4 atingeri sa "imblanzesti" mingea?! Fotbalul se simte, nu se invata doar din carti si caietele de la Coverciano. ;-) - asta cu caietele e doar pentru le connoisseurs culiselor. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
I-am avut pe piturca,reghe,bergodi,mangia multescu,ozunidis,i-am avut pe toti(toate tipurile de antrnori,cu trofee si fara,cu experienta si fara,romani straini,absolut tot)si am facut rahatul praf.Rahatul praf o sa il facem si de aici inainte,dar macar sa primeasca si Gica sansa care i se cuvine(a fost cu noi de la inceput),si iubeste sincer clubul,chiar daca va sta cat Balaci,merita!

Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk



Scrie răspuns