Etapa 26: FC FCSBE - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Am scapat de gloabe, revenim la jocul spectaculos?

Poll ended at 19 Feb 2023, 18:57

Revenim
12
63%
Nu revenim
3
16%
Nu in etapa asta
4
21%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 26: FC FCSBE - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Feb 2023, 08:02

Bobby scrie:
21 Feb 2023, 06:35
manex scrie:
20 Feb 2023, 09:22
Si o intrebare:voi ati vazut Popica ce bine a aparat?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Popescu ajunsese rezerva la Iasi campionatul trecut - echipa de play out in liga 2 !
Bobby, nu te dezminti, vezi mereu ce e mai bine, in orice situatie.
Dar, in ciuda faptului ca ajunsese, vorba aia, vai de mama lui, rezerva in divizia B, cum ti se pare ca a arbitrat in meciul asta cu FCSB?
Crezi ca merita incurajat sau trebuie sa ne amintim ca ajunsese rezerva in Divizia B?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8097
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 26: FC FCSBE - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Feb 2023, 09:13

Paul scrie:
21 Feb 2023, 08:02
Bobby scrie:
21 Feb 2023, 06:35
manex scrie:
20 Feb 2023, 09:22
Si o intrebare:voi ati vazut Popica ce bine a aparat?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Popescu ajunsese rezerva la Iasi campionatul trecut - echipa de play out in liga 2 !
Bobby, nu te dezminti, vezi mereu ce e mai bine, in orice situatie.
Dar, in ciuda faptului ca ajunsese, vorba aia, vai de mama lui, rezerva in divizia B, cum ti se pare ca a arbitrat in meciul asta cu FCSB?
Crezi ca merita incurajat sau trebuie sa ne amintim ca ajunsese rezerva in Divizia B?
A jucat excelent in meciul cu FCSB.
Am amintit ca ajunsese rezerva la o echipa de doi lei de liga 2 campionatul trecut doar ca amanunt de culoare al fotbalului. Habar nu am ce valoare are baiatul asta - e ciudat traseul lui si nu inteleg de ce. Ii doresc numai bine.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 26: FC FCSBE - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Feb 2023, 11:24

La portari cred ca e mai greu, daca nu ramai titular, sa dai inainte. Sa speram ca devine piesa de baza.
Scuze, nu vrusei sa ma iau de tine, poate doar un pic sa te fac sa iti dai drumul la optimism 👍

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 26: FC FCSBE - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Feb 2023, 23:40

Felicitari celor care au fost acolo sus in tribune !
Sa inteleg ca ideea de a va aloca acea portiune a fost ideea clubului gazda FC Sporting Bucuresti ?
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 26: FC FCSBE - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 22 Feb 2023, 09:06

Freestate scrie:Felicitari celor care au fost acolo sus in tribune !
Sa inteleg ca ideea de a va aloca acea portiune a fost ideea clubului gazda FC Sporting Bucuresti ?
Ce stiu e ca si crapizii au stat acolo

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 26: FC FCSBE - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 22 Feb 2023, 09:48

Pai la meciurile trecute ne-au pus jos in spatele portii. De unde si pana unde schimbarea asta ?
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 26: FC FCSBE - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Feb 2023, 11:15

Probabil o idee a maestrului de ceremonii MM. Mare om, mare caracter.

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 26: FC FCSBE - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 22 Feb 2023, 12:45

cortinadampezzo scrie:
20 Feb 2023, 20:14
Iancu Magheru scrie:
20 Feb 2023, 12:27
"totuși ai lu mititelu joacă mai bine. Da da, joaca fotbal ăia"..
Pe de alta parte si Echipa noastra si-a cam atins limitele, am aratat in 10 ani ca putem sa castigam trofee si sa jucam in europa dar fara sa facem performanta suprema. Oamenii s-au obisnuit cu asta si nu mai sunt impresionati sau motivati sa sustina echipa si la greu. Nu stiu de ce, nu inteleg fenomenu
Teoria mea este ca de fiecare data am avut un obiectiv pe care l-am atins pana la urma desi am "sughitat" de multe ori pana cand sa-l atingem,de asta superoterii erau langa eechipa si la greu, se vedea ca toata lumea de club are un obiectiv si chiar face ceva pentru al atinge.
Spre exemplu am avut ca obiectiv o perioada sa castigam un trofeu dupa nu stiu cati ani,l-am atins.
Apoi sa jucam in Europa,un obiectiv care l-am atins iar.
Apoi a fost obiectivul castigarii titlului,lumea a fost foarte hype si langa echipa majoritatea timpului dar dupa cateva sezoane in care se vede ca oamenii de la club si jucatorii nu fac tot dinadinsul pentru a atinge acest obiectiv lumea si-a cam bagat picioarele.
Pe scurt nu se vede ambitia clubului si a jucatorilor,si daca nu arati ambitie si daruire multora li se va lua.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 26: FC FCSBE - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 22 Feb 2023, 18:38

Freestate scrie:Pai la meciurile trecute ne-au pus jos in spatele portii. De unde si pana unde schimbarea asta ?
.. după unul din ultimele "derby de Romania" au luat această hotărâre, galeria adversarilor săi fie cocoțată la inelul 3 ..!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 26: FC FCSBE - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 22 Feb 2023, 20:39

fanUCV scrie:
Freestate scrie:Pai la meciurile trecute ne-au pus jos in spatele portii. De unde si pana unde schimbarea asta ?
.. după unul din ultimele "derby de Romania" au luat această hotărâre, galeria adversarilor săi fie cocoțată la inelul 3 ..!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
De cand s-a schimbat legea inchirierii Arenei Nationale acolo stau oaspetii. Pana acum cateva luni Arena se inchiria pe inele. De ceva timp chiria este pt tot stadionul. Asa ca fcsb poate sa ne puna oriunde. Înainte nu renta sa inchirieze inelul 1, 2 si 3 pt noi.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Scrie răspuns