Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Urmează ultimele 4 meciuri înainte de p-off, primul dintre ele va fi:

- victorie clară
6
30%
- o chinuiala maximă, dar obținem victoria
8
40%
- egal fad precum tribunele arenei Anghel Iordănescu
4
20%
- o înfrângere care va cauza daune multor televizoare/scaune
2
10%
 
Total votes: 20

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 27 Feb 2023, 15:20

Koljic, Roguljic, Alexandru-George si Sala, niciunul nu poate recupera o minge sau sa puna presiune pe adversar din diverse motive, dar nici cand au mingea nu rup in dueluri 1 la 1. E mult sa ai 4 din 10 care nu-ti recupreaza mingi, chiar si la psg.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3512
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 27 Feb 2023, 15:42

Asta reusise Reghe, sa ii faca sa joace cumva, chiar si fara mijlocas de creatie. Si da, asa e, Mateiu o impacheteaza de se prinde tot stadionul ce urmeaza.
Eu continui sa cred ca un mijlocas care sa stie ca lumea cu mingea ar putea face diferenta.
Si da, Neagoe nu pare ca implementeaza ceva anume, sau oricum ar fi nu iese nimic.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 27 Feb 2023, 15:49

@Geronimo, nu sunt 4, sunt 9, dar noi ii judecam in functie de simpatii. Eu spun ca daca ii asezi cum trebuie in teren si ii antrenezi bine, pot sa faca performanta. Roguljic nu poate recupera o minge si nici Campanu nu poate sa o faca dar, Roguljic plus Campanu pot pune presiune impreuna si pot recupera o minge. In momentul in care ai mingea, daca ai un singur adversar in fata si ai posibilitati de a pasa, driblingul devine usor de facut pentru ca adversarul nu stie la ce sa fie mai atent, la dribling sau la o eventuala pasa . Asta toate tin de modul in care antrenorul isi antreneaza jucatorii, cum isi aseaza echipa etc.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1621
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 27 Feb 2023, 15:58

Ii invata pe :bad: Neagoe. Reghecampf, Mangia, chiar si Ouzounidis pana sa se supere baetii pe el, i-au invatat sa joace fotbal. Aveau trasee, vedeai jucatori fara minge alergand, venind la combinatii. Uitati-va ce echipa aveam cand a plecat Mangia, cand tocmai descalecase domnu nea Sorin care iesea la declaratii ca “ar trebui sa castigam fiecare meci”. Cu o echipa cu bic, Fortes, Mateiu, Fedele. Nu exista niciun coordonator, dar stiam sa jucam fotbal. Acum si daca le pui jaloane in loc de adversari si-i lasi sa paseze n-au zece ocazii in 90 de minute…
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Feb 2023, 16:44

Nu mai plangeti ma, parca sunteti pisde pe ciclu
Ce dreq plangeti asa de parca e primul meci penibil din campionat.

Asta e valoarea !
Anul asta s-a vazut cel mai bine pentru ca celelalte echipe s-au intarit. Nivelul a crescut, noi am ramas aceeasi, avem istoria in spateee, cu stiinta pana la moartee

Juvetii ? Tot talentele alea care au pierdut cu Laci sau Tibilisi

Sergiu, nu e capabil sa bata un corner . Il cearta Neagoe, Sergiu ii raspunde raspicat sa taca, iar dupa 3 cornere batute prost, ghici cine bate corner iar ? Da, tot Sergiu. ucv

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 27 Feb 2023, 16:56

fabius_2014 scrie:@Geronimo, nu sunt 4, sunt 9, dar noi ii judecam in functie de simpatii. Eu spun ca daca ii asezi cum trebuie in teren si ii antrenezi bine, pot sa faca performanta. Roguljic nu poate recupera o minge si nici Campanu nu poate sa o faca dar, Roguljic plus Campanu pot pune presiune impreuna si pot recupera o minge. In momentul in care ai mingea, daca ai un singur adversar in fata si ai posibilitati de a pasa, driblingul devine usor de facut pentru ca adversarul nu stie la ce sa fie mai atent, la dribling sau la o eventuala pasa . Asta toate tin de modul in care antrenorul isi antreneaza jucatorii, cum isi aseaza echipa etc.
Nu mai pot cu antrenorii... de 10 ani o bagam cu antrenorii. Si "soarele meu" ne-a aratat ce antrenor e in dubla cu pepsi osk. I-a facut sa joace in meciurile fara miza, intr-un sezon in care 3 cluburi erau in insolventa. Ce meci mare am facut in deplasare cu Academica...

Ii asezi bine in teren... pai nu stim fotbalisti care nu ies la primit, nu stim noi cum e cu jocul la alibi(e.g. Capatina, Martic etc.)?!

Unde sa-l asezi pe Sala ca el nu a iesit cu nimic in evidenta nici in liga a 3-a?! Iar la Ante, chiar niciun antrenor nu l-a vazut titular?! Cate nedreptate pentru el! Se vede de la antrenamente ca nu poate tine ritmul... :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 27 Feb 2023, 17:42

fabius_2014 scrie:
27 Feb 2023, 15:08
@Paul, echipa sta prost in teren. Indiferent cat de bun este un jucator, nu poate sa faca nimic daca in jurul lui sunt 3 adversari si nu are nicio solutie de pasa. Asa s-a intamplat si ieri atunci cand ajungeau mingiile la Ivan, erau 3 adversari langa el si singura varianta de pasa era la Ndong inapoi. La Roguljic nu exista nicio varianta de pasa si ramanea sa intre in dribling cu 3 sau 4 adversari. Echipa este imprastiata pe tot terenul si nu creeaza superioritate nicaieri. Imi amintesc de nordicii aia care le-au 10 oilor ca nu aveau niciun Balaci in echipa dar, orice jucator primea mingea, avea 2-3 variante de a pasa si in fata lui era o singura oaie si aia capiata. De asemenea, la aceeasi echipa am observat ca fiecare jucator pasa dupa maxim doua atingeri. Pai la noi, venea mingea la Mateiu, o lua, o bibilea, o mangaia ( o mangia) si apoi o trimitea fix la 3 metri in spate. Frate, daca tot nu i-ai dat drumul din prima, macar da o pasa filtranta, ceva, orice, dar poate nu avea cui ca erau toti asezati aiurea. Indiferent cum o gandesti, e vina lui Neagoe.
Eu va spun sincer, ca Neagoe trebuia sa antreneze la Craiova pentru ca altfel, Rotaru ar fi fost atacat mereu de Badea, Cartu si o parte din suporteri. Urmeaza si Craioveanu ca sa se termine si povestea asta si apoi putem aduce antrenori.
Ai perfecta dreptate,covoare medias aia i-au batut pe oieri pe scheme logice,trasee,nu erau super valori,dar noi nu avem antrenorul potrivit,sau nu mai avem de mult... uite napoli fave treaba la cai.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Feb 2023, 20:32

oricat de mult nu ne place, sau unora ne place :lol: mititelu era in playoff daca nu ii lua PS97 3 puncte , acum

sepsi mai are de jucat cu faru, cfr si fcsb
mititelu mai are de jucat cu chindia, petrolu si botosani. sepsi are 5 puncte avans

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 27 Feb 2023, 21:01

Boovenii nu fac mai mult de 4 puncte din urmatoarele 3 meciuri. Sa nu uitam ca au invins pe Voluntari si Mioveni cu mult, mult noroc. As zice ca Voluntari a avut mai multe ocazii de gol cu boovenii decat cu noi. Cat crezi ca o sa-i tina norocul asta ? Sepsi scoate un punct in trei meciuri. Cred ca daca s-ar rejuca meciul, ar invinge Sepsi sau ar face egal.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 27 Feb 2023, 21:14

Sa facem noi 4 puncte din urmatarele meciuri si e bine.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1399
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Feb 2023, 21:55

Cred că știu în ce meci în deplasare va veni în sfârșit victoria pentru noi în 2023 și nu mai e mult până la acea încleștare :)(

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1160
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 27 Feb 2023, 23:17

Nici nu m-am uitat la declarații dar daca Geana ne ia cu controlatul meciului și posesie deja sună a disperare .. și mi-e teama că e că la Balint pentru că nu controlează vestiarul și încearcă să preia asupra lui cumva că să își aproprie poate jucători

incerc sa îi găsesc scuze dar nu arata bine deloc situația după ce ai făcut o pregătire și ai si vreo 5 meciuri

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 28 Feb 2023, 08:38

O zi buna voua, camarazi.
Scuzati imi interventia hors sujet (mai ales dupa asa o mare suparare), insa sunt prins in un dilemme.

Doi prieteni ai mei insista ca noi sa mergem in statiune montana Strajea pe cand alti doi vin cu argumente forte in favoarea de Ranca. Cum ei sunt extrême de intelligenti, au hotarat ca eu sa fiu cel care are alegere décisive, cand eu nu stiu nimic despre nici una nici alta dintre ele. :lol:

Un sfat/mai multi, de la cunoscatori?

Merci anticipé. [bere]
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3512
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 28 Feb 2023, 09:24

Eu unul nu schiez si nu ma omor dupa zapada, asa ca cel mai bine ii las pe altii care stiu mai bine cum e cu asta. Mie ambele mi s-au parut mega aglomerate, asa ca un lucru bun ar fi sa evitati weekendul daca se poate.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3470
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 27. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 28 Feb 2023, 09:42

Arthur, oriunde in cele doua statiuni numai sa evitati ..."Copacul lui Huidu" ! Va loviti la cap si incepeti sa nechezati. :)(
FMSP :)(

Scrie răspuns