Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Încununăm sezonul regular cu o victorie?

- da
16
84%
- mai degrabă cu un egal
1
5%
- mai degrabă cu o înfrângere
2
11%
 
Total votes: 19

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de R.E.N. » 10 Mar 2023, 23:15

@marius I-ai avut pe Mateiu si Cretu, pe Screciu in aparare, si te-a tinut uta in careu 15 minute… si eu cred ca ni se potriveste 4-4-2, dar trebuie sa ai Antrenor. Ca altfel oricare din noi stie sa faca primul 11 si schimbarile. In plus, problema la 4-4-2 e ca iti trebuie macar unul, daca nu amandoi mijlocasii centrali cu viteza. Noi n-avem asa ceva. Mai cred ca ne-ar fi mult mai util un box to box ca Cicaldau decat un ‘coordonator’.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de marius_vl » 10 Mar 2023, 23:37

R.E.N. scrie:
10 Mar 2023, 23:15
@marius I-ai avut pe Mateiu si Cretu, pe Screciu in aparare, si te-a tinut uta in careu 15 minute… si eu cred ca ni se potriveste 4-4-2, dar trebuie sa ai Antrenor. Ca altfel oricare din noi stie sa faca primul 11 si schimbarile. In plus, problema la 4-4-2 e ca iti trebuie macar unul, daca nu amandoi mijlocasii centrali cu viteza. Noi n-avem asa ceva. Mai cred ca ne-ar fi mult mai util un box to box ca Cicaldau decat un ‘coordonator’.
Cretu poate fi mijlocasul ala box to box, tocmai ce a dat pasa de gol in seara asta si nu e prima data cand da pase de gol
un antrenor smecher l-ar transforma pe acest Isfan in acel mijlocas box to box, dar din pacate acest baiat inca nu se stie pe ce post a fost adus la noi

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Bobby » 10 Mar 2023, 23:43

fanucrv scrie:
10 Mar 2023, 21:53
Toți care ne-am facut planuri mari cu Ndong e cazul sa le punem in cui
Lectia e aceeasi - sa asteptam 10-20 de meciuri pentru un jucator sau antrenor nou ca sa ne facem o impresie initiala. Bine - unii jucatori (Alex Baluta) ar putea exploda mai tirziu...

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de FreakBoy » 10 Mar 2023, 23:51

inainte sa plece Neagoe, ar trebui sa-i faca unii cate o mecla si lui si lui Elvir (mercenarul). Suntem mai aproape decat oricand.
Prima repriza, proasta cum a fost (in afara golului cred ca au mai fost tot 2 faze fixe pentru ei) am avut vreo 3 ocazii mari de tot (Ivan, Baiaram, Istvan). Daca intra una dintre alea, ii faceati doua mecle lui Neagoe.
Forza Stiinta!
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Freestate » 10 Mar 2023, 23:53

Foarte tenebroasa luna in seara asta, rasturnata cu fundul ala in jos ... :)( Dupa ce am facut 2-1 am crezut in orice moment ca UTA ne poate egala oricand. Foarte fragili suntem, nu inchidem bine, extremele noastre nu se apara cum trebuie. Trebuie sa renuntam la acest 4-2-3-1...nu avem cu cine suntem expusi. Mai degraba 4-4-2 ...desigur pare de "ori la bal ori la spital " dar arati mai mult fotbal. Sau 3-5-2 -ul lui Mirel...
UTA mi-a inspirat forta ...astia nu vor retrograda si in plus cred ca au o sansa in Cupa.
Am revazut pe youtube acasa faza penalty-ului invocat de ei, este simulare ...Popescu nu il agata pe ala, probabil il atinge cu mana dar din pozitia in care era portarul nu avea cum sa imprime forta...Simulare, se victimizeaza degeaba cu noi.
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Iancu Magheru » 11 Mar 2023, 00:21

Trei sferturi din ce s-a întâmplat azi era conform așteptărilor. O prima repriză terifiantă, a 9-a deja consecutiva? Prim 11 parțial neinspirat, ocazii mari uta, victorie mult mai chinuita decât mă așteptam.
Eu când vă zic că Ndong e în scădere... mi-a mâncat zilele în repriza 2 și pe final mai ales la nenorocita aia de fază 4 contra 1.. Ișfan tot nu arata nimic nimic, noul Cimpanu flăcăul ăsta seamănă și la fizic cu el.
Ivan s-a mișcat excelent azi, păcat de luftul ăla de cascadorii rasului în ultimele minute, în rest un fotbalist adevărat. El și Crețu sunt motoarele echipei. Mi-a plăcut pe alocuri și Baiaram, care nici la 70% nu cred că e. Koljic sper că a mai prins curaj și încredere, oricum se simte prezenta lui. Markovic inexistent dar bine ca ii mai iese câte una din joi în Paști..
Degeaba aduceți unii aminte de 3 5 2, am avut cele mai chinuite victorii și niciunu la peste un gol diferență jucând așa. Principala noastră soluție e să fie Crețu titular și merge și cu 4 4 2.
O bilă alba azi pentru suporteri! PN a cantat bine, deși nu foarte mulți. Și T2 a mai mișcat ceva. Per ansamblu ani lumina peste prestația cu Argeș. Am văzut și doua femei cu fulare cu UTA :-D la T2 în zona unde am stat, sper ca nu au primit injurii sau ceva, a fost imagine chiar exotică :))

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Iancu Magheru » 11 Mar 2023, 00:24

Aa și să nu îl uit pe Mateiu! Magistral azi în multe momente, recuperari, a deschis jocul cu pase rapide în față, mai rar din partea lui :))

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de fanatic16 » 11 Mar 2023, 00:49

Iancu Magheru scrie:
11 Mar 2023, 00:21
Trei sferturi din ce s-a întâmplat azi era conform așteptărilor. O prima repriză terifiantă, a 9-a deja consecutiva? Prim 11 parțial neinspirat, ocazii mari uta, victorie mult mai chinuita decât mă așteptam.
Eu când vă zic că Ndong e în scădere... mi-a mâncat zilele în repriza 2 și pe final mai ales la nenorocita aia de fază 4 contra 1.. Ișfan tot nu arata nimic nimic, noul Cimpanu flăcăul ăsta seamănă și la fizic cu el.
Ivan s-a mișcat excelent azi, păcat de luftul ăla de cascadorii rasului în ultimele minute, în rest un fotbalist adevărat. El și Crețu sunt motoarele echipei. Mi-a plăcut pe alocuri și Baiaram, care nici la 70% nu cred că e. Koljic sper că a mai prins curaj și încredere, oricum se simte prezenta lui. Markovic inexistent dar bine ca ii mai iese câte una din joi în Paști..
Degeaba aduceți unii aminte de 3 5 2, am avut cele mai chinuite victorii și niciunu la peste un gol diferență jucând așa. Principala noastră soluție e să fie Crețu titular și merge și cu 4 4 2.
O bilă alba azi pentru suporteri! PN a cantat bine, deși nu foarte mulți. Și T2 a mai mișcat ceva. Per ansamblu ani lumina peste prestația cu Argeș. Am văzut și doua femei cu fulare cu UTA :-D la T2 în zona unde am stat, sper ca nu au primit injurii sau ceva, a fost imagine chiar exotică :))
In fata mea la t2 statu un domn de 60 de ani care vine meci de meci de la Arad!!!
,,
-Veniti des?
La fiecare meci vin, tin cu Craiova de cand aveam 7 ani!
Wow, la uta va duceti la meciuri?
Da, numai cand joaca cu Craiova si atunci stau la galeria Craiovei!
Dar cum faceti fata cu drumul ?
Domne , pentru Craiova eu fac orice ..."
E , pentru ca exista oameni ca el spiritul Stiintei a ramas viu in ultimii 10 ani , iar ziua mea e mult mai frumoasa cand vad astfel de suporteri sinceri , care si lasa familia si serviciul deoparte sa vina juma de tara , meci de meci
Despre meci nu comentez ca partitura e aceeasi mereu, victorii chinuite pe Oblemenco si nimic in deplasare
Bravo Marko, si mai ales bravo Elvir! Asta va fi declicul de care avea nevoie
Felicitari Uta , daca ar juca asa determinati( cum au jucat cu cfr , fcsb , noi ) si cu boovenii i ar scoate din Cupa!
O echipa care sper sa nu retrogradeze si sa prinda playoff la anul
Ps: nu ma abtin si vreau sa amimtesc bara utei in min 82, creca facura infarct naumii si morarii si boovenii :)))

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Bobby » 11 Mar 2023, 04:21

N-am inteles cei 500 k aruncati pe Cimpanu - un nimeni in fotbal.

Nu inteleg cei 650 k aruncati pe Isfan la 23 de ani ! Pe asta nu-l mai vinzi ca jucator tinar, de crestere, niciodata.

Bre nea roty - nu mai arunca cu bani pe petarde.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de gogu2005 » 11 Mar 2023, 08:51

Isfan este un jucător chiar bun dar momentan nu este jucat cum trebuie. E plimbat aiurea pe teren (cred că are legătură cu o eventuală plecare a lui Ivan și apoi se va stabiliza și poziția lui în teren) deși e un jucător care are talie, forță și mai ales știe să paseze foarte bine.
CRAIOVA NESUPUSA

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Mar 2023, 08:53

Bun meci, s-au dat 3 goluri, joc spectaculos cu faze la ambele porti, jucatori valorosi , foarte bun meci

S-au intalnit doi antrenori de mare anvergura

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Freestate » 11 Mar 2023, 09:36

Am observat o chestie mai ales pe partea lui Donghy...Neagoe vazandu-l labil pe partea de aparare i-a spus probabil sa nu mai atace sus purtatorul de minge advers ci ,,,sa se retraga, sa se retraga cu ceilalti in coltul lui 16 si sa faca aparare acolo. Mi se pare acceptabila schimbarea tactica.
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de fabius_2014 » 11 Mar 2023, 10:10

Scarba de Craciunescu zise ca a fost penalty pentru UTA, motivand ca jucatorul aradean a avut o cadere naturala. Sincer, eu cred ca tocmai caderea aia a fost o simulare grosolana. O mare mizerie la Digi.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2858
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de nyk_sorin » 11 Mar 2023, 10:12

Frațîlor, toate ca toate, da’ ce facem cu Elvir asta, cat sa l mai suportam?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Freestate » 11 Mar 2023, 11:41

Cred ca am fost vreo 7.000... Nu stiu de ce stau craiovenii pe acasa sa se anchilozeze. Dupa o doza de stadion, de miscare, de activitate te lasa si cervicala, lombara si alte probleme de sanatate...Este un doping curat.
FMSP :)(

Scrie răspuns