Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Începem cu dreptul lupta la titlu?

- da, batem sâmbătă
8
44%
- cu stângul în dreptul
5
28%
- cu un egal
5
28%
 
Total votes: 18

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 19 Mar 2023, 12:23

La Orange te uiți la meci comentat de oaia penibila de gradinarescu' iar după asculți analiza lui Mimi Scoica... Aia de la Orange au zer de branza de oaie și în camerele de filmat. Nea Gigi si-a tras post TV în care controlează percepția asupra tuturor echipelor din Liga 1. Iar analfabeții funcțional se hrănesc cu handel gigist în cantități industriale... Ciudate vremuri...

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 19 Mar 2023, 12:41

Eu am o idee de business ptr digi, pe care as plăti mult mai mult decât aia 4k. Sa aibă fluxuri de voce distincte și sa pot sa aleg comentariu, galerie oaspete, galerie gazda, combinație între ele...
I N I M I T A B I L I

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 19 Mar 2023, 13:01

Nu stiu despre voi, dar eu m-am trezit azi si m-am uitat de cateva ori la golul lui Markovic ucv M-am simtit asa bine ca am adormit la loc inca o ora.

Sper sa nu cobesc, dar se pare ca ce speram cu totii, un playoff cu Markovic si Koljic in forma, e pe cale sa se intample. Plus Ivan si Baiaram.

Sper doar sa nu mai vad incercari cu Cretu nr. 10. Cretu e foarte bun cand vine din linia a doua, dar nu poate niciodata sa joace rolul lui Baiaram. Mai bine Roguljic cand Baiaram nu mai poate.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 19 Mar 2023, 13:03

Freestate scrie:
19 Mar 2023, 08:07
Arbitrul a fost corect, jur ca n-am sa pomenesc nimic de nevasta-sa daca va veni pe Oblemenco !
Da si eu as da mentiune speciala pentru arbitru. A lasat jocul liber, a fluierat numai cand a trebuit. Foarte foarte bun!
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Mar 2023, 14:06

ov. poponescu la nationala

lasa coae, ca noi il avem pe asta
https://youtu.be/7K8GCVXV9xE

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 19 Mar 2023, 14:51

R.E.N. scrie:
19 Mar 2023, 13:01
Nu stiu despre voi, dar eu m-am trezit azi si m-am uitat de cateva ori la golul lui Markovic ucv M-am simtit asa bine ca am adormit la loc inca o ora.

Sper sa nu cobesc, dar se pare ca ce speram cu totii, un playoff cu Markovic si Koljic in forma, e pe cale sa se intample. Plus Ivan si Baiaram.

Sper doar sa nu mai vad incercari cu Cretu nr. 10. Cretu e foarte bun cand vine din linia a doua, dar nu poate niciodata sa joace rolul lui Baiaram. Mai bine Roguljic cand Baiaram nu mai poate.
Total in asentimentul tau! Mie golul ala mi-a dat asa o stare de bine incat efectiv mi-am adus aminte, fara sa vreau neaparat, de multe alte goluri si faze facute de Balaci si Cartu in anii 80, cand pur si simplu prima era magia, in fata oricarui alt considerent. Nu e ca nu inteleg si eu ca iti trebuie conditie fizica, spirit de invingator si toate chestiile astea, ca e asa, iti trebuie, dar daca nu exista magia asta, e degeaba, cel putin pentru mine - asta da high-ul din fotbal, nu munca de salahori gen CFR Cluj - aia e o blasfemie ca ajung astia campioni ani la rand! Campionii ar trebui sa fie artistii! Si artistii ar trebui apreciati, nu ce fac nemernicii astia din presa si TV, dau cu mana la o parte chestii rare ca sa isi ia cei 50 de bani pe pozitie pro-zer!

Avem 2 saptamani de pregatit meciul cu CFR. Sper sa fie cel mai memorabil meci de la renastere. Daca reusim asta, eu zic ca vom castiga campionatul, ca nu se poate altfel! Ce cupe europene, rupem tot, sunt 4 puncte diferenta acum. Apropos, sa speram ca bate Rapidul si respectiv Sepsi, ca ne trebuie si din-astea.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 19 Mar 2023, 21:01

Nu fu bine pentru noi la Farul - Sepsi, 2-1, ar fi fost super sa fi batut Sepsi, dar e binisor cu Cfr - Rapid 2-2, cred. Era si mai bine poate sa bata Rapidul, dar nu e rau nici asa.
Sper din tot sufletul ca in astea doua saptamani sa ajungem la o forma maxima si le-o dam Clujului cu un full house. Howgh!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 19 Mar 2023, 21:13

Ati vazut faza de la golul anulat CFR-ului?? Furt pe fata... Mi se pare ca se trage puternic pro Rapid sezonul asta.

Punct bun pentru noi, dar erorile astea cu tot cu VAR, în halul asta, nu-s ok...

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 19 Mar 2023, 21:19

Rezultatul de la CFR cu Rapid ne ajută să jucăm la două capete...putem trage și la locul 1 dar nici să ne întreacă Rapid. Ca o avancronica la meciul nostru următor pot spune că CFR cam a scârțâit în seara asta dar și așa fiți atenți la asta....a marcat din penalty, a marcat al doilea gol după o aruncare de la margine și era să marcheze la ultima fază (apropo eu cred că a fost gol valabil) în concluzie....o echipă cinică.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 19 Mar 2023, 22:01

Prazake scrie:
19 Mar 2023, 21:13
Ati vazut faza de la golul anulat CFR-ului?? Furt pe fata... Mi se pare ca se trage puternic pro Rapid sezonul asta.

Punct bun pentru noi, dar erorile astea cu tot cu VAR, în halul asta, nu-s ok...
Cred ca e discutabil daca a fost corect judecat sau nu: jucatorul care a marcat parea in offside la momentul sutului, ceea ce, nu stiu sigur dar asa banuiesc, inseamna ca daca ii revine mingea, fie si de la adversar, e ca si cum si-ar activa pozitia de offside.
Faza se judeca de la sut, daca atunci nu ar fi fost offseide la jucatorul care inscrie, nu mai dxista motiv de offside.
Lasa sa moara de oftica DP, sa si-o ia si de la noi si sa ne mai scuteasca cu vaicarelile lui de campion plangacios.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Mar 2023, 22:10

Mi se pare putin exagerat sa speram la locul 1, jocul nostru este in medie unul din cele mai slabe din playoff,
Cu fcsb am reusit sa facem un meci foarte bun, dar daca ne uitam in spate la ultimele 5-10 etape, nu imi da nimic speranta de consistenta.

Imi doresc sa se activeze koljic si markovic, prea mult timp i-am dus lipsa lui gustavo

Imi doresc sa nu fim umiliti de arbitru in meciurile cu rapid, si sper sa terminam peste ei, locul 3 peste cfr. Eu asa vad finalul asta de playoff, Farul, FCSB (la cat a investit oieru anu asta....din 30 de jucatori luati in vara a cernut si au ramas cei mai valorosi), Craiova, CFR, Rapid, Sepsi ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 19 Mar 2023, 22:18

cortinadampezzo scrie:
19 Mar 2023, 22:10
Mi se pare putin exagerat sa speram la locul 1, jocul nostru este in medie unul din cele mai slabe din playoff,
Cu fcsb am reusit sa facem un meci foarte bun, dar daca ne uitam in spate la ultimele 5-10 etape, nu imi da nimic speranta de consistenta.

Imi doresc sa se activeze koljic si markovic, prea mult timp i-am dus lipsa lui gustavo

Imi doresc sa nu fim umiliti de arbitru in meciurile cu rapid, si sper sa terminam peste ei, locul 3 peste cfr. Eu asa vad finalul asta de playoff, Farul, FCSB (la cat a investit oieru anu asta....din 30 de jucatori luati in vara a cernut si au ramas cei mai valorosi), Craiova, CFR, Rapid, Sepsi ucv
Pai asta ar fi si ideea- sa nu ne mai uitam deloc in spate ca nu avem ce invata, ne uitam doar inainte si ii batem pe Cfr, ca nu sunt mare echipa. Dupa care avem cu Farul. Daca batem in aceste doua meciuri, de ce anume nu am putea sa speram, adica obiectiv vorbind?

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 19 Mar 2023, 22:25

La noi de ce nea sorin si miai nu fac scandal cu offsideul cu rotula al lui koljic unde am dubii cum s au tras liniile alea
Erau dinamovisti si stelisti din liga 2 mai vehementi decat suporterii nostri vizavi de treaba asta....

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 19 Mar 2023, 22:54

Offside-ul ala ar fi fost la Ivan, inainte de pasa catre Kolijc, nu la Kolijc. Faza a fost perfecta, dar cred ca trebuia sa nu fie pe linie Ivan ci mereu in joc.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 19 Mar 2023, 23:02

Paul scrie:
19 Mar 2023, 22:54
Offside-ul ala ar fi fost la Ivan, inainte de pasa catre Kolijc, nu la Kolijc. Faza a fost perfecta, dar cred ca trebuia sa nu fie pe linie Ivan ci mereu in joc.
La Ivan a fost clar offside, nu știu de ce au arătat la Koljic, unde a fost la limita. Oricum, VAR-ul la noi e o gluma proasta... Sa stai câte 3-4 minute ca să traseze ratații aia niște linii proaste...

Scrie răspuns