Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Începem cu dreptul lupta la titlu?

- da, batem sâmbătă
8
44%
- cu stângul în dreptul
5
28%
- cu un egal
5
28%
 
Total votes: 18

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 19 Mar 2023, 08:04

Cu toata simpatia ce i-o port lui nea' Sorin , pentru ca el si Crișan au fost fotbaliștii copilăriei mele, dar greșește cand acuza arbitrul și o face neconvingator. După meciul de aseara , altele erau subiectele discuției și nu notorietatea arbitrului. Baiatul ăla care a fost la centru nu a permis simulările lui Popescu și Compagno, iar fcsb iștii s-au prins repede ca nu e loc de intors altfel ar fi fost numai pe jos .

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 19 Mar 2023, 08:07

Arbitrul a fost corect, jur ca n-am sa pomenesc nimic de nevasta-sa daca va veni pe Oblemenco !
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 19 Mar 2023, 08:17

Sincer chiar m-am impresionant arbitrul de aseară și atacanții Fcsb chiar au făcut răni la coapsă de câte ori s-au aruncat în careu dar băiețașul nu a cedat la presiunea creată. Sunt curios cine a fost în camera Var și tot a încercat să îi atragă atenția cu două faze de ,, posibil,, henț in care până la urmă s-a văzut că nici nu a mirosit a henț. Ăla din camera Var era pericol dacă ne arbitra.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 19 Mar 2023, 08:21

"Prietenul" Catalin Popa a fost la Var...Ala făcea ravagii daca ne arbitra. La faza cu Edjouma , arbitrii aia cunoscuți pe care îi voia domn presedinte, te ardeau imediat cu un penalty.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 19 Mar 2023, 09:15

Inca n-au iesit MeMe si Gigi pe sticla sa-si verse laturile privind fazele litigioase...Oare ce s-o intampla, ce-or pune la cale ?!
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 19 Mar 2023, 09:45

Freestate scrie:
19 Mar 2023, 09:15
Inca n-au iesit MeMe si Gigi pe sticla sa-si verse laturile privind fazele litigioase...Oare ce s-o intampla, ce-or pune la cale ?!
Un teambuilding cu Porumboiu si Craciunescu. Țăranul ăla din Vaslui ne urăște mai tare decat Mititelu. Săptămâna trecută a sunat in emisiune sa-l contreze foarte virulent pe Avram, care susținea ca penalty ul reclamat de UTA este destul de neclar. Il ascultam cat era de vehement la adresa noastră. Mereu o face cand e o faza la limita, judecata in favoarea noastră.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 19 Mar 2023, 09:46

Stim cine e Porumboiu, saptamana trecuta a vorbit Salageanu ala despre el. Un nenorocit.
FMSP :)(

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 19 Mar 2023, 10:17

Dar gradinescu? Cum il putem scoate de la tv? Aseara zbiera la analiza ca au fost 3 penaltiuri clare,toate ojle imi trimit videouri in care el striga 11m,11m...cat de penibil

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Mar 2023, 10:22

lasti oile sa behaie
ciorile sa raga
si bursucii sa latre

s-au invatat toti sa fie sprijiniti de arbitrii si acum toata lumea a pus tunurile pe VAR, nu e bun var-u trebuie eliminat.
atata timp cat va fi in fotbalul mondial va fi si la noi

centenarii cred ca se sufoca, au facut mari eforturi anu asta sa le iasa performanta suprema. sunt curios ce resurse mai au, si-au cam epuizat toate parghiile

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 19 Mar 2023, 10:47

robertc scrie:
19 Mar 2023, 10:17
Dar gradinescu? Cum il putem scoate de la tv? Aseara zbiera la analiza ca au fost 3 penaltiuri clare,toate ojle imi trimit videouri in care el striga 11m,11m...cat de penibil
Am fost nevoit sa vad meciul cu comentariul lui Gradinescu. Si el si Costi Mocanu au comentat ca niste suporteri neconditionati ai Fcsb, fiind foarte preocupati ca au gresit la golul lui Marko (nicidecum ca a fost on gol cu care s-ar fi mandrit si Maradona), si s-au lamentat ca niste penibili la “penaltiuri “, respectiv au rasuflat usurati la offside la golul lui Kolijc.
Este absolut dezgustator.
Si ca sa punem capac, am vazut pe youtube in reluare cum Ghe Popescu si V Moldovan, ambii vopsiti ca niste italieni libidinosi de 70 de ani veniti la agatat in anii 90 in Romania, daca va e familiar stereotipul, radeau cu gura pana la urechi de Ivan ca e oxigenat, si ca “ar trebui sa se oxigeneze in alta parte daca nu intelege motivul neconvocarii”.
E posibil asa ceva?
Popescu se afunda intr-o mizerie incredibila pentru banii de buzunar pe care ii primeste de la cumnatu-sau, iti vine greata.
Cred ca vazui de cateva zeci de ori golul lui Markovici, nu ma mai satur🤷‍♂️, dar inevitabil ii aud pe penibilii de comentatori analizand din perspectiva Fcsb, facand analiza ca sa corecteze greselile de aparare🤭
Nu domnilor, la asa patrundere, cu mingea la picior legata cu elastic, nu ai ce face decat sa iti dai palaria jos.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Mar 2023, 10:57

ma ce dreq nu poti sa pui un video cu cod pe forumu asta

https://i0.1616.ro/media/541/2981/36191 ... taru-5.mp4

Luati aici atmosfera, rotaru, gicanu, bobonete, fostu ministru stroe, si pe ceilalti ii recunoasteti voi

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 19 Mar 2023, 11:05

Nu-l credeam pe Rotaru atât de implicat emoțional! Tot meciul l-a urmărit in picioare ! Eu zic sa stam mai liniștiți ca nu pleacă la vară.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 19 Mar 2023, 11:12

Trăiește miai fotbalul la fel de intens ca mine, e de bine!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mar 2023, 11:56

Inainte de a incepe meciul as fi fost multumit cu un egal, dupa prima repriza as fi fost multumit doar cu o victorie, la final a fost OK.
Neagoe trebuie sa inteleaga ca Hanca este in litigiu cu Universitatea Craiova si ne sapa din interior.
Nea Mihai, asa cum a spus chiar el, este un suporter ca toti ceilalti plus 17 milioane de euro, este constient ca nu se pricepe foarte bine la fotbal si incearca sa lase profesionistii sa-si faca treaba, doar ca profesionistii nu prea fac ce trebuie.
Dupa meciul asta incep sa cred ca avem sanse la locul 3 si putem ajunge in cupele europene.
Despre Gradinescu pot sa spun ca este un mare [cenzurat] si in asta ii depaseste cu mult pe cei de la Digi. Gradinescu nu a spus nici macar o data Universitatea Craiova.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 19 Mar 2023, 12:12

Ma uitam pe Facebook la comentariile de la articolele cu meciul... Marea masa de oameni e la pământ... Ori urla gigistii ca i-au furat arbitrii(ironic scenariu), ori a făcut Betano blat. Suntem în 2023 si lumea nu știe cum funcționează o casa de pariuri, deși e cea mai frecventata chestie din tara.

Scrie răspuns