Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Începem cu dreptul lupta la titlu?

- da, batem sâmbătă
8
44%
- cu stângul în dreptul
5
28%
- cu un egal
5
28%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 18 Mar 2023, 22:26

Daca Cretu nu ar inchide ochii cand suteaza ar reusi mai multe goluri. La sutul ala atenuat de Sut in a doua repriza era necesar sa dea plasat la colt.
Rocain scrie:
18 Mar 2023, 22:23
Comentatorii de la prima sport sunt de cea mai joasa speță, din păcate pe ăștia ii prind pe streaming și trebuie să mă uit la ei.
Nu, pe Digi s-a intamplat.
Edjouma rabateaza piciorul sa caute piciorul lui Ivan...Si cade in acelasi moment. Este o mica nesincronizare acolo pe care arbitrul a vazut-o.
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Mar 2023, 22:38

Păcat....meci bun dar ce vreau să evidențiez este că apărarea nu mai gafează indiferent de cine joacă, azi a jucat,,gafeurul,, Mitrea și a făcut-o bine. Altădată la prima ocazie a adversarului era gol , ocazie facilitată de bâlbe in lanț, azi arătăm bine . Poate că Baiaram și Isfan trebuiau să fie scoși mai repede pt că,,înnoptau,, pe teren și i-am invitat pe fcsbisti să ne atace. Poate trebuia băgat Roguljic mai repede deoarece el știe să țină de minge și atunci nu pierdeam mingile așa ușor.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 18 Mar 2023, 22:40

Aceeasi situatie si pe Prima cu mizerul sef Gradinescu si calfa lui Mocanu. Penalty clar cica, si mereu, dar mereu comentat de pe pozitia de suporteri neconditionati ai Fcsb.
Iar acum vopsitii penibili Ghe Popescu si V Moldovan fac misto de Ivan ca e oxigenat.
Iar Stucan e gazda, va dati seama ce cloaca e acolo, bleah.
Cu parere de rau o spun, avem colegi care si-au luat cred notite de la toti acesti detractori: 90% din timpul alocat comentariului de la golul lui Markovici fu despre greselile de aparare la Fcsb si cum se putea evita golul.
Deci inca o data, poate nu ati fost atenti la ce s-a intamplat, Markovici a intrat cu mingea la picior si a intors ca pe clatite toata apararea Fcsb, gen Maradona, nu exagerez cu nimic, si nu au avut ce sa ii faca.
Daca exista amatori de fotbal, nu mai zic suporteri ai Craiovei, care nu pot sa inteleaga si sa aprecieze ce faza a fost asta, parerea mea este ca va uitati degeaba la acest sport, in sensul ca nu va puteti bucura de nimic niciodata.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 18 Mar 2023, 22:40

Fara a citi ce ati scris:Markovic e genial!!!! Ge-ni-al!!! Toata echipa trebuie sa joace pentru el. Si nu stiu de ce nu se intampla asta.
Azi am aratat a echipa, nu am avut maini moarte.
Offsideul. Ala.... Da-l in m ma-sii... Nu se dadea credit atacului? ... 1 cm.... Asta e var... Accept decizia.
Screciu bun, Mateiu bun, Ndong bun, Vladoiu f bun.. Ivan bun,.. Nu am cui sa reprosez ceva.
Mi-a fost frica de Hanca ca ne bate.
**** iordanescu!!


Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 18 Mar 2023, 22:43

Freestate scrie:Hanca foarte usor depasit la centrarea lor de gol...nu stiu ce a gandit Neagoe.
Bine Screciu in mod paradoxal...daca ar avea si executie si mai multa luciditate ar fi perfect. Ndong bine ceilalti utili ...Baiaramovici si Isfanovici slabi, foarte slabi cu circumstante pentru Baiaram pentru ca vine de pe bara.
Stai asa... Acu sunt prost.. Hanca a intrat inainte de gol? Pai... [****]...inseamna ca ne-a făcut

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 18 Mar 2023, 22:47

Hanca a intrat foarte bine in joc, mie mi-a placut!
La faza golului este si calitatea lui Radunovic, titular in nationala Muntenegrului!
Avem si noi un international titular la o nationala importanta, Zajkov, care devine din ce in ce mai bun si mai sigur

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 18 Mar 2023, 22:49

manex scrie:
18 Mar 2023, 22:40
Fara a citi ce ati scris:Markovic e genial!!!! Ge-ni-al!!! Toata echipa trebuie sa joace pentru el. Si nu stiu de ce nu se intampla asta.
Azi am aratat a echipa, nu am avut maini moarte.
Offsideul. Ala.... Da-l in m ma-sii... Nu se dadea credit atacului? ... 1 cm.... Asta e var... Accept decizia.
Screciu bun, Mateiu bun, Ndong bun, Vladoiu f bun.. Ivan bun,.. Nu am cui sa reprosez ceva.
Mi-a fost frica de Hanca ca ne bate.
**** iordanescu!!


Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Ia sa citesti totusi. Sau mai bine nu mai citi, ca afli ca degeaba e Markovici geniu daca e dolofan si nu duce un meci intreg. Noua ne trebuie alergatori, nu vrem arta, de ce sa bei un vin fin cand exista si vin la pet?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 18 Mar 2023, 22:55


Paul scrie: Deci inca o data, poate nu ati fost atenti la ce s-a intamplat, Markovici a intrat cu mingea la picior si a intors ca pe clatite toata apararea Fcsb, gen Maradona, nu exagerez cu nimic, si nu au avut ce sa ii faca.
Daca exista amatori de fotbal, nu mai zic suporteri ai Craiovei, care nu pot sa inteleaga si sa aprecieze ce faza a fost asta, parerea mea este ca va uitati degeaba la acest sport, in sensul ca nu va puteti bucura de nimic niciodata.
Chiar si in reluare ultimul dribling al lui Marko a fost super rapid. Nu a vazut ala cum l-a intors. A fost letal, nu avea cine sa il opreasca. Si acum, poate sunt subiectiv, lui Marko ar trebui sa i se scandeze numele daca la urmatorul meci va fi unul bun pt el. Si mai ales lui Ivan. Care a suferit o mare nedreptate.
**** iordanescu!!! Si chiar doream sa merg la meci

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 18 Mar 2023, 22:58

Marcovici are un instinct senzational si cand are mingea la picior e letal.Restul e can can. Mai era unul caruia i se zicea "butoiasul de aur" si toata lumea vorbea doar de modul in care juca fotbal nu de cate kilograme avea.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 18 Mar 2023, 23:01

Inscrisara atacanții (Elvil își făcuse datoria)și e o concurenta intre ei , asta e bine ,
nu e bine că nu avem faze lucrare în atac , toți sunt individualiști dar de poate face ceva in timp ..problema cu mijlocul o știm , mai vedem la vară, nu e rezolvabilă

Bravo băieții , Bv Neagoe ..meci pozitiv ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 18 Mar 2023, 23:04

Nu @manex, ca noi nu ne iubim jucatorii nostri, nici cand joaca raciti cobza si mor pe teren, nici cand fac faze de care ar fi mandru si Maradona, noi suntem suporterii care suntem oricand gata sa ii facem praf pe ai nostri si sa ne uitam cu jind si cu un complex congenital de inferiritate catre Cfr Cluj.
Iordanescu este representativ pentru fotbalul nostru, mereu atent sa dea in cap Craiovei si sa promoveze oitele lui nea Gigi.

Eu in prostia mea sunt mandru de baietii astia pentru cum au jucat in seara asta, ma uit cum nu avem niciun reprezentant in niciun studio de sport si efectiv ma scarbesc majoritatea comentariilor de acolo, si cu mare regret spun ca imi provoaca de multe ori o mare dezamagire si comentariile pline de rautate de aici la adresa alor nostri.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 18 Mar 2023, 23:07

Vladoiu a jucat excelent, l-a băgat în buzunar pe internationalul Tavian Popescu... I-al, koae, acasa si atarna-l deasupra ușii de la intrare... Dacă o sa ducă 90 de minute, nu ne mai trebuie Căpățâni si Hanci pe dreapta. Putem sa-l repatriem liniștiți pe Gustavo si am rezolvat flancul drept.

În prima repriza am dominat oile copios, după cea mai buna prima repriza din istoria lui Neagoe. Markovic iar si-a câștigat locul de titular pentru inca 3 meciuri în care n-o sa joace nimic pana la al 4-lea, când iar inventează ceva. Bine ca vine pauza si se recuperează Bancu, Cretu si Baiaram ca e nasoleala la creație...

Dacă Neagoe gestionează bine pauza asta, cred ca avem șanse cu Farul si CFR.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2229
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 18 Mar 2023, 23:29

Mi-ar fi placut sa nu avem niciun jucator si la tineret. Tot lotul sa fie la dispoziția antrenorului. Daca Neagoe gestioneaza corect pauza asta si nu mai avem alți accidentați , putem sa prindem un loc de cupe europene. Eu zic ca e mare lucru dupa un sezon cu multe probleme și prea dese schimbări de antrenor.
Il citai pe Prazache fara sa-mi dau seama :lol:

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2124
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 18 Mar 2023, 23:41

Si parca adevarata fata a lui Neagoe este repriza a doua cu cfr si prima repriza de azi!!!
Nici cu reghe nu am subordonat atat de clar oile, efectiv Screciu fu tatic la mijloc, Isfan nu mai zic cand dadu craci la doi fcsbisti in aceeasi faza, pacat ca daca nu iroseam ocaziile bateam 3 1
Pacat de Elvir, ce gol daduse, Ivan trebuia pasa la Markovic in careu ca era liber, dar ASA DA
Atitudinea e ce trebuie in sfarsit, cu Bancu apt eram macar pe 2 acum!!!
E incredibil cum brusc Screciu da randament la mijloc , vreau sa il remarc pe Vladoiu, a anihilat orice tentativa a lui popescu, se facura de [cenzurat] fcsbistii convocati, o bila alba arbitrului care nu trase cu oile si lasa jocul liber
Neasteptat de bun jocul lui Mitrea exceptand faza golului unde el trebuia sa il tina pe Edjouma
Ndong slabut in prima parte a reprizei secunde , Hanca nu inteleg ce cauta pe teren , omu asta nu trebuie bagat nici un minut pt ce ne face cu litigiul ala , trebuia bagat Roguljic de atunci
Iar acum separat voi dori sa laud un talent rar cu care fotbalul romanesc nu s a mai intalnit de 30 de ani : Marko!!!
Primul lui meci in care il vazui cum coboara la primit, cum se misca bine, daca talentul lui il stim cu totii , ei bine se vede o schimbare in bine ca implicare in joc
Mor de ciuda fcsbistii cum se pise pe ei , ii va bantui golul mult
Inca odata, bravo tuturor, numai ghinionul facu sa nu dam 2 3-0 si sa inchidem meciul din prima repriza , trebuia profitat
Astept 25k cu cfr, sa le facem cu mana dintr un nord plin boovenilor care vin iar 49 in toata peluza puz!
Forta Stiinta!!!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Mar 2023, 07:05

1. Sa-mi bag pw la in toti fanii wcsb de pe toate palierele sociale
2. Mancai-as pl lu popica
3. Sa-mi bag pw la in ra2, datorita lui am ajuns sa nu putem rezista la 10 minute de presiune, indiferent de adversar. Pana si Voluntari ne da gol daca preseaza 10 minute
4. Sa-i roadeti sireturile lui Ivan, fara golurile lui eram in curu gol. Omul a inceput sezonul pe injectii, apoi a venit o accidentare, omul nu mai face tumbe, nu este in cea mai buna forma, nici fizica nici psihica si cu toate astea contribuie enorm la punctajul nostru general
5. Sa ma pij pe toti mercenarii astia de 3 lei, gen Hanca, Vina si putin pe Isfan
6. Oare a realizat rotaru cat de prost e? cand il da pe vladoiu si il aduce pe hanca si martic ?
7. mititelu su ge pw la

Scrie răspuns