Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Întrebarea nemuritoare persistă: reintrăm în lupta la titlu?

- da, cu o victorie duminica
11
61%
- învingem duminică, dar nu avem șanse la titlu
5
28%
- nu învingem și se încheie definitiv orice socoteli pt locul 1
2
11%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 03 Apr 2023, 22:35

It ain’t over until the fat lady sings
Nu stiu daca stiti vorba asta, dar nu vad ce rost au profetiile astea despre cum o sa terminam campionatul.
Noi, fara Bancu si fara mijlocas de creatie, i-am subordonat grav pe Fcsb dar mai ales pe Cfr, asa ca nu vad de ce ar trebui sa depunem armele?
Eu cred ca trebuie sa batem Farul sambata si vedem dup-aia.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 03 Apr 2023, 22:39

daca legi 3 victorii poti sa speri la campionat ...dear e greu rau playofful asta....e foarte echilibrat si lotul valid conteaza enorm ...BV baietii, sunt mai maturi dar sa vedem ce facem si cu celelalte ca nu poti spune ca e vreun meci accesibil, nu mai joci cu gaz metan, clinceni sau alte petarde , toate au bugete, stadioane, suporteri ...dar e mai frumos parerea mea

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanucrv » 03 Apr 2023, 22:41

Paul, aseara Cfr a fost de nivelul Voluntariului. Daca ii imbracai in tricourile ălora , nu ai fi sesizat vreo diferența iar acum eram suparati ca am ratat victoria. Ne-am speriat de reputația Cfr ului si ne-am prins foarte tarziu ca ăia sunt varză.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 03 Apr 2023, 23:01

Mie nu mi s-a parut ca Cfr a fost mult diferita fata de echipa care a castigat titlul ani la rand jucand aceasta mizerie de joc. Da, stiu, erau mai “puternici”, “organizati” si “pragmatici”, dar in esenta tot regii antijocului erau si vor fi.
Si eu sunt foarte suparat ca nu i-am batut aseara, am sperat pana in ultima secunda, erau de batut clar.
La cum am jucat cu Fcsb in prima repriza, ar fi trebuit sa avem 3-0 la pauza, iar ieri putea sa fie 3-1 de voie.
Citii ca am avut posesie 70% si 15-0 la cornere. Iar pe Fcsb i-am facut mat de mai multe ori in meciul trecut.
Asa ca eu constat o crestere evidenta a jocului, care este ceva la ani lumina fata de am jucat in ultima vreme.
In conditiile astea, nu vad de ce nu am putea sa batem Farul. Ei sunt pe primul loc si nu joaca in stilul cinic si dezgustator al Cfr-ului, va fi un meci deschis si eu cred ca o sa fie si o revansa fata de ultimul nostru meci acolo.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Dany » 03 Apr 2023, 23:02

Asta este acum, nu mai avem ce face pentru meciurile trecute. Trebuie sa strângem rândurile și sa fortam victoria cu Farul. Nu avem alta soluție dacă vrem măcar podiumul.
Putem sa atacam chiar locul 1, însă e foarte greu dacă nu reușim sa castigam sâmbăta. Oricum este un play-off cu meciuri grele, niciun meci nu este câștigat dinainte nici măcar cu Sepsi.
Avem nevoie de atitudine maxima timp de 8 meciurile pana la sfârșitul lui mai și putem spera la orice.
Putem sa castigam titlul, la fel de bine cum putem termina pe locul 5.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 03 Apr 2023, 23:02

aseară am jucat după chipul și asemănarea unui antrenor fricos, unui antrenor care niciodată nu a avut vreo performanță pe unde a antrenat! A preferat jocul prudent, la așteptare, și practic aseară ne-am cam terminat speranțele de titlu, atâtea câte mai erau! Bineînțeles că am mai putea reveni în bătălia asta pt titlu cu condiția să bați în următoarele 3 etape, dar cu Screciu și Mateiu la mijloc, fără un mijlocaș de creație, este imposibil

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 03 Apr 2023, 23:46

Eu nu cred ca este nimic imposibil si nu inteleg de ce crezi ca am jucat fricos, ca in ultimele minute am fost pe ei gramada, a sutat toata echipa la poarta aproape, inclusiv Zajkov si Silva.
La 70% posesie si 15-0 la cornere, cred ca am jucat “rezonabil” de bine, mai ales ca jucam cu Cfr, deci eram inconstienti sa fim descoperiti in aparare.
Asta cu lipsa mijlocas de creatie e o problema, dar nu e una noua, adica pana sa il avem nu e ca si cum ne-am baza pe el. Daca revine Bancu sper sa il lase pe Ndong pe stanga iar Banucu sa joace la mijloc.
Sambata trebuie sa batem Farul, asta e tot ce ar trebui sa ne intereseze in acest moment, in rest nu putem spera ca vine Guardiola si Messi, deci trebuie sa ne multumim cu Geana si sa speram ca isi revine Cretu 🤷‍♂️
Asta cu Neagoe antrenor fricos care nu a castigat nimic, mi se pare prea rautacioasa, ca eu zic ca se vede un mare progres si avem ce spera.
Orice antrenor care a castigat multe trofee a fost la un moment dat in pozitia lui Neagoe. Eu ii doresc sa inceapa la noi cu trofeele, si nu il judec pentru lipsa trofeelor cu Poli Iasi, Dinamo, Sepsi, Astra si Sibiu.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 04 Apr 2023, 07:16

astept meciul adevarului de la Ovidiu, sa il vad pe Neagoe ce antrenor este! Asta e meciul ala pe care trebuie sa-l incepi direct in 442, iti trebuie victorie ca sa mai speri si vreau sa vad ca o dam parte-n parte cu copiii aluia, vreau sa vad ca incepe cu Koljic si Markovic in atac, vreau sa-l vad pe Cretu ca forteaza si joaca titular la mijloc langa Mateiu, iar Screciu in aparare!
Popescu, Ndong, Screciu, Zajkov, Vladoiu- Mateiu, Cretu, -Ivan, Cimpanu (Capatana)- Markovic, Koljic

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Apr 2023, 08:06

La Ovidiu probabil că pe lângă Bancu , Vatajelu ne vor lipsi și Isfan , Baiaram sau Screciu plus Crețu care nu poate juca mai mult. E greu.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 04 Apr 2023, 09:34

Joc bun, rezultat nedrept. Poate este primul joc in care am subordonat, evident, echipa adversa ceea ce arata ca echipa isi formeaza relatiile de joc in functie de ideile lui Neagoe.
La plusuri as trece, pe langa jocul bun, evolutiile aparatorilor si a lui Koljici. Tot la plus trebuie as trece atitudinea tribunei.
La minus as merge pe insistenta conducerii, nu stiu care, tehnica sau administrativa, de a-l scoate pe Baiaram in evidenta pentru vanzare, chiar daca vine dupa o accidentare de lunga durata. Ultimele evolutii ale lui Baiaram au fost nesatisfacatoare si cred ca ar fi fost mult mai util, pentru el, sa fie introdus treptat, la inceput cate 10-20 min. si apoi din ce in ce mai mult. Tot la minus as trece si greseala lui Campanu de la golul clujenilor.
Eu consider ca obiectivul, realist, ar fi indeplinit daca vom obtine calificarea in cupele europene.

@marius_vl in urma cu putin timp il declarai invingator pe Mititelu, iar pe noi ne vedeai in groapa. Boovenii nu depasesc 4000 spectatori / meci desi umfla grosolan, cam cu 40%, cifrele. Acum, il vezi pe Neagoe fricos desi timp de 30 min. echipa noastra a atacat cu toate liniile pe CFR Cluj, echipa careia ii place si stie sa joace pe contraatac.

Da, urmeaza un meci care ne va arata unde suntem si sper ca Neagoe sa arate curaj si sa joace la victorie, iar baietii sa arate atitdine. Jucatorii lui Hagi joaca doar cu echipele care ii lasa sa joace, daca ii iei pe sus jucatorii lui Hagi devin mielusei. Daca reusim un meci bun, sunt toate sansele ca la meciurile urmatoare de pe teren propriu sa avem peste 20000 de spectatori. Numarul spectatorilor si valoarea incasarilor de pe abonamente si bilete arata cine a invins.

Ca fapt divers, cel mai FCSB-ist arbitru din Romania mi se pare ca este Coltescu. As vrea sa vad o statistica a meciurilor jucate de FCSB cu Coltescu arbitru. Eu am urmarit cat am putut si as spune ca rezultatele FCSB-ului cu Coltescu arbitru sunt comparabile cu cele arbitrate de Marius Avram . 7 ani consecutivi, FCSB nu a fost invinsa cand a fost arbitrata de Avram. Interesant este ca dupa ce Fanatik a dezvaluit statistica, FCSB a fost invinsa la un meci in care a arbtrat impostorul.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Prazake » 04 Apr 2023, 09:53

Apropo, de 15 -0 la cornere... Ăștia lucrează faze fixe, sau?? Zici ca ii încurcau si trebuia sa scape de ele...

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanucrv » 04 Apr 2023, 10:14

Echipa nu a jucat rau ! Cu mai mult curaj puteam castiga.Screciu, Mateiu si chiar si Capatana, dupa o pauza de 2 luni, au avut evolutii bune. Campanu a irosit doua sanse mari si a gresit la gol . Nu atat de flagrant ca la Voluntari, dar cred ca putea sa faca mai mult . Dupa meci cei de la cfr au fost extrem de multumiti cu egalul .
Last edited by fanucrv on 04 Apr 2023, 12:08, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Freestate » 04 Apr 2023, 11:05

Capatana este ... piesa. Mi-a placut mult de el. E el acolo, are o viteza ... marginala si o eficienta asemenea, Este ca picatura chinezeasca pentru adversari. :)(
FMSP :)(

Scrie răspuns