Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Întrebarea nemuritoare persistă: reintrăm în lupta la titlu?

- da, cu o victorie duminica
11
61%
- învingem duminică, dar nu avem șanse la titlu
5
28%
- nu învingem și se încheie definitiv orice socoteli pt locul 1
2
11%
 
Total votes: 18

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de R.E.N. » 02 Apr 2023, 23:45

Pacat! Puteam sa castigam si la fcsb si acum. Toata lumea a jucat bine, chiar si Campanu in afara de saritura pe sub minge de la gol. Ma mir ca n-a spus nimeni ca e gol de portar. De la 12 m cu capul si mingea nu vine foarte tare, era de scos.

Felicitari lui Mateiu, a jucat tot meciul cu galben, nu ma asteptam sa nu-l ia si pe al doilea. Mi-a placut mult atitudinea lui de la interviu.

La forma in care sunt Markovic si Koljic si la ce calitati au, ar trebui sa incepem cu amandoi titulari. Hagi are doi atacanti buni, joaca cu amandoi si e pe primul loc.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Freestate » 02 Apr 2023, 23:57

Cand il ai pe rahiticul de Cimpanu care sare si el 10 cm la cap nu poti sa emiti pretentii.
Cat ne mai mananca baiatul asta ! Suturi ori peste ori in fundasi toate, centrari sula, aparare nu stie. De ce mi-l baga in teren ?
Am pierdut victoria printre degete...Ivan trebuia doar sa puna latul la aia.
Meci bun pe ansamblu chiar daca am jucat prea atent vreo 70 de minute dar CFR-ul greseli asteapta. Atmosfera buna dar n-=am fost 19.280 cum a anuntat ala. In jur de 16.559. :)(
N-avem nicio sansa saptamana viitoare la Farul. Aia chiar joaca fotbal, au combinatii, joaca totul pe Alibec la deviere, au joc modern. Hagi face mereu diferenta...
FMSP :)(

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 808
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Doomsday » 03 Apr 2023, 00:14

Cîmpanu, îi mai iasă câte o fază pe meci dar cam atât, în rest, la cele mai multe centrări îl nenorocește pe nefericitul care are noroc sa fie primul. Bine, mai sunt și alții care o bubuie în primul.
Avuserăm câțiva care nu au fost în formă, dar joc bun cu atitudine. Luară gol din nimic.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 03 Apr 2023, 08:09

Cred ca am jucat cat de bine am fi putut atunci cand adversarul este CFR iar noi nu avem (deja de ani) un mijlocas de constructie, lipseste Bancu, iar Cretu joaca intr-un picior.
Marea echipa campioana a ultimelor 5 editii este un ras de echipa care mutileaza fotbalul si da goluri din nimic.
Acum mai au si bafta, ii ajuta barile si Scuffette.
De pe stadion mie mi s-a parut ca Istvan a tras cu ei cat a putut, a avut grija sa ii dea galben lui Mateiu in min 2, dupa care i-a lasat pe Cfr sa joace la rupere iar la noi a fluierat continuu.
Iar culmea a fost atinsa cand in tusa, cand atacam spre nord in prima repriza, un jucator al nostru a fost impins ca la tara, cu mainile, imbranceala clara, nici vorba de umar la umar, era si Istvan acolo si tusierul, si au lasat sa curga.
Dupa care in tusacealalta in R2 a fost fault clar semnaluzat de tusier, dar Istvan a intors decizia.
La noi Isfan si Baiaram au iesit accidentati, fara ca pana atunci sa le fi dat vreun galben la Cfr.
Pacat ca nu i-am batut, la final am avut 2-3 ocazii clare, au avut noroc campionii de carton.
Iar Dan Petrescu se lamenta ca nu erau bine trase liniile de offside la golul nostru, asta in conditiile in care atat Manea cat si Yuri au atins mingea pana sa o intepe Kolijc.
Slava Domnului ca inscrie Kolijc, sper sa redevina golgheterul pe care il stim!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Dany » 03 Apr 2023, 08:29

Am jucat bine, puteam și trebuia sa castigam. Păcat ca nu am putut sa facem mai mult aseară pentru ca meritam.
CFR e o echipa greu de bătut, aseară s-au aparat tot meciul pe 2 linii și au ieșit pe contraatac, asa cum fac de obicei. Era important sa înscriem noi primii și cred ca am fi câștigat.
Totuși cred ca ne-a lipsit mai multa viteza în joc ,combinații mai rapide din devieri și mai multa mișcare pe teren.
Sunt supărat ca nu am reușit victoria, însă s-a văzut ca toți au dorit sa câștige, probabil e și presiunea rezultatelor pentru ca atât cât mai sunt șanse la ceva cu siguranță ai tot timpul în gând acest lucru.
Sper sa castigam cu Farul și apoi de Paste sa umplem stadionul cu Rapid.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Freestate » 03 Apr 2023, 08:43

Acu vazui ca Cimpanu dadu cu tibia in aia in prima repriza...Pfff drace, ce ne facem cu asta buei ?
Petrescu ...cica avem banca !...tipul asta e hilar.
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de manex » 03 Apr 2023, 09:02

Meci bun, solid. Egal nemeritat. Dar acum, cati dintre noi am fi riscat sa mergem peste ei? A fost si o doza mare de precautie. Dar chiar nu i-am lasat sa joace nimic. Am stat perfect in teren, mai putin la gol când toata lumea era pozitionata aiurea. Campanu e fortat pentru vanzare la vara, sunt sigur. Ivan mi-a placut mukt, Ndong, Screciu, Vladoiu, Mateiu.. Koljic, Marko.. Amavut jucatori azi. Cretu chiar se vede ca are probleme. A zis Neagoe ca la vara isi va rezolva problema medicala
Daca batem la Farul cu Rapid ma aștept la stadion plin. Desi eu am fost dezamagit de nr de spectatori .

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Freestate » 03 Apr 2023, 09:11

Tribuna a 2-a plina 95% in discordanta cu harta vanzarii biletelor cu 3 ore inainte. Probabil sunt probleme cu updatarea informatiilor privind vanzarile pe acest site Entertix. Nu pot deloc sa ma impac cu el. Mai bine era pe Eventim.
Prezenta peste asteptari in cazul meu. Mai rau va fi in ziua de Paste, sa vedem cati ajung la stadion la meciul cu Rapidul.
FMSP :)(

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de csm310 » 03 Apr 2023, 12:31

In primul rand felicitari peluzei dar si tribunei 2 pt una din cele mai bune prestatii post covid, chiar a fost la inaltime ieri atmosfera, ca pe vremurile cand jucau Mitrita, Baluta, Gustavo. Iar peluza e in crestere, a aratat foarte bine ieri, plina, vocala, chiar a fost o bucurie, la fel ca si jocul echipei, cand peluza e la inaltime, se ridica si echipa la nivelul ei. Despre joc, cred ca a fost doar o echipa pe teren, golul cfr ului a fost o intamplare, daca mai jucam inca de 10 ori, de 10 ori ii batem, dar asta e, echipa e matura, cred ca suntem la cel mai inalt nivel din 2013 incoace in acest moment, cfr care de obicei ne domina fizic, ieri am calcat o in picioare in ultimele 20 min. In Europa am reusit sa nu pierdem practic niciun meci, am batut 3-0 albanezii (care acum 1 an ne eliminau), 3-0 cu ucrainienii dupa lectie de fotbal, 1-1 de 2 ori cu Beer Sheva unde am fi meritat sa ne calificam, o victorie si 2 egaluri cu fcsb, o victorie, un egal cu cfr, 4-3 cu Farul de la 1-3, chiar am fost foarte buni in meciurile tari sezonul asta, spre deosebire de alte sezoane, din pacate e cam mare diferenta fata de primul loc acum sa ne gandim ca avem sanse reale la campionat, poate daca luam 9p cu Farul, Rapid, Sepsi acum cine stie.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Prazake » 03 Apr 2023, 13:36

N-ai cum sa fii supărat pe jucători. Ne-am prezentat doar noi la meci. Eram sigur ca Dan Petrescu vine cu autobaza. Au scos un egal bulanos dupa ce i-a iertat Kovacs de un rosu la Muhar. La faza cu 11m mi se pare ca ne-a infundat Birsan. Mie mi se pare 11m, dar sunt și subiectiv. Oricum, au arătat 2 cadre, doar... Pacat ca am tot schimbat antrenori, era un sezon prielnic, asta.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 03 Apr 2023, 17:08

CFR in cea mai slaba forma din ultimii ani, noi tot pe acolo dar putin mai bine, mai voinici.
Cu multi spectatori in spate. ne-am dorit mai mult. S-a muncit mult, bravo

Din pacate, am uitat tot fotbalul pe care l-am invatat cu Mangia, Ozo, Reghe. Pe mine ma deranjeaza ca cei mai liberi jucatori sunt in spate, tot timpul in spate. Nu avem trasee, tot jucam minge lunga, dupa ureche, daca nu era devierea aia puteam sa jucam 800 de minute ca nu faceam o faza de poarta, legata. Oricum mingea nu a vrut sa intre.

Juma de lot sunt atacati, ai numai atacanti care dupa un sezon au 3-5 goluri date....eu nu vad nicio sansa la campionat pentru noi.
In continuare primim gol in primele minute cand adversarul pune putina presiune pe noi

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanUCV » 03 Apr 2023, 21:23

. . mi-a plăcut atitudinea, au pasat cu încredere, au luptat cu hotărâre .. tribuna doi, mai vie ca oricând, reacție zgomotoasă .. luptăm pentru locul 3, clar ..!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 03 Apr 2023, 22:05

S-a cam rupt clasamentul, primele 3 se bat la titlu, noi cu crapizii și bozgorii la mișto, doar să încurcăm! anul ăsta luăm o pauză de la Europa, măcar să aibă Rotaru un motiv întemeiat pt a nu sparge milionul ăla pe mijlocașul de creație! Las că merge și cu Screciu..

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanucrv » 03 Apr 2023, 22:32

O etapă proastă pentru noi ! Șansele noastre scad , meciul cu cfr trebuia câștigat obligatoriu . Ne cam furam căciula dar vad ca lumea e mulțumită .

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de lory69 » 03 Apr 2023, 22:33

Cu o victorie la Ovidiu se strange rau de tot clasamentul...mai ales ca Rapid joaca cu Sepsi.Fcsb cu Cfr prevad un x.Pt noi partida viitoare va trebui jucata ca o adevarata finala!

Scrie răspuns