Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu Viitorul?

Ii batem, Neagoe se apropie de formula ideală
7
54%
Egal, nu mai contam la titlu dar ne batem la podium
3
23%
Pierdem, ne batem la locul 4 și ne rugăm să ia CFR cupa
3
23%
 
Total votes: 13

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3505
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 08 Apr 2023, 22:43

Cfr ia pvla ...nu o sa traga la nicio cupa, meciurile cu Farul le va aborda cu prima linie si cu atentie maxima, va trimite rezervele in cupa.
FMSP :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 08 Apr 2023, 22:43

Eu zic sa avem o selectie mai buna. Sa lasam liga conferinta ca in sezonul urmator insistam tot cu Vladoiu-pampers, Capatina, Cimpanu, Roguljic etc.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Apr 2023, 22:44

Meritată victoria Farului , este singura echipă din fața noastră care ne-a dominat. Se putea scoate mai mult din meciul ăsta dacă aveam apărare dar u fost toți 4 depășiți constant în frunte cu Ndong. Poate e mai bine ca Farul să ia campionatul.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3505
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 08 Apr 2023, 22:46

CFR ia campionatul din nou ascultati aici la mine ! Ei au antidotul jocului Farului si al FCSB-ului.
Ce sa faca O Popescu in fata CFR-ului sau Edjouma ?
FMSP :)(

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 08 Apr 2023, 22:49

Sa ma **** pe Faru' [cenzurat].Fara acel 5% de la arbitrii nu ar fi castigat.Ambele penalty-uri au fost usor date.Anul asta se fac cartile ptr ei.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Apr 2023, 22:50

Azi a fost meci castigat de arbitri si pierdut de noi. Am jucat in max 5.4 cu indulgenta

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 08 Apr 2023, 22:53

Ce va mai doare vere cine o sa ia campionatul acum, jur ca nu ar putea sa ma intereseze mai putin.
Adica as vrea sa nu ia Cfr distrugatorii jocului, si daca se poate sa ia cupa ca sa jucam in Europa.
Putea sa fie Farul nu cu 3 clase peste noi azi, ci cu 5 clase, noi asa cum jucaram conduseram de doua ori. Atunci trebuia tinut de rezultat sau fortat desprinderea.
Asta e, nu mai avem ce face acum.
Oricum, arbitraj mizerabil, nu ma intereseaza ca spune nimeni, niciunul din asa zisele penaltiuri nu trebuiau acordate.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 08 Apr 2023, 22:55

manex scrie:Azi a fost meci castigat de arbitri si pierdut de noi. Am jucat in max 5.4 cu indulgenta

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Corect spus. Am condus de 2 ori pe terenul liderului.Trebuoa sa tinem de rezultat,mai ales in rep.2.Asta e,important e sa prindem cupele europene.E maxim anul asta la ce dezastru de management a fost.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 08 Apr 2023, 23:01

ce ranjeste blatistul analfabet la interviu! Ce bine e sa ai tot sistemul in spate si sa ranjesti ca o curva blatista

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de BadBoysBlue » 08 Apr 2023, 23:03

Oricât as vedea reluările... Al doilea penalty.... NICIODATĂ!!!
Hagi știe probabil ca are spate... De asta e vesel asa...

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 08 Apr 2023, 23:05

As vrea sa vad și eu, intr-un meci d-asta mai cu miza, ca nu facem greșeli de judeteana în apărare. Farul ne-a egalat imediat, în ambele dați. N-am jucat rau, dar parca au fost puțin cam coxati si n-au gândit calm mult faze... Farul joaca matur si își asuma riscuri pe care le minimizează cu pressingul ala care nu te lasa sa respiri.

Oricum, jocul a fost peste așteptări în astea 3 meciuri de playoff, pacat ca n-am luat punctele pe care le meritam. Eu zic ca terminam peste oi, la jocul pe care l-am arătat pana acum.

Sper sa n-aiba nimic grav Koljic, zici ca e blestemat...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 08 Apr 2023, 23:08

Eu zic sa urmarim atent ce o sa jucam cu Pepsi OSK.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Apr 2023, 06:47

Geronimo scrie:
08 Apr 2023, 23:08
Eu zic sa urmarim atent ce o sa jucam cu Pepsi OSK.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Nu inteleg ce vrei sa spui - banuiesti vreun aranjament sau ce?
Am jucat slab, ne-a dominat Farul, dar am condus de doua ori iar rezultatul a fost intors dupa o greseala nefortata, si un penalty care nu a fost.
Pentru mine, mai ales luate dupa meciurile cu Fcsb si Cfr, asta inseamna ca ce a incercat Neagoe a avut o logica. Daca noi nu avem cu cine sa driblam si stiam ca Farul alearga si fac pressing de te omoara, nu cred ca mergea sa ne aruncam pe ei. A incercat sa joace in aparare cu ciupituri pe contra-atac, si nu i-a iesit, cu putin.

Nu il inteleg pe Cosmin Staicu de ce se repede sa dea in toti, dar nu ma surprinde, ca are obiceiul asta.
Mai baga si o codita gen “in ultimul sezon cu Rotaru la carma”, deci il da plecat, o zice asa si trece mai departe, si imediat dupa, fara legatura, ca o sa revenim cu amanunte despre promovatul pe pile, mai rau ca la nationalele de juniori.
Pai stai putin, astepti sa te enervezi pe ei, ca asta e scopul tau in viata, ca dup-aia sa bagi stramba ca pleaca Rotaru si ca stii tu chestii, si acum chiar le spui, stati pe receptie. Pai pana acum de ce ai tacut, ce te tinea sa spui ce stii daca esti asa de deontolog.
Nu pot sa inteleg stilul asta de a jubila cand exista un moment de dezamagire, ca e momentul tau sa dai in ei - e cea mai jalnica apucatura, nu dai in cineva cand e jos.
Suntem toti dezamagiti, ca nu avem cum sa nu fim, dar nu e ca si cum a fost cel mai linistit sezon si ne-am innecat la mal, a fost practic o surpriza ca am ajuns sa speram la titlu.
Daca zic toti pe toate partile ca pleaca, sau zic sa plece, ca asa vor ei, cred ca pana la urma o sa zica si Rotaru - bine ma, hai sa plec daca tot ma goniti, ce rost are? Ok, nu ma pricep, bafta si pa.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 09 Apr 2023, 08:56

Eu mai am o teorie despre ce îți trebuie să poți trage la titlu...dăruire și să încerci orice să îți atingi scopul. Aseară a fost festival de simulări în careul nostru dincolo nici măcar o dată nu a încercat vreunul de la nou să simuleze ( cred că e blestemul lui r2) . În meciul cu fcsb a fost la fel , fcsb istii au ieșit juliti pe coapse de atâta simulare cu CFR la fel simulări peste simulări. Am fost analizați cu Varul în cele 3 meciuri de cel puțin 6 sau 7 ori pe când în careul celălalt s a analizat cu Varul doar să ne anuleze goluri. Dacă analizează careva mai bine toate acestea ce le-am spus eu te duce cu gândul la o teorie a conspirației.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Apr 2023, 09:01

Nu sunt sigur ca inteleg ce vrei sa spui @dorumihnea2, sper ca nu sugerezi ca ar fi fost mai bine sa simulam in careu. Cred ca am putea sa trafem la titlu daca am avea 2 oameni care sa stie cu adevarat sa tina de minge si sa dea pase. Cel care se apropie cel mai mult de asta, fara sa stie sa dribleze in sensul de virtuozitate, este Cretu.
Sper sa aduca pe cineva cu acest profil si sa tinem si noi acelasi antrenor mai mult de junate de sezon.

Scrie răspuns