Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu Viitorul?

Ii batem, Neagoe se apropie de formula ideală
7
54%
Egal, nu mai contam la titlu dar ne batem la podium
3
23%
Pierdem, ne batem la locul 4 și ne rugăm să ia CFR cupa
3
23%
 
Total votes: 13

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2144
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 05 Apr 2023, 22:30

Meci cu strutocamila farviitorul , dar o echipa care joaca deschis , pe care o putem taxa pe contraatac
Prevăd un meci bun , cel puțin o repriză ca cea cu FCSB, ii batem.
Farul a avut multe momente când a fost subordonată de rapid , de ce nu am putea și noi lafel?
Grija mare la Alibec, Mazilu și Sali, însă părerea mea că valoric suntem cel puțin egali
Foarte buna prestația apărării noastre cu CFR, Ndong chiar s a ridicat la un nivel înalt după ce nu jucase așa bine ultimele meciuri
Mi a plăcut și Mateiu, ca sacrificiu la mijloc deși luase galben rapid
Dezamăgirea a fost Ivan, și apoi Crețu, de la ei mă așteptam la mult mai mult
Elvir mi se pare cel mai in forma atacant, trebuie băgat titular , eu as juca cu doi atacanți
L as incerca pe Căpățînă RW sau invers, Vladoiu RW și Căpățînă LW
Popescu- Ndong, Silva, Zajkov, Vladoiu - Ivan, Mateiu, Screciu, Căpățînă - Koljic, Markovic

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 05 Apr 2023, 23:25

Nu ai cum sa joci cu Silva sambata.E foarte lent si il face orice atacant de ka Farul.El e bun cu atacanti masivi,unde ii domina prin plasament.Eu as juca cu Badelj sau Screciu in defensiva.Chiar se poate o aparare in 3,cu Screciu un fel de libero,in fata lui Zaikov si Badelj.In rest,aceeasi formatie as utiliza si eu.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2144
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 06 Apr 2023, 00:31

lory69 scrie:
05 Apr 2023, 23:25
Nu ai cum sa joci cu Silva sambata.E foarte lent si il face orice atacant de ka Farul.El e bun cu atacanti masivi,unde ii domina prin plasament.Eu as juca cu Badelj sau Screciu in defensiva.Chiar se poate o aparare in 3,cu Screciu un fel de libero,in fata lui Zaikov si Badelj.In rest,aceeasi formatie as utiliza si eu.
Ai dreptate, însă Neagoe nu cred că îl bagă pe Badelj care a fost accidentat o lună , la Screciu mă gândi și eu în apărare dar cum Neagoe are încăpățânarea lui sa îl țină la mijloc , zisai sa fac o formație realista :)))acum discutabil e daca o sa intre Mitrea ,nu știu dacă s a refăcut, a avut un meci foarte bun la fcsb, oricum nu cred că vom mai juca slab ca acum 2 luni , prevăd un meci bun
Neagoe pare că știe ce face și se apropie de formula care trebuie

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 06 Apr 2023, 08:39

Popescu - Ndong, Screciu, Zajkov, Vladoiu - Mateiu, Cretu - Ivan, Baiaram - Koljic, Markovic, este echipa castigatoare sambata seara!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 07 Apr 2023, 16:18

Voi nu va uitati la conferintele de presa , asa-i? :)
A zis Neagoe ca Screciu e out, la fel si Isfan.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 07 Apr 2023, 16:31

Cum ar zice Hagi, noi avem moral bun si ei au moral bun, noi jucam bine si ei joaca bine, sper sa castigam. Daca intram 100% in meci si ii luam pe sus, avem sanse sa castigam, insa, in afara de meciul cu FCSB, nu am intrat 100% in niciun meci din deplasare. Mizez pe o victorie la un gol diferenta, dar cu mai multe goluri din care cel putin unu sa-l dea ... Roguljic. :-)

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 07 Apr 2023, 17:49

fabius_2014 scrie:
07 Apr 2023, 16:31
...si ii luam pe sus, avem sanse sa castigam, ....din care cel putin unu sa-l dea ... Roguljic. :-)
Poate ii luam de jos mai degrba... :)(
Pai Roguljic se poate ridica la nivelul ritmului imprimat de Farul ? Tu cam ce crezi ? Roguljic merge si el intr-un meci de 2/4 si sa aiba parte de multe momente statice sa loveasca mingea pentru ca daca e s-o loveasca din miscare ...am vazut in meciul cu CFR.
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 07 Apr 2023, 19:41

@ Freestate, Roguljic intra in ultimele 30 min, executa o lovitura libera de la 30m , da gol si castigam :)(

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 07 Apr 2023, 21:51

Din punctul de vedere “valoare jucători” (nu doar “transefermarket”), câștigăm. Din punct de vedere fotbal, câștigăm. Din punct de vedere antrenori, suntem egali (chiar dacă mulți îl vedeți pe Hagi mare antrenor, eu cred ca este la nivelul lui Neagoe). Rămâne sa vedem dacă la nivel de Știința vom fi peste fARUL. 🤫
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 08 Apr 2023, 14:26

Mi-e frica de meciul asta si de meciul de la Sepsi, mi-e frica sa nu luam multe. Rapidul si CFR-ul ca joc avem antidot, cu FCSB-ul parca am inceput sa-i cunoastem dar Farul si Sepsi inca ne pun probleme ca joc.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 08 Apr 2023, 14:58

Freestate scrie:
08 Apr 2023, 14:26
Mi-e frica de meciul asta si de meciul de la Sepsi, mi-e frica sa nu luam multe. Rapidul si CFR-ul ca joc avem antidot, cu FCSB-ul parca am inceput sa-i cunoastem dar Farul si Sepsi inca ne pun probleme ca joc.
Cu Farul a fost in toate felurile: i-am batut si ne-au batut, a fost egal, a fost si echilibrat si subordonare de ambele parti, nu se stie…

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 511
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 08 Apr 2023, 17:48

.. cred că ne-au scos și din cupă, Mangia era coach .. meciul, va fi interesant ca întotdeauna dar titlul de campioană este departe de Craiova ..!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 08 Apr 2023, 19:20

imi place primul 11 din seara asta, sper sa joace in 442 cu Capatana in dreapta si Baiaram in stanga si cu Ivan si Koljic in atac!
ma bucura titularizarea lui Cretu, el nu e apt 100% si faptul ca e fortat din start arata cat de important e acest meci pt noi! ma ingrijoreaza un pic faptul ca nu avem inlocuitor pe banca pt Mateiu si Cretu, poate ca Gaman sau Mitrea ar putea sa intre pe final la mijloc, in caz ca scorul ne este favorabil!
Am emotii mari, un meci capital pt titlu, daca il castigam va fi greu sa ne mai opreasca cineva!
FORZA STIINTA!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 08 Apr 2023, 19:23

fanUCV scrie:
08 Apr 2023, 17:48
.. cred că ne-au scos și din cupă, Mangia era coach .. meciul, va fi interesant ca întotdeauna dar titlul de campioană este departe de Craiova ..!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Adevarul e ca ar fi si pacat sa nu reamintim de fiecare data ca nu sunt sanse. Viata asta de “realist” e mult mai frumoasa.

Eu sper sa batem, chiar si nemeritat, si sper, in prostia mea, sa castigam titlul, asa departe cum e el.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 08 Apr 2023, 19:43

Suntem subțiri la fundașii laterali si la mijlocași. Nici Vladoiu nu e la 100% iar înlocuitorul clasic e la mijloc, unde mai e un jucător care nu e 100%...Cretu. Daca scăpăm fără schimbări forțate de accidentări, eu zic ca vom face un meci bun. Bine ca avem liniște la echipa, deși ziarele încep iar cu ciorba reîncălzita cu plecarea lui Rotaru.

Scrie răspuns