Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu Viitorul?

Ii batem, Neagoe se apropie de formula ideală
7
54%
Egal, nu mai contam la titlu dar ne batem la podium
3
23%
Pierdem, ne batem la locul 4 și ne rugăm să ia CFR cupa
3
23%
 
Total votes: 13

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Apr 2023, 08:40

Freestate scrie:
09 Apr 2023, 23:37
fanatic16 scrie:
09 Apr 2023, 23:09
, lista jucătorilor care trebuie sa plece variază în funcție de fiecare dintre noi
Asta inseamna un singur lucru: ca nu avem nici macar cativa jucatori care sa ne convinga pe toti.
De multe ori evolutia unui jucator depinde de antrenor, de sarcinile pe care le primeste de la acesta. Evolutia lui Ivan a fost una in mandatul lui Reghe, alta in mandatul lui Ra2 si alta acum cand Neagoe este antrenor. Era gresit daca il lasau pe Ivan sa plece gratis in perioada Ra2 .
M-as lipsi doar de jucatorii care nu au dat randament cu niciun antrenor sau de cei care au o varsta care nu prea le mai ofera perspective, ceva tip Gaman.
Eu nu as trage concluzii dupa meciul cu Farul pentru ca unii jucatori nu au fost refecuti dupa accidentari, Cretu si Baiaram, altii au fost pusi sa joace ce nu prea pot sa joace, ceva tip Ndong si asta a dus la cadourile pe care apararea le-a facut adversarilor. Meciul a fost gandit prost si echipa noastra a intrat in jocul pe care si-l dorea Hagi. Noi am incercat sa iesim cu pase din aparare, sa jucam in viteza cu driblinguri si in general am incercat sa facem exact ce-i convenea lui Hagi. Trebuia jucat simplu si barbateste. Neagoe nu a speculat deloc faptul ca aveam o talie superioara si ca orice corner putea sa se transforme in faza periculoasa, in schimb cu CFR care aveau o talie superioara noua, am avut o gramada de cornere.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 10 Apr 2023, 08:48

marius_vl scrie:
10 Apr 2023, 08:02
nu pot sa pun punct sperantelor la titlu, pur si simplu nu pot! Cu 6 puncte in urmatoarele doua meciuri sunt absolut convins ca venim intr-o marja de 5-6 puncte de locul 1, adica exact la jumatatea playoff-ului, iar in retur avem cu oile si cu rejele blatist pe Oblemenco! Avem nevoie de un parcurs fara greseala de acum inainte si eu cred ca se poate, am mai avut serii de-astea de victorii in playoff! Batem rapidul acum, batem la sepsi, batem acasa oile si apoi la cluj si inaintea meciului din retur de pe Oblemenco cu blatistul, vom fi intr-o pozitie super avantajoasa, o sa vedeti ca asa va fi...
il vreau pe Bancu in teren incepand cu meciul cu oile, cu el titular vom fi de doua ori mai puternici, am face ravagii pe partea stanga!
Asta e spiritul, frate! Uite ca se incurcara reciproc Cfr si Fcsb, daca se mai incurca inca o data si mai bat si Rapid si Sepsi pe Farul si pe astelalte, nu pe noi, evident, atunci suntem iar in carti.
Nu am plecat niciodata de Paste de la tara unde se aduna tot neamul, dar saptamana asta lucrez la discursul cu care ii conving pe cativa sa dam o fuga la meci si sa revenim invingatori, deci nu vei fi singurul care schimba traditia de Paste, Freestate 👍

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 10 Apr 2023, 09:04

Paul scrie:
10 Apr 2023, 08:48
...atunci suntem iar in carti.
Campioniiii, campioniiii ....Ole, Ole,Oleeeee !
Campioniiii, campioniiii ....Ole, Ole,Oleeeee !
:)(
FMSP :)(

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 10 Apr 2023, 09:12

Freestate scrie:
10 Apr 2023, 08:31
Mariusica cafeaua de dimineata iti da curaj se pare...Sigur as lua la pariuri varianta sa castigam toate meciurile ramase, probabil ar fi o cota de de 100, 100 si ceva dar nu as paria mai mult de 10 lei...
pai sa stii ca am scris mesajul in timp ce sorbeam din cafea :)(
iar eu cand beau cafea am cea mai mare inspiratie!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 10 Apr 2023, 09:35

Freestate scrie:
10 Apr 2023, 09:04
Paul scrie:
10 Apr 2023, 08:48
...atunci suntem iar in carti.
Campioniiii, campioniiii ....Ole, Ole,Oleeeee !
Campioniiii, campioniiii ....Ole, Ole,Oleeeee !
:)(
Free, tu tii minte ce angajament ti-ai luat in cazul in care castigam campionatul.
Mai sunt 7 meciuri, deci 21 de puncte in joc, din care 10 ar fi handicap pentru noi. Cam 90% imposibil cu toata alinierea de stele necesara in plus fata de conditia ca noi sa castigam tot.
Bine naibii ca nu mai suntem incurcati cu Cupa, sa stim dupa care iepure alergam 🐇 -glumesc amar ca ne-am facut de batjocura cu Sida si Fc Arges

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 10 Apr 2023, 09:55

Eu stiu ca singurul angajament a fost sa ma vopsesc galben daca marcam CFR-ului 3 goluri in meciul trecut ceea ce nu s-a intamplat. Se lauda cineva ca le dam 4 ...
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 10 Apr 2023, 23:05

.. "visătoor dar lasă-mă așa, te rog, nu mă schimba .. visătoor, trăiesc în lumea mea, aha .." .., suporterul oltean! .. ar mai fi și ăștia de lângă opera comică, tot așa ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 12 Apr 2023, 07:18

dorumihnea2 scrie:
09 Apr 2023, 08:56
Aseară a fost festival de simulări în careul nostru dincolo nici măcar o dată nu a încercat vreunul de la nou să simuleze ( cred că e blestemul lui r2) . În meciul cu fcsb a fost la fel
Pai noi nu aducem prea des jucatori in careul advers. Cu excepția lui Crețu si Baiaram si ăștia sporadic, niciun mijlocaș nu calca p-acolo. Mateiu, Screciu, Căpățînă, Roguljic, Hanca la care se adaugă Campanu sau Vladoiu, nu amenință niciodata poarta. Ne bazam doar pe executii personale ale atacantului si il așteptăm pe Bancu sa revină pentru ca e singurul jucator din lot care ataca in careu din postura de fundaș . Nici nu avem cum sa simulam ca nu prea avem cu cine ,iar pe Ivan care mai scotea ceva l-a sabotat public corectul de Radoi.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 12 Apr 2023, 08:46

Paul scrie:
10 Apr 2023, 08:48
marius_vl scrie:
10 Apr 2023, 08:02
nu pot sa pun punct sperantelor la titlu, pur si simplu nu pot! Cu 6 puncte in urmatoarele doua meciuri sunt absolut convins ca venim intr-o marja de 5-6 puncte de locul 1, adica exact la jumatatea playoff-ului, iar in retur avem cu oile si cu rejele blatist pe Oblemenco! Avem nevoie de un parcurs fara greseala de acum inainte si eu cred ca se poate, am mai avut serii de-astea de victorii in playoff! Batem rapidul acum, batem la sepsi, batem acasa oile si apoi la cluj si inaintea meciului din retur de pe Oblemenco cu blatistul, vom fi intr-o pozitie super avantajoasa, o sa vedeti ca asa va fi...
il vreau pe Bancu in teren incepand cu meciul cu oile, cu el titular vom fi de doua ori mai puternici, am face ravagii pe partea stanga!
Asta e spiritul, frate! Uite ca se incurcara reciproc Cfr si Fcsb, daca se mai incurca inca o data si mai bat si Rapid si Sepsi pe Farul si pe astelalte, nu pe noi, evident, atunci suntem iar in carti.
Nu am plecat niciodata de Paste de la tara unde se aduna tot neamul, dar saptamana asta lucrez la discursul cu care ii conving pe cativa sa dam o fuga la meci si sa revenim invingatori, deci nu vei fi singurul care schimba traditia de Paste, Freestate 👍
Eu am venit din germania sa fac sarbatorile la tara,dar m-am razgandit si am luat bilete le meci...hai sa fim cat mai multi

Scrie răspuns