Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Apr 2023, 08:26

Referitor la rezultatele din toate play ofurile în care am jucat eu zic doar că nu putem face o comparație...anul ăsta este un play off f echilibrat , nu sunt Academica , Iași, Argeș și Mediaș, echipe care nu încurcat mai pe nimeni. Uitați-vă la rezultate până acum maxim 2 victorii și multe egaluri. Echipa campioană va avea probabil maxim 5 victorii. De asta cred că e f greu pt noi să mai sperăm.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de marius_vl » 17 Apr 2023, 08:35

eu nu imi doresc decat ca inaintea meciului cu rejele blatist de pe Oblemenco sa fim la 5 puncte maxim de el!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Freestate » 17 Apr 2023, 08:42

White&Blue scrie:
17 Apr 2023, 00:48
Freestate scrie:
16 Apr 2023, 17:20
Din FIliasi se urcara în tren cu mine 15 tineri îmbrăcați in negru...CIne zicea ca FIliasi este cabalin ?
Filiasi este cabalin cumva pe categoria mea de varsta, 25-40, cei care l-au prins pe mititel si s-au lasat spalati pe creier.
Da, erau toti intre 15 si 25 de ani copiii aceia.
Nu stiu cum au facut cu nasul pentru ca Filiasi - Craiova e 18 lei biletul la accelerat iar pentru un copil sunt bani. Sincer n-am vazut nasul taindu-le bilete. :)(
FMSP :)(

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 636
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de White&Blue » 17 Apr 2023, 10:34

Freestate scrie:
17 Apr 2023, 08:42
White&Blue scrie:
17 Apr 2023, 00:48
Freestate scrie:
16 Apr 2023, 17:20
Din FIliasi se urcara în tren cu mine 15 tineri îmbrăcați in negru...CIne zicea ca FIliasi este cabalin ?
Filiasi este cabalin cumva pe categoria mea de varsta, 25-40, cei care l-au prins pe mititel si s-au lasat spalati pe creier.
Da, erau toti intre 15 si 25 de ani copiii aceia.
Nu stiu cum au facut cu nasul pentru ca Filiasi - Craiova e 18 lei biletul la accelerat iar pentru un copil sunt bani. Sincer n-am vazut nasul taindu-le bilete. :)(
Nu ar trebui sa ne deranjeze prea tare, cei care au ramas in Filiasi dupa 25 de ani in mare parte s-au ratat, iar multi dintre ei sunt inca intretinuti sau au avut ceva experiente prin puscariile din afara corupti fiind de mirajul clonarii cardurilor, in schimb sunt multi din Filiasi care locuiesc in Craiova sau Bucuresti in mare parte si tin cu Universitatea Craiova. Durerea mea este ca atunci cand vin acasa si vreau sa mai dau o tura de oras pe jos ma tot intalnesc cu ei si le simt ura pentru marea tradare pe care am facut-o eu 😂.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de cortinadampezzo » 17 Apr 2023, 11:14

Sa-i sugeti baschetii lui Ivan, a facut doua goluri aseara. 2 si 3.

Cimpanu a scos-o din palarie, m-am bucurat tare tare ca dasta imi place fotbalul, pentru superfaze. Dar Cimpanu din 13 000 de suturi anemice , nimereste si el poarta odata la 10 meciuri si e gol, ca portarii romani nu au cine stie ce calitate, important sa nimeresti poarta.
Intrebarea e ce [****] facem cu Isfan ?

De vreo 3 ani nu mai stim ce sa facem la corner ... petrecerea continua ucv

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1628
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de R.E.N. » 17 Apr 2023, 11:15

Mereu e frumos cand bati pe raped ucv sa nu ne imbatam totusi cu vise de titlu. Am reusit sa trecem in minutul 80 de o echipa in deriva, care a jucat in 10 tot meciul.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Prazake » 17 Apr 2023, 11:23

Nicio emoție... I-am dominat ca pe niște amatori. Cretu a făcut un 11m aiurea, dar n-ai ce sa ii reproșezi per total. El si Ivan sunt singurii jucatori care joaca constant bine. Superb golul lui Campanu, dar sper sa îl dam în vara. Se vede ca joaca cu alta atitudine fata de cum jucau cu Radoi.

Eu as vrea sa știu de ce la un meci cu o echipa din Bucuresti, ne arbitrează un arbitru din Bucuresti... As vrea sa îl vad pe Coltescu cum ne arbitrează vs FCSB si atunci nu mai am ce comenta. Grecul ala de la sefie care trece o data pe luna prin Romania, cu charter plătit de FRF, sa ia tot prazul în gura și sa îl molfaie pana ii zic eu stop. Cum pana mea sa iei un fault de galben al lu' Albu si sa ii dai galben lui Baiaram... Si asta după VAR, ca fără VAR ii dadeai rosu... Nu știu de ce nu facem scandal la delegări, asta fiind jegul care a luat un hent al lui Acka la 1m de careu și a dat 11m intr-un meci cu FCSB.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Freestate » 17 Apr 2023, 11:30

Sa mentionam ca pentru Farul s-a dat 11 m la acea atingere a lui Ndong dar pentru lovitura lui Sapunaru intarziata la Koljic nu s-a mai alertat VAR-ul.
Pai a fost in ambele cazuri 11 m sau in niciunul ?
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Apr 2023, 11:46

Suspectă graba lui Petrescu în a acorda rostului Baiaram...w clar că nu suntem iubiți de arbitri și este o vorbă ,, micile detalii fac diferența

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Dany » 17 Apr 2023, 11:47

Freestate scrie:Sa mentionam ca pentru Farul s-a dat 11 m la acea atingere a lui Ndong dar pentru lovitura lui Sapunaru intarziata la Koljic nu s-a mai alertat VAR-ul.
Pai a fost in ambele cazuri 11 m sau in niciunul ?
Corect, mi se pare ca l-a atins pe piciorul stâng după ce a dat la poarta.
Plus faza cu rosu la Baiaram când la VAR se vedea ca nu a făcut niciun fault, ba mai mult putea sa-i dea rosu lui Albu.
Ar trebui sa tipe și conducerea noastră pe la tv, ca alții tipa la fiecare meci, pun presiune pe arbitri ca ar fi dezavantajați și apoi beneficiază de arbitraje favorabile, chiar scandaloase câteodată.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Freestate » 17 Apr 2023, 12:04

Ti se pare ?! L-a luat clar cu piciorul din spate...
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Paul » 17 Apr 2023, 12:08

Cel mai amuzant este sa asculti afirmatiile adaptate in functie de situatie ale comentatorilor tv, si la Digi si la Prima.
Ei ne-au explicat de ce a fost ok sa dea penalty pentru Farul si la fel de serisi de nu trebuia penalty la Sapunaru/Kolijc. Maestrii ai sofismului calificati la locul de munca.
Iar rosu la Baiaram e fix pe invers, nu stiu cum nu il dai lui Albu dupa ce vezi VAR. Adica e tot fault dar e mai usor sau cum? Se vede clar cum Baiaram da in minge iar Albu il calca pe Baiaram cu talpa.
Bune, cum stim si s-a reamintit aici, Petrescu e cel care a mutat penaltiul lui Acka in careu cam 1 metru, fara nicio rusine.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Freestate » 17 Apr 2023, 12:21

Niste jigodii, am inteles ca pe Prima in timpul meciului, Gradinescu si celalalt au dat-o cu UEFA si cu FRF ca-i recunosc pe cai ca fiind continuatorii... :)(
Cata minciuna !
Ar trebui sa le arate cineva site-ul UEFA sa vada ce sta scris la meciurile de legenda ale Universitatii .... stema si numele nostru.
Ca nu am mostenit coeficientul, ca UEFA are regulile ei privind intreruperile ...asta-i altceva.
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2229
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de fanucrv » 17 Apr 2023, 12:37

Freestate scrie:
17 Apr 2023, 12:04
Ti se pare ?! L-a luat clar cu piciorul din spate...
A fost penalty de o suta de ori mai clar decât cel de la Farul. Eu chiar m-am mirat ca nu a intervenit VAR ul dar după eliminarea lui Costache tot meciul s-a arbitrat in compensație.
Gradinescu ăla e un mare, mare nemernic ! Nu e singurul!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2123
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de fanatic16 » 17 Apr 2023, 12:53

Freestate scrie:
17 Apr 2023, 12:21
Niste jigodii, am inteles ca pe Prima in timpul meciului, Gradinescu si celalalt au dat-o cu UEFA si cu FRF ca-i recunosc pe cai ca fiind continuatorii... :)(
Cata minciuna !
Ar trebui sa le arate cineva site-ul UEFA sa vada ce sta scris la meciurile de legenda ale Universitatii .... stema si numele nostru.
Ca nu am mostenit coeficientul, ca UEFA are regulile ei privind intreruperile ...asta-i altceva.
Nu am urmărit niciodată un meci cu jigodiile alea de la prima comentatori, cat de distrus e? Chiar atâtea aberații zice? Și ce legătură are booveni cu meciul pe care îl avea de comentat aseară? L a supărat că eram 13 k iar boovenii au strâns sub 1500 vineri?
Ăștia merita dați în judecată

Scrie răspuns