Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de cortinadampezzo » 17 Apr 2023, 21:49

Nu va mai necajiti ma, toti astia sunt niste ciorbari. Singurul lor scop este sa puna presiune pe Rotaru sa scoata si el o ciorba pe interval. Probabil e singuru din playoff care nu le plateste pranzul :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Extrocare, santaj :-x

Eu ma bucur ca Rotaru nu i-a primit in casa noastra, mi-e de ajuns Toni Sorica care oricum imi provoaca greata

Totate fostele glorii, invitate pe la apus de seara la TV, sunt sub statul de plata al unor jurnalisti de garsoniera gsp si prosport. Pseudo jurnalistii astia sunt de 20 de ani in fenomen, monopolizează, influenteaza, impresariaza jucatori, impresariaza antrenori, detin actiuni la case de pariuri, se pozeaza in niste cappi de tutti cappi pe banii nostrii, ai consumatorilor de fotbal.

Respect Ivan, facu doua faze si cu rapid si mai daduram doua goluri :hai

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Geronimo » 17 Apr 2023, 21:54

Prazake scrie:Atunci libertatea de exprimare imi da mie ocazia sa ii zic Paduchescu sau Telemeadeoaiescu?
:-) atunci sa-i zicem coruptul Lime Gradinaru faiantarul.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Prazake » 17 Apr 2023, 21:57

Geronimo scrie:
17 Apr 2023, 21:54
Prazake scrie:Atunci libertatea de exprimare imi da mie ocazia sa ii zic Paduchescu sau Telemeadeoaiescu?
:-) atunci sa-i zicem coruptul Lime Gradinaru faiantarul.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
La cât de gigist e, asta îmi da gresie și zice ca e faianță, ca de fapt ea e continuatoarea.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 17 Apr 2023, 22:53

am batut rapidu iar, dar e placut intodeauna :)( cu cretu a fost ghinion parerea mea si daca intra bomba aia a lui sefer sa fi vazut atunci distractie .. dar victorie clara , eu ma asteptam sa dam gol greu , o fii rapidu varza dar au aparare beton.. e greu sa ai pretentii mai mari cand joci cu silva mijlocaj de creatie , tebuie acolo 1-2 piese grele

suntem a 3-a echipa , doar ca farul a stricat calculele tuturor anul asta pentru ca hagi e si antrenor si patron si are si sustinere pe buna dreptate.... avem cel mai bun atac parerea mea dar cel mai prost mijloc... concret daca maine ar veni cicaldau si mitrita am lua titlul si am avea si 2 golgheteri pe podium

bravo baietii pentru atitudine ucv , sper sa nu ramanem echipa de ion oblemenco..vedem la bosgori

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Apr 2023, 17:18

Nu am luat titlul nici cu Cic , nici cu Mitrita și nici cu Mihăilă...probabil că nici asta nu e rețeta. Oare care e rețeta?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Geronimo » 18 Apr 2023, 17:47

Mai multa smerenie si realism. Se pare ca nu avem buget pentru asa ceva.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de lory69 » 18 Apr 2023, 18:58

Mai multa munca,incepand de la loturile de tineret.Pregatire fizica perfecta,plus scheme de joc,repetate la infinit....asta ar fi cheia succesului.De ce altii pot juca cu pase din prima,sa alerge enorm,sa se demarce tot timpul jocului...si aici nu ma refer la echipe top5 din Europa,ci si echipe mai slab cotate ca noi.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Geronimo » 18 Apr 2023, 19:21

Sa nu mai spunem de un contra-atac 4 contra 2 si in loc de o pasa simpla noi incercam un dribling inutil pierzand mingea, ca vorba aia, decat sa dea altul gol mai bine sa ratez eu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Ghostface » 19 Apr 2023, 11:29

Geronimo scrie:
18 Apr 2023, 19:21
Sa nu mai spunem de un contra-atac 4 contra 2 si in loc de o pasa simpla noi incercam un dribling inutil pierzand mingea, ca vorba aia, decat sa dea altul gol mai bine sa ratez eu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Si de asta eu raman la ideea ca Markovic nu poate ajunge un jucator mare.
El stie juca fotbal ca pe maidan dar fotbal profesionist intr-o liga ca lumea?
Nicio vorba.
Acuma o sa-i prezic viitorul,va fi vandut in Turcia,Rusia,Belgia,Italia sau tarile arabe ca toate marile sperante apoi va reveni in Romania si va deveni una dintre sutele de ciorbe reincalzite de Supermamaliga 1.
Tipu' nu are workrate pentru fotbalul modern.
Are talent de un dribling doua dar degeaba daca corpul nu poate duce mai mult.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de R.E.N. » 19 Apr 2023, 13:26

lory69 scrie:
18 Apr 2023, 18:58
Mai multa munca,incepand de la loturile de tineret.Pregatire fizica perfecta,plus scheme de joc,repetate la infinit....asta ar fi cheia succesului.De ce altii pot juca cu pase din prima,sa alerge enorm,sa se demarce tot timpul jocului...si aici nu ma refer la echipe top5 din Europa,ci si echipe mai slab cotate ca noi.
Fix!! Si pentru asta trebuie sa terminam cu tipul asta de conducere, sa facem pasul catre a fi un club profesionist. Am juca iar cu minim 12-14 mii de oameni in tribune. Daca o sa continuam cu ‘neagoe e oltean deci hai sa-l punem antrenor’, cu presiuni de la Badea, cu Papuri la echipa a doua, cu transferuri facute doar pentru ca trebuie sa transferam ceva, o sa mai stam inca 30 de ani sperand la titlu.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Geronimo » 19 Apr 2023, 13:44

Eu zic sa insistam cu scauterii portugheji ai lui nea Mihai. ;-) Sa nu uitam sa plangem dupa Fedele. Cei de la Birkirkara nu au avut somn pana nu "l-au semanat" pe Matteo.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Freestate » 20 Apr 2023, 13:04

O poza a peluzei de la meciul cu Rapid. Cine ma recunoaste are o bere: :)(
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FMSP :)(

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de TitiUCV » 20 Apr 2023, 14:01

Tu esti cu fular. Gata. Am o bere :D

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Paul » 20 Apr 2023, 14:14

Esti "finlandezu"

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Freestate » 20 Apr 2023, 14:34

Am ramas putini frate, sper ca meciul cu FCSB sa devina pe atat de important incat sa miste masele spre stadion si sa aratam si noi o galerie mai mare. Pana si CSA Steaua au umplut peluza aia cu baieti (desigur acum nu stiu cati dintre ei sunt adevarati baieti de galerie).
O victorie la Sepsi si niste rezultate bune pentru noi in celalalte 2 meciuri ale etapei ar precipita putin lucrurile.
TitiUCV scrie:
20 Apr 2023, 14:01
Tu esti cu fular. Gata. Am o bere :D

Pentru o asemenea identificare nu dau decat o Albacher la pet de 0.5 :)(
Paul scrie:
20 Apr 2023, 14:14
Esti "finlandezu"
Tu si cu Titi trebuie sa va uniti posturile. Sunteti 2 la o sticla in acest moment ... :)(
FMSP :)(

Scrie răspuns