Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Pronostic SEPSI - U Craiova

1. Bate Sepsi
2
15%
2. Egal
2
15%
3. Batem
9
69%
 
Total votes: 13

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 22 Apr 2023, 00:11

A doua repriza mai buna, schimbarile bune. Are ochi Geana!! In continuare NU AVEM MIJLOC!!! Nu mi s-a parut rosu la Cretu(ma-ta-i acasa?). Rogulic aintrat binee, Marko... Ca de obicei. De ar alerga mai mult nitel.... Dar pare ca se conserva. Nu-mi pasa... Sa dea gol!!
3 puncte mari. Luni vom sti daca sunt mari sau doar 3.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 22 Apr 2023, 00:12

FreakBoy scrie:
21 Apr 2023, 23:31
Paul scrie:
21 Apr 2023, 23:20
Nu se culca nimeni fara sa elaboreze o acatista pentru egal la Faru cu Cfr si victorie Rapid cu Fcsb. Asa sa ne ajute Dumnezeu!
Eu zic ca e mai bine sa bata cfr. Odată ca ne trebuie lupta pana fix în ultima etapa (altfel iar avem echipe de juniori și cacaturi, și farul are meciurile grele cu noi, și în ultimele doua etape) și a doua ca la egalitate de puncte suntem peste CFR, și peste fcsb... Cu farul o sa fie ca în anul pandemic care ne-a luat x-ul din calcul.
partea logica cam asa e .. dar sentimental, ca de aia e fotbal , te poti abtine sa nu vrei sa bati oile ? plus ca nu stiu ce satisfactie ai cand bati o echipa fata suporteri ca cfr .. pana la urma sa nu uitam din ce traiesc suporterii , ca daca ar fi pe rezultate .,.

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 22 Apr 2023, 01:06

Vad unii oameni pe aici care inca mai spera la titlu'.
Sansele noastre la titlu' din punct de vedere realist s-au dus in meciul cu Farul.
Trebuia sa scoatem macar un egal din meciul ala ca sa ne gandim realist la titlu.
Singura sansa a noastra la titlu' care este infima,este sa ne iasa putin jocul rezultatelor si sa castigam toate cele 5 meciuri (Nu ne mai permitam niciun egal daca chiar vrem titlul) din returul play-off-ului.
Trebuie sa fim absolut cinici.
Si cred ca lotul nostru nu poate duce treaba asta pana la capat.
Se vor mai impiedica undeva. (Mizez pe un egal cu Farul pe Oblemenco si o infrangere cu CFR in Gruia).
Too weakminded.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Apr 2023, 06:42

Atata vreme cat exista o sansa, asa infima cat e, nu vad de ce nu am spera. In meciul ala cu Farul, in care am jucat prost, am condus totusi de doua ori, iar in primele doua meciuri am dominat copios, si pe Fcsb dar mai ales pe Cfr.
Cfr, Farul si Fcsb sigur vor mai pierde puncte, frumusetea ar fi sa faca egal intre ele cat mai mult si sa le bata Rapid si Sepsi, daca se poate. Da, e greu de crezut ca se va intampla, dar nici asta nu e imposibil.
Ieri in prima repriza eram toti morcoviti, dar le-am dat doua goluri si am plecat cu 3 puncte, a fost clar strategie sa ii lovim imediat dupa pauza. Geana vede jocul, si i-a cam iesit.
De mijloc, stim cu totii ca suntem in suferinta. Baiaram in afara de assist la gol a fost inexistent, a pierdut tot. Dar intrarea lui Rogulici dupa pauza a fost mai inspirata, eu numai asa l-am vazut sa faca treaba, intrat titular nu a mers niciodata.
Hai sa vedem ce fac Farul si Cfr, si Rapid cu Fcsb, iar noi da, trebuie sa batem tot, dar eu ii vad in stare.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 22 Apr 2023, 08:44

Anul asta sunt multumit cu locul doi, desi mi se pare extrem de greu sa-l obtinem. Trebuie sa batem, obligatoriu, FCSB si apoi avem dreptul sa visam. Pe langa calculele bazate pe valoarea jucatorilor si pe jocul echipelor, trebuie sa tinem cont si de jocurile de culise. Gigi in cazul in care nu mai are sanse la campionat o sa-i dea meciul lui Hagi, CFR e CFR si Clujul, cu toti oamenii politici de acolo nu doarme, iar Hagi are o influienta enorma la FRF. In materie de jocuri de culise noi suntem cam fiii ploii.

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de csm310 » 22 Apr 2023, 09:39

fabius_2014 scrie:
22 Apr 2023, 08:44
Anul asta sunt multumit cu locul doi, desi mi se pare extrem de greu sa-l obtinem. Trebuie sa batem, obligatoriu, FCSB si apoi avem dreptul sa visam. Pe langa calculele bazate pe valoarea jucatorilor si pe jocul echipelor, trebuie sa tinem cont si de jocurile de culise. Gigi in cazul in care nu mai are sanse la campionat o sa-i dea meciul lui Hagi, CFR e CFR si Clujul, cu toti oamenii politici de acolo nu doarme, iar Hagi are o influienta enorma la FRF. In materie de jocuri de culise noi suntem cam fiii ploii.
In condițiile în care vrem sa tragem la locul 3 sau mai sus, ar trebui sa o susținem pe Sepsi sa castige cupa, pt ca locul 4 sa joace serios pt cupele europene, considerand ca noi ne batem pt locul 1 sau 2. Daca Sepsi ia cupa si fcsb ajunge pe 4 prin absurd, fcsb va juca pe viata si pe moarte cu contracandidatele noastre sa prinda Europa, ar fi dezastru pt ei sa nu joace in cupele europene sezonul viitor, acelasi lucru valabil si pt Farul sau CFR. Stiu ca suna SF, dar noi suntem la mana noastra chiar si pt locul 1, cu conditia sa nu bata Farul tot bineinteles, ceea ce nu se va întâmpla, cu o victorie pe Oblemenco cu Farul si un egal între FCSB si Farul sau CFR si Farul, am fi la egalitate cu locul 1 in etapa 8, cu 2 meciuri ramase cu Rapid si Sepsi, ceea ce ar însemna drum liber spre titlu, stiu, mai e drum lung, dar sa avem răbdare, in 2 3 sapt s ar putea sa dam precomanda la șampanii.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 22 Apr 2023, 09:50

O poti sustine pe SEPSI sa castige cupa intr-un singur mod ...votand-o la topicul pentru Cupa Romaniei . :)(
In rest nu prea vad cum ...
FMSP :)(

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de galmeele » 22 Apr 2023, 13:14

Nu cred ca ne vom clasa pe podium, se vede de la o posta diferenta de valoare intre primele 3 si Craiova.La meciul de la Bucuresti Craiova trebuia sa bata pe FCSB (atunci se putea, FCSB nu era in forma) acum este greu de batut .

Fixed: FCSB nu e Steaua. :)(

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de csm310 » 22 Apr 2023, 13:27

1. Care Steaua?
2. Ti se pare ca noi eram in cine stie ce forma? Venisem dupa o victorie chinuita cu Petrolul, si una nemeritata cu UTA unde am fost dominati pe final. Fcsb batuse la Cluj, batuse 4-1 pe Petrolul, batuse la Voluntari.

Eu o vad pe fcsb sub noi si sunt de parere ca ii batem pe Oblemenco, singura echipa care ne a dominat clar sezonul asta a fost Zorya in meciul tur si Farul la Ovidiu, atat.

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de BogdanWick8 » 22 Apr 2023, 14:39

Daca prindem duminica o zi buna cu Fcsb sa fie toti baietii nostri concentrati 100% si cu un tonus bun eu zic ca o sa i batem la minim 2 goluri diferenta. Pentru asta trebuie sa fie si aportul publicului extraordinar sa fie presiunea pe fcsb nu pe noi, daca fcsb nu castiga cu Rapid, o sa aiba un moral lezat si or sa se avante din prima repriza. Geana o sa i citeasca si o sa stam la cutie sa i ardem pe contra atac.
Forta stiinta

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 22 Apr 2023, 15:20

Crețu este singurul mijlocaș care marca goluri. Are 6 date până acum , la concurența si chiar peste jucatori din atac. E o mare pierdere pentru noi , ca sta cu oile si cfr.
Ma uit la Hermanstadt cu Argeș: la un fault asemănător facut de Butean, nu s-a acordat nici macar galben .

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 22 Apr 2023, 16:06

las ca si Mateiu e bestie in playoff-ul asta, mai e si Isfan, avem super solutii sa-l inlocuim pe Cretu

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Apr 2023, 16:59

Ce e sigur e ca duminica avem meci mare, si in cazul in care castigam deja prindem aripi!

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 22 Apr 2023, 19:57

Hai sa nu ne cacam pe noi. Nu s-o fi văzut bine live, dar păun avea obrazul ciupit bine, a fost clar rosu. Nu intenționat, dar rosu direct.
Dacă nu avem ghinion, și avem și puțin noroc, rupem :)(
ucv ucv ucv
Suntem la un meci și o greșeală de oricare dintre candidate... mai aproape decât oricând în anii ăștia.
I N I M I T A B I L I

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 5 Playoff: Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 22 Apr 2023, 21:27

Pana acum ne iese jocul rezultatelor,0-0 la pauza intre CFR si Farul.
Sa vedem daca avem noroc.

Scrie răspuns