Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Pronostic pentru meci:

1. Batem
17
65%
2. Egal
4
15%
3. Infrangere
5
19%
 
Total votes: 26

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 02 Mai 2023, 23:34

R.E.N. scrie:Toate ca toate, dar apararea de la primul gol e de pus in chenarele cu prossti. Ma uit si ma minunez si ma mai uit si ma mai minunez. Minutul 44, aia aduc cinci oameni in careu, noi ne aparam in sase. SASE la cinci. Ndong si Campanu tin coltul, Ivan si Baiaram sunt rataciti pe undeva pe la 17-19m. Ivan 189 cm, unul din cei mai buni jucatori ai nostri la cap, la 17 metri de poarta. Vladoiu, 178 cm, tine coltul la 6m. Pe linia portii nimeni. Cand aia au cinci oameni in careu, in ultimul minut al primei reprize. In finala finalelor campionatului pentru noi, cu 30,000 de oameni in tribune. Suntem din filmele cu imbecilli pur si simplu.

M-au luat dracii si m-am uitat de curiozitate la filme pe youtube cu cornere, plus tactici explicate de antrenori consacrati, gen colegiu de liceu american. N-am vazut si n-am auzit pe nimeni sa se apere cu SASE oameni in careu la un corner.
Asta e o intrebare care ar trebui pusa la conferinta de presa. Piate o transmiti unuia dintre cei ce participa la ea. Chiar as fi curios ce zice Neagoe

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 03 Mai 2023, 00:18

Cam astia sunt englezii la cantece:si canta si se intelege... Si nici nu te poti supara pe ei.


Plus ca zilele astea au cantat la unison ca Charles sa isi bage incoronarea in [cenzurat].
La. Ei cum. Naiba se poate?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2144
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fanatic16 » 03 Mai 2023, 00:22

Freestate scrie:
02 Mai 2023, 23:20
Mie acum dupa atatea reluari mi se pare ca primul a fost penalty ...Cristea lasa desfacut bratul, isi mareste aria, desigur antebratul e lipit in partea lui inferiora iar cand cade, dupa ce il loveste mingea lipeste si bratul.
Atata timp cat nu ai imagini de pe partea opusa, nu stiu de ce te arunci la afirmatii ... ma refer la presa si la nenorocitii de la tv !
Penalty-ul a fost vazut de arbitrul de margine, el l-a semnalat. Avea cea mai buna pozitie.
Uite asta nu suport eu, și Cristea și bahassa au venit ostentativ cu mana spre minge ca apoi sa acuze că a trecut milimetric pe lângă ei și nu a fost penalty, pai în morții matii mai apropii mana de minge si te aștepți să nu fie suspiciuni de penalty?
Boovenii asta vara mai că ziceau ce domne nu are voie bahassa sa stea cu mana ca la handbal ridicata de tot la loviturile libere?
Fcu fcsb mizerie

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de R.E.N. » 03 Mai 2023, 10:45

manex scrie:
02 Mai 2023, 23:34

Asta e o intrebare care ar trebui pusa la conferinta de presa. Piate o transmiti unuia dintre cei ce participa la ea. Chiar as fi curios ce zice Neagoe
As transmite-o dar nu stiu cui. Cred ca m-am uitat la 100 de cornere ieri, n-am vazut nicio echipa sa se apere in sase. Mai mult, cand aia aduc cinci oameni in careu. 80% din cazuri de aperi in 8-9, cu cateva exceptii cu 7 sau 10. E incredibil. Dar Neagoe prefera sa vorbeasca despre altii mereu, despre arbitraje, presiuni, nedreptati.

La fel cum l-as intreba pe Ivan daca i se pare normal ca, in calitate de capitan de echipa, sa nu vrea sa vina la interviu dupa meci, dar sa rupa social media cu citate motivationale. Il iubesc pe Ivan ca e al nostru, dar nu e frate capitan. Silva ar trebui sa fie capitan cand nu e Bancu. Sau Cretu. Unul care sa aiba oua sa traga echipa dupa el si sa-si asume raspunderea cand greseste. Nu sa faca un story.

Dupa antrenor, presedinte si mijlocas, cea mai buna investitie la echipa asta ar fi un psiholog de top. Altfel ai baieti plini de talent care se pierd ca nu-i ajuta capul.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de lory69 » 03 Mai 2023, 11:50

Ar fi chiar culmea....dupa ce ca avem o organigrama cat toata liga1 la un loc,le mai luam si psiholog.Sa pui psiholog la Baiaram,caruia i sw rupe cand greseste 90% din actiuni,lui Jovan la fel...Bai frate,cand ma uit cu cata inversunare,darzenie joaca altii,care au talent mult mai mic decat ai nostri,vina nu o arunc pe jucatori,ci pe cei care ii comanda.Si aici pe langa antrenor ii pun si pe cei din conducere,care ii tin in palma.Noua ne trebuie cel putin 11 jucatori care sa joace cu inversunarea lui Cretu sau Ndong.Pai ia spuneti-mi la Sepsi....cati jucatori nu dau torul pe teren pe parcursul unui joc?Alearga aia tot meciul,se bat,nu renunta la nici o minge....pe cand ai nostri,daca trebuie sa alerge 2 m sa recupereze o minge,mai bine renunta si isi cearta colegul.Degeaba e suparat Rotaru,fiindca vina e a lui.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Geronimo » 03 Mai 2023, 12:21

Exact, vina e la nea Mihai. In vara ne trebuiau jucatori gen: Hanca & Rivaldinho? Sa ne uitam cu ce fundasi centrali am inceput sezonul.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de R.E.N. » 03 Mai 2023, 13:06

Vina nu e niciodata la unul singur. "Nea Mihai" are presedinte, team manager (care asa cum ne-a anuntat presedintele clubului asta iarna se ocupa de transferuri), scouteri, antrenori, antrenori de juniori etc. Daca la club nu e o atmosfera de profesionalism si performanta, daca jucatorii nu inteleg ca orice meserie in lumea asta implica efort, si efort foarte mare atunci cand vrei sa fii cel mai bun, daca banii se arunca pe geam, asta e vina tuturor nu numai a lui nea Mihai. Doar daca nea Mihai nu e cumva vreun gigibecali care ordona. Dar eu nu cred, sau daca e reuseste foarte bine s-o ascunda. Eu cred ca se sfatuieste cu niste oameni in care are ceva incredere, si se bucura ca-i mai aproba unul care se pricepe la fotbal ideile. Dar aia care se pricep la fotbal ar trebui sa fie acolo sa-l mai si sfatuiasca, nu numai sa aprobe si, atunci cand lucurile merg prost, sa arunce vina pe oricine altcineva de preferinta antrenori.

Jucatorii nostri tineri sunt niste aproape-copii, sportivi, care vad ca presedintele ii da sfaturi antrenorului, antrenorul se preocupa ca latra meme bucurandu-se ca a ramas fara o inimă in gat, finantatorul nu se supara prea tare pe ei, banii vin la timp, antrenorii vin si pleaca pe banda rulanta. Au avut un antrenor care ii facuse sa joace, dar a plecat din niste motive de neinteles, au venit altii care n-au mai stiut ce sa le spuna sa faca pentru a ajunge macar la acelasi nivel. Asa ca joaca si ei cat pot si cat se pricep, fara sa-si faca mari probleme. Era sa faca o surpriza, sa se bata cu sanse la titlu, dar n-a mers. "Asta e".

Daca noi o sa reusim vreo performanta notabila cu Cartu presedinte, dau de baut cat vreti. Si cu bucurie. Dar sunt deja 4 ani in care doar ne-am amagit, si performanta si organizarea sunt departe de ce speram.

Dar revenind la meci, daca poate pune cineva intrebari la conferinta de presa, as vrea sa stiu:

- era decis de la antrenamente sa ne aparam cu sase oameni in careu la cornere? chiar si cand ceilalti aduc cinci jucatori in careu? e ceva obisnuit sa te aperi sase la cinci la cornere?
- lui Ivan (1m89 cu lovituri de cap foarte bune) i s-a spus ca rolul lui la cornere cand ne aparam e sa stea la 17m de poarta? daca da, de ce?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 03 Mai 2023, 13:17

Hai ca ma uit pe net sa il gasesc pe Toni Sorica. Cine mai era pe la conferinte?
I-am scris eu lui Toni Sorica.. Nu il aveam prieten, dar am cerut sa fim. I-am trimis si intrebarile astea si l-am intrebat daca ar fi diapus sa puna si cateva întrebări din partea forumului pe viitor. :)
Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de R.E.N. » 03 Mai 2023, 13:25

Super!! Chiar ar fi misto sa mai putem pune din cand in cand o intrebare, ca nu ducem lipsa :)
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 03 Mai 2023, 14:07

R.E.N. scrie:Super!! Chiar ar fi misto sa mai putem pune din cand in cand o intrebare, ca nu ducem lipsa :)
Numai sa vrea.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Geronimo » 03 Mai 2023, 14:24

R.E.N. scrie:Vina nu e niciodata la unul singur. "Nea Mihai" are presedinte, team manager (care asa cum ne-a anuntat presedintele clubului asta iarna se ocupa de transferuri), scouteri, antrenori, antrenori de juniori etc. Daca la club nu e o atmosfera de profesionalism si performanta, daca jucatorii nu inteleg ca orice meserie in lumea asta implica efort, si efort foarte mare atunci cand vrei sa fii cel mai bun, daca banii se arunca pe geam, asta e vina tuturor nu numai a lui nea Mihai. Doar daca nea Mihai nu e cumva vreun gigibecali care ordona. Dar eu nu cred, sau daca e reuseste foarte bine s-o ascunda. Eu cred ca se sfatuieste cu niste oameni in care are ceva incredere, si se bucura ca-i mai aproba unul care se pricepe la fotbal ideile. Dar aia care se pricep la fotbal ar trebui sa fie acolo sa-l mai si sfatuiasca, nu numai sa aprobe si, atunci cand lucurile merg prost, sa arunce vina pe oricine altcineva de preferinta antrenori.

Jucatorii nostri tineri sunt niste aproape-copii, sportivi, care vad ca presedintele ii da sfaturi antrenorului, antrenorul se preocupa ca latra meme bucurandu-se ca a ramas fara o inimă in gat, finantatorul nu se supara prea tare pe ei, banii vin la timp, antrenorii vin si pleaca pe banda rulanta. Au avut un antrenor care ii facuse sa joace, dar a plecat din niste motive de neinteles, au venit altii care n-au mai stiut ce sa le spuna sa faca pentru a ajunge macar la acelasi nivel. Asa ca joaca si ei cat pot si cat se pricep, fara sa-si faca mari probleme. Era sa faca o surpriza, sa se bata cu sanse la titlu, dar n-a mers. "Asta e".

Daca noi o sa reusim vreo performanta notabila cu Cartu presedinte, dau de baut cat vreti. Si cu bucurie. Dar sunt deja 4 ani in care doar ne-am amagit, si performanta si organizarea sunt departe de ce speram.

Dar revenind la meci, daca poate pune cineva intrebari la conferinta de presa, as vrea sa stiu:

- era decis de la antrenamente sa ne aparam cu sase oameni in careu la cornere? chiar si cand ceilalti aduc cinci jucatori in careu? e ceva obisnuit sa te aperi sase la cinci la cornere?
- lui Ivan (1m89 cu lovituri de cap foarte bune) i s-a spus ca rolul lui la cornere cand ne aparam e sa stea la 17m de poarta? daca da, de ce?
Ce jucator asculta de antrenor/presedinte/manager cand il are pe nea Mihai in spate?! ;-)
Sa nu mai lungim vorba ca mai stim de prin culise... ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de R.E.N. » 03 Mai 2023, 14:40

Mor dupa asta cu “stim noi”. inainte de Cartu nu era tot Rotaru? Si am avut doi antrenori in trei ani? Si Baluta mergea la echipa a doua cand i se spunea, si nu facea figuri dupa?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Geronimo » 03 Mai 2023, 14:47

Am inteles. Problema e nea Sorin.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de R.E.N. » 03 Mai 2023, 15:04

Problema e toata organizarea clubului. Si, coincidenta sau nu, lucrurile au inceput sa mearga ca inainte, cu trei-patru antrenori oe sezon si jucatori vedeta fix de cand a venit nea Sorin.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Geronimo » 03 Mai 2023, 15:17

Sa gasim vina si la "maximi", din cauza lor avem acum pretentii exagerate.

Mereu uitam primul sezon din prima liga de la revenire. Cine a venit sa te salveze cand aveai 2p dupa 6 etape in sezonul in care au retrogradat 6 direct? ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns